Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Székelykapu - Imecsfalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Székelykapu - Imecsfalva

Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Székelykapu - Imecsfalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A templom mai állapotában Csíkszentkirály római katolikus templom
A templom mai állapotában
Csíksomlyó Csíksomlyó
Csíksomlyó
A vízesés felülről Rava patak homokkő gömbkő homokkövek gömbkövek
A vízesés felülről
Erdei múzeum Asztag-kő Asztagkő Madéfalva Hargita hegység
Erdei múzeum
Árnyékban sziklaszoros Kisgyógypatak
Árnyékban
Víztükör Csíkszépvíz Göröcsfalva kavics homok bánya
Víztükör

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Székelykapu Imecsfalva fotóalbumba!

Fedezzétek fel Imecsfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Székelykapu!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,71 km távolságra található, legközelebbi település, Imecsfalva turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Tatárlik Vargyas-szoros Az Orbán Balázs-barlangtól nyugati irányban, a vele átellenben, a patak túlsó partján lévő sziklafalban, a Lócsűr-barlang felett körülbelül 15 méterrel található a Tatárlik-barlang, amely egykor mesterségesen rakott, kőfalakkal védett menedékhely volt. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye. Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye.
Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. A megadott koordinátáknál hiába kerestük nem találtuk meg. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással.
Erdőfüle a nevét a hagyomány szerint onnan kapta, hogy a Kormos-patak völgyébe mintegy fülként ékelődik be Baróttól pár kilométerre. A dobói kápolnától jöttem, és amint rátértem a temető utcájára és elém tárult a templom és a kopjafás temető, azt hittem nem jó helyen járok. Erdőfülei túránkat azzal kezdtük, hogy megnéztük a templomot, a kopjafás temetőt és megkerestük ezt a dobozt. Miután rejtettem egy új geodobozt a dobói kápolna közelében levő, egykori római katolikus templom megmaradt romjainál, elindultam megkeresni az erdőfülei kopjafás temető geodobozát.
Épült 1907-ben. Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen. Egykori Hungária szálló, ma a Posta épülete - Sepsiszentgyörgy, 1 December 1918 utca 18.
A gerincen közelítettem meg a helyet ay antenna felöl. Egy kis keresgélés után kiástuk, viszont az üveg nem volt üres, és ráadásul sajnálatos módon még nem is borral volt tele, hanem vízzel. Ez a Várhegy most már Lövétéhez tartozik, vagy Homoródalmáshoz? Homoródalmás és Lövéte határánál van a homoródalmási Várhegy, amelyen földsáncok nyomait lehet látni.
Dél-Kelet-Európa egyik legnagyobb őslényparkja Barcarozsnyón található, a település feletti sziklákon épült középkori parasztvár közelében. Kirándulás, gyerekek és a kedvencek, az őslények.
Az apácai Feketevárat székely határőrök létesítették a 14-dik században. Ott voltam a rejtesnel. Megvan a doboz. Időzhettünk volna akár többet is, de tűzött a nap, és siettünk.
Székelyudvarhely Budvár negyedében, a Nagy-Küküllő partján, létezett egy egykor igen kedvelt gyógyfürdő, mely 1944-ig működött. Egykori helye megközelíthető a Budvár, majd Fürdő utcákon keresztül, át a Székhídján. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére.
Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
Sósvizes kút Mirkvásár A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Gratulálok a sikeres túráért.
Egykori Szász Nemzeti Bank Brassó Egykori Szász Nemzeti Bank, ma irodahelységek - Michael Weiss utca 22 szám, Brassó.
Viadukt Keresztvár Többször megcsodáltuk már ezt a hídat átutazva alatta, ezúttal úticél volt. Ugy nez ki, hogy nagyon nem tolongtak e rejtek korul. 1924 és 1928 között a Brassó-Bodzaforduló vasút építése a fellendülés időszakát jelentette Keresztvár életében.
Alsó zagytározó Hargitafürdő A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel. A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül.
