Tusnádfürdő tiszafája A Csíki-medence s egyben Hargita megye legdélibb települése a Csomádvulkanikus hegytömb lábánál fekvő Tusnádfürdő. A gyönyörű környezetre alegjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc Józsefcsászár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére. Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is.
Vizelde-vízesés A vízesés bio-geológiai rezerváció, travertinen jött létre, magassága 15-20 méter. Nyáron a jellegzetes növényzet, télen a jégcsap-oszlopok teszik látványossá.
Evangélikus erődtemplom Sövénység Szent Márton tiszteletére szentelt egyhajós torony nélküli temploma a XV-dik század közepén épül késő gótikus stílusban. Az 1505-ben végzett erődítések során a keskeny templom elveszti eredeti formáit.
Medve-barlang Sósmező Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva Értesüléseim szerint első világháborús katonai létesítményről van szó. A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk. A Sólyomkő-tetőről nyugat felé beereszkedve az oldalon, egy érdekes kőerődítményre bukkantam.
Csíki Bálványos vár Tusnádfürdő Egy medvementes kirándulás alkalmával kerestem és találtam meg a dobozt. És amig a Főnök rejtett, bemért, jegyzetelt, és kalibrált, addig én csihányt szedtem. A Csíki Bálványos vár Csík legnagyobb várromja.
Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt. Négyzetes alapú szentélyét kereszthálós boltozat fedte, a hajót pedig sík mennyezet, apszisa félkörívvel zárult.
Hajdúk vára Lemhény Komlósároki alsóborvíz Tusnádfürdő A Komlósárok alsó, Oltba szakadása előtti szakaszán több nagyhozamú foglalt és foglalatlan, 12,5 C hőmérsékletű borvízforrás tör fel. Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire. Komlósároki alsóborvíz - Tusnádfürdő.
Sólyomkő-kilátó Gorzafalva Az Aknavásár közelében levő Gorzafalva feletti hegyoldalon homokkő sziklák találhatók. A helyet a helybéliek Sólyomkő néven ismerik. Különleges kőalakzatokkal tűzdelt körutat köszönhetünk a játékvezetőnek.
Református templom Fotosmartonos Középkori tiszta katolikus lakossága a reformáció idején református lesz. Az 1567-i regestrumban Fotos 10 kapuval, Martonos 11 kapuval szerepel, 1602-ben Fotos a neve, középkori templomról nincs adat.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg.
Szent Bertalan-templom Brassó Árvaleány-templomnak is nevezték a régiek, mert a hagyomány szerint három árva leány építtette, akik a templom oltára alatt vannak eltemetve. A Szent Bertalan-templom a Gespreng (Fortyogó-hegy) alján áll.
A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés.
Kurmatura-patak szorosa Királykő-hegység A völgy mohás fái és sziklavilága mellett, legérdekesebb látnivalója a kevesebb mint 1 méterre összeszűkülő szorosa. Amennyiben a kirándulásunk célpontja a Kis-Királykő, illetve a Kurmatura menedékház, és a Botorog-csorgótól indulunk, érdemes oda- vagy visszafelé bejárni a Kurmatura-patak völgyét is.
Református templom Réty Réty református templomát az évszázadok során kétszer ujították fel, először a 16-dik században, majd a 19-dik század második felében. Kellemes nyarias idoben kerestuk fel a regeszeti asatasairol hires Dobolyka teton allo templomot. Megtaláltam a dobozt. Kellemes időben egy kis Mikulásnapi körséta keretében kerestem rá a dobozkára.
A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben. Tudomásunk szerint a világ legnagyobb székelykapuja Torja község Kézdivásárhely felőli bejáratánál áll.
A színpad Perkő Sokadszor, es most is szep. A lodoktor ladajat sajnos mar nem tudtuk megkeresni, mert rank esteledett es nem akartunk a bozotban maszkalni a sotetben.
