Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Uzonkafürdő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Uzonkafürdő

Az Uzonkafürdőre vezető kövezett út a Mikóújfaluból Barótra vezető útból ágazik el, az Uzonkai-hágó után, és az Uzonka-patakot követi. A települést kezdetben néhány helybeli, majd idetelepült gyimesi csángó alakította.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Uzonkafürdő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kilátás 3 Szerecsen sziklák Szalárd Szalárdtelep szikla
Kilátás 3
Máréfalvi temető Máréfalva régi katolikus temető fejfa kereszt
Máréfalvi temető
Ne szemetelj Várvápai borvíz forrás Tusnádfürdő
Ne szemetelj
Turbánliliom
Turbánliliom
Az egyik bejárat Marosvásárhely Cserealja Zöld park
Az egyik bejárat
A templom belseje 1 Nyárádszentmárton unitárius templom
A templom belseje 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Uzonkafürdő fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Uzonkafürdő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,78 km távolságra található, legközelebbi település, Uzonkafürdő turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból. A Fehérkavicsos- vagy Szederjesi borvíz Csíkmadaras egyik közismert borvízforrása.
Sajnos a gyerekek eladták, most a Demokrácia központ működik benne. A Vass Kalapos ház Székelyudvarhely központjához nagyon közel van, a Vár utcában, volt Ferencesek utcája, a Barátok templomával szinte átellenben.
A Kincsek pataka a Capul Homoraciului és az Osoiul Mare nevű dombok között ered, északnyugat felé folyik, és Páró község előtt felveszi a Muncsel (Muncelul, Lecioru peste totu) nevet.
Középpatak-rétláp Újtusnád A 4 hektár területen fekvő Középpatak-rétláp, növényvédelmi rezervátum. Újtusnádtól délre, az Olt földrajzi jobboldalán terül el.
Mikóújfalutól Kisbacon fele, a Hatodról belátható az egész medence. Az autót az aszfaltos út mellett hagyva, nagyot kerültünk a véget nem érő legelőkön. Vályú is van, a szomjazóknak.
Mocsárvidék Lempes és Olthíd között Szászhermány Vajon mi lehetett itt? A forrás mellett kápolnára emlékeztető tábla. A kivancsisag vezerelt el ide, es igen is nagyon erdekes volt. Az Olt árterületén érdemes a mezei uton kalandozni, a vizenyős réteken rengeteg tavaszi virágot csodálhatsz.
A Székelyudvarhely - Szováta útvonal mellett, Székelyudvarhely felől jövet, jobbról, Korondon felül 3 km-re van a Likaskő. Az afonya arusok figyeltek, hogy mit keresunk, de miutan rauntak, eloszedtuk a dobozt s beirtuk a nevunket. Könnyen meglett a dobozka. Nem jöttem rá a képről, hogy mi lehet a kereszt, de a helyszínen már egyértelmű volt.
A segesvári várfalban levö geodobozt már bejelentettem egyszer annakidején (2013). Kerestuk es megtalaltuk :) Szep a var, most voltam eloszor.
Csendes, nyugodt kis falucska. Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval. Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván.
A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás. Nem is volt ez egyszerű.
Sási borvíz Kisbacon A Sási borvíz a Barót-patak vízgyűjtő medencéjében található, Kisbacontól észak-északkeletre, körülbelül 1 km távolságra.
Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.
Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez a sziklacsúcs a Tolvaj-kő. Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet.
Gyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat. És megcsodálni a Gyimesek világát. Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. Tervbe vettem az említett két hely és doboz felkeresését is.
Az 1975-1981 közötti nagymértékű restaurálási munkálatoknak köszönhetően napjainkban vendéglátói és turisztikai létesítményként működik. Ez egy olyan hely volt szamomra, ami tobb volt mint kiabrandito. A fellegvár a központtól északra emelkedő domb, a Schlossberg tetején helyezkedik el.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos.
A Kőkép elnevezésű kőkereszt Székelyudvarhelytől keletre, a Szarka-kőtől északnyugatra található, a 689 m magas Verőfény-tetőn. A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja.
Iszapvulkánok Fiatfalva A Székelykeresztúrhoz tartozó, a várostól 1 kilométerre települt Fiatfalva látnivalói közé tartoznak a falu délnyugati részén található iszapvulkánok. A szárazság miatt csak a legfelső, D-K-i vulkán működött, enyhén szivárgott az iszap.
A Kisgalamb Levendula egy kis levenduláskert Kisgalambfalván, a református templommal szemben, a Hősök emlékműve mellett. Bár egy, a kertben látható, festett kerékpár fotózási lehetőségre utal, nincs információnk a kert látogathatóságáról.
Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát.
Erdővidék népművészetéről híres falujából Vargyasról indulunk, a Vargyas patak völgyén fölfelea Homoródalmási Orbán Balázs barlang irányába, a szurdokvölgy kezdete 13 km-re van a falutól. Kihasznalva az 5-ik HEKE napokat a Vargyas volgyeben vegre megkereshettem ezt a dobozt is. Miután kiverekedtem magam a csobánkutyákkal, nekiindultam a hegynek.
Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk.
Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik. Ennek is az elso megtalaloi voltunk. Fontos turista csomópont a nyereg - túl a csodás panorámán, amit nyújt. Köszönöm a tájékoztatást az eltűnt geodobozról, igyekszem pótolni.
Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
Haller-udvarház Olthévíz A Haller-udvarház Olthévíz központi részében, egy festői és szépen karbantartott, évszázados tölgyfákkal teli parkban található. Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély. A feltételezések szerint 1553-ban építették egy középkori kolostor romjain, állítólag Bethlen Gábor is lakott itt egy ideig.
Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. A geodoboz úgy tűnik meg akart lépni, mert a földön találtuk meg a padok mögött. Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt.
A 80-as években itt egy üzletközpont és orvosi rendelő épült. Bardóc községközpontot csak egy néhányszáz méteres szakasz választja el Erdőfülétől, a helybeliek ezt Ésfalunak hívják.
Bár a Madarasi Hargita üdülőhely széléről, a Vargyas fejéből látszik ez a szikla, a Kis-Bagolykőnek nevezett sziklát kevesen ismerik. Dobozkat sajnos nem talaltunk, de karpotlasul rengeteg afonyat szedtunk es ettunk. A Kis-Bagolykőnél nincs elrejtett geodoboz. Útban a vizeséshez kitértünk a sziklához is.
Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták. A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült.
Katolikus templom Kőhalom A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek. A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg.
A fenyvesekkel borított Szármány-hegy alatt fekvő Szárhegy aGyergyói-medence egyházi, idegenforgalmi és művelődési szempontból egyik legjelentősebb községe. Megvan. A Szármány-hegyi kápolna nem volt e napra betervezve, a Békás-szorosba indultunk túrázni. Mire felértünk a kápolnához eleredt az eső, ezért nem volt időnk rendesen körülnézni.
Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is. Székelyzsombor eredetileg szász település volt, és temploma is abból a korból való.
Környékünk tele van titokzatos régi létesítmények nyomaival, egyesekről többet, másokról kevesebbet lehet tudni. A nyár és kora ősz folyamán több alkalommal is jártam erre. A nádasszéki borvíztől indultunk, jó kis erdei séta volt, mire kiértünk a tetőre. Azok számára, akik szeretnék követni-keresni az Ördögárok folytatását, itt egy kis segítség.
Hargita megyében több, külszíni robbantásos fejtéssel dolgozó, nagyméretű bánya van. A nyuszi kicsit mérgesen nézett mikor felzavartuk a bokorból. Ha mar kobanya legyen meg ez is. Jól eset ez a kis séta, és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről.
A vargyasi Elesett hősök emlékműve, vagy helybeli név szerint Oroszlános emlékmű, a Fő út és a Temető utca kereszteződésénél található, 50 m-re északra a Polgármesteri Hivataltól. Tervezője Tompa József, 1931-ben állították fel.
A Csíkcsatószeg központjában eredő borvíz, Alcsík egyik legjobb ízű borvízforrása. A jobb hatso, ismerteto tabla feletti oszlop tetejen volt egy csavaros muanyag dugo. Azt mondják, hogy jó bornak nem kell cégér, de a borvíznek nem árt. Ti ezen nőttetek fel?
Szoborállításra készül Szépvíz, emléket állítanak annak a Szent Lászlónak, akinek a falu a nevét köszönheti. A rejtekhely talalkozo alkalmaval jutottunk fel a Szephavasra. A VI. A rejtekhely-találkozó színhelyével szemben volt ez a Széphavas.
Bálványosfürdő Kézdivásárhely felőli bejáratától balra található a Vasas-forrás, és egy új ökumenikus kápolna. Miután megvolt a séta a Hammas, Vallató és Mikes fürdőnél, eljöttünk vizet kóstolni. Megtaláltam. Az vasas borviz nagyon finom, nagyon lehusit.
