Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Pisztrángtelep - Erdőfüle

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Pisztrángtelep - Erdőfüle

A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található. Szép kilátás nyílik a két patak összefolyása fölött magasodó dombra, amelyre a különböző lombhullatók, a luc- és a vörösfenyő foltjai az évszakokkal változó, színes képet festenek.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pisztrángtelep - Erdőfüle felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A paszmosi mocsári tölgy 3 Paszmos mocsári tölgy
A paszmosi mocsári tölgy 3
Figyelmeztetés Sükő Rez-tető kilátó megfigyelő torony
Figyelmeztetés
Jégoszlop Csorgókő vízesés Székelyvarság
Jégoszlop
Téli erdő Madarasi Hargita
Téli erdő
Munkásszálló Oltárkő Szentegyházasfalu Észak-Hargita
Munkásszálló
Építőanyag lerakat mellett Buha-patak hídja emlékkereszt katonasír
Építőanyag lerakat mellett

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pisztrángtelep Erdőfüle fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Erdőfüle és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pisztrángtelep!

A 8,33 km távolságra található, legközelebbi település, Kirulyfürdő turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Az új, Honterus-forrás nevet 1845-ben kapta, a völggyel együtt. Orbán Balázs leírása alapján a dúsan felfakadó, jéghideg vizű forrást régen Tolvajok kútjának nevezték.
Református templom Zalán Megtudja-e valaki mondani, miért nem jön elé az összes rejtekhely. Épült A-tól B-ig, ez volt kiírva a templombejárat homlokzatára. Latvan, hogy nagyon nem szandekszik megkeresni egy keresonek sem ezt a ladat. Orbán Balázs és Entz Géza szerint Zalán templomának román kori kapuzata feltehetőleg 12-13-dik századi eredetű, a zaláni református templom építésének legkésőbbi lehetséges időpontja 1319.
Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez a sziklacsúcs a Tolvaj-kő. Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet.
Hamar meglettek az üregek, az érdekelt dobozos üreg is, lekecmeregni is sikerült épségben. Ezeket az ugynevezett tektonikus fulkeket mar reg ismertem, meg a favago eveimbol, Kisgyorgy batyank nyomaban felkeresve. A Ploti-barlangok a Vadasi út mentén a martban, 10-15 méterrel az út szintje fölött találhatók.
Kálnok legismertebb személyisége Dr Bedő Albert volt. Miutan a nagy testvert megmasztuk johetett ez a haranglab is. Megtaláltam a dobozt is.
Az Olt földrajzi forrása a Gyergyói-havasokhoz tartozó Sípos-kő észak-keleti oldalán található, a Kovács Péter-hágó közelében. Nem volt nagy hideg, de igen kellemetlen szél fújt. Gratulálok, hiszen ez egy kultikus hely. A Maros földrajzi forrását 2005 decemberében akartuk meghódítani Marosfő felől.
Sokan a Szellő-tetőt tartják a Csíki-havasok csúcsának az 1493 méteres magasságával, pedig a Gyimesekben, a Gyimesközéplokról elérhető Hegyes-csúcsa magasabb, 1517 méter. Nekem a Szellő magát a békét, és a nyugalmat jelenti. A boerimre által megtalált ládát én rejtettem, csak nem jelentettem még be. Még az eke tábor keretein belül találtam meg.
Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna. Nagyon szép és érdekes helyekre vitt el benünket. A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük.
A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van. Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található.
A Kelemen-havasokban turaztunk az EKE tagjaival. Ez a híd és ez a rejtés már sokkal jobban tetszett mint a strandnál levő.
Vállalja a következményeket. Mi jegyezzük be elsőként, de jkgabor írt elsőnek a dobozba. Évente két-háromszor meglátogatjuk ezt a helyet Almásra menet. Homoródkarácsonyfalva nyugati határában, a vízválasztó keleti oldalán, 2 hektáron elterülő szelídgesztenye ültetvény található.
A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része. Március utolsó hétvégéjén, Madarasi-Hargitai sítábor keretén belül, egy nagyszerû pénteki sízés után. Mivel nincs turistaút, érdekes volt a feljutás az erdõn keresztül. Nekünk a csúcstól távolabb levő sziklafal látványosabbnak tűnt a csúcs környékénél.
A mikházi ferences templom és kolostor 1673-ban készült, régi galambbúgos nagy- és kiskapuja, a legrégebbi fennmaradt székelykapu volt. A szerkezetileg meggyengült kaput 1912-ben egy vihar ledöntötte, majd vásárlás útján a Néprajzi Múzeumba került.
Nagy Imre képtár Csíkzsögöd Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár. Csíkszentkirályra tartottunk, és gondoltuk megnézzük ezt a rejteket. Örvendek, hogy tetszett a rejtés. Na ez igen.
