Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Ivófalu

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Ivófalu Nagybányától 32 km-re található. Három különálló sípályából álló síterep...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ivófalu felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Tó Sepsibesenyő
Távközlési antennák Kövesbérc sírhalmok halomsírok Oklánd Homoródszentpál
Távközlési antennák
Nem bírtak vele Erzsébet királynő emlékmű lóvészi alagút vasúti őrház
Nem bírtak vele
Vasúti kocsi 2 Kommandó
Vasúti kocsi 2
Élünk-e még? Transzhargita
Élünk-e még?
A kapu Lisznyó
A kapu

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ivófalu fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ivófalu!

A 6,51 km távolságra található, legközelebbi település, Kisbánya turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Ivófalu közelében?
(részletek bejelentkezés után)
4,8 km-re. Kisbánya melletti paleobotanikai lelőhely, diatomitban és vulkáni hamuban levő fossziliákkal.
6,2 km-re.
7,7 km-re. Innen indultunk neki a Kakastaréjnak. 8 km-re.
8,4 km-re. A nagybányaiak kedvenc kirándulóhelye a mesterséges Fernezelyi-tó.
8,7 km-re.
9,1 km-re. A lépcsőknek csak maradványai vannak meg.
9,2 km-re. Ez az érdekes sötétzöld színű tó, 528 m tengerszint feletti magasban található, területe 0,50 ha, legnagyobb mélysége 4 m. Köszönöm az információt. A tó nem volt hű a nevéhez. Gondoltam, lemérem Délia kétágú tölgyfájának a koordinátáit, de mégsem sikerült. A Kék-tó Felsőbánya határában van.
9,6 km-re.
9,9 km-re. Az 1700-as években építettek bányaipari célokra két tavat a Mogosa csúcs alatt, a Bódi I-II tavakat (Pintye tavak). A Bódi I-es tó 720 m magasan van, 3,5 ha a területe, maximális mélysége 7 m, a Bódi II-es tó pár perc járásra van tőle 700 m magasan, területe 1 ha, maximális mélysége 4 m.
10,3 km-re. A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, peldaul a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, a Hernécsi Nagytengerszem és a Nagyjézer-tó.
10,7 km-re. Ez aztán tényleg egy szép szimpatikus templom. Desze 1717-ben épült fatemplomában találjuk a legszebb máramarosi falfreskókat, melyeket 1780-ban készítettek.
11 km-re. Az érdekes vulkanikus sziklaképződmény a nevét a taréjszerű formájáról kapta, mely már sok kilométer távolságról is felismerhetővé teszi. Nem gondoltam, hogy meg fogom találni a dobozt, mikor felértem a tetőre. Már az Ökörmezőn áthaladva lenyűgözött a táj. A Kakastaréj a Gutin-hegység legismertebb természeti látványossága.
11,6 km-re. A Kakastaréjtól északra kb 30 perc járásra van egy szép tó, a Brébi-tó, románul Taul Morarenilor. 825 m magasan van, területe 0,43 ha, legnagyobb mélysége 20 m.
12,7 km-re.
14 km-re. Hotinkán minden év május elso vasárnapján tartják a környék leghiresebb fesztiválját, annak az embernek a tiszteletére, aki a leghamarabb befejezte a tavaszi munkálatokat.
14,4 km-re. 14,4 km-re. 14,4 km-re.
14,4 km-re. Római katolikus templom, egykori jezsuita kolostortemplom - Nagybánya.
14,4 km-re. Művészeti Múzeum, egykori Sóbányahivatal - Nagybánya.
14,5 km-re. A tornyot, sőt az egész Cintermet magas kerítés övezi a renoválás miatt és sehol egy lekenyerezhető őr :). Nagybánya központja akármelyik nyugati városban megállná a helyét. Elkészült a felújítás, meg lehet nézni az üveglapok alatt a kiásott romokat, és meg lehet döbbenni a kontraszton, ami a romok szintje, és a járószint között van. A Szent István-torony, Nagybánya szimbóluma, egy sajátos kiképzésű és történetű templomépület maradványa.
14,5 km-re. Egykori Arany Szarvas-fogadó, majd István-szálló, ma Bányász (Minerul) szálloda - Nagybánya.
14,7 km-re. A Mészárosok tornya egy kör alaprajzú, zömök torony, mely a XV-dik században épült. Miután 1672-ben a kurucok elűzik a vár német őrségét, az erődítmény újra császári kézre kerül.
16,3 km-re. Aknasugatag nagy sótartalmú vizei miatt hires erdélyi fürdohely.
17,3 km-re. Budfalván nagyon sok régi házat, tarisznyás és bocskoros nénit és bácsit láthatunk. Budfalva 1644-ben épült templomában őrzik Pintye vitéz, a románok nagy becsben tartott rablóvezére, láncos ingét. Szép templom ez is.
17,4 km-re. Máragyulafalva hagyományorzo falu, érdekessége a házai udvarán levo fákra felakasztott szines fém- és muanyagedények.
17,8 km-re. A dióshalmi Szent Arkangyalok fatemplom, műemlékké nyilvánított épület, egyike a világörökség részévé vált 8 máramarosi fatemplomnak.
18,5 km-re. A nyárfási Szent Mihály és Gábriel arkangyalok fatemplom, figyelemre méltó falfestményeivel, műemlékké nyilvánított épület. Egyike annak a nyolc máramarosi fatemplomnak, amely 1999-ben a világörökség részévé vált.
18,9 km-re. Kis figyelmetlenségem miatt csak másodszori nekifutásra sikerült, pedig nagyon egyszerű. Csak most vettem észre, hogy be lehet jelenteni.
19 km-re. Eredeti formájában 1630 és 1663 között épült. A keleti falurészben, a temető dombján áll az Istenanya születése görögkatolikus fatemplom.
19,3 km-re. A Cibles hegységnek csak egy kis hegyi tava van, az ún. Fekete tó, románul Taul Negru, ami a Oigla-csúcs (1413 m) és a Fekete-csúcs (1589 m) között található.
Istenanya elszenderülése görögkatolikus fatemplom Felsőkálinfalva 20,2 km-re. A felszegi görögkatolikus fatemplom 1785-ben épült, háromkaréjos alaprajza Máramarosban szokatlan, moldvai hatás. Fedele kétereszes, belső festése textilre készült, ikonosztázát Nicolae Cepschin készítette 1788-ban.

