Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Tiborc vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Tiborc vára

Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült. A várból mára csak a falak körvonalai maradtak meg egy lekerekedett töltés formájában.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tiborc vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Hegedű formájú ablak Mezőcsávás Mezőszabad zongora ház
Hegedű formájú ablak
Fedett faoszlop Szebenvár Cibinburg Orlát
Fedett faoszlop
Csengettyű Szárhegy harangláb csengettyű
Csengettyű
Tábla az egykori kis vendéglőn Szamosfalva fürdő
Tábla az egykori kis vendéglőn
Kucsmagomba Jávárdi-tető Jávárdi-hegy Jávárdi
Kucsmagomba
2334
2334

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tiborc vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tiborc vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,97 km távolságra található, legközelebbi település, Bibarcfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Baczon vize völgyei
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Kisgalamb Levendula egy kis levenduláskert Kisgalambfalván, a református templommal szemben, a Hősök emlékműve mellett. Bár egy, a kertben látható, festett kerékpár fotózási lehetőségre utal, nincs információnk a kert látogathatóságáról.
Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban. kustalyetik, kérlek írd meg az emailcímedet. Figyelem. Egyszer Homorodalmas fele mentemben megalltam, hogy megnezzem ezt az regi temetot is.
Egy bejegyzés alapján értesültünk, hogy a geodobozt vadállatok találhatták meg. A Kis-Havas panzió háta mögött található régi sípálya felvonója mentén lehet feljutni az 1090 m magas Kis-Havas csúcs tetőre.
Osztrák-magyar katonák sírja Felső-Szalatna csúcsa Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja Felső-Szalatna csúcsától 150 m délkeletre. Mihály szállásától a Felső-Szalatna csúcsáig tart az a lövészárok rendszer, amelyet 1916-1ö17 telén az orosz csapatok ellen építettek ki a monarchia csapatai.
Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni. A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk. Csíkszentimrén a romos állapotban lévő Henter-kúria előtti évszázados akácfák és vadgesztenyefák mesélhetnének a Henter családról és a település eseményeiről.
Sepsiszentgyörgyi Panoráma Nekem szivem szerint ez a rejtek nem volt nagyon felemelo. Ahogy értesültem erről az új rejtekhelyről azonnal elővettem a túrabakancsomat.
Miután megkerestem "Románia közepét", bementem az erdöbe és megkaptam a dobozkát, közel az oszlophoz. Lesses falu közelében, a lessesi templomtól délkeleti irányban, körülbelül 1,5 km távolságban találjuk az erdőben az enyhén kiemelkedő Várhegyet, ennek tetején pedig egy középkori vár nyomait.
Bánya-tető A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Szeder-útkereszteződés Piricske Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt.
Királyhegy Bodzavám Az 1A főúton kell menni Négyfalut elhagyva Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utatValea Stanii felé. Ezen az úton, személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk a patakon átmenő hídhoz.
Szakadát-mező Keleti rész A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig.
Ereszteveny felett magasodik a Pincetető, az Óriáspincetetőn felépített térplasztika. Egy kis munka utáni, esti keresgélés. hangyalka, kérlek figyeljetek oda a bejegyzés típusánál. Szerintunk ez a hely megerdemli a dobozkat.
Homoród-tető Kápolnásfalu Homoród-tető, Kápolnásfalu felett.
Viadukt Keresztvár 1924 és 1928 között a Brassó-Bodzaforduló vasút építése a fellendülés időszakát jelentette Keresztvár életében. Ugy nez ki, hogy nagyon nem tolongtak e rejtek korul. Többször megcsodáltuk már ezt a hídat átutazva alatta, ezúttal úticél volt.
Szent Miklós evangélikus vártemplom Segesvár A segesvári Szent Miklós evangélikus vártemplom, németül Bergkirche, románul Biserica din Deal.
Ekkor szászok is települnek ide, ami bizonyossá teszi, hogy temploma is van, mert a szászok mind katolikusok voltak. Kedves kis város, szép és érdekes a környék. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson.
Dozsa Kovaszna
Az a bizonyos láda nem a hu-n található, hanem Székelyvarságon, a Tartód váránál. A képen látható levágott facsonkot megtaláltad? A koordináták egy kidőlt, korhadt fára mutatnak, átkutattam a környékét is, de nem találtam semmit. Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található.
A sárkány gerince meddőhányó Hargitafürdő A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak jobb oldalán, van egy kis, félhektáros meddőhányó.
Kovásznai siklópálya A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Gratulálok a sikeres túráért.
Ozsdolai Óriáskő Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő. Nem könnyű megtalálni, mert sűrűn benőtte a cserjés.
Ördögpataka zuhatagai Keresztény-havas Az Ördögpataka a Köszörűpatak egyik, baloldali mellékvize, egy bővizű csermely, mely négy zuhatagot is képez (három nagyobbat). A piros háromszög jelzésű, meredek ösvényen lehet bejárni, mely Brassó Bolgárszeg városrészének délnyugati végéből indul, mielőtt elérnénk a Salamon sziklákhoz.