Ezek közül az egyik az Ördög-tó, amelyik a Hegydűlő és a Pokolláz határán található. Mivel a következő napokra esős időt jeleznek előre, és ma még szép idő volt, elhatároztam, hogy kihasználom. Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződmény található, két állandó jellegű, nem időszakos tó.
Stefan Untch-ház Nagysink
Geges az Abod-patak völgyében fekszik, Marosvásárhelytől 24 km-re kelet-délkeletre, a községközponttól, Havadtól 3 km-re északkeletre. A geodobozt megtaláltam könnyen. Igen, erre mondják a faluban. Ez az 1848-as emlékmű a falun kívül található.
A régi Benedek Elek fürdő, vagy más néven Kisbaconi feredő, a Faluborvize vagy Rezes-forrás mellett található. Az értesítő e-mailen felbuzdulva, egy 14 kilométeres séta keretében felkerestük a feredőt, és a leírás alapján gyorsan megtaláltuk a ládát is. Tetszett a bejelentés címe, miszerint a geodoboz frissen kisült. No, nem is sejtettük még akkor, hogy forradalmárok leszünk.
Az egykori homoródi malom és villanytelep, a két Homoród összefolyásától 500 m-re északkeletre található, az ortodox temető alatt, a Mirkvásárról érkező 132 jelzésű út északi oldalán.
1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg. A bölöni Várhegy megközelíthető Bölön felől, és tovább a bölönpataki roma telepről kiindulva, erdei utakon.
Csíkverebesen, egy két medencéből, egy filagóriából, öltözőkből és napozó teraszból álló hagyományos népi fürdő található, melyet 2010-11-ben állítottak helyre.
Hol van a Kalibáskő? Ezt a kérdést tettük fel a Kiruj-patak völgyében embereknek, akikkel vasárnapi kiruccanásunk alkalmával találkoztunk. Mar reg megtalaltuk, es elsök lettünk. Valamiért az az érzésem, hogy nem a Kalibáskő szikla tetején elrejtett geodobozt kaptad meg. Igy itt is megalltam egy kis ladakeresesre.
Uzonkafürdőből vezet az út a Pisztrangos-patak völgye fele, ahol régen Uzonkafürdő elődje, az egykoron híres Pisztrangosfürdő volt, de ez a XVIII-dik században megsemmisült, és ma már a nyomai sem látszanak. Amikor megérkeztem Uzonkafürdőre, már be volt sötétedve. Megtaláltam a ládát. Tudatában voltam a lehetséges találkozásnak a medvékkel.
Bardóc és Bibarcfalva közt, a Kerekhegyen és a Csutakos tetőn egy 18 halomból álló, kora bronzkori temető van. Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal. Ezt az ureget korbekutattuk, nem is olyan kicsi, konyekig benyultunk de doboz sajnos nincs. Sajnos a dobozt valaki kiemelte.
Elek apó feredője, Benedek Elek egykori borvizes feredőjének helye, a Kis-Köves patak északi mellékágának, a Györgykovács-patak völgyében található. Itt valamikor egy langyos ásványvizes medence volt, amelyben a hagyomány szerint a híres mesemondó megfürdött takarás közben.
A műemlék-épület az Állomás utca 16 szám alatt található. A Szőcs Mátyás-ház fal-kapuval 1836-ban épült, jelenleg fel van újítva.
Új helyet kerestünk a geodoboznak, de sajnos megzavartak és el kellett hoznunk dobozt. Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt. Orbán Balázs (1829-1890) a legnagyobb székely író, történész, etnográfus, publicista és közéleti személyiség sírhelye és emlékműve a Borvízoldalban van.
Középkori templomról nincs adat. Lakói azonban tiszta katolikusok voltak, akik a reformáció idején unitáriusok lettek.
Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Igen, ezt a rejtekhely talalálkozó alkalmával találtuk meg. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.
A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Kincsás vára rejtekhelyet. Ti vasárnap sétáltok, alvás helyett? Egy kis vasárnapi séta.
A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot.
A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását. Magasra emelve, s üvöltötte Megvan. A Feneketlen tó után meglátogattuk a Csonkatornyot is. Mi a teendő, ha én először több rejtek-gyanús zugra is gondoltam.
Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye. Az Orbán Balázs-barlangtól nyugati irányban, a vele átellenben, a patak túlsó partján lévő sziklafalban, a Lócsűr-barlang felett körülbelül 15 méterrel található a Tatárlik-barlang, amely egykor mesterségesen rakott, kőfalakkal védett menedékhely volt.
Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van.
Kászonújfalu és Kászonaltíz közötti úttól északkeletre a Nagy-Szetye patak mentén találjuk Szetye várát. Miután körbekerestük a helyet, bár a rejtek verte ki a szemünket, csak azután találtuk meg, miután figyelmesen elolvastuk a segítséget. Kászonba járván visszafele úgy gondoltuk teszünk egy kis kitérőt. Gyonyoru a kilatas innen.
