Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kemenceszék tava

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Kemenceszék tava. A közelben szénbányák és több cseppkőbarlang van.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kemenceszék tava felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Magyar vagy törpe nőszirom Vargyas-szoros
Magyar vagy törpe nőszirom
Sakáltanya Sakáltanya Székelyudvarhely
Sakáltanya
Kettős lőállás Várhegy Csíkzsögöd
Kettős lőállás
Bardócz-kő 2 Bardócz-kő Bardócz-csúcs Békás-szoros
Bardócz-kő 2
Isten hídja természetes híd Isten hídja ponoarele
Isten hídja
1348 Ógerlistye vízimalmok Rudaria patak szurdokvölgy
1348

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kemenceszék tava fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kemenceszék tava!

A 3,78 km távolságra található, legközelebbi település, Tornó turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Fekete-tó, románul Lacul Negru.
Liebling-gyűjtőtó
Kákófalva nyugati szélén, a Templom-domb (Dealul Cuca) tetején egy magányos, lepusztult torony hívja fel magára a figyelmet. A település temetőjéhez tartozó, egykori templom maradványa.
A bánsági szfinxnek nevezett kőszikla a Herkulesfürdőhöz tartozó terület délnyugati szélén, a Cserna folyó partján, a DN 6 jelzésű műút közelében található.
A Szárkő név az ómagyar szár szóból ered, kopaszkövet jelent. A Szárkő-hegység a Déli-Kárpátok északnyugati részén található, Krassó-Szörény és Hunyad megyék területén.
Sztanulec-menedékhely Nagy-Lepusnyik Retyezát-hegység Sztanulec-menedékhely (Refugiul Stanuleti) - Nagy-Lepusnyik (Lapusnicul Mare).
A fürdőhely jellegzetessége a város központjában levő hatalmas parkban található fából faragott sétapavilonok. Buziásfürdő Temesvártól 33 km-re fekszik.
A Szárkő-hegység a Déli-Kárpátok nyugati részén található. A térképen egy eldőlt, egyenlő szárú háromszögre hasonlít, melyet nyugaton a Temes völgye választ el a Szemeniktől, északon a Bisztra a Ruszka-havastól, délen a Hideg patak a Godjántól és a Csernai-havasoktól, keleten a Sesz és a Nagy patakok a Retyezáttól. A túránk legmagasabban fekvö dobozát a Kis-havasi kereszt alatt találtuk meg.
Iker-tó, románul Lacul Gemenele.
Erődítmény Felsőszálláspatak A doboz megvan, igaz 6 éve nem nyúltak hozzá. Mi több, egy másik doboz véletlenszerű megtalálásánál is, mialatt a megfelelő rejteket kerestem. Felsőszálláspatak község a Retyezát-hegység északi lejtőjének végében, a Hátszegi-medence déli részében terül el.
A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében. Az egykori Krassó–Szörény vármegyében, Berszászka falu szomszédságában, Drenkova település keleeti szélén a Duna partján, a Suva Recska-patak torkolatánál állt valaha Drankó vára.
Szurdok-tó Ferde
A karrmező (karrosodás) a vízerózió egyik formája a karszt, azaz a mészkő, dolomit és gipszkőzetekben. Ahol a földtani időkben viszonylag lapos kőzetfelületek kerültek a felszínre a vízerózió által, ott a karsztra jellemző kémiai oldódás folytán jellegzetes, éles szélű mélyedések, bordák, barázdák alakultak ki.
Bolyai János emléktábla - Jecza Péter, 1993. Bolyai János  utca, Temesvár.
Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek. Mehadika, 1911 és 1918 között Kismiháld, község a Bánságban, Krassó-Szörény megyében, Orsovától 46 km-re észak–északnyugatra, a Szörényi-Érchegység egyik patakvölgyében fekszik.
A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra.
Buta-szoros
Viorika-tó Retyezát-hegység Viorika-tó, románul Viorica.
Szkerisóra-tó, románul Lacul Scarisoara.
Nyolc boldogság Temesvár Nyolc boldogság üvegablak-sorozat a püspöki palota folyosóján, az udvar felőli oldalon. Augustin Pacha utca 1 szám, Temesvár.
Zagyhíd Osztrovó és Ómoldova között, amely nem vezet sehova, de egyébként sem híd.
Galambóc vára
Bégaszuszányi halomsírok A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Bégaszuszány településtől északra több halomsírból álló régészeti lelőhelyt találunk. Tiku (Ticu) halma, egy Hallstatt-kori szentély, 540 méterre van a templomtól és 20 méterre délre a vasútvonaltól.
Észak-Lolája-csúcs.
A Porta Orientalis-hágó a vízválasztón helyezkedik el, Domásnya falutól északra. A Keleti Kapu a Mehádiai-völgyet köti össze a Temes völgyével.
A Bigár vízeséstől folytatva utam Stájerlakanina fele a Ménes-völgyben - lévén, hogy kerékpárról nézve más a világ mint autóból. Mindenekelőtt többet lát az ember belőle - egy, szerintem csodálatos barlangot és vízesést fedeztem fel nem messze az úttól.
Pelága-tó, románul Lacul Peleaga vagy Taul Ghimpele.
Kis-Pelága-tó, románul Lacul Peleguta (magyar kiejtés Peleguca).
Rablóbarlang Herkulesfürdő Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág. Nagytopolyi gyűjtőtó Branu-csúcs Godján-hegység
Pietricele-tó Retyezát-hegység Pietricele (Kövecskés)-tó.