Benkő-borvízforrás Árkos A Benkő-borvízforrásnál csorgóház, palackozóüzem, és vendégháztelep található. Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján.
Alsótiszáspataki borvíz Tusnádfürdő Tészla-nyereg Csukás-hegység Nádasszéki borvízforrás Szeltersz Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki borvíz. Miután megkóstoltuk Nádasszék sós borvizét, a szekeres helybeliek csodálkozására eltűntünk a rengetegben. Na, e mán a kaptató. Ez volt kirándulásunk első állomása.
Óvóhelyek és harckocsiakadályok Szentegyháza A szentegyházi zászlóaljtámpont 1943-ban épült, a csíki medence fele tartó, Tolvajos-tetői út biztosítására, egy esetleges délnyugat irányú támadás kivédésére. Az erődvonal kiépítésén kis létszámú zsidó és politikai munkaszolgálatos dolgozott, harcok végül nem zajlottak a helyszínen.
Evangélikus templom Szászkézd Szászkézd Segesvártól 20 km-re fekszik. Most már látogatható a templom, fel lehet menni a padlásra is. Felkészültem már itthon a keresésre. A doboz az épületen kívül van a fal és a föld találkozásánál.
Bagoly-forrás Oltszem Az oltszemi fürdőközpont az Olt lankáján helyezkedik el, megközelíthető az E12 országútról, ahonnan az oltszemi Mikó-kastély melletti utcába kell letérni, majd átmenni az Olt hídján. Jól ismertem a helyszínt, így nem kellett keresnem a letérőt az országútról az oltszemi fürdőközpont felé. A GPS kicsit félre húzott, az emlékmű fele, de meglett a doboz, bár elég szemetes helyen lapult. Most sem volt szerencsénk az idővel.
Ha nincs gps készüléketek (okostelefon? Egy baráti összeröffenés záróakkordjaként kerestük meg ezt a dobozt. A Del-Transzhargita uton atkelve, meglatogattuk Budosfurdot es a Lucsot. A csíkszentimrei Büdösfürdőn, az 1960-as években egy cinóber-(higany)bányát hoztak létre, mely rövid idő után, 1970-ben be is fejezte a működését.
Duduj-kő Csukás-hegység Kőember Felsőkomána A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.
1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
Jézuskiáltó Székelykeresztúr Elek apó kútja egy többtonnás sziklatömbből készített alkotás, melyet a Szeltersz völgyéből szállítottak Székelyudvarhely központi parkjába. Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe. Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom.
A Fehéres-patak vízesései Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak.
A Gyimesekből a Boros-patak menti úton juthatunk fel a patak fejébe, az Apahavasra. Sajnos a tetőn valamennyi csemetét tőből kivágták, és hatalmas kazlakban barnára száradtak. Érthetetlen számomra, hogy miért vágták ki a facsemetéket, hiszen nem zavarták a kilátást. Még 2012-ben rejtettem itt el az Apa-havas első geodobozát.
Tau a ferences kereszt A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje. Megtaláltuk, pedig majdnem kifogott rajtunk. Egyetértek, ezt így szinte lehetetlen megtalálni. Gratula .
A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m. Jo moka volt :) A talalkozo alkalmaval egyikunk rejtette, a tobbiek pedig megkerestek. Még ki se hűlt a rejtés, s már meg is lett. Szerénységből meghagytam az üres első helyet.
A kézdivásárhelyi Patikamúzeum a Finta faház emeletén található, a 12-es udvartér 1 szám alatt. A Finta-ház elődje egy körtornácos ház volt, amit 1835-ben építettek, majd 1972-ben lebontanak.
Székelykapu Imecsfalva Szerintünk helyesek. A dobozka ott van, ahol a leiras mondja. 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont.
Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Henter-mező kőgombái rejtekhelyet. A bodoki tetőről visszafele, megkerestük ezeket a kőgombákat, és természetesen a geodobozt is. Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen.
Árvátfalva