Természeti értékek - Máramaros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ivófalu adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Máramaros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Hát nem semmi megközelíteni ezt a rejtekhelyet. Először feltartott kézzel kell menni, hacsak nem akarok reuma elleni kezelést a csihányosban.
  • Eppen istentisztelet volt a templomban, kihallatszott. Olyan meg volt, hogy epp harangszora talaltam meg egy dobozt de istentisztelet hallgatasa kozben meg soha.
  • Szép időben jártuk körbe a fürdőt. A medence leeresztve, sehol egy napozó vendég.
  • A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Egy darabig aszfalton lehet haladni, majd döngölt talajúton egészen a Motorsirülő közeléig.
  • Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. A hely gyönyörű és nagyon sok vad van.
  • Ha már egy pár napig itt voltam Vármezőn, hazaindulás előtt nem hagyhattam ki a két közeli, általam még meg nem talált geodobozt. Ritkán van olyan, hogy csak egy geodobozért indulok neki az útnak.
  • Megtalaltuk a rejtekhelytalalkozo alkalmaval.
  • Valamikor este kell oda menni, mert elég forgalmas a peron. Szerintem enyhén furcsa lenne, ha szétszerelném fényes nappal.
  • Bereckből hazafele tartva. Pont akkor robogott át a berecki gyors a földváron.
  • Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Ezért hamar meglett a doboz.
  • A Nyergesről hazafele beugrottunk, ha sötétben is, hogy megkeressük ezt a rejteket. Szinte meggyűlt a bajunk a közeli pásztorkutyákkal, de még ez alkalommal megúsztuk.
  • Köszi szépen, a mérföldkőhöz tulajdonképpen már vagy másfél hete elérkeztem, csak most nyílt lehetőségem bejelenteni ezt a dobozt. :) Egyébként külföldön is meg akartam keresni egy-két geoládát, de a hideg front ill.
  • Elég rég elhelyeztem ezt a dobozt. Sajnáltam elveszni, ezért bejelentem.
  • Ezt a dobozkát már megtaláltam, de most kíváncsiságból ellenőriztem. Sajnos most már nem találtam meg.
  • Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet. A székesegyház zárva volt, de a püspöki palota portájáról egy néni szívesen kinyitotta.
  • Sajnos nincs meg a geodoboz. Valaki vagy valami szétdobálta a rejteket takaró köveket.
  • Egy kis plusz információ jót fogna. A temetőben ilyen sir nincs.
  • Még augusztusban találtuk meg ezt a ládát. Nagyon szép a környék, csak sajnos att is kopaszítják le a domboldalakot.
  • A terepgyakorlatunk utolsó napján látogattuk meg a Rákos mellett lévő vulkanikus jelenségeket. Fiatal kolléganőm mesélt, én "ládáztam".
  • Előttem csak BabBerci jelentette be a megtalálását, de december 27.-én már ketten megtalálták a dobozkát.
  • Nagyon szép ott fenn, sok kis falu látható bármerre nézek. A rejtektől lennebb pár méterrel friss forrás bujkál a kövek között :) Köszi a rejtést.
  • Megálltam a beton feliratnál és leereszkedtem a kerítések mentén, mivel tudtam egy forrást egy kicsivel lejjebb. Szerencsére, hogy zsákutcába futottam és megfordulván vettem észre, hogy a rejtek milyen közel van.
  • Jó nagy kapu.
  • Tyűha, itt aztán jól főznek. Miután elfogyasztottuk ízletes fotótábori ebédünket, s mielőtt megkezdődött volna délutáni 'fotó szessön', kikértük a ládikót.
  • Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. Egy aszfaltozott út megkerüli a Móric-kővet és lemegy Korondra.
  • Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Ideális volt a terep.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Ivófalu? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!