A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
Tarzán fája Szent Anna-tó A Szent Anna-tó kráterének peremén, a menedékház közelében áll egy viharvert, csonka bükkfa, a Szent Anna-tó Tarzán fája. A fát megtaláltam, de nem volt sem Tarzan, sem a majmok. Ha igaz volna az állítás, akkor én úgy mondanám, hogy "ez már Kovászna megye" :-). Megtaláltuk az este.
Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre. A Fertő-nyeregtől a Fertő-tető felé érdemes kitérni a Disznó-hegyre, vagy ahogy még a térképen szerepel a Disznórió.
Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Most, hogy feltöltötted a képet, látom, hogy két név is szerepel az évszámok felett. Korán elment, szegény, mondhatták a temetésen. Meglett a centenárius sírkő.
Napozó nő szobor, Székelyudvarhely.
A Csiszér-ház Csíkszeredában, 1911-ben épült, jelenleg lakóház.
A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók. A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre.
Vacsárcsi kőbánya Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
Óvóhelyek és harckocsiakadályok Szentegyháza A szentegyházi zászlóaljtámpont 1943-ban épült, a csíki medence fele tartó, Tolvajos-tetői út biztosítására, egy esetleges délnyugat irányú támadás kivédésére. Az erődvonal kiépítésén kis létszámú zsidó és politikai munkaszolgálatos dolgozott, harcok végül nem zajlottak a helyszínen.
Brassótól északra, a Persányi-hegység keleti szélén, Krizba falu közelében, az 1002 m magas Várhegy sziklatetején található Höltövény vára. Ez is, mind minden a Persanyban. Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül. Karácsony után egy kis sétára indultunk.
Szent Imre herceg mellszobra, 2008 - Gelence.
Szent István-kápolna Perkő A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Ezt, bizony nem találtam meg. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Sötétpatak az Erős-hegy lábánál található, a Gyimesközéplokhoz tartozó falut szórványos házcsoportok alkotják. A rejtekhely talalkozo alkalmaval tobb ladarejtes is tortent. Alig rejtette el a nagyfőnök, már meg is találtuk :). Elkovetkezendo kirandulasaim alkalmaval mielott elindulnek rendelek joidot.
Régi székelykapuk Csíkverebes Csíkverebesen megmaradt néhány, majdnem kétszáz éves faragott székelykapu.
A Szent Anna-tó festői szépségű környezetében 2 kápolna épült, a Szent Anna és a Szent Joakim kápolnák. Meg sem probáltam keresni, a nagy hó miatt. Miután kisiránkoztam magam az előző bejegyzésemben, most rá kell jöjjek, hogy második megtalálóként első bejelentő vagyok. Úgy történt, hogy amíg István a Szent Anna-kápolna geodobozával volt elfoglalva, addig én előrefutottam, hogy megtaláljam ezt a rejtést.
A Fehéres-patak vízesései A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak. A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz?
Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között. Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket. Sehol senki. Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik.
Románia negyedik bölényrezervátumát hozták létre a Brassó megyei Bodzavámon. Ott voltam a rejtesnel. Mióta utoljára voltam itt, eléggé megfutotta a belépő ára, egy kicsit hozzávettek. Hiába vártam, a nagy lomha bölények semerre sem mozdultak, csak süttették magukat az őszi nappal.
Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem.
Közös túránkon, Trekkingklub és a férjem, a jobboldali ágon felmentek a vízeséseket megcsodálva.
Rákosi Tepő Alsórákos Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
Katolikus templom Csíkszentsimon Csíkszentsimon és Csíkcsatószeg a legújabb időkig egy egyházközséget alkotott, ma külön plébánia van Szentsimonon és Csatószegen is. Csíkszentsimon a falu Szent Simon tiszteletére szentelt első temploma után kapta a nevét, mely Csatószegen épült.
GPS nelkul nagyon nehez megtalalni ezt bizonyitja a mai napi vallato-furdo es mofettai kirandulasunk is. Várakozni kellett, mert épp ott gombászott valaki. Egy kis vasárnapi kiruccanás. A Mikes fürdőkhöz a piros kereszttel jelzett ösvény visz, a volt tüdőszanatóriumtól.
