Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Tartogóvára - Miklósvár

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Tartogóvára - Miklósvár

Tartogóvára Miklósvár fölött található a Csutakosnak nevezett erdőrészen. A faluból kiinduló szekérúton indulunk el, majd a Kövesorr alatti régi kőbányánál balra fordulunk, és megyünk az erdei úton vagy 3 km-t, amíg elérjük a Szélvíz-patak hídját, és itt a vár.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tartogóvára - Miklósvár felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Térképrajz Rabsonné útja Kápolnásmező Deszkásvár Rabsóné árok töltésvonulat
Térképrajz
Fa Piricske forrás Csipike sípálya
Fa
9297 Pádis víznyelő
9297
Szabók bástyája kolozsvár szabók bástya
Szabók bástyája
Bejárat a templomba Csatófalva Domáld evangélikus templom
Bejárat a templomba
5263 Búzaháza kockásliliom
5263

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tartogóvára Miklósvár fotóalbumba!

Fedezzétek fel Miklósvár és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tartogóvára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,3 km távolságra található, legközelebbi település, Miklósvár turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Miklósvár-szék
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A középkorban katolikus temploma volt, amelyet azonban megroskadt állapota miatt 1800-ban le kellett bontani. 1231-ben jelentkezik először Sarpotoc néven.
Pásztor-orom Királykő-hegység A bejegyzesek szerint mar eleg reg nem talalta meg senki, kisse el is volt azva. Bár már régóta tervezem ezt a rejtekhelyet megtalálni, és a doboz megjelenése előtt többször is jártam itt, csak most került rá sor.
Kóstelek határában Első írásos említése az 1771-ből származik, a falu első telepesei a siculicidium idején, az embernyúzó katonai szolgálat és bírói ítéletek elől elbujdosó székelyek és a Moldva felől érkező görög katolikus román szökevények, szegénylegények, havasi betyárok, akik ezen eldugott havasi rengetegben keresnek menedéket. Miután megtaláltam a Rupert Mayer emlékhelynél elrejtett geodobozt, elindultam az emlékmű mögötti szekérúton, a gps által jelzett irányba.
Kő-havas farka Nagy-kő-havas Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához. Kő-havas farkának megközelítése leggyorsabban és legkényelmesebben a Petricsika esztena felől lehetséges.
Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Nagyon szep a hely, finom a forrasviz, erdemes megallni egy szusszanasra.
A Bodzavámról kifele vezető úton a vámház romjait elhagyva az a völgyben jobbra felefele haladunk, megcsodáljuk a Nagy-üvöltőt és a mészkőalakzatokat. Nagyon tetszett a mésztufa formája, színe, a rajta csörgedező, szétterülő kristálytiszta vízzel.
Két ismeretlen német katona sírja a Bilibók-tető oldalában, a Sánc-patak nyugati lejtőjén, Galaczi Péter volt földjén. Az 1944 augusztusi román átállás váratlanul érte a szovjet csapatok ellen román területen védekező német erőket.
2014 február 14-én szerelem lakatfalat helyeznek ki Kézdivásárhelyen, a 44-es udvartér bejáratában, amit Szerelmi lakatfalnak kereszteltek el. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
Kárpótlás volt a kilátás, a látvány azért, hogy el kellett hagynunk a Szent Anna-tavat a medvék és emberek okozta káosz miatt. A Mohos melletti úton sétálva szép tisztás fele halad az út, majd megpillantod a kilátót. Egy kis decemberi sétára indultunk a kilátóhoz, na meg a Szent Anna tóhoz. A Szent Anna-tónál, a Mohos melletti dombon, a Nádas-fürdőre vezető úttól balra, már évek óta van egy kilátó.
Útban Korond fele. Gyakori utvonalam - Csikszeredabol hazafele - mikor formaban erzem magam, felmegyek Hargitafurdore a Piricsken, majd leereszkedem. Ezt elsőkként sikeresen levadásztuk, s irány tovább. A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető útról, a Piricske erdei útra letérve, 300 m után felhagyott házakat találunk.
Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki sósfürdő, vagy banyaúsztató - Balázs József- vagy Fekete-fürdő néven is ismerik. A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki.
Katolikus templom Csíkszentgyörgy A régi plébániatemplom a gótikus korban új formát kap, ebből a korból ma is épen áll a szentély csúcsíves ablakaival, csúcsíves diadalívével és egyszerű gyámköveken nyugvó boltozatával. A keresztbordák négyzetekbe és három trianguláris zárókőbe futnak, a zárókövek lapjába sugárkörök vannak bevésve, a pajzsokba pedig évszámok festve.
