Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Várhányás Maksán

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Várhányás Maksán

A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Várhányás Maksán felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Emlékmű Agyagfalva
Emlékmű
A bunker kivülről Szerecsen sziklák Szalárd Szalárdtelep szikla
A bunker kivülről
Ez nem a mi játékunk Ördög-tó Szentegyháza
Ez nem a mi játékunk
Templombelső - 3 Erzsébetváros örmény katolikus templom
Templombelső - 3
Zászló? krivádia-szoros
Zászló?
Szikla 3 Alsórákos vulkán kráter
Szikla 3

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Várhányás Maksán fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Várhányás Maksán!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,43 km távolságra található, legközelebbi település, Dálnok turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
Tettem egy új dobozt, hátha hosszabb életű lesz. Az üldögélős, illetve elmélkedős módszerrel nem sikerült megtalálnom a geodobozt. Kicsit üldögéltünk a padon és elmélkedtünk. Farkaslaka a Felső-Nyikó völgyében, a Nyikó mindkét partján, a Gordon-tető aljában települt, a térség legjelentősebb települése.
Tomcsa Sándor mellszobra, Székelyudvarhely.
Kászonjakabfalva és Katrosa között, a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje csúcstól keletre található a Tisztás dombja. Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Első alkalommal Kisgyörgy Zoltán Háromszéki Vártúra-kalauz könyvében leírtak alapján kerestem Csomortáni Péter várának romjait. Nem latom a segedkoordinatakat sehol. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.
Református templom Lisznyó Megtaláltuk, és csatlakozva az elöttünk szólókhoz akik nem jegyezték még be a találatukat, valóban hideg - sőt március 23hoz képest nagyon hideg van. Kisse szukos helyen van, nehezen sikerult kiszedni. Ma székely zászló van a zászlórúdon. Lisznyó a Székelyföld déli részén, a Bodzafordulói hegység egyik völgytorkolatában, a Háromszéki medence keleti peremén található.
Sokan a Szellő-tetőt tartják a Csíki-havasok csúcsának az 1493 méteres magasságával, pedig a Gyimesekben, a Gyimesközéplokról elérhető Hegyes-csúcsa magasabb, 1517 méter. Nekem a Szellő magát a békét, és a nyugalmat jelenti. A boerimre által megtalált ládát én rejtettem, csak nem jelentettem még be. Még az eke tábor keretein belül találtam meg.
Székelykeresztúr közelében található Erzsébet kútja. Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja. Ezt a "dobozt" is könnyen megtalaltuk Babbercivel eggyütt,, habar eleg csuszos Volt az ut odaig. A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni.
A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés.
Az Olt és a Herec patak között, a Bodoki-havasok egyik nyugati hegylábának közvetlenül az Olt fölött emelkedő, Várhegynek nevezett magaslatán található Herecz vára. Korulbelul 30 percbe telt amig a tetore ertem, mert a bicajomat is kellett taszitsam, a kek pont turistajelzes menten lehet feljutni, viszont eleg meredek. Megtaláltam a ládát. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Herecz vára rejtekhelyet.
A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre. Az oroszhegyi kilátótól jöttem, a lázon keresztül, érdemes ezt a részt is bejárni, akár tavasszal, akár nyáron vagy ősszel. Mivel az idén korábban jött a tavasz, gondoltam, hogy a nárciszok is korábban fognak nyílni. Ez egy mesebeli mező, s hátmég korulbelul 2 hét múlva milyen lesz.
A Madarasi-Hargita a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegye, egy egykori sztratovulkáni kráter peremének északi maradványa. Sajnos az idei nyár nem kedvezett nekem, ami a rejtekhely keresést illeti, keveset volt alkalmam, és annak is elmulasztottam a bejelentesét, na de megpróbálom pótólni, és reménykedem, hogy lesz még jobb is. Pontosan ez volt a szándékunk ezzel a dobozzal. Ismét köszönjük a játéknak, hogy egy ismertnek hitt hely új arcát láthattuk.
Orbán család temetkezési helye Székelylengyelfalva Lengyelfalva a legnagyobb székely, Orbán Balázs szülőfaluja - Érdekes módon Orbán Balázs szülőfalujáról igen keveset írt. Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel. Sütő András állítja (1980), hogy A székelyföldi magyarság joggal büszkélkedik Orbán Balázzsal is.
Büdös-feredő Bölön 2016 nyarán, a Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával sor került a bölöni Büdös-feredő felújítására.
Egy medvementes kirándulás alkalmával kerestem és találtam meg a dobozt. És amig a Főnök rejtett, bemért, jegyzetelt, és kalibrált, addig én csihányt szedtem. A Csíki Bálványos vár Csík legnagyobb várromja.
