Kőszárhegy település (Fejér vármegye) Közeli látnivalók: Szár-hegy tanösvény Kőszárhegy, Devon kőpark Kőszárhegy, Batthyány vadászkastély Polgárdi, ifj Andrássy Gyula és felesége sírboltja Polgárdi, Katolikus templom Úrhida, Kiszáradt mamutfenyő Polgárdi, Cifrakert Szabadbattyán, Kula -Gótikus lakótorony Szabadbattyán.
Bejelentkezés/Regisztráció --> Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kőszárhegy (Fejér vármegye) és környéke turisztikai látnivalói

Hangistálló Nagyegyháza
A Hangistálló koncertterem és rendezvényközpont egy nyugat-európai mintára átalakított mezőgazdasági épület, több mint százéves istálló Nagyegyházán, a Bányász úton.
Bencés apátság romjai Bencés apátság romjai Vértesszentkereszt
A vértesszentkereszti apátság egyik legjelentősebb magyarországi román kori emlékünk.
Somlyó-hegyi kilátó Alsóörs
A 228 m magas Somlyó-hegy tetején álló, rossz állapotba került kilátót 2015-ben Alsóörs alapoktól újjáépítette.
Megalománia Cuha-völgy
A Megalománia (Cuha-völgy) vasalt útvonal 250 m hosszú, nehézsége D, készült 2021-ben.
Mohos Csitri Cuha-völgy
A Mohos Csitri (Cuha-völgy) vasalt útvonal 150 m hosszú, B nehézségű, 2021-ben épült.
Fehér sziklák Öreg-Kőszikla-tető Óbarok
Az Óbarok községtől északra elhelyezkedő Öreg-Kőszikla-tető 225 méteren levő csúcspontjától körülbelül 100 méterre nyugatra található egy kisebb, piszkosfehér színű, lépcsős-teraszos alakú sziklatömb.
Bucsek Henrik Emlékút Cuha-völgy
Az emlékút Magyarország (jelenleg) leghosszabb vasalt útvonala, Bucsek Henrik hazai hegymászónak állít emléket.
Lóingató-hegy Nagyegyháza
A 305 m magas Lóingató-hegy (igen, ez az eredeti, történelmi helynév) Óbarok községtől északra, illetve a vele egy közigazgatási területet alkotó Nagyegyházától keletre található.
Ariadné Fonala Cuha-völgy
Az Ariadné Fonala (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, D nehézségű, szintkülönbsége 40 m, 30-60 perc alatt teljesíthető.
Kocka-kő Pákozdi ingókövek
A Pákozdi Ingókövek természetvédelmi terület a Velencei-hegységben, Pákozd községtől északra található.
Gesztesi vár Gesztesi vár Várgesztes
A Várgesztes felett álló gesztesi vár volt nemzetségi vár, királyi vadászkastély, magyar és török végvár, kőbánya, menedékház és turistaszálló.
Rövid Vágta Cuha-völgy
A Rövid Vágta (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, nehézsége C-D, épült 2021-ben.
Eszterházy-kastély romjai Réde
Az 1760-as években, győri mesterek által épített főúri kastélyból csak a bejárati rész maradt meg, rajta az Eszterházyak családi címere látható.
Meleg-hegyi Likas-kő Nadap
A Meleg-hegyi Likas-kő Nadap községtől nyugatra található, a Meleg-hegy gerincén.
Alcsúti arborétum Alcsútdoboz
Az Alcsúti Arborétum 40 hektáron elterülő természetvédelmi terület, Magyarország legrégibb és legeredetibb angolpark jellegű kertje.
Tethys-alagút Veszprém
A Tethys-alagút Veszprémben, a Szent István-völgyhíd közelében és attól délkeletre, a Harmat utca és a Séd-patak között helyezkedik el.
Csókakő vára
Csókakő vára a hasonló nevű település látnivalója, Fejér vármegye egyetlen fennmaradt középkori eredetű vára.
Bakony Szíve és Makarenkói Plafon Cuha-völgy
A Cuha-völgyben kiépített Bakony Szíve (100 m, B) és Makarenkói Plafon (60 m, E+) vasalt útvonalak beszállási pontja egymás mellett található.
