Hosszúmező település (Krassó-Szörény megye) Központ: Somosréve. Hosszúmező román elnevezése: Poiana Lunga.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Hosszúmező (Krassó-Szörény megye) és környéke turisztikai látnivalói

Bizarr-vízesés Bizarr-vízesés Ménes-völgy
A Bigár vízeséstől folytatva utam Stájerlakanina fele a Ménes-völgyben - lévén, hogy kerékpárról nézve más a világ mint autóból. Mindenekelőtt többet lát az ember belőle - egy, szerintem csodálatos barlangot és vízesést fedeztem fel nem messze az úttól.
Zenóguca-tó, románul Zanoguta.
Ciucevele védett terület A Ciucevele védett terület, a Cserna-folyó és a Szén pataka között terül el. Nem volt a helyén? - Miért írod azt, hogy "csak úgy oda van téve az út mellé"? Én a geodobozt egy szikla ferde repedésébe rejtettem, egy kő mögé. A Gorj megyei Pádes községhez tartozó Cserna-falu területén található, 1166 hektáron terül el.
Őslénytani lelőhely Kiskirálymező
Kiskirálymező őslénytani lelőhelye Bélajablánc község területén található, védelem alatt álló terület. Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni.
Szlevej-tó, románul Slaveiu.
Rablóbarlang - Herkulesfürdő Hűsülő - Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág. Félkész ládaoldalak - Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki.
Szentháromság sziklája Szentháromság sziklája
A sziklába vájt Írott kő ortodox remetekolostor Örményes határában, a Temes felett átívelő vasúti híd tövében található. Az újrarejtett ládát találtátok meg - Hát, ez egy másik láda volt. Majdnem drive-in rejtés - A vasúti híd, illetve a Szentháromság sziklájának közelében, mindkét oldalon hatalmas parkoló áll rendelkezésre. Először egy 1788-as katonai térkép tüntette föl, Szentháromság sziklája néven.
Ferenc József szobrának talapzata Ferenc József szobrának talapzata Karánsebes
Ferenc József egészalakos szobrát 1906 október 7-én avatták fel Karánsebesen. Ferenc Jóska - Az igazat megvallva, szerintem az öreg császár jobban nézett ki azon a talpazaton. 1943-ban eltávolították, azóta a talapzaton Dragalina tábornok szobra áll.
Sebestorony Sebestorony
A Szörényi-havasokhoz tartozó Szárkő-Godján-hegység északnyugati részében, Karánsebestől keletre fekszik Sebestorony község. Havas hegyek alatt - Fél óra gyaloglás után értünk fel a romokhoz. V@lybra_2 - A szervesdi tó után megkererstük a Sebestoronynál elrejtett dobozt is. A falutól 1 km-re északkeletre található a 420 m magas Stirminica-hegy, melynek ormán többemeletes toronyrom dacol az idők múlásával.
A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Falépcső Scarisoara felé
A bánsági szfinxnek nevezett kőszikla a Herkulesfürdőhöz tartozó terület délnyugati szélén, a Cserna folyó partján, a DN 6 jelzésű műút közelében található.
Fekete-tó Retyezát-hegység
Fekete-tó, románul Lacul Negru.
Isten hídja Az Isten hídja, a legnagyobb természetes híd Romániában, és a második legnagyobb Európában. Az egyetlen olyan romániai természetes híd, amelyen keresztül lehet hajtani gépkocsival.
Arágyes-tavak Retyezát-hegység
Arágyes-tavak, románul Taurile Radesului, Lacul Rades.
Kis-Tucsila-csúcs, romanul Varful Tucila Mic.
Corcoaia-szoros A Corcoaia-szoros a Cserna-völgyének az egyik legszebb látnivalója. Semmi gond - M Valasz - Reszemrol:* felhsznalonev - marad* rejtesek maradnak - mar irtam. Szomorú helyzet - Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy ez az egész így alakult. Ide kocsival is el lehet jutni, Herkulesfürdőtől 43 km-re van, ebből körülbelül 17 km poros, köves út.
Sztanulec-menedékhely Nagy-Lepusnyik Retyezát-hegység
Sztanulec-menedékhely (Refugiul Stanuleti) - Nagy-Lepusnyik (Lapusnicul Mare).
