Az idáig felvezető út tele van virággal.
Geges Geges az Abod-patak völgyében fekszik, Marosvásárhelytől 24 km-re kelet-délkeletre, a községközponttól, Havadtól 3 km-re északkeletre. A geodobozt megtaláltam könnyen. Miután rejtettem egy új geodobozt Geges református temetőjében, amivel a gegesi régi sírköveket szeretném bemutatni, elindultam megkeresni ezt a rejtést is. Ez az 1848-as emlékmű a falun kívül található.
Csanád vezér szobra Erdőcsinád Kész vagyok halni és élni veletek, ez a felirat áll Erdőcsinád központjában, Csanád vezér szobra alatt. Csanád Doboka ispán fia, Ajtony egykori vezére volt.
Hétvégén, nárcisz-virágzáskor inkább kerülni kell, tömegnyomor van. Maga a rejtő vitt el a rejtekhelyhez, a saját kocsiján. Görgényszentimre községben található a Görgényi nárciszmező, a Görgényi-havasok lábánál, összesen 3 hektár területen.
Művészeti iskola, egykori római-katolikus felekezeti leányiskola. Forradalom utca 9 szám, Marosvásárhely.
Jopar evvel ezelott lattam meg egy ilyen szerkezetet Maramarosban, de akkor nem tudtam hogy mire valo, nem volt demonsztracio, sem valaki aki elmondhatta volna. Használják, mert amikor ott jártam, csergék voltak a korlátokra kiteregetve. Bár nagyon siettem aznap délelőtt, nem tudtam megállni, hogy ne álljak meg, és ne keressem meg ezt a majdnem drive-in rejtekhelyet. A hegylakó népek mosógépe, a hegyi terepet kihasználva működik, szükségtelenné téve az elektromos energiát, az emberi erőt, és a mosószert.
A bazsarózsa állítólag április végén, május elején nyílík, a virágzás néha csak pár napot tart. Kiprovokáltam? Nem bánom az hasonló provokációkat. Újra itt.
Breite Öregtölgyes Segesvárttól délnyugatra levő dombtetőn helyezkedik el a Breite Öregtölgyes Természetvédelmi Terület, egy szépen megőrzött legelőerdő, makkoserdő, számos többévszázados tölgyfával. Nem olvastam el figyelmesen a leírást. Tetszett nagyon a Segesvár melletti tölgyes. A dobozt ki kellett bányászni az odúból, be volt ágyazódva a törmelékbe.
Jód-mező Itt tartották 1618-ban az unitárius zsinatot, 1640-től a reformátusoké. Erdőszentgyörgy református temploma gótikus, a 13-14-dik század fordulóján épült.
A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán. Ott voltunk a rejtésnél, és finom borvizet is ittunk. Na-ná, hogy ott voltam. Ott voltam a rejtésnél.
Református templom Kecset Orbán Balázs írja: A két csermely közötti dombot régi templom koronázta. Az 1660-1690 közötti években készült leltár említi a templomot.
Zsidó temető Segesvár Segesvár Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a Kőkép tornyocskája alatti kis, félig rejtett domboldalon találjuk a segesvári zsidó temetőt. A temető bejáratától még egy kicsit bóklásztunk, amíg ráakadtunk a rejtekre. Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben.
A galócási levendulakert a település déli szélén található, csendes környezetben.
Kolibicai panoráma Kelemen-havasok A mai, új Kolibica üdülőfalu a tó északi oldalán található - itt számos panzió és vendégház várja a pihenni vágyó vendégeket. Kettesben az asszonnyal körbebicikliztük a tavat, nagyon szép a táj. A Kolibica-víztároló a régi, elszórtan beépített Kolibica nagyobb részén terül el - csodálatos természeti környezetben fekszik, felette a Kelemen-havasok főgerincével.
Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd Kis-Fenyéd - Égettvész - Kis Tamás legelő - Ördögrontás-árok - Csonka-patak száraz árka - Nagy-Fenyéd. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Kis-Fenyéd pataktól a Nagy-Fenyéd patakig terjedő szakasza.
Tatárka-kő Kelemen-havasok A Mezőkirályfalva melletti földpiramisok földcsusszamlás útján jöttek létre. A falutól délre találhatók, a DJ173 jelzésű megyei út keleti oldalán, a Cseh hát nevű dombtól nyugatra.
Kalkutta Indiaban? A közelben tanyázik a jeddi juhász. Munkából hazaérve gondoltam, hogy még megkeressük ezt a rejtekhelyet ebéd előtt. A Terebics-tető Jedd község határában található, Jeddről 30-40 perc gyaloglással elérhető.
Evangélikus templom Kund Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál. Kund evangélikus templom szakrális építmény a XIV-XV-dik századból, a tornyát 1804-ben építették.
