Boldogkőváralja település (Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye) Közeli látnivalók: Péchy-Zichy kastély és őspark Boldogkőváralja, Hagymasisakos barokk templom Boldogkőváralja, Tájház Boldogkőváralja, Görög katolikus templom Boldogkőváralja, Boldogkő vára Boldogkőváralja, Angyal Bandi betyár kunyhója Boldogkőváralja, Római katolikus templom Boldogkőújfalu, Kőtenger Boldogkőújfalu.
Várhegy FüzérAz 552 m magas füzéri Várhegy egy vulkanikus képződmény, mely a Hegyköz alacsony medencedombságából magányosan kiemelkedik. A kopár sziklafelszínén sajátos vegetáció alakult ki, ennek a sziklagyepnek a jellegzetes növényei a sziklai ternye, a törpe nőszirom, és a rózsás kövirózsa.
Kőember-szikla BózsvaA Kőember-szikla Bózsva településtől dél-délnyugatra található. Kilátópont Bózsva felett - Egy Milic-túra után levezetésként Bózsvánál felmásztam a Kőember-sziklához. Megközelíthető Bózsva Csehország nevű részéből, a Dózsa György úton a Béla-sziklától indulva.
Kúp alakú hegy Bodrogkisfaludtól 2 kilométerre északra a Zempléni-hegység délkeleti részén, tetejének ovális platóján Szegi vára állt régen.
Egy kalandparki élményt nyújtó, kétirányú, gyalogos függőhíd, Sátoraljaújhelytől délnyugatra, a Vár-hegy és a Szár-hegy között, a Májuskút-patak felett 83 méterrel.
Gereblye-kő ArkaZemplén nyugati részén, turistaösvény-mentes helyen, szép természetes kilátóhely. 560 méter magasan, a Magoska-csúcson lévő geodéziai torony közelében.
Erődfala 1793-ban, neogótikus tornya pedig 1866-ban épült.
Kisboldogasszony-római katolikus templom TolcsvaTolcsva plébániatemploma a XIV-dik században épült, eredetileg gótikus stílusban. 1536-tól evangélikusok, majda reformátusok használták, de Báthory Zsófia katolikus hitre térése miatt valamikor 1671-ben a római katolikusoké lett.
Sziklakápolna MiskolctapolcaA Jézus szíve-sziklakápolna Miskolctapolcán, a Brassó utcában található. A kápolnát az e helyen levő mésztufába vágott két barlangból alakították ki, melyeket eredetileg birkaakolnak használtak.
A Petőfi-kilátó, másik nevén Bálvány-kilátó, a Bükk legmagasabb kilátópontja, 957 m tengerszint feletti magasságban található, Bánkúttól nyugatra. A 18 m magas torony felső szintjéről 360 fokos panoráma nyílik Szlovákia hegyeire, a Bükktől északra eső domb- és hegyvidékre, és az Északi-középhegységre.
Angyalszárny-szikla Bélapátfalva Az Angyalszárny-szikla a Bükk-hegységben, annak leglátványosabb részén, a Bükk-fennsíkon helyezkedik el, a Gyetra-völgy felett. Legrövidebb megközelítése a Bélapátfalváról induló, kék ferde sávval jelzett Bél-kő tanösvényen indulva lehetséges.
Ínségdomb Nagykálló Az Ínségdomb egy 12 m magas homokdomb Nagykálló város Kiskálló városrészén, tetején egy kis kilátóval, rálátással a városra és a környékre. A néphagyomány szerint a kis dombot a kiskállói jobbágyok hordták össze, az 1780-as aszály éveiben, a Kállay Ferenc által kölcsönzött gabona fejében.
Kisvárdai vár A kisvárdai vár a város történelmi központjának északnyugati szélén áll, ma a kisvárdai Várszínház működik benne. Az Alföld egyik legmonumentálisabb vára, a Gyulaival együtt a legnagyobb téglából épült vára, a Váradi család birtokközpontja volt.
Az Örvény-kő, vagy más néven Pogányoltár, a Bükk-fennsík Kis-fennsík nevű részén található, annak nyugati peremén. A tetején áll a mészkőből készült Jókai-emlékoszlop, rajta a következő szöveg: Jókai Mór, a nagy magyar író emlékére állították e táblát a diósgyőri turisták 1959-ben.
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.