Tatárvár Barcaszentpéter Megtaláltuk, a tatárok nem voltak otthon. Ott voltunk a rejtésnél. A Barcaszentpéter melletti Lempes domb környezetvédelmi rezervátum, a környék nagyon szép kilátópontja. A földvárat, amit az újkorban már Taterburg-Tatárvár néven ismernek, Szászhermány vagy Barcaszentpéter irányából közelíthetjük meg.
Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának. Egykor a két szikla közötti távolság kisebb volt, a Komána-patak völgyében haladó szekerek és gépkocsik számára szélesítették itt ki az átjárót.
Kurmatura-patak szorosa Királykő-hegység Amennyiben a kirándulásunk célpontja a Kis-Királykő, illetve a Kurmatura menedékház, és a Botorog-csorgótól indulunk, érdemes oda- vagy visszafelé bejárni a Kurmatura-patak völgyét is. A völgy mohás fái és sziklavilága mellett, legérdekesebb látnivalója a kevesebb mint 1 méterre összeszűkülő szorosa.
Nagyon pontos a leírás, ezért könnyen meg is találtam, a rejtek előtt bánsági sáfrány ékeskedett, a sípálya tetejéről csodálatos látványt nyújtott az őszi erdő. Ez is az utamba esett a Benko kert fele. A Baróti-hegység erdővel borított szelídhajlású hegyek-dombok képét nyújtja.
Székelylengyelfalva temploma 1500-ban épült, amint egy 1776 május 9-én kelt összeírás megállapítja. Minden lengyelfalvi ember tudja. Ugyanezen forrás szerint 1629-ben a templom boltozatát deszkamennyezettel váltják fel, mely deszkamennyezetről megörökített felirat tanúskodik: Hoc opus factum in anno 1629, tempore Gabrielis Bethlen.
Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna. Nagyon szép és érdekes helyekre vitt el benünket. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük.
Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Kis-Fenyéd pataktól a Nagy-Fenyéd patakig terjedő szakasza. Kis-Fenyéd - Égettvész - Kis Tamás legelő - Ördögrontás-árok - Csonka-patak száraz árka - Nagy-Fenyéd.
A Sárga-fal elnevezésű sziklafal aljából, a Calinet-völgyből érkezve, több lehetőség közül választhatunk az utunk folytatására, az egyik a Homokos- (szó szerint) sziklavályúban.
Áprily Lajos kútja Parajd A Kis-Küküllő forrásvidékéhez közel volt Áprily Lajos boronaháza. Vármezőről indultam kerékpárral. A parajdi úttól a feltérő út nagyon ramaty állapotban van, az aszfaltból pont középen maradt annyi, hogy ne lehessen rendesen haladni. Az ördögök mögött ott van a doboz, épségben, kevés megtalálóval.
Egykori Szász Nemzeti Bank Brassó Egykori Szász Nemzeti Bank, ma irodahelységek - Michael Weiss utca 22 szám, Brassó.
Kilátótorony Csíksomlyó A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Megtaláltuk a hetedik ládánk. Felhasznalva a halotti napokat en is felcsaptam rejtekhelyvadasznak. Köszönöm, hogy felkerested a csíksomlyói ládát.
Felsőrákosnak középkori gótikus temploma volt, teljesen újjáépítették. A gótikus korból egy keresztelőkút maradt meg.
Hunárka Rétyi Nyír Megtaláltam a dobozt. A rejtekhely találkozó alkalmával találtuk meg. Ezt a geodobozt rejtés előtt találtam meg :-). A Rétyi Nyírbe hatolva déli irányba először egy kevésbbé látszó, majd egy feltűnően széles homoktöltés halad, amely néhol 2 m-es magasságot is elér.
Feketehalom tavai A facsonkot nem találtam meg, helyette viszont voltak kövek.
Lépcső-csúcs A G C betukot nem talaltam de az ablakot azt igen, igy meglett a lada is.
Csíkszereda régi központjában, a jelenlegi városháza és a Mikó vár között áll az évszázados szilfa. A méltóságteljes fa koránál fogva sokat mesélhet a környezetéről, hiszen a legtöbb épületnél idősebb.
Három kislány-tisztás Keresztény-havas
A Székely Selters forrásaitól délre, a Bánya-tető keleti oldala alatt, az út mellettt van egy andezit küpübe foglalt borvízforrás.
Végre sikerült.
Urusos-kút Oroszhegy Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
A kék kereszttel jelzett, Busteniből a Babele-menedékházhoz vezető túraútvonal mentén, a Jepii Mici (Caraiman) völgyében levő patak vize folyamatos esésben van. Számtalan zuhatagot és vízesést képez.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tiborc vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé. Itt napsütés fogadott, bár kisebb záporokkal.