Zaboláról hazafele kerestük meg ezt a dobozt. Olyan szerenyen huzodik meg az allomas szomszedsagaban, hogy eszre sem vettem eddig. Érdemes ügyelni, amennyiben a kézdivásárhelyi állomáson fényképeket szeretnénk készíteni. Baross Gábor (Pruzsina, 1848 július 6 – Budapest, 1892 május 9), a dualizmus korának kiemelkedő gazdaság- és közlekedéspolitikusa volt.
Benkő-kert Baróti-hegység Kivancsi voltam, hogy milyen is a Benko kert.
Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.
Homoród-tető Kápolnásfalu Homoród-tető, Kápolnásfalu felett.
A törcsvári kastéllyal szemben, a patakon túl, egy tisztást találunk. Valóban nagyszerű a rálátás a kastélyra, innen még nem volt fotóm. Az erdő szélén betonlépcsők vezetnek egy márványtáblához, oda ahol egy ideig Mária román királynő szívét őrizték.
Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek. Sok sok elmaradt bejegyzes. Nem készültem rendesen, nem olvastam el a hivatkozásban szereplő cikket, és nem néztem meg annak képeit. A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket.
Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település. Mi lehet annál izgalmasabb, mint egy duplán szűz geodobozt megtalálni? Ötletes helyen van, habár most a gaz teljesen körülnőtte. A telefonom sajnos nem elég okos ehhez.
Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől.
Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak.
Almás-tető Mikóújfalu A mostani celpontunk Mikoujfalu folott, a Zsombor (Voros) es a Nagy Hid pataka kozott talalhato Almas teto, az Oltfejben, 774 meteren.
Szent István-kápolna Perkő Ezt, bizony nem találtam meg. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna.
Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Sajnos a siklo fele csak a patakon keresztul lehet atmenni (a siklolejarattol a patak menten felfele 100 m utan at lehet ugralni a koveken), elegge romos allapotban van minden ami a siklo alkatreszeikent illetve mellekepuleteikent szolgalt valamikor. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára.
A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra. Az oklándi kilátótorony a községközponttól keletre, a Bene-hegy (régebb Beteghegy, majd Bened-hegy) tetején található.
Óriások asztala Bánya-patak Kellemes kincskeresést kívánok neked és a játszótársaknak is. Sok Boldog Szülinapot. Elindultam megkeresni a mesebeli Tisztást, útközben megálltam a Bánya-pataki Óriások asztalánál ebédelni. Érdekes, nagy méretű szabályos kő, fenyőfák veszik körül, egy óriási asztallaphoz hasonlít.
Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban
A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam. Aszó tava
Lajos bátyám a falu jeles szülöttje.
Nádasfürdő Újtusnád Ez is előkerült. Igaz, a hely, az kész Szarajevo.
Az épület 1897-ben épült. Az egykori kézdivásárhelyi Öregek Otthona, ma a Városi Kórház Pszichiátriai osztálya, az Állomás utca 35 szám alatt található.
Brassótól északra, a Persányi-hegység keleti szélén, Krizba falu közelében, az 1002 m magas Várhegy sziklatetején található Höltövény vára. Ez is, mind minden a Persanyban. Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül. Karácsony után egy kis sétára indultunk.
Egy unitariusi talalkozo alkalmabol mar letezett egy lada itt, de most mar nincs. Ha nem lenne fénykép, lehet Gábor el se hinné, pont ide akartunk rejteni. Ha Kozepajtarol Sepsikorospatakra akarunk jutni ,akkor a legkonnyebben ezt a Vadas hagon tehetjuk meg.
Vadasi várhegy Eszakrol a masodik vilageges idejen megepitett Vadasi hadiut hatarolja, mig delrol az ugynevezett Kis Ulok patakanak eszaki mellekaga, a Barta arka. A Vadasi varhegyet foleg Kozepajtarol lehet latni espedig pontosabban a falu feletti Domosrol, a varhegy maga 832 m.
Vetró András műve, 2003 július 22-én avatták fel. A kézdivásárhelyi Kossuth Lajos mellszobor a hasonló nevű utcában, a Milleniumi parkkal szemben található.
Templomerőd Szásztyukos Szásztyukos község az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyukos-patak mellett fekszik. Első említése 1373-ból ismert, 1494-ban a község a Hét-széktől nyolc arany támogatást kapott templomépítésre.
Varsavész-rétláp Újtusnád Elmocsarasodás útján létrejött ártéri láp, védett, ritka fajok élőhelye. A Varsavész-rétláp védett terület Újtusnádtól észak-keletre, az Olt földrajzi jobb partján terül el, összesen 30 hektáron.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Várhányás Maksán adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A kis fuzetkeben se volt egyetlen beiras sem.
  • A tó még csendes, csak a halászok üldögelnek körülötte. A szép napos tavaszi időben a völgyön át felsétáltunk és kimásztunk a földvár maradványaihoz, bár nem kergetett a tatár.
  • Ellenoriztem a ladat es az most lekoltozott a csutak ala. Ott most erdokitermeles folyik, nem lehet tudni, hogy a lada is meddig birja, de meg megvan.