Hol a falu között lefolyó Gátpataka ered, messze fenn a Rez oldalában 2000 lábbal a tenger szinvonala felett fekszik Sükő. Cseresnyéje hires az egész székely földön. Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót.
Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül. A kúria felújítás alatt van. Műemléképület a XVIII-XX századból, állítólag a helyi tanács megvásárolta az épületet.
A Benkő-borvízforrásnál csorgóház, palackozóüzem, és vendégháztelep található. Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján.
Egykori városháza Segesvár A jelenlegi Segesvár szálloda épülete, mely az Iskola utca 4-6 szám alatt található, a XX-dik század első felében városháza volt. Itt lakott Binder György Pál, püspök 1843-1867 között.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pisztrángtelep adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Erdőfüle térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Jól ismerem a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető útból kiágazó utat, amelyik Erdőfülére vezet.
  • Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Volt némi autós forgalom, de valószínűleg csak erdészeti/vadászati céllal, megyén belül.
  • Hangyalka épp csak szét nem szerelte a mozdonyt.
  • De hogy mióta nő toboz a falban? :-).
  • Szepek a faragott allomasok. Mindeniknel felolvastuk a hozza tartozo tortenelmi reszt.
  • Aki arrafelé jár ne hagyja ki, csodálatos templom a védművekkel együtt. Magyar nyelvű ismertetőt is kaptunk a kedves szász nénikétől.
  • Miutan a bor mar atvaltozott vizze a Varhegy elnevezest atkeresztelnem Foldvar nevre. Tudnilik a fenti rejtekhely egy korkoros kis foldvar tetejen (csucsan) talalhato.
  • Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. Az ág eltűnt, de "a kő maradt".
  • Köszönöm, jól esett a bejegyzés. Aki ezt a geodobozt meg szeretné találni, annak be kell bújnia egy pici barlangocskába, ahol épp csak annyi hely van, ami egy személy számára elégséges.
  • Hát, ha a Csala tornya körül lenne a rejtekhely, akkor inkább a Csala vezér emlékdoboz nevet választottam volna. De, ezzel a rejtekhellyel Dénes István barlangkutató tevékenysége előtt tisztelgek, a rejtekhely megválasztása jelképes jelentőségű.
  • A láda bejegyzés általános jellegű (Margitta), úgyhogy véleményem szerint nem vétek, ha megemlítem a város egyik fő turisztikai objektumát (és természeti értékét), a strandot (N 47.350803, E 22.
  • A rejtővel közös, szerdai geoséta utolsó állomása volt a Nyár utcai Hiperbolikus napóra. Mivel a doboz tartalma menthetetlenül el volt ázva, a rejtő magával vitte a dobozkát, majd másnap kicserélte egy új dobozra, ezúttal egy pet előformára.
  • Amúgy is érdekelnek a haborús bunkerek, ezért szívesen felkapaszkodtam a sziklára. A gyönyörű kilátás volt az ajándék ezért, no meg a dobozka.
  • Ez a doboz eltűnt. A forrás közelében már nem rejtettem új dobozt mert itt időnként sokan lehetnek.
  • A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. A leégett Fenyőke vendéglő előtt parkoltam, majd a gps által is mutatott irányt követve megindultam a hegyen felfelé.
  • Az eredeti rejtekhely a Likaskő falában volt. Az üreg aljára nem tettük, hogy ne kerülhessen víz, illetve hó alá.
  • Éjjel, a hangulatos holdfényben sétálva kerestük meg a dobozt. A füzetben talált régi rejtekhely koordinátákat is felkerestük, érdemes oda is elmenni.
  • A 120 éves születésnapját ünneplő Erdélyi Kárpát-Egyesület által szervezett III. EKE napok alkalmával jutottam el Sztánára.
  • Már többen is jelezték, hogy nem kapják a geoegeret. jkgabor-nak már több hajszála is kihullt miatta.
  • Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka. Elgondolva, hogy mennyi energiát és pénzt öltek bele, egyenesen felháborító a fürdő állapota.
  • Kis csapattal vetődtünk erre. A nagyon jó leírás alapján sikerült megtalálni az ügyesen elrejtett ládát.
  • Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. Itt fogyasztottuk el elemózsiánkat és az elmaradhatatlan csokit.
  • Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban. Mert a vörös szőnyeg volt kiterítve a bejárat elé.
  • A geodoboz nagyon jol el van rejtve. Haromszor nyultam oda, mig vegre sikeerult megtalalni.
  • Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz. De amikor kezdtem a rejteket korbetekinteni eszrevettem, hogy a doboz a rejtektol korulbelul 2-3 m-re a foldon hever.

Sikerült eljutni Erdőfüle környékére? Tetszett a Pisztrángtelep? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 9 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!