Nem volt nehéz, a leírás világos. Koszonjuk. Mivel a kis geodobozban, mely csokitojás- és nem filmes dobozka, található papírlapon nem volt más bejegyzés, úgy néz ki elsőnek találtam meg ezt a rejtekhelyet. Székelyudvarhely és Homoród között, az út melletti fasorban van egy kőkereszt, ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt.
A főtéren álló, impozáns méreteivel magasan a város fölé emelkedő örmény katolikus nagytemplom 1766 és 1783 között épült barokk stílusban. "Dugó, fadugó bing-beng bent van a lukban. Két nap keresés után, tizenannyi rejtekhely után, végre egy kis sikerélmény. Aznap az Erzsébetváros és Szászbonyha közötti útvonalon terveztünk geodobozokat keresni, az örmény katolikus templom volt az első felkeresett rejtekhely.
A Bekecs-tetőtől keletre található a Hollós-tó, ez egy körülbelül 100x50 m-es mesterséges tó. Gondolom, hogy a lentebb levő Hollós-tanyát látta el vízzel.
Léstyán Ferencnek mi is sokat köszönhetünk, hiszen amikor a falvaink templomaihoz, temetőihez rejtünk, többnyire az ő Megszentelt kövek című munkájából vesszük a leírást. Minden rézcsövet végigkutattunk az udvaron, nagy élmény volt. Egy rövid marosvásárhelyi látogatás során, annyi időm volt, hogy ezt a rejtekhelyet felkeressem. Nagyon örülnénk neki, ha valakinek már tizenhétezerkilencszázhetvenkét megtalálása lenne.
A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Jó volna megtalálni ezt a
ládát, már csak a közelsége miatt is. Tavaly, április végén, Jakab Ferenc erdõmérnökkel kipróbáltuk a szerencsénket. Varázslatos.
Náznánfalva határában feltárt leletek egyértelműen alátámasztják, hogy már a bronz és a római korban is lakott terület volt. Marosszentkirály felől érkeztünk ide, miután az Aranyhalacskánál rejtettem egy geodobozt, a fekete hattyú minden tiltakozása ellenére. Elég korán érkeztem, de mint az elöttem ott járok, a kapukat én is zárva találtam. Szép kis kápolna, de sajnos a kapu zárva.
Ott jártunk mi is, érdekes, hogy egy évig nem volt bejegyzés a füzetben. Örvendek, hogy az első megtaláló lehettem. A legenda szerint a tó helyén valamikor állt egy ház. Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott.
A Református Névkönyv szerint a Basta korszakig egyháza volt, azután elnéptelenedett, ezt erősíti meg a Puszta előneve is. 1256-ban Almás néven jelentkezik az okiratokban és úgyszintén 1432-ben is.
A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült. Első megtalálojaként e kisméretű geodoboznak, annyit mondhatok, hogy nagyszerű rejtés adott élményt az estémnek. :) Nagyon tetszik a jatek. Nehéz észrevétlenül regelni.
Csíkszentmihály faluban, a 315 szám alatt áll Balogh Anna egykori kocsmája, jelenleg faszerkezetű lakóház. Az 1889-ben épült ház szerepel a Hargita megye történelmi műemlékeinek listájában, HR-II-m-B-12878.
Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog. Vasárnap reggel megkerestem (persze hogy nem kellett GPS) ezt a dobozkát. Nem tudtam róla, hogy Szebenben van egy Petőfi Sándor park. Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt.
Római őrtorony Tompa-tető A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények, róluk mesélnek a gyergyószentmiklósi örmény templom hársfái. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
A magyar hadvezetés 1944-re egy összefüggő erődrendszert épített ki az ország keleti határán, Székelyföldön is, a fontosabb szorosok szűkületeibe, ezt nevezték Árpád-vonalnak. Nem csak egy kiképzőtábor kapott helyet a második világháborúban Szentegyházán, hanem a Szentegyházi Önálló Harckocsiakadály is.
A kiszélesedett Maros-völgyben már messziről látszottak, mint valami városvédő óriások. A Cementlapoktól jöttem, hogy megkeressem az új csemetéket. A Hétfák nevű hely valamikor Marosvásárhely közkedvelt fürdőhelye volt, magas, terebélyes fekete nyárfákkal.
A sálfalvi szakadék 15 hektáron védett terület, Sálfalva községtől 1 km-re található. Talán nem a legjobb módját választottam a szakadék megközelítésének. A szakadék bejárása után megtaláltam én is, ugyanazt a fát a bejárattól balra, de doboz nélkül.
Entz Géza közlése szerint a régi templom szemöldökkövén az 1496-os évszám volt olvasható. Az este vettem észre, hogy megjelent ez a rejtekhely. Ma újra erre jártam, de most már nem siettem annyira.
1302-ben Castenholz, 1339-ben Castenholez, 1409-ben Castenhalez néven jelentkezik az oklevelekben. Megvan a doboz.
Három hektáros területen mintegy 2000 növényfajt ültettek a Sapientia-EMTE marosvásárhelyi kampuszának környékére. Ez az első rejtekhely, amelyet édesanyámmal együtt keresek meg. Ma elvittem a családomat, hogy megnézzék a tavirózsákat. Ez furcsa, mert én oda tettem vissza, ahol találtam.
