1,3 km-re. Középkori emléke a szentségfülke és az 1888-as évi javításkor a vakolat alól felszínre került falfestmény-töredék. Kicsivel sötétedés előtt érkeztem Disznajóra. Kíváncsiskodókból itt sincs hiány, mivel a rejtekhely egy olyan helyen van, ahova jól oda lehet látni. Középkori XIV-dik vagy XV-dik századi temploma ma is áll, egyesek szerint 1562-ben épülhetett, ami a gótikus kori átépítés idejét jelezheti.
Református templom - Disznajó 1,5 km-re.
2,8 km-re. 1319-ben Holtmaros, 1366-ban Holhmoros, 1512-ben Holth Maros néven jelentkezik az okiratokban.
3,8 km-re. A disznajói kockásliliom, 2,5 hektáron védett terület, a Marosvécshez tartozó Disznajó falu határában található. A kockásliliom, latin neve Fritillaria meleagris, színezetével és sakktáblaszerű rajzolatával hívja fel magára a figyelmet. Ott voltam a rejtésnél, mert én rejtettem. Mivel korábban jött az idén a tavasz, ideje volt megnézni, hogy nyílnak-e a mocsári kockásliliomok. Köszönöm az álcázást.
Kemény család várparkja Marosvécs 4,8 km-re. Itt vannak az egykori földvár fűvel benőtt terepalakulatai is. Ez a második alkalom, hogy ezt a dobozt keresem. Aznap reggel a Kelemen-havasokba indultam, a Kis-Lomás-vízeséshez. A marosvécsi Kemény-kastély mögött hatalmas park, gyümölcsöskert található.
5 km-re. Több mint 300 évig a Kemény család tulajdonában volt. Marosvécsre érkezve, már messziről feltűnik a falu fölötti dombon, a lombos fák övezte, egykori reneszánsz várkastély.
Római katonai tábor Marosvécs 5,1 km-re.
5,2 km-re. Helyette 1727-ben Kemény Simonné építteti a dombon álló templomot a falu felett, a vár alatt. A doboz a helyén volt, negyedikként jegyeztünk be. Nem emlékeztem a segítő információra, ezért előbb a zsindelyek alatt kerestem (rejtett ott már BabBerci néhányat), de mivel ott nem volt, folytattam a keresést a lábaknál. A marosvécsi várkastélyhoz felvezető lépcső teteje mellől egy ösvény indul a főútról nem látható, régi, torony nélküli református templomhoz. A középkori templom a faluban, a mai papi telken állott az udvartól nem messze.
6,5 km-re. 1319 Felydeach. 1332-ben Idech néven jelentkezik az okiratokban, majd 1391-ben Felydech, 1461-ben Felsew Idech változatban.
8,1 km-re. Középkori lakói katolikusok voltak, két templommal - későbbi adat nem szól sem templomáról, sem egykori katolikus lakóiról, vagy azok utódairól a reformáció utáni időkből, mivel a XVI-dik században mindkét település puszta: Pusztaszakál 1519-ben, görög-keletieket telepítenek.
9,7 km-re. A Lúc patak mellett fekszik Bátos község - a 751 m magas Burgberg nevű hegyen találjuk az ovális alaprajzú 12-dik századi vár jól látható sáncait. Az észak-déli irányban hosszan elnyúló falu északi végétől keletre, körülbelül 2,5 km távolságban.
Idecs vára Alsóidecs 9,7 km-re. Nagyon megdolgoztatott ez a hegy, pláne miután a biciklit is feltaszítottam az erdő széléig, nehogy gyalog kelljen hazamenjek. Alsóidecstől keletre lévő, 596 méteres magaslaton feküdt hajdan Idecs vára.
10,2 km-re. A hegylakó népek mosógépe, a hegyi terepet kihasználva működik, szükségtelenné téve az elektromos energiát, az emberi erőt, és a mosószert. Bár nagyon siettem aznap délelőtt, nem tudtam megállni, hogy ne álljak meg, és ne keressem meg ezt a majdnem drive-in rejtekhelyet. Használják, mert amikor ott jártam, csergék voltak a korlátokra kiteregetve. Útban az Istenszéke felé megálltunk megnézni az félautomata mosógépet.
Egykori mosógép Bisztra-völgye 10,4 km-re. Megtalálható volt itt, magán a mosógépen és a vízvezető csatornán kívül a szárító is, és egy pad a várakozásra. Az a termeszet es ember altal szult haztartasi "gep", ami itt talalhato. Bár a mosógép közvetlenül az út mellett van, pontosabban az út mellett és alatt, kocsiból nem egyből észrevehető. Bár a mosógépek hasonlóan működnek, a kivitelezésükben vannak különbségek.
Borziatelep tava 11,7 km-re. Borziatelep mellett egy sziklafal tövében található egy tó. Miután megtaláltam a Bisztra völgyében, a mosógépnél elrejtett geodobozt, folytattam az utamat a Maros völgyén felfelé. Miutan leszalltunk a vonatrol, ez volt az elso megkeresendo doboz. Fontos hely ez számomra, mert egy barátomnak hétvégi háza van. Valamikor a vasútról is látható volt, de mára már a tó körül eléggé felnőttek a fák és a bozót.