Cociu (Rosec)-vízesés Szép hely csak kicsit száraz - Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.
Szkerisóra köve-csúcs, románul Varful Piatra Scarisoarei.
Kis-Domogléd-csúcs
Tucsila-csúcs Godján-hegység
Tucsila-csúcs, románul Varful Tucila.
Szkerisóra-tó Godján-hegység
Szkerisóra-tó, románul Lacul Scarisoara.
Tucsila-nyereg Godján-hegység
Tucsila-nyereg, románul Saua Tucila.
A Campu lui Neag - Gura Butei - Szkokul-szoros - Bárány-mező - Campusel útvonal a Nyugati-Zsil mentén halad, földrajzilag előbb a Vulkán-hegység és a Retyezát, majd az Oszlea-hegy és a Kis-Retyezát határvonalát követi. Megtaláltuk sikeresen - Jorgován-kő mászás előtt kerestük meg a ládát.
Örményesi-szoros Örményes
A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe. A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Vízimalmok A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják. Folyamatosan zuhogó esőben - Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam. 1874-ben még ötven ilyen malom működött a völgyben.
Kis-Lépcső-csúcs Godján-hegység
Kis-Lépcső-csúcs, románul Varful Scarita.
Teregova-szoros Örményes
A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost. A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével.
A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt. A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette.
Római katolikus templom Ha a Ménes völgyéből Resicabánya fele vesszük utunkat, egy nagyon érdekes városon haladunk át. Stájerok - A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk.
Birlea-csúcs Retyezát-hegység
Birlea-csúcs, románul Varful Barlea.
Csavart-tó Retyezát-hegység
Csavart-tó, románul Lacul Rasucit.
Mehadika, 1911 és 1918 között Kismiháld, község a Bánságban, Krassó-Szörény megyében, Orsovától 46 km-re észak–északnyugatra, a Szörényi-Érchegység egyik patakvölgyében fekszik. Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek.
[ Fel ↑ ]
Salitrari-barlang - Cserna-hegység
Salitrari-barlang - Cserna-hegység
Roland-barlang - Cserna-hegység
Roland-barlang - Cserna-hegység
Bukura Kusztura-csúcs Retyezát-hegység Bukura Kusztura-csúcs, románul Varful Custura Bucurei. A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura (bukuréj), sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent.
Őslénytani lelőhely, Apádia
Bukura-csúcs 1 Retyezát-hegység Bukura-csúcs 1, románul Varful Bucura I.
Zergék tava Retyezát-hegység Zergék tava, románul Lacul Caprelor.
Torony a Templom-dombon Kákófalva Kákófalva nyugati szélén, a Templom-domb (Dealul Cuca) tetején egy magányos, lepusztult torony hívja fel magára a figyelmet. A település temetőjéhez tartozó, egykori templom maradványa.
Brazovay-kastély Nagypestény A Brazovay-kastély két saroktornyos kúria, nagyon leromlott állapotban. Nagypestény déli részén áll, a főúttól keletre, mellette áll a Mara-kúria.
Pietrele-tó (Köves-völgyi-tó).
Bukura-csúcs 2 Retyezát-hegység Bukura-csúcs 2, románul Varful Bucura II.
Kondorkeselyű menedékhely Retyezát-hegység Kondorkeselyű-menedékhely, románul Refugiul Condor.
Zergebak-csúcs, románul Varful Tapului.
Török-híd Kákófalva Kákófalva és a tőle délre fekvő Gerőc (Greoni) falu között, a Krassó folyó felett, egy háromlyukú kőhíd maradványait láthatjuk. Elődjét a törökök építették a 17-dik században.
Sztenisóra-vízesés Retyezát-hegység Sztenisóra-vízesés, románul Cascada Stanisoara.
Nagy-völgyi-nyereg Retyezát-hegység Nagy-völgyi-nyereg, románul Saua Valea Marii.
Kusztura-csúcs, románul Varful Custura. A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura, sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent.
Bukura-nyereg Retyezát-hegység Bukura-nyereg, románul Curmatura Bucurei.
Észak-Lolája-csúcs.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.