[ Fel ↑ ]
Feneketlen-tó Budapest A budapesti Feneketlen-tó, annak Újbuda belvárosában, a Szentimrevárosban található, a Kosztolányi Dezső-tér és a Villányi út között.
Kálvária-dombi vasalt utak Tata A tatai Kálvária-domb sziklafalán kiépített vasalt utakat 2023 májusában nyitották meg.
Vörös-szikla Csalános-völgy A kislődi Csalános-völgy alapkőzete mészkő, itt helyenként szép mészkősziklákat találunk.
Ördögoltár-szikla Piliscsaba Az Ördögoltár-szikla, más néven Csabai-torony, egy különleges sziklaalakzat, mely a Budai-hegységben, Piliscsaba déli szélén található.
Panoráma-kilátó Kopasz-hegy Mindszentkálla Mindszentkálla fölé nyugatról magasodik a 302 m magas Kopasz-hegy, az Öreghegy legmagasabb pontja.
Xantus János Gömbkilátó és Magasösvény Balatonboglár A Gömbkilátó, eredetileg a magyar alumíniumipar, ma Balatonboglár város jelképe, a 165 m magas, vulkanikus eredetű Várdomb csúcsán áll.
Bagolykő-Róka-szikla Ábrahámhegy A Bagolykő-Róka-szikla, természetes kilátóhely, Ábrahámhegy község nyugati szélén található.
Tóth Árpád sétány Budapest A Tóth Árpád-sétány a Budai Várnegyed délnyugati oldalán, a várfal mellett húzódik, a Bástya-sétány részét képezi.
Boldog Mór-kilátó Pannonhalma A Boldog Mórról, az egyik első magyar származású főpapról elnevezett, 18 m magas kilátótorony a Pannonhalmi hármas halom legdélibb magaslatán áll, a pannonhalmi főapátságtól dél-délkeletre, 257 m tengerszint feletti magasságban.
Kaptárkövek Biatorbágy A biatorbágyi Kő-hegy déli oldalának peremén kelet-nyugat irányú mészkővonulat húzódik, a legmagasabb pontja a 301 m magas Kőorr.
Kőtenger Szentbékkálla A Kőtenger a Káli-medence legismertebb nevezetessége, Mindszentkálla és Szentbékkálla között található.
Kilátópont Huszonnégyökrös-hegy A Huszonnégyökrös-hegy a Budai-hegységben lévő Csíki-hegyek délnyugati nyúlványa, 288 m magas, Budaörshöz tartozik.
Tündér-szikla Jánoshegy Budapest A Tündér-szikla a Budai-hegységben található, a 383 m magas Tündér-hegy gerincéből emelkedik ki, nevét a tündéri panorámáról kapta.
Barátok vára Sokorópátka A Barátok vára egy két részből álló, árkokkal körülvett földvár, a Sokorópátkától délnyugatra található, 260 m magas Harangozó-hegy északi lejtőjén.
Kaán Károly-kilátó Hárshegy Budapest A Kaán Károly-kilátó Budapest területén, a Budai-hegységben, a Nagy-Hárs-hegy 454 m magas csúcsán található.
Ötlyukú kőhíd Diszel A Diszel faluban található, az Eger-patak felett átívelő, ötnyílású kőhíd a 18-dik században épült, Magyarországon még két hasonló van.
Teleki-Tisza-kastély Teleki-Tisza-kastély Nagykovácsi 1840 körül építtette klasszicista stílusban vadászkastélynak még valószínűleg a Wattay-család, 1920-as években kapta mai formáját.
Gomba-szikla Piliscsaba A Gomba-szikla Piliscsaba déli szélén található, több hasonló sziklaképződmény társaságában.
Gellért-hegyi vízesés Budapest A Gellért-hegyi mesterséges, csak nyáron működő vízesés az Erzsébet-híddal szemben levő Gellért-hegy északi oldalán, annak alján látható.
Tamás-szikla Tata A Tamás-szikla, más néven Halál-, Ördög-, vagy Lovas-szikla, a tatai Öreg-tó nyugati partján található.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.