Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Hotinka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Hotinkán minden év május elso vasárnapján tartják a környék leghiresebb fesztiválját, annak az embernek a tiszteletére, aki a leghamarabb befejezte a tavaszi munkálatokat...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Hotinka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Harang Egerpatak református templom
Harang
Kőkerítés Úrkápolna Úrnapja kápolna temető Csíkszentkirály
Kőkerítés
9312 Kerlés barlangsír
9312
Letört ág Csíkszentlélek hársfa
Letört ág
Kilátás 1 Sziklakapu Havasgáldi-szoros
Kilátás 1
Alaprajz és monda Zete vára tanösvény Zeteváralja Zetelaka
Alaprajz és monda

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Hotinka fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Hotinka!

A 0,24 km távolságra található, legközelebbi település, Hotinka turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Hotinka közelében?
(részletek bejelentkezés után)
3,5 km-re. Desze 1717-ben épült fatemplomában találjuk a legszebb máramarosi falfreskókat, melyeket 1780-ban készítettek. Ez aztán tényleg egy szép szimpatikus templom.
5,1 km-re. A keleti falurészben, a temető dombján áll az Istenanya születése görögkatolikus fatemplom. Eredeti formájában 1630 és 1663 között épült.
5,3 km-re. Budfalva 1644-ben épült templomában őrzik Pintye vitéz, a románok nagy becsben tartott rablóvezére, láncos ingét. Szép templom ez is. Budfalván nagyon sok régi házat, tarisznyás és bocskoros nénit és bácsit láthatunk.
5,6 km-re. Máragyulafalva hagyományorzo falu, érdekessége a házai udvarán levo fákra felakasztott szines fém- és muanyagedények.
Istenanya elszenderülése görögkatolikus fatemplom Felsőkálinfalva 6,2 km-re. Fedele kétereszes, belső festése textilre készült, ikonosztázát Nicolae Cepschin készítette 1788-ban. A felszegi görögkatolikus fatemplom 1785-ben épült, háromkaréjos alaprajza Máramarosban szokatlan, moldvai hatás.
6,5 km-re. 825 m magasan van, területe 0,43 ha, legnagyobb mélysége 20 m. A Kakastaréjtól északra kb 30 perc járásra van egy szép tó, a Brébi-tó, románul Taul Morarenilor.
7 km-re. A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, peldaul a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, a Hernécsi Nagytengerszem és a Nagyjézer-tó.
8,6 km-re. A Kakastaréj a Gutin-hegység legismertebb természeti látványossága. Az érdekes vulkanikus sziklaképződmény a nevét a taréjszerű formájáról kapta, mely már sok kilométer távolságról is felismerhetővé teszi. Már az Ökörmezőn áthaladva lenyűgözött a táj.
8,8 km-re. 11,1 km-re.
12 km-re. Innen indultunk neki a Kakastaréjnak.
12,4 km-re. A Cibles hegységnek csak egy kis hegyi tava van, az ún. Fekete tó, románul Taul Negru, ami a Oigla-csúcs (1413 m) és a Fekete-csúcs (1589 m) között található.
12,8 km-re. Barcánfalva ortodox fatemploma 1720-ban épült, benne szép, gerendákra festett freskókkal. A falu végén levő, 62 m magas új kolostor, a legmagasabb faépítmény Európában.
13,3 km-re. Farkasréven szervezik meg minden év június utolsó hétvégéjén a lakodalmi fesztivált.
13,5 km-re. A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, pl. a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, amelyeket a Forrásliget hegyi üdülőtelepről lehet megközelíteni.
14 km-re. Ivófalu Nagybányától 32 km-re található. Három különálló sípályából álló síterep.
14,1 km-re. Kis figyelmetlenségem miatt csak másodszori nekifutásra sikerült, pedig nagyon egyszerű. Csak most vettem észre, hogy be lehet jelenteni.
14,4 km-re. Az 1700-as években építettek bányaipari célokra két tavat a Mogosa csúcs alatt, a Bódi I-II tavakat (Pintye tavak). A Bódi I-es tó 720 m magasan van, 3,5 ha a területe, maximális mélysége 7 m, a Bódi II-es tó pár perc járásra van tőle 700 m magasan, területe 1 ha, maximális mélysége 4 m.
14,6 km-re. 16,1 km-re. 16,3 km-re.
17,4 km-re. Kisbánya melletti paleobotanikai lelőhely, diatomitban és vulkáni hamuban levő fossziliákkal.
17,6 km-re. Máramarossziget látnivalói a katolikus templom, a református templom, az 1848-as honvédtisztek emlékmuve, Leövey Klára emlékoszlopa, Hollósy Simon szüloháza, a Történeti Múzeum, a Máramarosi Néprajzi Múzeum, a kommunizmus és az ellenállás áldozatainak emlékmúzeuma, az elhurcolt 38 ezer zsidó emlékmuve, a zsinagóga, Elie Wiesel szüloháza, a Kultúrpalota és a falumúzeum.
17,7 km-re. Sajómező közel 400 éves templomának 1783-ban készült freskóin félelmetes jeleneteket láthatunk.
18,5 km-re. A lépcsőknek csak maradványai vannak meg.
18,6 km-re. A Kék-tó Felsőbánya határában van. Ez az érdekes sötétzöld színű tó, 528 m tengerszint feletti magasban található, területe 0,50 ha, legnagyobb mélysége 4 m. Gondoltam, lemérem Délia kétágú tölgyfájának a koordinátáit, de mégsem sikerült. Köszönöm az információt. Sajnálom, hogy nem volt kék, mert úgy az igazi.
21,8 km-re. A dióshalmi Szent Arkangyalok fatemplom, műemlékké nyilvánított épület, egyike a világörökség részévé vált 8 máramarosi fatemplomnak.
21,8 km-re.
22,1 km-re. Batiza fatemploma 1699-ben épült. Érdekessége a jellegzetes máramarosi motivumokkal diszitett kapu, a bejárati ajtó belso oldalán levo halálábrázolás és a templom belso freskói.
22,1 km-re. A nyárfási Szent Mihály és Gábriel arkangyalok fatemplom, figyelemre méltó falfestményeivel, műemlékké nyilvánított épület. Egyike annak a nyolc máramarosi fatemplomnak, amely 1999-ben a világörökség részévé vált.
22,3 km-re. A nagybányaiak kedvenc kirándulóhelye a mesterséges Fernezelyi-tó.
26,8 km-re. 26,8 km-re.
26,8 km-re. Művészeti Múzeum, egykori Sóbányahivatal - Nagybánya.

