Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Pincevár - Zalán

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8203 hozzászólás)
 

A Baróti-hegységnek egy keleti irányba benyúló vonulata van, ami Zalánt dél felől határolja, azt pedig dél felől a Kóréh-patak határolja. E hegynyúlvány tetejét nevezi a nép Pincevárnak.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pincevár - Zalán felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A tanya 1
A tanya 1
Épületmaradvány 2 Bözödújfalu
Épületmaradvány 2
Jávárdi-patak fehér kövei Jávárdi patak völgye
Jávárdi-patak fehér kövei
Tavaszi virág
Tavaszi virág
8942 Oncesti csúcs Csindrel
8942
Medence 1 Kerekeger feredő
Medence 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pincevár Zalán fotóalbumba!

Fedezzétek fel Zalán és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pincevár!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,43 km távolságra található, legközelebbi település, Zalán turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Na, ezt sem nehéz megtalálni. Ő volt, akinek ''könnyű a toll és nem nehéz a kasza''. Benedek Elek sírja a Kisbacontól nyugatra fekvő temetőben található.
A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén.
Csemő rétláp
Jákob lajtorjája Zabola Jákob lajtorjája - Zabola. A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen.
Oh, szuper, akkor majd én rejtek oda. Dálnokon nincs még rejtekhely. Csak mert előreláthatólag augusztus folyamán jövök egy néhány napra ide, és szeretném majd megkeresni. Dálnok ősi székely falu, Kézdivásárhely közelében.
A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
Bodzavám végén régi templom romjai és egy újkori erőd maradványai ismerhetők fel, a Kálvária körül újkori sáncok láthatóak a harmadik katonai felmérés térképszelvényén. A már romos kápolna közelében még ma is megfigyelhetőek a sáncok maradványai. Az erőd felől közelítettem meg a templomromot.
Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet. Valoszinu hogy mar nincs meg a doboz, a leiras nagyon egyertelmu, meg is talaltam a ketlabu fat, egy kicsit megcsonkitva, de csupan egy ures fedel nelkuli sarga poharszeru muanyagedenyt talaltam. Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a helyén van, és még nem találta meg senki. Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott.
A sepsiárkosi unitárius templom berendezéséből figyelemre méltó a gótikus orgona, a márványozott festésű. Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. A három faragott vázával díszített papi szék, valamint a késő klasszicista, díszítetlen padsor.
A helyi hagyomány szerint itt egy magas őrtorony állt, s ha jelezni kellett Bálványosvár és Torjavára között, akkor fel kellett mászni a magas őrtorony tetejére. Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt. Miután eltöltöttük az időt a Pokolvölgy bejárásával, kevés időnk maradt már sötétedésig.
Bratila-hágó, menedékhely és sátorozóhely, románul Curmatura Bratilei.
Zsidó-temető Kézdivásárhely
A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását. Magasra emelve, s üvöltötte Megvan. A Feneketlen tó után meglátogattuk a Csonkatornyot is. Mi a teendő, ha én először több rejtek-gyanús zugra is gondoltam.
Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Megvan a doboz. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el.
A csíkszeredaiak egykori kedvenc strandolási helye, a Hamerock strand, az 1980-as években létesült a vasútállomás közelében, a Brassói út mellett. Hamerock nevét a strandot építő és működtető, egykori vállalatról kapta.
Református templom Kisbacon Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma. Szép karcsú torony, gondozott templom. Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba.
Kicsimama utca Kézdivásárhely A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt. A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik.
A Románia legszebb fái adatbázisában található fák között, a mirkházi Kárpátok örege a kerület alapján a 7-dik fa. Mirkvásár északkeleti szélén, a híd mellett egy nagy kőre festve megtaláltuk a jelzést a tölgyfás legelő felé. Mirkvásár mellett található egy különleges tölgyfás legelő.
A helyszín közelében parkoló a csekefalvi futballpálya mellett van. A csekefalvi levendulaültetvény 2023-ban június 24 és július 16 között látogatható, nyílt napok keretén belül, hétköznapokon 15-20 óra között, hétvégeken 10-20 óra között.
Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.