A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés.
Székelyszentlélek neve a Szentlélek tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik - vannak, akik a templom építésének idejét a XIII-dik századra teszik. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. A falhoz érve, kerestem, hogy hol van a 8 m, de végül minden üreget kézzel kitapogattam. Köszönöm, hogy le tetszett mérni a rejtek koordinátáit.
A segesvári vár Csizmadiák Tornya 1521-ben épült, 1676-ban tűzvész pusztította, a jelenlegi formáját az 1681-es helyreállítás alkalmával kapta.
Csíkkozmás területén ágazik el a Nyerges-tetőn át Kászon felé vezető út, ennek mentén terül el a Kendereskert és Tófenék nevű falurész. Ezt a dobozt sem találtam meg. Varjuk a reszleteket. Mivel Sószékfürdőn a régi rejtekhelyről eltűnt a geodoboz, 5-én, szerdán új geodobozt rejtettem.
A Büdös hegy oldalában nagyon sok a látnivaló - Érdemes bejárni alaposan a környéket, van érdekesség bőven. Oltárhoz tartva megzavartunk egy macit és bocsát az út mentén. A büdös barlangtól lefele jövet megkerestük ezt a dobozt is. A megtalálást segítő információ egy picit pontatlan, de kétségtelenül segít a geodoboz megtalálásában.
Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé. 18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal.
Sósvizes kút Mirkvásár A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
Talan az eddigi egyi legszebb dobozunk. Túl közel volt, s ezért nem volt olyan nagy kihívás. Végre még egy szűz geodoboz. A Sepsiszentgyörgytől néhány km-re délre fekvő Illyefalva látnivalója a 15-16-dik század körül épült várfallal körülvett, festett fapados, új kazettás mennyezetű református temploma.
A Csicsói-Hargita északi csúcsrégiójában, a kilátópont szikláitól körülbelül 120 méterre nyugatra, egy piramis formájú csúcsot láthatunk. Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is.
Az Ördöglik környékét elsősorban a csíkszeredai terepkerékpárosoknak ajánlom, de a hely természetesen gyalogosan is felkereshető. De mire megérkeztem a tavacskához, már szakadt rólam a víz. A fotót nézve hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik a geotojás. Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést.
A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található. Szep turazos idoben talaltam ra masodmagammal erre a dobozkara, ami kikandikalt a helyerol, nem takarta semmi. A geodoboz rejtéskor szilárdan be volt szorítva a rejtekbe, és egy egész honvédség takarta. Megtaláltuk a dobozt.
A tusnádfürdői Várvápai borvíz a kék sávval jelzett, a Vártetőre vezető túraösvény bal oldalán található a Vár-Vápa-patak völgyében. A túra első állomása, mindjárt rejtéssel kezdődött, egy jó ízü borvízforrásnál, ahol érdemes megállni, és feltölteni a tartalékot mielőtt tovább mennénk. Az első állomásunk ezen a kiránduláson.
Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található.
Dálnok harmadik Dózsa György emlékhelye a Dálnok patak völgyében, a műút melletti Dózsa panzió udvarán található. Ott voltunk a rejtésnél. Hogy igazunk volt, hisz megvárt érjük be. Nem találtam meg a dobozt, mert nem is kerestem.
Brassótól 40 km-re délre, Sinaia üdülőhely hatalmas, romantikus hangulatú parkjának közepén áll Románia leglátványosabb kastélya. Legszebb királyi rezidenciája, a Peles-kastély.
Ha már vetted a fáradtságot és kiugrottál a Costila menhelyhez, nem éri meg kihagynod a Hegyes-szirtet (Țancul Ascutit). Ugyanis a menhely fölött közvetlenül tornyosuló hegyes sziklaszirtről még gyönyörűbb kilátás nyílik a Costila hatalmas sziklafalaira.
Hirtelen előhúztuk a dobozt a rejtekből, és ugyanolyan gyorsan vissza is ültettük, amíg szabad volt a terep. Egy kétnapos kincskereső túrára, kirándulásra indultam.
Bokor Levendulás Pálpataka 2023-ban megszervezésre kerül a családi programokkal kecsegtető, második Pálpatakai Levendula fesztivál, július 8-9-én, szombat és vasárnap.
Evangélikus erődtemplom Apold Apold központjában 16-dik században épített, szép, bár leromlott erődtemplom található. Jól végzi a dolgát. A templom felujitas alatt all. Régebb az volt a divat, hogy az asszonyt falazták be.
Ugyanaz a tura alkalmabol mint az Omulnal.
A Csíki-medence s egyben Hargita megye legdélibb települése a Csomádvulkanikus hegytömb lábánál fekvő Tusnádfürdő. Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is. A gyönyörű környezetre alegjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc Józsefcsászár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére.