Történelmi-kulturális értékek - Máramaros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Hotinka adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Máramaros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Igazán szép ez a félreeső hely. Egy turistacsoporttal egyszerre érkeztünk ezért nagyon igyekeztünk a doboz megtalálásával, mielőtt ellepik a helyet.
  • Egész heteket töltöttem itt anno. Aminek eredményeképp úgy ismerem a falut és környékét, akár a tenyeremet.
  • Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Most épül egy új kilátó vasból.
  • Ott voltunk a rejtésnél. Miután ládát kerestünk a feredőnél visszafele megálltunk a templomnál és segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • Már az Ökörmezőn áthaladva lenyűgözött a táj. Itt haladt át, Mária Terézia idejében, a Máramarost Budapest- Béccsel összekötő postaút.
  • Jó rejtés. Csak az erdő nagyon tönkre van téve.
  • Meredek ösvényen közelítettük meg a vízesést. A látvány minden fáradságot kárpótolt s a ládát is megtaláltuk.
  • Szép impozáns épület. S ezt is a dévai árvák gondozzák, mint a másik Bethlen építményt, a marosillyeit.
  • Ez egy rövid túra volt, az autótól a dobozig. Bemelegítésként a hegy előtt.
  • Elindultunk forráskeresőbe. A hadiútra felkapaszkodtunk, ámultunk bámultunk, míg a jégverés lehajtott a hegyről.
  • Nem is tudtam erről a forrásról, pedig sokat jártam a környékén. Meglepő, hogy milyen bővizű a szárazság ellenére.
  • Különösebb élmények nélkül találtam meg ezt a dobozt, már esti sötétben. Egyszerűen felautóztam a harangláb közelébe az útelágazásig, és nyugodtan előkerestem a dobozt, mert nem volt senki a környéken.
  • Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is. Miután sikeresen kikerültem az éppen arrafelé terelt juhnyájat őrző pásztorkutyákat, az erdőben egy medve állta utamat.
  • A templomban meghitt adventi hangulat, csodaszep.
  • Már-már feladtuk a doboz keresését, amikor még egyszer utoljára átgondoltuk a leírást, és meglett a doboz is. Valóban huncut rejtés, előre egyből arra gondoltam, hogy ott lesz, csak az óvatos skalpolás nem hozott eredményt.
  • A Kalonda-tető felé tartva azon gondolkoztam, hogy keressem meg a környék geodobozait, vagy nem. Egyrészt nagyon vonzott a látnivaló, a szencsedi tó és a fenyőkúti tőzegláp.
  • Most látom, miután feltöltötted a képeket, hogy a jelzőtáblákon fel van tüntetve egyik irányba egy "Tiha-vízesés (Nedves-patak)" elnevezésű vízesés, egy másik irányba pedig egy vízesés-sorozat, a "Tiha-vízesései". Tehát idáig a geodoboznál van egy Tiha-vízesés, és egy másik helyen van 3 másik, szintén Tiha nevű.
  • A tájékoztató is penészes már. A geodoboz a helyéről kiesve hevert a kövek között.
  • Ott voltam a rejtesnel.
  • Mert az építők bent voltak a templomban, és a törmeléket dobálták ki az ablakon, jókora porfelhőt produkálva. Érdekesek azok a keresztek körben a fal mellett.
  • A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben. Vagyis kivártuk míg megfelelő rejteket talált és lemértük a koordinátákat.
  • Csak a rejtekhelyet találtuk meg, igaz nem néztem alaposan át a kerítés tövét. A szomszédos asztalosműhelyből nagyon figyeltek, ezért inkább nem kerestük.
  • Kercen még augusztusban voltam, de akkor nem tudtam, hogy szerepel a rejtekhely listán. Egy biztos, nagyon szép.
  • A rejtővel közösen, egy kis, késő délutáni kincskereső-, ellenőrző-, rejtekhelyfelderítő kiruccanásra indultunk. Mezőcsáváson keresztül vezetett az utunk, röviden megálltunk, hogy lehetőségem legyen megkeresni az itt elrejtett geodobozt.
  • Nappal is viszonylag könnyen megtalálható. Mindenféle segédezköz nélkül, hogyha keresi az ember.
  • A sikertelen székelykáli keresés után megkerestem az erdőcsinádi temetőt. Vagy inkább több apró kis temetőt, mert különálló dombocskákon vannak a sírhelycsoportok.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Hotinka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!