1213-ban villa Zupur, 1332-ben Supur, 1450-ben Zopor, 1478-ban Zoopor néven jelentkezik az oklevelekben.
Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Erdemes volt kimaszni, bar sem felszerelesem, sem hozzavalo tapasztalatom/tudasom nem volt, igy csak kerulgettem a sziklat, de mindenkeppen gratula a kivitelezoknek. Fentről közelitettünk, a kék függőleges csík fehér alapon, majd narancssárga mászó emberke jelzést követve.
Meglepően szép a kidőlt erdőben előbukkanó kétágú vízesés. A Kofa-vízesés felé Dédabisztrán, a Bisztra-patak torkolatánál, az Istenszéke nevű utcán tértem le a főútról. Amint felértünk a vízesés tetejére egyből kiszúrtuk a rejteket és így könnyen meglett a dobozka. A Kofa völgyében található egy nagyon bővizű forrás, melynek az a különlegessége, hogy a forrás vize mintegy fél méter vízszintes szakasz után, vízesésként veti magát a mélybe.
Heinz-ház Segesvár A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. Üdvözletem. A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát.
MS-II-m-A-15891. A Wonnerth-ház az Ónművesek utca 4 szám alatt található, épült a XVI-XVII-dik században, módosították a XIX-dik században és 1938-ban.
1409-ben Zengelnek Arják a források, 1471-ben Zengyel a neve. Középkori templomáról nincs adat, de feltételezhetjük, hogy a középkorban katolikus falu volt, majd a reformáció idején református lett.
A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog. A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll.
Tetszett ez a rejtekhely. Jó érzés elsőnek megtalálni egy rejtekhelyet, bár szégyellem, hogy eddig nem tudtam az almafa létezéséről. Sokáig nem jelentettem be ezt a rejtekhelyet megtalált rejtekhelyként mivel én rejtettem. Bolyai Farkas almafája csak 100 évig élt, majd kiszáradt - Új csemetét ültettek a régi helyére.
Református templom Magyarherepe Az egykor népes település Ceausescu hírhedt falurombolási projektjének esett áldozatul. A falu életterének módszeres leszűkítésével, a hivatalok, helyi iskola, orvosi ellátás elköltöztetésével a lakosság igen gyors ütemben tűnt el Herepéről.
Sajnos zárva volt, időnk nem volt a kulcsot keresni, nagyon megnéztem volna a belsejét, főleg hogy az ortodox vásárlás után hogyan alakították át. Egykori evangélikus templom, ma Keresztelő Szent János ortodox templom.
Alsó gát Marosvásárhely A marosvásárhelyi alsó gát az 1970-es árvíz után épült. Este megnéztem az időjárás előrejelzést. A kijárattal semmi gond, de a gipsy-tábor nagyon zavarta a tevékenykedésünket. Több dobozra is akadtam a helyszinen köztük egy másik oldal dobozára és egy mintavételre alkalmas dobozkát ami tele volt széklettel.
Ez már a második próbálkozásom volt. Valld be ügyesen, mi volt az érzés, amely a birtokába vett? Hazudik aki azt mondja, hogy nem érez semmit amikor egy geodobozt elsőnek talál meg. Az Aranyhalacska Marosszentkirályon található, csupán 5 percre Marosvásárhelytől.
Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Az őszi gyergyói kerékpár körturám alkalmával kerestem fel a rejtekhelyet, elég könnyen megtaláltam a leírás alapján, bár az is csak az emlékezetemben volt meg. A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem.
Kutyfalva ma is álló temploma, bár átalakítva, a gótikus kor emlékeit őrzi, főképp két gótikus kapuja révén. Az átalakítás Dániel István idejében történt.
Csudáló-kő A Csudáló-kő alatti tisztáson levő esztena felett indul a jelzés, az erdőben. A Görgényi-havasok 1529 m magas Csudáló-kő nevű csúcsáról, érdekes formájú szikláiról nagyszerű rálátásunk van a Gyergyói-havasokra, a Gyergyói-medencére és a Nagy-Hagymásra.
Református templom Válaszút 1677-ben templomépítésről írnak, melyet Bánffy Dénes özvegyének érdeméül jegyeztek fel, de a templom felirata szerint is régi romlásából építteti, tehát a régit javítja. 1332-ben Válaszútnak már plébániatemploma van, 1509-ben mint plébániát említik.
Borvízkút Kilyénfalva A kilyénfalvi borvízkút Gyergyó-Kilyénfalva központjában, a falun keresztülhaladó DJ138 jelzésű megyei út dupla kanyarjában található, a katolikus templomtól északnyugatra. Pár méterre a főút kanyarjától egy kis fémből készített fenyőfával díszített kút vonja magára a figyelmet.