Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Világháborús bunker

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Világháborús bunker

Az előpataki hágó is, mint megannyi más erdélyi hágó, a második világháborúban a harcok színtere volt. Erről tanúskodik jónéhány betonbunker és védőárok is.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Világháborús bunker felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A forrás Szem-gyógyforrás Marosfő
A forrás
Cseppkőoszlop
Cseppkőoszlop
A bejárat alatt Szászhermány erődtemplom templom
A bejárat alatt
Hétvégi ház Hideg-kút Borospataka Apa-havas
Hétvégi ház
Fagombák Vártető Tusnádfürdő
Fagombák
Ősi jelrendszerek Mosdókő Bekecs-tető
Ősi jelrendszerek

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Világháborús bunker fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Világháborús bunker!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,25 km távolságra található, legközelebbi település, Sepsiszentkirály turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Háromszék alvidéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog. A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll.
A Xántusz-kápolna Fitód és Hosszúaszó települések középútján, a fenyves erdő szélén áll, a Hosszúaszó-patak völgyében. Amint megérkeztem, a híres női megérzést követve kinéztem magamnak egy csonkot. Igen, még pluszban is tettem rá néhány apróbb követ az útról. A rejtekhely köveinek félrehányásáról olvasva, elkezdtem nyugtalankodni.
Pogány-havas A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt. Miután türelmesen kivártuk, hogy a juhnyáj befejezze a delelést a csúcsnál, megtaláltuk a ládát. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Valamivel több, mint egy éve jártunk itt utójára.
Gyepes Érdekes módon, rendkívül kevés leírást lehet találni erről a kis faluról. Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek. Homoródon tanyáztunk, mikor a környék egy részét bebóklásztuk.
Evangélikus templom Lemnek A XIII-dik században már itt vannak a szász telepesek, akik templom nélkül nem maradhattak. 1507-ben és 1698-ban templomépítésre segélyeket gyűjtenek.
Tolvajos-tető Ez is előkerült a lomtárból. Ma megtalaltunk a geodobozt, a sok tehen kozott. Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg.
Csíkszentimrétől nyugatra húzódó mező közepén magányosan egy kis kápolna áll. A Kakukk-hegyről visszafele kerestük fel a magányos régi kápolnát Szentimre határában.
Minden evben felkeresunk egy femtablat, ami kozvetlenul a boltivek alatt van elhelyezve. Sokat töprengtünk rajta, hogy hová is telepítsük a "ládát", végül erre a sziklára esett a választásunk.
Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre. Piricske északi végében, gombaszedés közben, egy sziklakilátóra bukkantunk.
Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó.
Szejkefürdő Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Én a ládát inkább valahol fennt a domboldalon rejtettem volna el. Megtaláltuk a ládát, a barátaimmal.
Apor lányok feredője Ilyen forrásokat Európában sehol máshol nem találhatunk, igazi világritkaságról van szó. Bár nagyon közel van az úthoz, mégis milyen kevesen tudtak róla. Gyönyörű napos időben találtam meg a ládát. Szépen rendberakták a forrásokat.
A Réz-híd a Csukás-hegységben található, a Zákány-csúcs közelében. Nevét a vöröses színének köszönheti, a rajta megtelepedett moszatoktól.
Haberstumpf-villa A Haberstumpf-villa Székelyudvarhely egyik régi szép épülete, jelenleg, restaurálás után, macute;zeum. Talán nem haragszik meg a rejtő, ha elárulom, hogy a Haberstumpf-villa bemutatása egy rejtés által, az én ötletem volt. Reggeltől úton voltam, így ideje volt meglátogatni a Kauflandot, pontosabban a bejárat utáni baloldali helyiséget. trekkingklub őrmester :) A hivatalos rejtekhely egy parasztvakitas, hogy ha egy kivulallo megtalalja, inkabb a visszarejtes mellett dontson.
Székelybánja vára Lécfalva A várhegy nem más mint a felsőháromszéki medencéből kiemelkedő tektonikus tanúhegy, amelyet több száz évvel ezelőtt még, a Feketeügy teljesen körülfolyta, és csak az északkeleti részen kapcsolódott a fennsíkhoz. Igaz mar 2013-ban talaltam egy rejtekladat itten a vadalmafa alatt. A vár a Cófalva és Lécfalva között található, a Feketeügy jobb partján.
A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon. A Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett.
Lóhavas Keresztény-havas Lóhavas (Spinarea Calului) - Keresztény-havas.
Ika vára a Nagy- és az Ika-patakok által közrefogott Várbércen áll, egyetlen megmaradt zömtorony henger alakú formájában. Az út Alsócsernátonból folytatódik Felsőcsernáton felé. Meglátogattuk a várat. Annak ellenere, hogy februar elejen vagyunk meg, ma szep ido leven, gondoltuk elmegyunk egyet biciklizni.