A Gyimesbükki állomás épületét a szabványtól eltérően tervezték, hasonló stílusút Erdélyben máshol nem találunk. Monumentális méreteit tekintve a legnagyobb azok közül, melyeket a MÁV faluhelyen építetett. Én most sem értem.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Székelykapu adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Imecsfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. Visszatettük.
  • A dobozka ott van, ahol a leiras mondja. Viszont az en GPSem szerint a koordinatak nem jok.
  • Ha kinagyítod a Google-térképet, megmutatja a rejteket, sőt egy fényképet is. Ezek szerint valószínűleg jók a koordináták.
  • Szerintünk helyesek. Más kincskeresők is megtalálták a rejteket ezeken a koordinátákon, de a doboz akkor sajns hiányzott.
  • Azt hiszem, az utepitok seprik ki allandoan a dobozt. Ha befejezodik az utaszkodas ujratelepitjuk.
  • A helye az meg van.
  • Kerstem legalabb 2-3 alkalommal is. Remenykedve,hogy csak ott lapul majd egyszer a szekelykapu alatt, ahanyszor csak arra vetodtem.
  • Elegge sokaig kutattam a szekelykapu korul, alatt de sajnos nem talaltam dobozt.
  • Ujratelepitettuk, de sajnos az utepitpk ismet kiturtak. Ugy nez ki befejeztek, ugyhogy meg adunk egy eselyt, ha nem koltozes lesz a vege.
  • Koszonom, jo lenne ha nem tunne el az ujratelepites utan. Gondolkoztam azon is hogy magasabban van rejtve a doboz, mivel a nehezsegi fokozatnal 4 csillag jelenik meg.
  • Tegnap delutan nagyon sokaig kerestem a dobozt, de sehol nem talaltam. A szekely kaputol a sancig wegigfesultem mindent, mindket oldalon.
  • A 2012 08 21-es datum, az csak egy volt a sok keresesbol. Ebben az evben is tobbszor athaladtam, es szorakoztam ott hiaba.
  • Eltunt ismet.
  • Figyelem, ez a rejtes reg atalakult erdekes pontta. Mivel az utepitessel atalakult a terep, es tobbszori probalkozasunk ellenere is eltunt a doboz.
  • Megtaláltunk a környéken egy dobozkát. Ami nem Szentkatolna, hanem Zabola irányában van, a székelykaputól és nem 50, hanem 83 méterre.
  • Igen ez az. Tegnap ellenőriztük hogy ott van-e, már többször újrarejtettük és a leírás űgymaradt.
  • 2013 május 27-én írtam a rejtőnek. Idézem " A Google térkép a rejtekhelyet, a székely kaputól 100 m-re, dél fele mutatja, Zabola irányába.
  • Most már kitisztázódott, amint Hangyalka is említette, a megtalálást segítő információt kell átírni. Mindenképpen figyelemreméltó a rejtő kitartása ebben az ügyben, a többszöri eltűnés ellenére is odaadással újratelepítette.
  • Ezelott mar egy parszor voltam ott biciklivel de mindig a masik iranyba kerestem most vegre megkerult koszi a rejtest.
  • A doboz az eredeti helyen, a kapuláb alatt ismét kereshető. Remélhetőleg nem sepregetik ki ismét szorgos kezek a helyéről.
  • A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt. Jól el van dugva, de megtalálható.
  • A fok-perc-másodperc formátumú koordináta a legrosszabb választás. Nehezen olvasható, hosszadalmasan másolható, kényelmetlen és nehézkés.
  • Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. A doboz viszont a helyén található és kitűnő állapotban van.
  • Ezért a dobozkáért össze kell vegyülni a porral, és a szeméttel. Ezek szerint a kukacokkal is.
  • Ha a rejtekhely típusánál az Érdekes hely, POI (Point of Interest) van megadva, akkor ott nincs geodoboz. A letöltött koordináknál szintén szerepel, hogy Érdekes hely, illetve POI.

Sikerült eljutni Imecsfalva környékére? Tetszett a Székelykapu? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!