Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Izaszacsal

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Izaszacsal egykor hires kerámiaközpont volt...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Izaszacsal felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Vársánc Rabsonné vára
Vársánc
A vízesés fürdőzőkkel
A vízesés fürdőzőkkel
Templombelső 1 katolikus székesegyház Gyulafehérvár
Templombelső 1
Csengettyű Református templom Székelycsóka
Csengettyű
Magyar Anjou Legendárium Misericordia Csíksomlyó képzőművészeti installáció
Magyar Anjou Legendárium
Kis és Nagy Ünőkő Kis-Ünőkő Radnai-havasok
Kis és Nagy Ünőkő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Izaszacsal fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Izaszacsal!

A 0,39 km távolságra található, legközelebbi település, Izaszacsal turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Mezőség északi felében, a Szamosmelléki dombvidékSajói ágában, az itt északnyugatra tartó Sajó bal partján fekszik Szeretfalva község. A falutól keletrere található a Várhegy.
Református templom Koltó
A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, peldaul a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, a Hernécsi Nagytengerszem és a Nagyjézer-tó.
Vlaschinescu-mocsarak A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, pl. a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, amelyeket a Forrásliget hegyi üdülőtelepről lehet megközelíteni.
Egykori evangélikus templom Malomárka 1332-ben plébániatemploma van, a középkori templomot 1362-ben tűzvész égeti le, 1754-ben árviz pusztítja el. 1755-1776 között egy sajátos, kör alakú templomot építenek új helyen.
Pihenő a Nagy Lála-tó felé Radnai-havasok A Gázsa-nyeregtől a Kis-Ünőkő felé körülbelül 1 km-re leágazik egy piros ponttal jelzett ösvény a Lála tavak felé. Az elágazásnál asztal és padok is találhatók.
Az Isten széke a Kelemen-havasok leglátogatottabb kilátópontja, különösen a Maros megyeiek kedvenc túracélpontja. Terjedelmes platóval rendelkező csúcs, melynek a nyugati kilátóponttól északra nyúló gerince Szászrégen felől egy hatalmas széknek néz ki.
Fernezelyi-tó A nagybányaiak kedvenc kirándulóhelye a mesterséges Fernezelyi-tó.
Nagy-Pietrosz-csúcs, románul Pietrosul Rodnei, Varful Pietrosul Mare. Az 1941-es magyar katonai térképen Horthy-csúcs a neve.
Kiszsolna Evangélikus templom Besztercétől mindössze 8 km-re délre fekvő, egykor többségében szászok lakta település temploma a 14-dik század derekán épült. Már megint az Óvárhely melletti tölgyerdőben jártunk, kockás liliomokat nézni, fotózni.
A Kis-Besztercés-t legrövidebb úton a Ratosnya völgyén közelithetjük meg, kék keresztet, majd kék háromszöget követve. Maroshévízről indulva, többnapos gerinctúra közben találtuk meg. Te vagy az elso hivatalos megtalaloja a doboznak. A noteszben is mi voltunk az elsők.
Az Emberfo csucs a Suhard hegyseg legmagasabb kiemelkedese a maga 1932 m-el, a Radnai-Borgoi havasok es az Obcinak kozott talalhato. Foleg csupasz csucsok, hegyhatak valtogatjak egymast, ezert is a kilatas az egyszeruen nagyszeru.
Az Ilosvai-hegységhez tartozó Kővárvidék területén, a Berkesz (Berkeszi-patak) mellett fekszik Berkeszpataka község. Nagybányáról hazafele tartva tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük ezt a várat. A Berkeszpataka délkeleti, Bucsonfalva északi határában emelkedő, az itt nagy kanyart leíró Lápos bal partja fölé magasodó, 407 m magas sziklaszirt tetejét Kővár romjai koronázzák.
Ezüstműves ház Beszterce Ezüstműves ház, németül Goldschmiedehaus, ma Megyei Művelődési Igazgatóság.
Tamó sziklavára az 1862 méteres Tamó-tetőtől dél-nyugati irányba 900 m távolságra, 1820 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el. Már Erdély területén található. A Tamó szikláit egy kicsit nehezebben találtuk meg, az oda vezető ösvényen nem sokan járhattak, úgy kellett átvergődni és felkapaszkodni a törpefenyők között.
1332-ben plébániatemploma van, 1432-ben egy ajándékozási levélben szerepel a plébános is. Ide, a határőrtelepre telepített németek pogány besenyőket találnak itt, s ők nevezik el paganicanak.
Peleskóca nyerge felé Radnai havasok Ha mar az Unokon (2279 m) vagy, nem hagyhatod ki a Peleskoca nyerget sem. Mert ez nem mas, mint egy erdekes lemenetel a csucsrol, a glacialis, csodaszep Lala tavak iranyaba.
A Tiha-vízesés a Kelemen Nemzeti Parkban található. Én már jó ideje tanulmányozom, keresem, hogy hol lehet a Tiha-vízesés, de nem találtam egyértelmű információt róla. Jó lenne, ha összejönne. Most látom, miután feltöltötted a képeket, hogy a jelzőtáblákon fel van tüntetve egyik irányba egy "Tiha-vízesés (Nedves-patak)" elnevezésű vízesés, egy másik irányba pedig egy vízesés-sorozat, a "Tiha-vízesései".
Egykori evangélikus templom, ma Keresztelő Szent János ortodox templom. Sajnos zárva volt, időnk nem volt a kulcsot keresni, nagyon megnéztem volna a belsejét, főleg hogy az ortodox vásárlás után hogyan alakították át.
Fedett fahíd Hordó Hordó település egyik látnivalója a Szalócán átvezető fedett fahíd, melyet Határőr-hídnak is neveznek, a huszadik század elején építették, az eredeti 18-dik századi híd mintájára. Hordó, a Szalóca mentén, Naszódtól 10 km-re északra található, itt született 1860 szeptember 20-án George Cosbuc költő, innen a falu román neve, Cosbuc.
Komárnok-csúcs, románul Varful Comarnicele.
Borkúti-berek Romoly Borkúti-berek, románul Zavoaiele Borcutului.
A Máramarosi havasok nem bővelkednek tavakban, Csak a Farcau-Mihailescu hegyen találunk tavakat. A legnagyobbik a Vércse-tó (Lacul Vinderel), ami a Farcau (1957 m) és a Mihailescu (1918 m) csúcsok közötti nyeregben van 1665 m magasan, területe 0,90 ha, legnagyobb mélysége 5,5 m.
Nagy-Bukuly-csúcs, románul Varful Buhaescu (Bucuiescu) Mare. Az 1941-es magyar katonai térképen Rebra, a harmadik osztrák felmérés térképén Mamaia néven szerepel, a román katonai térképen névtelen csúcs.
Geológus tűje Hollókő Felsőbudak Alapterületének átmérője 5-6 m, ezt a tű alakú képződményt Geológus tűje néven is ismerik. Egy évvel ezelőtt nem mentem fel a Hollókő tetejére. A Hollókő sziklavilágának távolról látható érdekessége egy 10 m magas, magányos sziklatorony.
Aranyos-Beszterce forrástava Radnai-havasok Az Aranyos-Beszterce forrástava közvetlenül a Gargaló-csúcs északi fala alatt helyezkedik el, 1650 m magasan.
Sajómező közel 400 éves templomának 1783-ban készült freskóin félelmetes jeleneteket láthatunk.
A múlt alkalommal nem kerestem a dobozt, mert reméltem, hogy hamarosan visszajövök. A Radnai-hágóról indultunk autóval. A Radnai-havasok legnagyobb felületű természetes gleccsertava, 1815 m magasan, a Lála-patak gleccser vájta völgyében fekszik.
Egy élmény volt az Illés-szikláitól beereszkedni az itt-ott embermagasságú kúszófenyők között a nyeregbe.
Művészeti Múzeum, egykori Sóbányahivatal - Nagybánya.
Református templom Magyarborzás A templom stíluselemei alapján román korinak tekinthető, a XV-dik század fordulóján a román kori hajóhoz késő gótikus csúcsíves szentélyt építenek. 1332-ben plébániatemploma van, 1867-ben újítják, amikor faharanglábat is építenek hozzá.
Cibles-csúcs Széples-hegység
Mofetta Dornavátra Dornavátra város mofettája a Negresti-negyedben, a hasonló nevű utca déli végében található. A mofettától dél felé haladva lehet eljutni a két Bizum-forrásig.
A Kakastaréjtól északra kb 30 perc járásra van egy szép tó, a Brébi-tó, románul Taul Morarenilor. 825 m magasan van, területe 0,43 ha, legnagyobb mélysége 20 m.

Történelmi-kulturális értékek - Máramaros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Izaszacsal adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Máramaros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Köszönöm az újratelepítést. Legyen ez egy jó szokás az erdélyi közösség köreiben.
  • Vápa vára Még nem falta fel. Szerencsére még nem falta fel a bánya egészen a környéket, de ijesztő egy mammutvállalalat. A falmaradványokat a szép, virágos kaszálón áthaladva megtaláltuk sikeresen.
  • Ha már ide vetődtünk folytattuk a sétát. A kellemes időt kihasználva, a hátsó ösvényen sétáltunk fel az útkereszteződéshez.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra Ez is egy SZNM a cehes varosban. Nahat mar errol a gocsortos olelesrol mar elmelkedtem vagy egy jo honapja. De ami igaz az igaz, erdekes egy rejtes.
  • Aznap a Torockói-hegységben túráztunk, rejtettünk egy új geodobozt a Szív-tisztásra rálátást biztosító pontnál. Illetve telepítettünk egy új dobozt az eltűnt Kecskekő-doboz helyett.
  • A Csudálókő-láda után ezt vadásztuk le UzBencével a Vargyas-szorosi találkozó alkalmából.
  • A közeli nárciszmező felkutatása és a Bornemisza kastély dendrológiai parkjában töltött pihenés és rejtés után, nem hagyhattuk ki a Mocsárerdő felkeresését sem. A parkkal ellentétben itt még alig akadt rügyező fa.
  • Először a híd másik végén kerestem. Ahol egy kibontatlan gumióvszert találtam (hogy mik vannak).
  • Egy ünnepi kirándulás keretén belül erre a dobozra is sor került. Másodszor jártam a várnál, de ismét ámulatba ejtett.
  • Koncsag borvíz - Tusnádfürdő Tusnádfürdői kirándulás 8. Az Olt hídjával egyenesen szemben levő utcán mentünk ki az erdőbe. majd a házak után jobbra megtaláltuk az ösvényt, amely egészen a forrásig vezetett.
  • Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást. De a rejtekhez nem tudtunk odamenni, mert kerítésen belül van és sajnos a tulajdonosok is éppen majálisoztak.
  • Habar az en nevem is be lett jegyezve. Csapattarsaim azonban kedvesek voltak es ram is gondoltak odabent.
  • Tetőterasz - Madarasi Hargita Most is sikerült feljutnunk ide. Bár nem a mai napon terveztük. Az idő kegyes volt, felfelé vihar, felhőátvonulás.
  • A koordináták szerint a fenyőtönköt megtaláltuk. Az utolsó bejegyzés óta, öt éve sokat változott az erdő.
  • Siculicidium útja - Jézus Szíve templom - Madéfalva Jól van jól. Majd írok az angyalnak, létrát fogok kérni, és levadászok mindent előled.
  • Czofronka Lélegzetelállító látvány. Nem volt könnyű feljutni a sziklára, de a lélegzetelállító látványért bármikor újra megtenném.
  • Pontosabban alig találtuk meg a dombról, melynek neve Orlya-hegy, levezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. Mivel alulról nem látszik a torony, és jól kitaposott ösvényt sem találtunk.
  • Igyekeztem nehogy valaki megelőzzön, és örvendtem, hogy ostromtervemet nem kell bedobjam, mert kivül is van geoláda.
  • Amikor otthon vagyok, tízpercenként benézek a Rejtekhely-re, hogy nehogy elszalasszak egy új rejtést :-). A tegnap este későn megjelent a Mezőszentmargita és Kerelő közötti gyalogoshídnál elrejtett új geodoboz.
  • Megtaláltam a ládát. Nem is gondoltam,hogy ekkora vár van fenn a tetőn.
  • Hát kezet mostam alaposan, felfele menet is, lefele is, de a doboz nem került elő. A fantáziám elégtelen valószínüleg, de mint zavaró tényező megjegyezném, hogy egy ilyen festőien szép természetes környezetben talán nem a legjobb választás a legforgalmasabb és leginkább igénybevett helyre rejteni, ahol már a második percben ketten is rádkérdeznek, hogy elvesztettél valamit?
  • Csicsoujfalu Csicsovar Új kolostor épül. A vár jól megközelíthető a most épülő kolostor miatt. Az erdő széléig aszfaltozott út vezet, majd a jelenleg sátorkolostorig makadám út.
  • Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Csoportmunkával meg is találtuk.
  • A rejtekhely talalkozo alkalmaval jutottunk fel a Szephavasra. A megtalalast kovetoen jol elvert az eso de az azelotti napnyugta fotozas az attetszo felhokon keresztul karpotolta az azast.
  • A leiras valodi, ket vas kozott.
  • Csonkatorony - Csíkszenttamás A legendák nyomában. A Feneketlen tó után meglátogattuk a Csonkatornyot is. Ellenben az öreg varjút már nem találtuk ott.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Izaszacsal? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!