  • A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. A Bibarcfalva-Középajta piros kereszt turistajelzés újrafestése alkalmából levadásztam ezt a dobozt is.
  • Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára. Bodosból közelítettem meg, viszonylag könnyen.
  • Nem volt nehéz megtalálni.
  • Kis csapatunkkal, nem tul konnyen, de ratalaltunk a dobozkara, ami jo allapotban volt. Aranylag konnyen megkozelitheto hely, autoval is konnyen elerheto, szep latvany a kozelben levo "banyato", a kilatas Bibarcfalvara illetve Nagybaconra.
  • Egy kis erdővidéki vártúra alkalmával, egy kis séta az erdőben.
  • A mai napnak azzal a cellal indultam neki hogy a nalam levo utazo vakondot berakjam a tortomai halomsirok kornyeken levo dobozba, de mivel azt nem talaltam meg, igy a Tiborc varanal levobe kerult bele. A vakond neve:"Good Lock Horseshoe".
  • Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma. Kis karbantartás után (törölgetés, új zacskó, stb) elhoztam az áprilisban otthagyott ügynököt (Good Luck Horseshoes).
  • Elértünk a kereszthez, megpihentünk, de semmi sem jelölte a Bagolyvárat. Elindultunk felfele az oldalban, gondolván, hogy csak fent van valahol.
  • Megleltem a leleményes helyet, igaz, én is kezdtem már feladni. Szép meleg, napfényes őszi nap volt, és olyan biciklisforgalom volt az erdőben, hogy mindegyre el kellett játszanom a telefonálót, mert nagyon néztek az arrajárók, pedig láthatták, hogy én is a biciklisek őrült családjához tartozom.
  • Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Időnyerés céljából, és csakis azért :-), terepjáróval közelítettünk meg, amit lehetett.
  • Unitárius templom - Kálnok Református vs unitárius templom. Mint az előttem kereső, én is a református templomhoz érkeztem először. Nagy lelkesen neki is ugrottam a geodoboz keresésnek.
  • Vár-tér - Csíkszereda Pedig évente többször is megfordulok Szeredában.. Lekéstem a szilfadobozt, nem találtam meg a következött, de most mint érdekes hely, megvan.
  • Meglátogattuk a rejtekhelyet, gondoltuk hátha visszaköltözött a doboz. Helyette egy jó méretes kégyó csusszant be a talapzat kövei közé.
  • Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • A vízesés megérdemli a székelyek vízesése elnevezést, de hasonlóképpen a székelyek szent hegyén levő Szökő is. Lehet vitatni, hogy melyik a szebb.
  • Jot ittunk a forrasvizbol, kellemes kis nap utan kellemes pihenesre tertunk az "Salvatore Hotelban", Csiksomlyon. Ha nincs nagy turistaszezon, jocskan engednek az arbol, erdemesebb itt megszallni mint panzioban, csak ajanlani tudom.
  • Moloch-kilátó - Szamos-Bazár Koordináták finomítva. A koordinátákat kijavítottam, a meli és csapatja által bemért értékekre. Amennyiben a dobozka veszélyes helyen van, el kell költöztetni biztonságos helyre.
  • Téglagyári tó - Marosvásárhely Geoládák rejtése. Elméletileg az emberek a ládaleírás, a fényképek, a bejegyzések, illetve a rejtekhely értékelései alapján eldöntik, eldönthetik, hogy felkeresnek vagy nem egy helyet. Mindannyian jártunk már úgy, hogy a geodoboz miatt felkeresünk egy olyan helyet, ahova a rejtekhely nélkül talán sosem jutunk el.
  • Karácsony napján, az egyik fél disznó után levezetésképpen, a másik fél disznó előtt pedig étvágycsinálónak :-), elindultam megkeresni a jeddi rejtekhelyeket. Sajnos a jeddi halmokra már nem jutott idő, mivel korán esteledett.
  • Geocitrom Tusványos Ha minden igaz. Lorinczek is ott lesznek, de csak sajnos az oblogetesre erunk oda.
  • Szökő vízesés Szökő vízesés. A telen szetkapartam a kesztyum meg a sibakancsom orrat. Most meg benyultam, es kivettem a dobozt a helyerol.
  • Mivel korábban jött az idén a tavasz, ideje volt megnézni, hogy nyílnak-e a mocsári kockásliliomok. Nem szerettem volna lekésni az idén is a virágzást.
  • No ez megtornásztatott. Ezután skalpokat gyűjtsünk vagy dobozokat?
  • Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben.
  • Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok. Vártam már, hogy valaki keresse fel a Szeles vészét is, sejtettem azt is , hogy ki lesz az első megtaláló, csak attól tartottam, hogy nem lesznek elég pontosak a koordináták, és anélkűl nehéz megtalálni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Tiborc vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!