  • A tuskó teljesen elkorhadt. A doboz széttörve, darabokban volt az avarban.
  • A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Van aki úgy érti-értelmezi, hogy Udvarhelyen is jobb mint Csíkban, és van aki úgy, hogy a sírban is jobb mint Csíkban.
  • Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. :) Megprobaltunk belerakni a kis palackba egy ermet, de nem sikerult.
  • Ez is az utamba esett a Benko kert fele. Sokszor mar megfordultam itt es most is.
  • A Nagy Árkon másztunk fel a gerincre, majd kis pihenő után az északi láda irányába folytettuk utunkat. A dobozt könnyen megtaláltuk viszont annál nehezebb volt kihalászni a tüskés bokorból.
  • Fiastetői kilátó Sárgarigó. Lementem a térképről mire elértem a kilátót, de lehet, hogy csak az én térképem régi. Ettől függetlenül könnyen meg lehet közelíteni.
  • Református templom - Réty Körülményes megközelítés. A geodobozt nagyon könnyű volt megtalálni. Viszont elég körülményesre sikerült a templom megközelítése.
  • Bánffy-fürdő - Maroshévíz Két váltásban. Fürdözés elött tanulmányoztuk a helyet. Ha nem vigyáz az ember akkor nehezen kerül elő.
  • Porolissum római őrhely Római út. Nagyszerű érzés a római úton sétálni. Annyira igyekeztem az amfiteátrumhoz, ahol igazi gladiátornak éreztem magam :), hogy a geoládáról meg is feledkeztem.
  • Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült. Ilyent a magyar alföldön lehet látni.
  • Persze, hogy novemberben, mikor 4 óra 30 perckor sötétedik, esik rendesen, ahogy illik ilyenkor, még egy ilyen lájtos rejtekhely is ördöngösnek tűnik. Amennyiben az erdő peremén közelíted meg a helyszínt, csak a legkitartóbb kutyákkal kell megküzdjél, és ha nem adod fel idejekorán, segítségedre segít egy görög mítoszokbéli feketeszakállas, amúgy rendkívül szívélyes juhász.
  • Miután megkerestem a Nagy-ág mellékénél elrejtett geodobozt, a nap második kipipált rejtekhelye a Tündérek forrása volt. Bevallom, először nem a rejtekhez siettem, hanem a forrás vizéből ittam.
  • Sajnos a kilatasban sem gyonyorkodhettem, borus esos ido volt, a helyszin eleg lehangolo a tavalyi tuz utan, remeljuk a termeszet kepes gyogyitani a sebeit.
  • Ez nagyon kalandosra sikerült, ugyanis nem volt nálunk lámpa, így szó szerint a sötétben tapogatóztunk. Jól el volt rejtve a ládika, egyetlen darabkája sem kandikált ki.
  • Néhány éve a közeli szemétdombon naplemente után félóra alatt 10-12 medvét lehetett látni.
  • Nem gyalog, motorral, de így is kemény megpróbáltatásban volt részünk. Az idő csodás volt.
  • Miután Csíkszeredában megnéztük, hogy milyen is az amikor a falu beköltözik a városba, ami amúgy a bukaresti barátainknak nagyon tetszett, hazafele tartva megálltunk még itt Tusnádfürdőn is egy kis sétára, na meg egy kis rejtekhely vadászatra. A dobozkát itt könnyen megtalátuk.
  • A rejtekhelyet megtaláltam, de a dobozt nem tudtam megkeresni, mert a fürdő tele volt cigánnyal. A házikókban, a vízben, mindenütt, tele volt a környék velük.
  • Kőlyuk - Torockói-hegység Uresen maradt Kőlyuk. Kerestem tegnap délután, Székelykő-túránk keretében, de koordináták, segítő információ, minden nélkül, csak pusztán a szóbeszédre hagyatkozva, hogy van itt egy geoláda elrejtve valahol (nem jó néven kerestem, nem tudtam, hogy hivatalosan Kőlyuknak hívják, nem iskola- vagy kollégium-barlangnak).Úgy tűnik, kiestem már a gyakorlatból, mert szimat után sajnos nem találtam meg.
  • Magyar Honvéd - Rétyi Nyír Ügyes. Gratulálok a kis csapatnak. Van még a Rétyi Nyírben legalább 4 doboz, ajánlom őket is.
  • Megnyitotta kapuit az előpataki Borvíz Útja fürdő. A tavaly májusban újrarejtett geodoboz is várja megtalálóit, a híd alatti új rejtekben.
  • Varjuk a reszleteket.
  • Na ez volt mar az elegtetel. Ha talan nem talalkozunk a szep koves setanyon mint a filmben, lehet az en rokonszenves kicsi kincskereso baratom sem jott volna ide vissza meg egyszer ladat keresni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Várhányás Maksán? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!