Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Lászlóvára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A Lászlóvárat Luxemburgi Zsigmond építtette 1427-ben, a Duna túloldalán levő Galambóc várával szemben található. Innét irányították Galambóc ostromát.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Lászlóvára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Volt hajóétterem Weekend Marosvásárhely
Volt hajóétterem
Első állomás Székely Kálvária
Első állomás
2670 Homoródszentmárton unitárius templom vártemplom
2670
Pad Piricske forrás Csipike sípálya
Pad
Kockásliliom 2 kockásliliom Rétyi Nyír
Kockásliliom 2
Egy másik lakás mennyezete Meggyesfalva Bissingen Lázár vadászház kastély Marosvásárhely
Egy másik lakás mennyezete

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Lászlóvára fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Lászlóvára!

A 0,85 km távolságra található, legközelebbi település, Lászlóvára turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Zagyhíd Osztrovó és Ómoldova között, amely nem vezet sehova, de egyébként sem híd.
Sirina hercegnő vízesése Kozlatelep
Rablóbarlang Herkulesfürdő Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
Szép a vízesés, de gondolom még szebb amikor nincs ilyen szárazság. Kerékpár túrám egyik célja volt ennek a vízesésnek a megtekintése.
Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is.
Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. Ha a Ménes völgyéből Resicabánya fele vesszük utunkat, egy nagyon érdekes városon haladunk át.
Herkules talpa Sirina-mészkőszurdok
A Porta Orientalis-hágó a vízválasztón helyezkedik el, Domásnya falutól északra. A Keleti Kapu a Mehádiai-völgyet köti össze a Temes völgyével.
A Legyes-barlang - más elnevezései Legyeslyuk, Kolumbácsi barlang, Fliegenhöle, Gaura cu Musca - a Duna baloldali partján található, a Babakáj-sziklától lennebb. A bejárat előtt egy iható vizű forrás van.
Serban barlangja
Vízesés Német-völgy Vízesés a Német-völgyben (románul Valea Mare, régi osztrák térképen Deutsches Thal), Újmoldova és Padina Mátyé (Padina Matei) között. A 30 m magas vízesés román neve Buraul Mare.
A Temesvár - Karánsebes - Orsova vasútvonal, mely eredetileg az Orientbahn elnevezést kapta, 1875 és 1879 között épült. A vasútvonalat, mely a Domásnya-hágó (Porta Orientalis, Keleti Kapu) közelében, északnyugatra körülbelül 1,6 km-re található, a nyugati világ és a Kelet fő összeköttetésének tekintették.
Kákófalva és a tőle délre fekvő Gerőc (Greoni) falu között, a Krassó folyó felett, egy háromlyukú kőhíd maradványait láthatjuk. Elődjét a törökök építették a 17-dik században.
Ez most még csak egy félkész állapot. Néra-forrás
A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében. Az egykori Krassó–Szörény vármegyében, Berszászka falu szomszédságában, Drenkova település keleeti szélén a Duna partján, a Suva Recska-patak torkolatánál állt valaha Drankó vára.
A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják. Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam. 1874-ben még ötven ilyen malom működött a völgyben.
Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.
Szerencsénk volt, hogy eddig esőkkel teli időjárásunk volt, mert a vízesések meg a patakok bő hozamúak, és látványos a megjelenésük. A BEAC Bánsági túráján egyetlen találatunk.
Nagy-Szviniecsa-csúcs Almás-hegység Nagy-Szviniecsa-csúcs, románul Svinecea (Sviniecea) Mare.
Kiskirálymező őslénytani lelőhelye Bélajablánc község területén található, védelem alatt álló terület. Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni.
A Bigár vízeséstől folytatva utam Stájerlakanina fele a Ménes-völgyben - lévén, hogy kerékpárról nézve más a világ mint autóból. Mindenekelőtt többet lát az ember belőle - egy, szerintem csodálatos barlangot és vízesést fedeztem fel nem messze az úttól.
Lászlóvára Innét irányították Galambóc ostromát. A Lászlóvárat Luxemburgi Zsigmond építtette 1427-ben, a Duna túloldalán levő Galambóc várával szemben található.
Római kasztrum Teregova A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt. A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette.
Tényleg nagyon profi a hely.
Krajova-szoros Kiskirálymező A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra.
Bég Szeme-tó Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni. Kis-Domogléd-csúcs
A Beusnica-vízesés az Anina-hegység egyik leglenyűgözőbb vízesése. Mivel nincs segítő információ, itt sem sikerült a dobozt megtalálni. Na, ez szerintem szebb mint a Bigér, de ez nincs útban.
A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült. Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik.
A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki. A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe.
A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével. A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost.