Meglett. Könnyen meglett, még a gps-re sem volt szükség. Hát, ez a rejtekhely elég bajos volt számomra. A tusnádfürdői volt Anna villa, ma Szent László gyermekvédelmi központ.
Jézuskiáltó Székelykeresztúr
Kisborosnyó részének tekintik Kispatakot, pedig bő 1,5 kmtávolság választja el a két települést. Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Tudás vagy szerencse? Kellemes kis seta, es a mai nap ez is meglett.
Nekem szivem szerint ez a rejtek nem volt nagyon felemelo. Ahogy értesültem erről az új rejtekhelyről azonnal elővettem a túrabakancsomat.
Büdös-víz forrása A Fenyős-tető oldalából ered a Büdös-víz nevű patakocska. Érdekes homokkőbe vájt medrében, az úttól körülbelül 400 méterre, egy ásványvíz-forrás buzog fel.
Erzsébet-kert Zalán A királynő emlékére egy kopjafát állítottak itt. Az Erzsébet-kert a bencefalvi falurészben fekszik, Erzsébet magyar királynéról kapta a nevét.
A lövétei suvadás A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Lövétén először 1913-ban indult meg a föld.
Ti vasárnap sétáltok, alvás helyett? Megtaláltuk. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Kincsás vára rejtekhelyet. A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete.
Házaspárok útja Csíkszentgyörgy A csíkszentgyörgyi Házaspárok útja Erdélyben egyedi, Magyarországon már több helyszínen is megtalálható, elsőként Óbudavár központjának kegykápolnájánál. A háromtízesi Szent Kereszt kápolna közelében található Hargas út mentén készült el, és 16 állomást foglal magába.
Várpanoráma Törcsvár A törcsvári kastéllyal szemben, a patakon túl, egy tisztást találunk. Az erdő szélén betonlépcsők vezetnek egy márványtáblához, oda ahol egy ideig Mária román királynő szívét őrizték. Valóban nagyszerű a rálátás a kastélyra, innen még nem volt fotóm.
Sóskút Homoródszentpál A kút, amely ma már több száz éves lehet, a közösség tulajdonában van, egykor gondnoka is volt. A homoródszentpáli sóskút a falu bejáratánál található, közvetlenül az Oklánd felől érkező út mellett.
Megtaláltuk, helyretettük. A rejtés nagyon jó, majdnem ki is fogott rajtunk, de aztán megláttam a fényt, akarom mondani a fehér doboztetőt, a mini alagútban.
Ugyanaz a tura alkalmabol mint az Omulnal.
A Zernyesti-szorosban, a Zernyest felőli bejárattól számított 2 km után elérünk ahhoz a helyhez, ahol a Zernyesti-patak a balról érkező Vladuska-patak vizét fogadja. Az emlekkereszttol balra kanyarodva behatoltunk a Macska-szoros sziklavilagaba.
A firtosi kilátó 2006 nyarán készült, a hetedik Székelyföldi kaláka alkalmával. A Firtos-tetőn volt már egy közel húszéves kilátó, mely időközben teljesen elkorhadt, valamint a bükkfák is megnőttek körülötte.
Csíkcsekefalva Csíkcsekefalva Csíkszentmárton ikerfaluja, a főút mellett álló kőkereszt a falu bejáratát jelöli. A rajta lévő feliratok arról tanúskodnak, hogy Jézus Krisztus dicsőségére állíttatta a közbirtokosság igazgatósága 1932-ben.
Református templom Páva Lakói egykor híres solymászok voltak. Mint a meseben. Mindent elhiszek a meséből, kivéve azt a részt, hogy dobozt találtatok. El nem tudom képzelni.
Ördögborozda Szentegyháza Ennek legészakibb pontját a Veresbükk oldalában találták meg, dél-nyugat irányba vonul, keresztezi a Székelyudvarhely - Csíkszereda országutat, legdélibb pontja pedig a Vargyas Szurdukának sziklapereme. Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat. A székelyföldi töltésvonulat Ördögútja nevű, Zeteváralja és Kápolnásfalu közötti szakaszának folytatása az Ördögborozda.
Koszi a rejtest. Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. Rengeteget jartam mar arra, de meg soha nem figyeltem meg ezt a remekmuvet. A világ legnagyobb kopjafája Torja községben áll, az Árpád-park mellett.
Datki-szoros
A homoródalmási Sóskút Lövéte felől a második Sóskút utcai bejárat végében található, a patak partján. Tavasz Tündér csak nagyon kimérten osztogatja kegyeit, de azért érdemes elindulni, mindig akad látnivaló. A doboz nincs meg.