A Macska-szoros kijáratához közel, a Szoros-patak völgyében érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel. Nem is gondoltam volna, hogy jomagam, aki annyit jarom, es ismerem ezt a videket, ujdonsaggal is talalkozhatok. Évente mindszentek napja környékén, bizonyos személyes ügyek elintézése végett Brassóba kell látogassunk.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Uzonkafürdő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Már az Alsó-Sólyomkõrõl nézegettük a láthatáron a Nagy-Murgó kerek hegyét. A szomszéd Kovászna megyében felszik, elhelyezkedése alapján inkább a Baróti-hegységhez tartozik, de szerkezet és keletkezés szerint a Keleti-Kárpátok vulkanikus vonulatának déli hegycsúcsa.
  • Már az Alsó-Sólyomkõrõl nézegettük a láthatáron a Nagy-Murgó kerek hegyét. A szomszéd Kovászna megyében fekszik, elhelyezkedése alapján inkább a Baróti-hegységhez tartozik, de szerkezet és keletkezés szerint a Keleti-Kárpátok vulkanikus vonulatának déli hegycsúcsa.
  • EKE nőnapi túrán kerestük meg ezt a dobozt.
  • Delutan 16 ora korul megtalaltam, s egyben kicsereltem a dobozt is. Sajnos uj notesz nem volt nallam, ugyhogy a kovetkezo megtalalot megkerem vigyen magaval.
  • Egy jo kis maszas utan meglett a lada.
  • Hova nezünk? Fel.
  • Gondolom mindig sorban állnak a forrásnál. Köröbelül másfél perc alatt telik meg egy 5 literes flakon.
  • Utolso allomaskent latogattam meg az oreg harsot, sajnos ugy latszik az ido es a boseges esozesektol elazott egyik agat mar nem birta megtartani, es letorott. Ha a fat nezzuk, akkor jelentektelen agnak tunik, de igy a megroggyant padon azert impozans.
  • Felmentünk a Tiha-csúcs vidékére. A csúcsról a kilátás a vissza-visszatérő köd ellenére is nagyon szép volt.
  • Létrás-szakadék Ládaellenőrzés. Ellenőriztem a rejteket. A jó állapotban levő geodobozba beletettem a Trekking GeoKret 2 utazó vakondot.
  • Ez évben a Kövenden megrendezett EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) vándortáborból kis kiruccanást tettem biciklivel az alagútig. Már több mint egy évtizede sír az ember lelke a látottaktól.
  • A központban való fiszlikolás közben ide is eljuttunk. Kellemes hangulata van az épület mögötti parkocskának.
  • A sárga sáv és a fa is meglett, de az ágak között sajnos nem volt csak egy kő. Valaki észrevette volna valamelyik keresőt?
  • Szép hely. Nagyon szépek voltak a mocsári nőszőfűk.
  • A Szarkakotol nem kanyarodtam vissza Udvarhelyre, hanem felkerestem Homorodremetet, es kellemesen csalodtam, mert egy kihalofelben levo Isten hata mogotti eldugott apro falu helyett, amire szamitottam, aranylag egy mozgalmas kis telepulesre ertem. A portakon latszott, hogy van elet, az udvarokon autokat lehetett latni, meg epitkezes is folyt egy helyen.
  • Mivel az idén korábban jött a tavasz, gondoltam, hogy a nárciszok is korábban fognak nyílni. Sajnos a nagy meleg után megint lehűlt az idő.
  • Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. Érdekes a természet ereje, hogy milyen sima üstöt formált a víz.
  • A kápolna meséje az 1661-es török-tatár betöréssel kapcsolatos. Török nyomásra 1661.
  • A hétnaposra sikeredett majálisról hazatérve, az utolsó rejtekhely, amelyet felkerestem, a csíkszentimrei templom volt. Ezúttal szerencsém volt.
  • GeoKrety kivéve, azt majd Budapestere viszem és az ottani állatkert melletti valamelyik ládába helyezem. Kösz a rejtést.
  • Szilveszter előtti séta alkalmával kerestük fel a forrást. Nem láda keresés volt a cél, de odaérkezésünkkor az útitársak említették, hogy találhatunk egyet a közelben.
  • A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával, csapatmunkával találtuk meg ezt a ládát a nehéz, de szép túra után.
  • Falkenhayn-torony - Nagyszeben Artmania előtt Falkenhayn. Az Artmania rockfesztivál ürügyén érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Mivel a koncertek 7 órakor kezdődtek, volt egy bő órám, hogy eljussak a Falkenyhayn toronyhoz, és megkeressem a geodobozt.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Uzonkafürdő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!