Történelmi-kulturális értékek - Krassó-Szörény megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Lászlóvára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Krassó-Szörény megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Mióta felépült a templom, nem jártam itt fent. Most kissé csalódott voltam, gondozatlannak tűnt a templom környéke.
  • Hamar meglettek az üregek, az érdekelt dobozos üreg is, lekecmeregni is sikerült épségben. Miközben a patak túlsó partjáról a kutyák nagy érdeklődéssel ugattak, a helybeliek nagy érdeklődéssel tekintgettek felénk.
  • Nagyon tetszett.
  • Innen 100 m-re a domb tetejen talalhato ugyanilyen bunker, egy picit orokbe fogadta valaki, bekeritette es egy mozgobarakkot telepitett ra. Ugyanolyan epsegben van az is, ebben meg esoviz sincs, teljesen szaraz a belseje.
  • A rejtekhely leírását igyekeztem úgy fogalmazni, hogy kiderüljön belőle két fontos dolog. A Bükkfej a Baróti-hegység mellékgerincének legmagasabb pontja.
  • Nalam mukodik. Ezt a helyet meg nem latogattam meg, de ez is sorra kerul majd.
  • Mindenképpen többre érdemes ez a látványos feltárás, természeti jelenség, mint hogy csak POI-ként szerepeljen ezen a webhelyen, ezért ujra rejtettem egy dobozt.
  • Délben érkeztem a Konzulátushoz. Nézelődtem éppen, amikor csengettek az iskolában és a gyerekek, mint akiket puskából lőttek, érkeztek az iskola udvarára és a pályára.
  • Miután megtaláltam a Hammas-fürdőnél elrejtett geodobozt, folytattam az utamat. Először a csokoládészínű vizzel teli Vallató-fürdő medencéjéhez érkeztem, majd a mofetta épületéhez.
  • Kirándulásunk fénypontja ez a tó. Mivel a tó vize a szélén elég meleg volt, mi is lábfürdőztünk.
  • Mire ide értem már csak a csókák lökdösték egymást a fák tetején. Elég sok nagy fa van a parkban, de annyi csóka volt, hogy nem fértek a fák tetején.
  • Köszönöm a hasznos tippeket. :) Valójában ezzel a rejtekhellyel kapcsolatosan gondoltam, hogy a képek és a bejegyzett kommentek segítségével megtaláljuk a ládát.
  • A geodobozt a kohó oldalán található három tájékoztató tábla közül a legalsó mögé rejtettem. Pontosan a HONVÉDSÉG betűk mögé.
  • A szoborpark igazán látványos. A rejtek üres volt.
  • Ha igaz volna az állítás, akkor én úgy mondanám, hogy "ez már Kovászna megye" :-). De szerencsére, még nem.
  • Szentegyháza Gyöngye 25 fok Celsius. Pedig ugy nez ki, hogy vege a nyarnak. Kar .
  • Ma elvittem a családomat, hogy megnézzék a tavirózsákat. Sajnos egy sem volt kinyílva de rengeteg bimbó volt.
  • Durau-ból indultunk a Dochia menedékházhoz, és a vízesés fele tértünk vissza, de egy szűz geodobozt nem hagyhattam ki, ezért meggyőztem a társaságot, hogy tegyünk egy kis kitérőt. Amint kiderült, megérte, mert nagyon szép, és érdekes a helyszín és a látvány egyaránt.
  • Ez nem igaz. Mikozben irtam a fuzetecskebe, egy joforma falusi es nem pasztor (ezt meg lenyeltem volna), ordas acsarkodott ram kegyetlenul es veszelyesen a falmaradvanyrol.
  • Eredetileg a geozuhany alá akartam telepíteni, de aztán mégis a poén mellett döntöttem. Ez a gombaszerűség emberi kéz műve, de ha tetszenek a hasonló jellegű, de természetes képződmények, az Erkély-tisztás, illetve a Rakodó források rejtekhelyeket ajánlom.
  • A rejteket a sipalya fele vezeto utrol kozelitettuk meg. Annyira megtetszett az ut, hogy egesz Csikszenttamasig mentunk.
  • A Terebics-tető mellett, a közelben lakik egy juhász és van neki két nagy kutyája. Megugattak és közeledtek felém.
  • Igazából itt kellett volna kezdenem a Vargyas-szorost, de a Kőcsűr megelőzte. Gyermekkori kedves élményem egyike, mikor a hetvenes évek elején édesanyámmal, Kisgyörgy Zoli bácsi vezetésével, a baróti barlangászok népes csapatával, elhoztak ide életem első nagy túrájára.
  • Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik. Vagy ki tudja?
  • Már régóta készültünk meglátogatni a sószorost ezzel a céllal (is). Köszönjük a rejtést.
  • Kisvasút állomás - Vármező Élmény volt. A főút felől közelítettük meg, a Nyárádon át és tovább mezítláb.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Lászlóvára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!