Természeti értékek - Krassó-Szörény megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kemenceszék tava adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Krassó-Szörény megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A világítási időszakra bevettem ezt a geodobozt is.
  • Ma este kerestünk, de nem kaptunk meg, kar.
  • Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart. Terveztem is, hogy megpróbálom körbejárni a kráter peremét, és valahonnan felülről benézek, fényképezek.
  • Betipegtem a rejtekhelyhez a sok szép pünkösdi wc papír között.
  • Oltárhoz tartva megzavartunk egy macit és bocsát az út mentén. A maci gyorsan átszaladt előttünk, majd követte a kis bocs.
  • Szimpatikus templom a dombon. De ebbe se tudtam bemenni.
  • Miután kigyönyörködtük magunk a vízesés sorozatban, folytattuk utunkat a Caraiman-kereszt felé. Rendkívül szép kilátás nyílik a kanyargó ösvényről a Jepii völgyre, Szinajára, majd az utolsó kanyarulat uán, a rejtektől, már rálátunk a monumentális Caraiman-keresztre.
  • Hiszen délután 2 és 4 óra között ebédszünet miatt szünetel a látogatás. Sikerült mégis bemenni, és bár gyorsan, de megnézni ezt a csodálatos szász erődített templomot.
  • A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. Azóta tervezem, hogy visszatérek csodát látni :-).
  • Miután megnéztük a kápolna romjait, megkerestük a dobozt is. Ez a jó nagy doboz jó egészségnek örvend.
  • Lámpafényben is a helyén volt.
  • A rejtek végül is a temetőben van. Nagyon érdekes, különleges az a bizonyos fába zárt kőkereszt.
  • Mindeddig nem is tudtam, hogy két kápolna létezett a tó partján. Örülök, hogy annyi itt töltött nyár után a tó még mindig ígér meglepetést.
  • A láda szép, a vétel szempontjából akadálymentes helyen van, és akár egy rövid utazási szünet alkalmával is megtalálható. Az aljnövényzet vizsont elég sűrű, ahol nem fenyőcsemete, ott masszív áfonyás.
  • Ez jóval fej fölött van. És vigyázni kell, mert a hely adottságai miatt, a talaj tele van emberi eredetű taposó aknákkal.
  • A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni. Útközben találtunk még egy szétrobbantott bunkert, de nem volt több dobozom.
  • Sajnos az útjavítás miatt sok munkás pihent a környéken. Nem tudtam a doboz közelébe férkőzni.
  • Szép, impozáns épület, érdemes volt megtekinteni. Szerencsénkre épp nem volt forgalom.
  • Az első megtaláló a bejegyzése szerint még a rejtekben találta meg a geodobozt. Valószínűleg nem helyezte rendesen vissza, mert a geodoboz leesett a földre.
  • Köszönöm a tippet. Hiába na, jól ki van agyalva ez az oldal.
  • Megtaláltuk, és jót ittunk a forrásból.
  • Cseles rejtek.
  • Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda. Csodalkoztam is, hogy hogyan is tunhetett el onnan.
  • A kék pont jelzésen, a Bisztra-patak völgyéből indulva, a Hidas-patak völgyén keresztül jutottunk fel az Istenszéke csúcsplatójára. Fent lehangoló látvány fogadott, mindenfelé kivágott facsonkokkal volt tele a tető.
  • Amit e ládakeresés során megtanultam, a borvíztöltők exponenciálisan szaporodnak. Ha egy végzett, te meg boldogan fellélegzel, hogy na végre, tiszta a levegő.
  • Könnyű, laza családi túra, a kastély katasztrófális állapotban van, de végre a Maros Megyei Múzeumhoz került, így van remény a restaurálására. Sajnos a dendrológiai parkkal senki sem foglalkozik, hiába van itt erdészeti iskola :-(.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kemenceszék tava? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!