Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Vlaschinescu-mocsarak közelében?
4,5 km-re. Kisbánya melletti paleobotanikai lelőhely, diatomitban és vulkáni hamuban levő fossziliákkal.
6,6 km-re.
6,7 km-re. Innen indultunk neki a Kakastaréjnak.
8,4 km-re. A lépcsőknek csak maradványai vannak meg.
8,5 km-re. A Kék-tó Felsőbánya határában van. Ez az érdekes sötétzöld színű tó, 528 m tengerszint feletti magasban található, területe 0,50 ha, legnagyobb mélysége 4 m. Gondoltam, lemérem Délia kétágú tölgyfájának a koordinátáit, de mégsem sikerült. Köszönöm az információt. Sajnálom, hogy nem volt kék, mert úgy az igazi.
8,7 km-re.
8,8 km-re. A nagybányaiak kedvenc kirándulóhelye a mesterséges Fernezelyi-tó.
8,9 km-re.
8,9 km-re. Az 1700-as években építettek bányaipari célokra két tavat a Mogosa csúcs alatt, a Bódi I-II tavakat (Pintye tavak). A Bódi I-es tó 720 m magasan van, 3,5 ha a területe, maximális mélysége 7 m, a Bódi II-es tó pár perc járásra van tőle 700 m magasan, területe 1 ha, maximális mélysége 4 m.
10,1 km-re. A Kakastaréj a Gutin-hegység legismertebb természeti látványossága. Már az Ökörmezőn áthaladva lenyűgözött a táj. Nem gondoltam, hogy meg fogom találni a dobozt, mikor felértem a tetőre. Az érdekes vulkanikus sziklaképződmény a nevét a taréjszerű formájáról kapta, mely már sok kilométer távolságról is felismerhetővé teszi.
10,3 km-re. A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, peldaul a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, a Hernécsi Nagytengerszem és a Nagyjézer-tó.
10,3 km-re. Desze 1717-ben épült fatemplomában találjuk a legszebb máramarosi falfreskókat, melyeket 1780-ban készítettek. Ez aztán tényleg egy szép szimpatikus templom.
10,4 km-re.
10,7 km-re. 825 m magasan van, területe 0,43 ha, legnagyobb mélysége 20 m. A Kakastaréjtól északra kb 30 perc járásra van egy szép tó, a Brébi-tó, románul Taul Morarenilor.
11,8 km-re.
Hotinka 13,5 km-re. Hotinkán minden év május elso vasárnapján tartják a környék leghiresebb fesztiválját, annak az embernek a tiszteletére, aki a leghamarabb befejezte a tavaszi munkálatokat.
14,2 km-re. 14,2 km-re.
14,3 km-re. Római katolikus templom, egykori jezsuita kolostortemplom - Nagybánya.
14,3 km-re.
14,3 km-re. Művészeti Múzeum, egykori Sóbányahivatal - Nagybánya.
14,3 km-re. A tornyot, sőt az egész Cintermet magas kerítés övezi a renoválás miatt és sehol egy lekenyerezhető őr :). Nagybánya központja akármelyik nyugati városban megállná a helyét. Elkészült a felújítás, meg lehet nézni az üveglapok alatt a kiásott romokat, és meg lehet döbbenni a kontraszton, ami a romok szintje, és a járószint között van. A Szent István-torony, Nagybánya szimbóluma, egy sajátos kiképzésű és történetű templomépület maradványa.
14,4 km-re. Egykori Arany Szarvas-fogadó, majd István-szálló, ma Bányász (Minerul) szálloda - Nagybánya.
14,5 km-re. A Mészárosok tornya egy kör alaprajzú, zömök torony, mely a XV-dik században épült. Miután 1672-ben a kurucok elűzik a vár német őrségét, az erődítmény újra császári kézre kerül.
15,8 km-re. Aknasugatag nagy sótartalmú vizei miatt hires erdélyi fürdohely.
16,6 km-re. Budfalván nagyon sok régi házat, tarisznyás és bocskoros nénit és bácsit láthatunk. Szép templom ez is. Budfalva 1644-ben épült templomában őrzik Pintye vitéz, a románok nagy becsben tartott rablóvezére, láncos ingét.
16,9 km-re. A dióshalmi Szent Arkangyalok fatemplom, műemlékké nyilvánított épület, egyike a világörökség részévé vált 8 máramarosi fatemplomnak.
17,2 km-re. Máragyulafalva hagyományorzo falu, érdekessége a házai udvarán levo fákra felakasztott szines fém- és muanyagedények.
17,5 km-re. A nyárfási Szent Mihály és Gábriel arkangyalok fatemplom, figyelemre méltó falfestményeivel, műemlékké nyilvánított épület. Egyike annak a nyolc máramarosi fatemplomnak, amely 1999-ben a világörökség részévé vált.
17,9 km-re. Kis figyelmetlenségem miatt csak másodszori nekifutásra sikerült, pedig nagyon egyszerű. Csak most vettem észre, hogy be lehet jelenteni.
18,4 km-re. A Cibles hegységnek csak egy kis hegyi tava van, az ún. Fekete tó, románul Taul Negru, ami a Oigla-csúcs (1413 m) és a Fekete-csúcs (1589 m) között található.
18,6 km-re. Eredeti formájában 1630 és 1663 között épült. A keleti falurészben, a temető dombján áll az Istenanya születése görögkatolikus fatemplom.
Vlaschinescu-mocsarak románul - in limba romana: Mlastinile Vlaschinescu