A csíkszentimrei Büdösfürdőn, az 1960-as években egy cinóber-(higany)bányát hoztak létre, mely rövid idő után, 1970-ben be is fejezte a működését. A Del-Transzhargita uton atkelve, meglatogattuk Budosfurdot es a Lucsot. Egy baráti összeröffenés záróakkordjaként kerestük meg ezt a dobozt. A fagyos hó picit megnehezítette a dolgunkat, és a kesztyű nélküli hóásás is emlékezetes marad, de meg lett még 2012-ben :) Így szilveszterkor eléggé forgalmasnak bizonyul a rejtekhely környéke, szánkózók kedvelt helye, sőt az oldalsó domboldal egy leánykérés helyszínéül is kiválónak bizonyult.
Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították. Az Ördögútja töltésvonulat, a kelet-erdélyi, székelyföldi gyepűrendszer része.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Világháborús bunker adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Meglett. Szép hely, csak sokan flékenyeztek arrafelé.
  • Megvan ez a doboz is. Hogy mennyi szemetet tudnak egyesek elhagyni, ép ésszel nem lehet felfogni, hogy mennyi embernek nevezett ökör van a világon.
  • A sepsiszentgyörgyi geocitromon értesültem róla, hogy a rejtekhely koordinátái nem pontosak. Ezért először a tejbegyűjtő épületéhez közel levő betontömb alatt keresgéltem.
  • Egy kis esti ládázás a közelben.
  • Először más bunkereknél kerestük. Majd újra írtam a koordinátákat, meg is került.
  • Ha nincs ez a játéktér, valószínű ezt az érdekességet sem fedezem fel soha. Stratégiai megfigyelőhely lehetett, nemhiába ástak ennyi lövészárkot ide.
  • A környék lakóinak (és nem csak) felkapott piknikező helye a társuló hangos zenével együtt, ezért az utóbbi időben nem sokat ücsörögtünk itt. Lopakodva keresgéltünk, hogy ne keltsünk feltűnést.
  • A célnak biztos megfelelt, jó rálátás kínálkozik az Előpataki-hágóra. Reggel korán indultam, hogy elkerüljem a kánikulát, Szalamája legelőig a piros ponton mentem, ott majd jobbra fordultam és a szekér úton beereszkedtem a rejtekhez.
  • Rejtekhely-találkozó Torockón Sajnos. Nem tudunk menni. Udv.
  • Földrajzos diákokkal, megtaláltam ezt a gyönyörű helyen lévő ládát. Köszönjük a rejtést.
  • Úgy könnyű, ha hárman vagytok :).
  • Török mecset - Bucsecs-hegység Müzein. Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. A lenti sarka, mintha egy macskafej nézne le ránk.
  • Szent Joákim-kápolna - Szent Anna-tó Szent Anna-tó. Sikerült megtalálnom GPS nélkül és különösebb erőfeszítés nélkül. Elég egyértelmű helyen van, ha tudja az ember mit keres.
  • Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett. Ötletes, kisszékes rejtés.
  • A dobozka ügyesen, szépen várja a megtalálóit. A koordináták jók.
  • Katolikus templom - Vármező Sunyi. Elég rejtélyes rejtés. Kinyitottam a templomkaput, behatoltam a szentföldre, áskálódtam, vájkálódtam, de nem jártam sikerrel.
  • Koszonjuk.S
  • Középkori temető Zabola határában Aletta van der Maet emlékének. "A tavasz jött a parttalan ídőben, s megállt a házsongrádi temetőben. Én tört kövön és porladó kereszten Aletta van der Maet nevét kerestem.
  • Szürkélő-kő - Görgényi-havasok Döbbenetes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg. Ennél csodálatosabb már csak a közös vacsora volt, a Basakereszttátinál, ahogy az öregek ismerik.
  • Nagy-ág melléke - Vármező Róka. A rókával kapcsolatosan, én úgy tudom, hogy ha keresi az ember kozelseget akkor veszett. Lehet, hogy maskepp van de en igy tudom, ha valaki tud pontosabbat akkor arra en is kivancsi lennek.
  • Jártó Gábor ládája - Fertő-nyereg Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy. A tanitvany nem kerulheti el a mestert.
  • Az egesz hely kornyeke elegge latyakos, de attol nagyon szep helyen van. Amikor ott voltunk, akkor volt a tusnad maraton rajtja, es azt is megtekintettuk.
  • Túlfolyó-ág - Súgó-barlang Súgó-barlang - Túlfolyó-ág. Fantasztikus hogy egy olyan kis meretu meszkolencseben mennyire komplex tobbszintes barlang fejlodott ki. Kovetkezo arra latogatasom soran megkeresem a II vizes ladat is.
  • Köszönöm, hogy bejelentetted itt is a megtalálást. Annak idején a nemzetközi webhelyre több rejtekhelyet jelentettem be egyszerre.
  • Két nappal ezelőtt, szombaton késő délután, már egyszer kimásztam ide, a Kőlyuk felől, a meredeken. Senkinek nem ajánlom, ösvény nincs, az oldal meredeksége miatt veszélyes is lehet a mászás.
  • Áttapogattuk a magasban levő lehetőségeket is. De sajnos semmit sem találtunk ott sem, a fában sem.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Világháborús bunker? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!