Bernády György szobra Marosvásárhelyen a róla elnevezett téren található, a vár mellett, a Teleki-ház előtti kis parkban. A kis unokahúgommal indultam el sétálni. Itt van a helyén. Majd kisült a szemünk a sötétben világító reflektortól.
A csíkszentsimoni borvízforrásokra jellemző, hogy édesvízzel keverednek, viszonylag gyengék, de ivókúraként vagy fürdőkúrában hatásosak. Csíkszentsimon borvízforrásai a település nyugati határában törnek fel, tőzeglápos és vizenyős ártereken.
A Csíkszentkirály felől Büdösfürdő felé tartó, 123D jelzésű megyei út jobb oldalán egy igényesen kialakított piknikezőhely található. Fedett asztalokkal és padokkal, mindegyik mellett grillező, katonás sorrendben.
Körtvélyfája harangját különálló harangláb hordozza. Gernyeszegen dolgoztam és mielőtt visszaindultam volna még felkerestem ezt a rejtekhelyet, ha már ilyen közel található.
Kincses Kodáros dombja a Sóvidék legendás helye. Nagyon fogynak a pontjaim, ideje újakat gyűjteni. Köszönöm a karbantartást, az új geodobozt. Mivel új rejtő rejtett itt egy új geodobozt, új rejtekben - én is, mint rejtekgazda, megkereshetem azt, és pontot is kapok a megtalálásért.
Burgberg Vurpód Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította. A Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be.
Székelyudvarhelytől délkeletre létezik egy kedvelt kirándulóhely, amit Kerekerdő néven ismernek. Itt van a focipálya is, ahol már több mint 70 éve megtartjuk, megszakítás nélkül, a hagyományos Húsvéti Kupát, három utca részvételével.
1816-ban kőtemplom épül Jedden, toronnyal, ennek helyén volt a régi templom. El nem tudtam képzelni, a segítő információ alapján, hogy hova lehet elrejtve a geodoboz. Első megtalált geodobozunk. Visszatertunk es meglett.
Az előterében egy bástyával ellátott épület a régi képeslapokon Damokos Ákos villájaként van feltüntetve. Utoljára még vendéglőként üzemelt, de ma már elhagyottan áll.
Sáska-ház Gyergyóremete 1875-1893 között épült, egykori örmény tulajdonosai után Dobribán- vagy Málnássy féle háznak is nevezik. A gyergyóremetei Sáska-ház a község központjában, a Cseres Tibor tér 11 szám alatt található, ma a katolikus egyház tulajdona.
Református templom - Székelyudvarhely, Márton Áron tér 11. Épült 1781-ben.
Székelyudvarhely déli bejárata a Csicser és a Mondó-hegy között, a Nagy-Küküllő völgyében található. A városnévtáblán kivül két kopjafás építmény is található itt.
A templom legkésőbb az 1300-as évek elején készült, az átmeneti (román-gótikus) kor idején, egyhajósnak épült. Egy 1414-es évi oklevélből kitűnik, hogy a templom, amelynek ekkor Miklós volt a papja, Mindenszentek tiszteletére volt szentelve.
Keresd falu közepén, egy dombon áll a Bethlen család 16-17-dik században épült kastélya. Segesvártól nem messze, Keresd falu közepén, egy domb tetején található az egykor gyönyörű, ma már romlásnak indult erdélyi reneszánsz várkastély. Szép impozáns épület. Ha már rámszóltál megkerestem.
A majdnem teljesen elpusztult toronyvár Erdély legkorábbi kővárai közé tartozik, Attila és Réka várával együtt. Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne. Kustaly vára a Persány-hegység főgerincének nyergében található, az Oklánd és Vargyas közötti úttól délre emelkedő Heveder hegyese és a Gyepűbükke között.
Csíkmindszent Csíkszeredától 8 km-re fekszik a 123B megyei út mentén, a Nagyrét-patak (vagy Mindszent-patak) völgyében. A templom nagyon szép, a rejtek érdekes. A templomban meghitt adventi hangulat, csodaszep. Ez is meglett ma délután, köszi a rejtést.
A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét. Éjjel, a hangulatos holdfényben sétálva kerestük meg a dobozt. Kar, hogy a lancfuresz nyomot hagyott nehany fan. Itt mar szerencsevel jartunk nem ugy mind a Gorgeny varanal.
A székelyudvarhelyi Városi Park nemrég volt felújítva, színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is. Megtaláltam a geodobozot, Székelyudvarhely egyik nagyon szép parkjában. Udvarhelyi parkban levő geodoboz. A lada koordinataja egy szep fenyofara mutat, amelyet a mi csaladunk fogadott orokbe.
A Kis-Homoród patak két partján fekszik Székelyzsombor, felette magasodik Székelyzsombor vára. Nagyon ötletes a rejtek. Es meg vittem magammal vagy 25 embert. Egy jó kis emelkedő után értünk fel a várba.
A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva. Az Asszony-bosszantó csárda három út kereszteződésénél található, melyek Kirulyfürdőről, Szeltersz felől, illetve Lövétéről érkeznek.