Két dobozt rejtettem. Székelyvéckén töltöttem a hétvégét. A Rava nevű falu Marosvásárhelytől 28 km-re délkeletre a Rava- (Kopasz) patak szűk völgyében fekszik, Gyulakutához tartozik, melytől 14 km-re délkeletre van.
Kannásné fájának maradványa Székelyudvarhely Székelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett. Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk. Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott.
Szemmosó-kút Torja Torja igen csodálatos, és értékes természeti kincsekben gazdag. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
Római katolikus templom Sepsiköröspatak
Komollói Nagyvár Réty Körbesétáltuk a kasztrumot, de nem sikerült a dobozt megkeresni zavaró tényezők, vagyis juhnyáj miatt. Megtaláltam a dobozt. Komolló, Réty község egy része, a vár a Feketeügy jobb partján fekszik egy magasabb teraszon.
Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni. Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tartogóvára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Miklósvár térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Hibas vagyok, mert nem irok ekezettel, ezert irodott a Szalas magyarul ekezet nelkul. Szálas patak valosagban, igy lett Szállás patak ahogyan ertodott.
  • Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020 02 13. Vegul is csak az teved, aki dolgozik, ez van.
  • Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Idézem "Eszakon a Szallas mig delen a Szelviz patakok fogjak kozre".
  • Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. Neked semmi hibad nincs.
  • Április utolsó hétvégéjén Tusnádfürdõn kirándultunk, ahol néhány érdekes helyet kerestünk fel. Minden évben legalább egyszer eljövök ide, mégis nagyon ritkán került erre sor tavasszal.
  • Az első doboz amit megtaláltunk a három keresett közül. Egy kicsit lazán áll a helyén, remélhetöleg nem esik ki onnan.
  • Azért kiegészíteném a hozzászólást. Minél magasabb a magassarkúban magassarkazó magas ámberke, illetve minél magasabb a magassarkú magas magassarka, annál nehezebben fog hozzáférni a rejtekhez.
  • Már nagyon régen szerettem volna ide kitérni. Most útba ejtettem és leszálltam az autópályáról.
  • A Kelemen-havasokban turaztunk az EKE tagjaival. Mivel, hogy ott nincsenek geodobozok, pedig lehetnenek, igy megkerestuk a hidnal levot.
  • Megvan az odu, a koordinata is passzol, de a sok trutyin kivul semmi mast nem talaltam az oduban.
  • Ma munka után kimentem ellenőrizni, a geodoboz sértetlenül a helyén van. Úgy gondolom tulajdonképp az X-et nem találtátok meg.
  • Nem volt könnyű megtalálni, mert a gps a sziklák miatt ide-oda mutatott, de végül csak sikerült.
  • Sikeresen megtaláltuk még a gps nélkül is, amely épp útközben mondta fel a szolgálatot. Fent a tetőn aznap nagy volt a forgalom, a csiki ekésekkel találkoztunk.
  • babbercivel egy uj dobozt rejtettünk el. A regi doboz nem Volt ott.
  • Geocitrom Tusványos Hol a Geocitrom?. Trekkingklub, hova rejtettétek a GeoCitromot? :D.
  • Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat. Érdekes háromszög alakja van.
  • Megtaláltuk, még sízés előtt. Térdig érő hó nem akadály.
  • A falban levo uregben no de igy van,,hol is" kivul vagy belul? Mivel kivul minden ureget szetszedtem es a templomkapu meg zarva volt nem maradt mas mint, hogy majd maskor is probalkozzak, ha majd jon a harangozo de nem Terez" Nem igazan ,,lovom"a bezart templomokat lasd Urmost is.
  • Amint a leírásban is írja, itt csak egy római őrtorony helye található. Itt tényleg nincs nagy látnivaló, de egy kirándulás ide mégis szép és érdekes lehet, amennyiben Vármező felől közelítjük meg a rejtekhelyet.
  • Nagybátyámmal és a kislányával voltunk a Fortyogónál vizért és amíg ők vizet töltöttek addig én felkerestem a rejteket.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra SZNM 4. Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát. Köszönöm a rejtést.
  • Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés. A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés.
  • Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Ha én rejtettem volna el ezt a geodobozt, akkor nagy valószínűséggel szintén abba a rejtekbe tettem volna.
  • Kiegészítettem az ismertető leírást az élelmiszerekre vonatkozó résszel. Remélhetőleg el is olvassák majd az emberek.
  • Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta.

Sikerült eljutni Miklósvár környékére? Tetszett a Tartogóvára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!