11,8 km-re. Fonetikusan írtam át a román elnevezést - a közelében levő, nagyobb szikla a Várszikla, helyi nevén Csetátye. Ez volt a mai rejtekhely-vadászatunk első állomása. Bisztrapataka felett, a domboldalon, több érdekes sziklaalakzatot figyelhetünk meg, a csúcsosabb sziklát a helyiek Cukluj-nak hívják.
11,8 km-re. A Kelemen havasok déli lábánál fekszik Déda község. A falu határához tartozó Dédabisztratelep közelében, a 656 m magas La Cetate nevű sziklaszirt tetején középkori vár maradványai találhatóak. Előbb lent kerestem a szikla tövében, de nem találtam.
11,8 km-re. A Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűrtől észak-keletre, a Nagyág-patak forrásaitól és a Jód-mezőtől nyugatra található. Bár nincs Székelyföldön, a székelyföldi árok-töltésvonulat folytatása, a gyepűrendszer része.
Homokkő képződmény Bátos 12 km-re. Ha arra jártok, megéri megállni néhány perce. Bátost Monorfalva felé elhagyva, Bátostól körülbelül 500 méterre, az út jobb oldalán homokkő képződmények vannak.
12,2 km-re. 1333-ban Yordani, 1393-ban Adrian néven tűnik fel az okiratokban, majd 1453-ban villa Adrianus és 1644-ben Adorján néven.
12,5 km-re. 1228-ban vila Batus néven jelentkezik az okiratokban, majd 1319-ben Batus, 1507-ben oppidum Bathws formában.
Víg Albert köve Galonya 12,6 km-re. Galonya fölött egy híd vezet át a Maros folyón, mely egynagy sziklára épült. Ez a szikla a Víg Albert köve nevetviseli. Ma én voltam a víg Albert, mert ezt is megtaláltam. Mivelhogy nem voltam ott abban az időben, könnyen lehet, hogy igazad van. Az Erdély hegyei sorozatban megjelent Kelemen Havasok leírása szerint a Galonya melletti sziklazátony nem Víg Albert, hanem Vígh András nevét viseli, aki 1836-ban csapódott a sziklához.
12,6 km-re. Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő, vagyis Cibles mellett.
Jód-mező 12,8 km-re.
12,9 km-re. 1228-ban Sceplak, 1461-ben Zeplak néven jelentkezik a forrásokban. A falu északi végén emelkedő hegy tetején ma is áll a régi templom, amelyet 1890-ben átalakítottak.
13,1 km-re. A Panda-kő Galonya és Ratosnya között, a Maros bal oldalán található, a Görgényi-havasokban. Tessenek megkeresni a frissen rejtett ünőkői geoládá(ma)t. A dobozba beletettem egy 4 az 1-ben kombinált tárgyat. Nem hagyhattam ki az ajándék learatását. A vasút fölé tornyosuló sziklára lépcső vezet fel.
13,6 km-re. A görgényszentimrei Bornemissza-kastély mögött egy gyönyörű dendrológiai park található. Erdekes park, a portas bemutatta az udvart es a parkot. November 1-én ládakarbantartást végeztem és áttelepítettem a geodobozt egy új helyre. A kapus furcsán nézett ránk, mikor bekérezkedtünk, de végül beengedett.
13,6 km-re. Görgényszentimre látnivalója a 18-dik században épült Bornemisza-kastély, mely valamikor Rudolf Habsburg trónörökös vadászkastélya volt, ma erdészeti iskola működik benne. Szép kastély, csodálatos kert.
Dedrád 14 km-re. 1319-ben Dedrád, majd 1474-ben Dedrada néven jelentkezik az oklevelekben. 1325-ben plébániatemploma van, papja János ekkor a székeskáptalan előtt tárgyalandó birtokmegosztási ügyben van jelen.
14,3 km-re. Széles-, vagyis Szelesel-tető.
15,1 km-re. A szászrégeni Címeres kút a Sós utca és a Főtér (jelenleg Petru Maior-tér) kereszteződésénél található, ez utóbbi útburkolatának szintje alatt. Három címert láthatunk rajta.
15,3 km-re. A nárciszok április-májusban virágoznak. Hétvégén, nárcisz-virágzáskor inkább kerülni kell, tömegnyomor van. Maga a rejtő vitt el a rejtekhelyhez, a saját kocsiján. Görgényszentimre községben található a Görgényi nárciszmező, a Görgényi-havasok lábánál, összesen 3 hektár területen.
15,5 km-re. A Lóalkatrész-szikla Ratosnya Déda felőli kijáratánál található, közvetlenül a Visa pataki letérő mellett. 1995-ben jártam utoljára a Ratosnya völgyében. El nem tudtam képzelni mi az a lóalkatrész? Az alkatrész megvan, hol lehet a ló? Az igazi neve nyomdafestéket nem tűr, ezért csak így írom le, nem nehéz viszont kitalálni a helybeliek által használt megnevezést.
15,5 km-re. Éjjel, a hangulatos holdfényben sétálva kerestük meg a dobozt. Kar, hogy a lancfuresz nyomot hagyott nehany fan. Kalandos kis ejszakai tura volt. A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét.