Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Izakonyha

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Izakonyha fatemploma a hagyomány szerint a tatár támadást követő évben, 1718-ban épült. Belső festése 1754-ben készült el, Szaplonczai László költségén.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Izakonyha felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Asztalkő - 1 Asztalkő Karcfalva
Asztalkő - 1
Kilátás Segesvár fedett falépcső diáklépcső Schülertreppe
Kilátás
A déli épületszárny Abafája Szászrégen Régen Huszár kastély romok
A déli épületszárny
Mesterséges gát betonkút forrás patak kút Büdösfürdő
Mesterséges gát
A pünkösdi búcsú színhelye Csíksomlyó
A pünkösdi búcsú színhelye
Info tábla Szászkézd parasztvár
Info tábla

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Izakonyha fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Izakonyha!

A 0,09 km távolságra található, legközelebbi település, Izakonyha turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Sima-oldal, csúcs a Csisa-gerincen - románul Varful Coasta Neteda.
Katalin-nyereg, románul Saua Pietrii - a Katalin (Catielu)-völgyéről elnevezve.
Bogdán vajda feltételezett várát Izakonyhától délnyugatra, az Iza déli partja fölé emelkedő domb északi részén találjuk.
Liviu Rebreanu kollégium, az egykori Evangélikus Fiúgimnázium.
Kerlést elhagyva a Sajósárvár felé vezető út bal oldalán egy kanyarban meredek sziklafalban furcsa nyílások tátonganak.
Andrei Muresanu Kollégium Beszterce Andrei Muresanu Kollégium, az egykori Királyi Leányiskola.
A lacházi, freskókkal teli, Istenszülő születése fatemplom műemlékké nyilvánított épület.
Egykori evangélikus templom Malomárka 1332-ben plébániatemploma van, a középkori templomot 1362-ben tűzvész égeti le, 1754-ben árviz pusztítja el. 1755-1776 között egy sajátos, kör alakú templomot építenek új helyen.
Gutin-csúcs
A múlt alkalommal nem kerestem a dobozt, mert reméltem, hogy hamarosan visszajövök. A Radnai-hágóról indultunk autóval. A Radnai-havasok legnagyobb felületű természetes gleccsertava, 1815 m magasan, a Lála-patak gleccser vájta völgyében fekszik.
Görögkatolikus templom Berkeszpataka A hajdani kővárvidék központja volt. Kővár Máramaros megye nyugati részén, Nagysomkúttól keletre, a Lápos-patak bal partján fekvő kis község.
Síremlék a Bethlen-kastély közelében Árokalja Árokaljára érkezve, egyszer az északkeleti kapun próbálkoztam, de az zárva volt. Ez aztán az ambíciós keresés. A Bethlen-kastély a 19-dik században épült, neobizánci stílusban - ma a Babes-Bolyai Tudományegyetem Regionális Frankofón Központja működik benne, és tudományos konferenciák színhelye.
Kaszakő-csúcs, románul Varful Arcer. Az arcer (ejtsd árcsér) szó jelentése: kasza élesítésére szolgáló fenőkő.
Csisa-nyereg, románul Saua Cisa.
A fotók alapján minden stimmelt. Óradna község a Radnai-havasok déli részét aBorgói-hegység északi részétől elválasztó, itt délnyugatra tartó Nagy-Szamos két partján fekszik.
Nem hittem a szememnek, hogy az unikornis, melynél a lányom 11 éve fotózkodott, sehol sincs. A biztonságosan megközelíthető ablaknyílásokban nem találtuk a vitaminosdobozt, a készülék is ide helyezte a koordinátákat. Déstől három kilométerre délkeletre Szentbenedeken található a Kornis család reneszánsz stílusban épült kastélya.
Beszterce virágzó kereskedőváros volt, a 12-dik században szász bányászok alapították. Látnivalói az evangélikus templom, a lábasházak, az Ezüstművesek Háza, a római katolikus templom és a besztercei múzeum.
Máragyulafalva hagyományorzo falu, érdekessége a házai udvarán levo fákra felakasztott szines fém- és muanyagedények.
A templom előterébe be lehet lépni, beljebb egy kovácsoltvas rácson keresztül lehet szemlélni a megállt időt. Az épület rendben van tartva, felújítva, mint ahogy előtte az utca is.
Római katolikus templom Nagybánya Római katolikus templom, egykori jezsuita kolostortemplom - Nagybánya.
Református templom Koltó
Sajómagyaróstól északkeletre, az 580 m magas Várhegyen állt egykor a sajómagyarósi vár. A Borgói-hegység nyugati lábánál húzódó, a Nagy-Szamos, Sajó és Beszterce által határolt dombvidéken, az északkeletről érkező Csetátye-patak mellett fekszik Sajómagyarós község.
A Kék-tó Felsőbánya határában van. Gondoltam, lemérem Délia kétágú tölgyfájának a koordinátáit, de mégsem sikerült. A tó nem volt hű a nevéhez. Sajnálom, hogy nem volt kék, mert úgy az igazi.
A Radnai-hago 1271 meteres magassagban hatart kepez a Radnai-havasok es a Suhard hegyseg kozott. A fotó alapján találtunk rá a dobozra.
Avasfelsőfalu Avasfelsofalu lakóinak nagy része külföldön dolgozik, a megkeresett pénzbol pedig hatalmas, eléggé furcsa épületeket emelnek maguknak.
Erdély egyik legkorábbi épen maradt temploma, már messziről magasztosan fehérlik a dombtetőn. Az 1834-es földrengés során nagyon megrongált templomot a XIX-dik század végén restaurálták.
Batiza Érdekessége a jellegzetes máramarosi motivumokkal diszitett kapu, a bejárati ajtó belso oldalán levo halálábrázolás és a templom belso freskói. Batiza fatemploma 1699-ben épült.
Kaszakő-menedékhely, románul Refugiul Arcer.
Geológus tűje Hollókő Felsőbudak A Hollókő sziklavilágának távolról látható érdekessége egy 10 m magas, magányos sziklatorony. Alapterületének átmérője 5-6 m, ezt a tű alakú képződményt Geológus tűje néven is ismerik. Egy évvel ezelőtt nem mentem fel a Hollókő tetejére.
Izakonyha fatemploma a hagyomány szerint a tatár támadást követő évben, 1718-ban épült. Belső festése 1754-ben készült el, Szaplonczai László költségén.
Kis-Ünőkő Radnai-havasok Kis-Ünőkő, románul Varful Ineut.
A várat a református templom teréről induló kék háromszög jelzésen 1 óra alatt lehet elérni. Szinérváralja feletti Apa-hegyen láthatók a középkori Szinér-vár csekély falmaradványai.
Református templom Ketel 1332-ben plébániatemploma van, ez a templom minden bizonnyal az 1600-as évek elején elpusztul, mert a XVII-dik század közepén már csak egy fatemplom áll egy kis haranggal. A pusztító háborús idők után a megfogyatkozott hívek erejéből csak egy fatemplomra jutott, amelyet a XIV-dik századi templom helyett építettek.
Desze 1717-ben épült fatemplomában találjuk a legszebb máramarosi falfreskókat, melyeket 1780-ban készítettek. Ez aztán tényleg egy szép szimpatikus templom.

Történelmi-kulturális értékek - Máramaros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Izakonyha adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Máramaros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Pogány-havas Jégkoloncok a Pogányhavason. A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A pár nappal ezelőtti havazás, havaseső és lehülés jókora jégkoloncokat aggatott minden kicsi ágacskára.
  • Ez a rejtek elég távol van a toronytól, így nem igazán kereshető gps nélkül. De ha van okostelefonod, akkor feltölthetnéd rá a rejtekhelyek listáját.
  • Fekete templom - Brassó Kis segítséggel. Megtaláltam kis segítséggel, most már tudom hol kezdődik a kerítés, elég relatív. Szerintem ez a doboz hiányzott a multkor, mert végigtöröltem a port körben a kerítésről és nem találtam.
  • A kisebb erődtemplomokat igyekeztem felkutatni Szászföldön. Telefonos bejelentkezés után sikerült bejutni a templolma.
  • A kemény kaptató után nem kellett sokat keresni, mert a közölt képek alapján könnyű volt azonosítani a rejteket. Zozóval és Málnával.
  • Bemenni ebbe sem tudtam, de felmentem az egyik toronyba, mivel a tetőjavító munkások is ott közlekedtek. Sikerült a harang fölé jutnom, vigyázni kell, mert az utolsó két lépcső feljáró nem a legszélesebb, s ellenzős fejfedő használata sem ajánlott.
  • Válaszoltam neked mihelyt megkaptam az e-mailt (szerdán). De lehet még nem olvastad el az üzenetet.
  • A szurdok bejáratánál letettük az autót. WC is van a "parkolónál".
  • Bar a helyiek dicserik nagyon, nekem nem igazan izlett a viz. Egy gyengecske kutviz minosege van.
  • Kis dombramászás után könnyen ráleltem a szúrós galagonyabokorra, arra ahol a dobozka van, hisz bokor eléggé sok van a környéken. Szép a kilátás a környező településekre.
  • Az előző bejegyzést megerősíthetem, valóban a Mohos és a Szent-Anna-tó emlékét idézte fel bennem. Akárcsak a Gálesi-tónál nagyon pontosak a koordináták.
  • Kisvasút állomás - Vármező A vérzés. Ezt is Bercivel találtam meg. Amikor mentem, hogy vegyem ki megkarcoltam magam a bokorral és elkezdett vérezni a kezem.
  • Sóskút - Székelykeresztúr Kristály a sósvíz tetején. Bár Nagyszebenből hazafele végig esett az eső, Keresztúrra érve kisütött a nap. Tökéletes, legalább kipróbálom a Sósvíz fürdő ingyenes medencéit.
  • Utólag jöttünk rá, hogy a kőfal vége az nem az elején van, hanem a végén. :-D De aztán rábukkantunk fotós kolléginámmal, Ágnessel, a dobozkára.
  • "A tavasz jött a parttalan ídőben, s megállt a házsongrádi temetőben. Én tört kövön és porladó kereszten Aletta van der Maet nevét kerestem.
  • Málnás Málnásfürdő. A Málnásfürdőn elrejtett geoládát 2004 november 6-án találtuk meg.
  • A gps természetesen a lezárt kapuhoz irányított. Főleg a tulipánfák körül nagyon sok volt a szúnyog, a bogár.
  • Köszönöm, hogy ellenőrizted a rejtekhelyet. Én úgy érzem, hogy a túlzásba vitt takarítással, városrendezéssel, néha átesnek a ló másik oldalára.
  • Most újból kirándultam erre, s gondoltam, bejelentem, hogy megvan. A rakodó forrásnak van egy kisebb testvére,a patak mentén, felfele, körülbelül 600-700 méterre.
  • Sikerült bemennem. Nagyon egyszerű a belseje, majdnem reformátusos.
  • Mar van egy lada leteve (kb egy eve), "a masik" Nagy-Ko farkanal egy szikla kozeleben. Majd bejelentem, hogy meg menjetek vissza oda arra szep helyre.
  • A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett. Itt több időt töltöttünk, és a rejtésemet is ellenőriztem.
  • A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Köszönjük a lehetőséget.
  • Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :). Este/éjjel kerestem és találtam meg.
  • A fürdő szépen rendbetéve, nagyon tetszett. Sajnos az idő aznap nem engedte a fürödözést, de majd legközelebb, hamarosan.
  • Mint rejtekgazda, én is nézegettem, hogy találok-e megfelelő rejteket a fánál, vagy a környékén. Úgy ítéltem meg, hogy nem rejtek dobozt ide.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Izakonyha? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!