Esélyem sem volt a geodoboz keresésén "dolgozni", mivel a harangozó bácsi végig ott volt mellettem. A templomhoz érkezve, a kőkerítésen levő bejáratot zárva találtam. Épp istentisztelet volt, ezért a templomba nem tudtunk bemenni, de legalább nem voltak sokan a templomudvaron. A falu csupán 2 km-re fekszik Székelykeresztúrtól és 5 km-re Siménfalva községközponttól.
Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede - hozzá indultunk látogatóba. A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye. Cifra-Bükköt csak az ismeri, aki sokat jár Kirulyba és bejárta a patakokat, felkapaszkodott a hegyhátakra.
A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek.
Bakalja Folk Csűr Csíkszentkirály A csíkszentkirályi Folk Csűr Egyesület rendszeresen szervez hagyományőrző programokat Bakalján, a Gábor család tanyáján. A Bakalja Folk Csűr Csíkszentkirálytól két km-re nyugat felé található, a Szentimrei Büdösfürdő irányába indulva.
A 7-8 fokos vízben mindenki addig lógathatja a lábát, amíg akarja, vagy amíg bírja. Azert nem inkvizicio, ha szomjasan, faradtan erkezel, kimondottan jol esik. Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát.
Ezt is az elsőnapi turán találtam meg csapatmunkával. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
Különösen jól esett a hűvös levegő a vízesésnél az itt ritkaságszámba menő kánikulában. Megtalaltuk.
A Bánatos királylány kútja mellett, közösségi összefogással megépítették az eredetileg a Várfele nevű domboldalon lévő egykori erődítmény elképzelt mását. Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral.
Menekülés Kézdivásárhely
A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték. Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni. Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat.
A feredőtől nyugatra, alig több mint kétszáz méterre, a Sós-patak földrajzi jobb partján található a Dungó-domb. Ez a domb az erdélyi iszapvulkánok legnagyobb lerakódása, egyedülálló a mésztufával váltakozó rétegezettsége miatt.
Evangélikus templom Halmágy Szász telepítés, 1488-ban a török támadás elnépteleníti, ekkor 1488-ban magyar családnevek szerepelnek. Bazilikális rendszerben épült háromhajós temploma 1260 előtti vagy legkésőbb ekkor kezdik el építését.
Megtaláltuk, a tatárok nem voltak otthon. Ott voltunk a rejtésnél. A Barcaszentpéter melletti Lempes domb környezetvédelmi rezervátum, a környék nagyon szép kilátópontja. A földvárat, amit az újkorban már Taterburg-Tatárvár néven ismernek, Szászhermány vagy Barcaszentpéter irányából közelíthetjük meg.
Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől. A kőtömb amelyen Jézus lábnyoma található, Gyergyócsomafalvától dél - délnyugatra található.
Sikerült bejutnom a templomba, mert a másnapi termésnapra készültek a szászok. Ha februar akkor farsang es ezen voltunk Apacan egy nagyon lelkes csapattal Erdovidekrol. Ott voltam a rejtesnel. Középkori temploma a gótikus kor alkotása.
A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült. Első megtalálojaként e kisméretű geodoboznak, annyit mondhatok, hogy nagyszerű rejtés adott élményt az estémnek. Sikerült megtalalni az új dobozkát. Nehéz észrevétlenül regelni.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pincevár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Zalán térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Pincevarat jol ismerem, a Haromszeki vartura-kalauzban az en fenykepem szerepel a varrol. Sajnos most mar bajosan keresheto fel, tudnillik egy bekeritett vadaspark veszi korul (a Csutakos tetot).
  • Gábor, várjuk akkor türelmetlenül az új ládáid bejelentéseit a rengeteg meglepetéssel.
  • A rejtekhelyek megtalálásáról szóló bejelentéseket türelmesen várjuk, az új ládák bejelentését türelmetlenül :-). Azért, ha van fotód a Pincevárról, felteheted.
  • Na most ez a var is bekerul a rejtekek korforgasaba. Ami erdekesseg rengetegszer jartam mar itt, ugy mar jo 2 db evtizeden at.
  • Általában mindenkinek van egy kedvenc napja és van akinek van kevésbé kedvenc napja. Nagyobb része az ismerőseimnek a kedvenc napja a péntek és kevésbé a hétfő.
  • A Kis-Lomás-vízesés felé menet megálltam megkeresni ezt a dobozt. Sajnos a GPS nem akarta a helyes irányt mutatni, de a sziklát nem volt nehéz megtalálni.
  • Hogy könnyen kapok pontot. Most gürcölhetek tovább a pontokért.
  • Mármint itt a tónál. Télen, nyáron, esőben, hóban.
  • Hát igen, ehhez érteni kell.
  • Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. Jól telt.
  • A dragonyos ügyet sem vetett rám, mert éppen egy lánnyal volt elfoglalva. Az ablakokban nincs geodoboz.
  • A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Mivel a munkahelyi dolgaim odakötnek, gondoltam megkeresem.
  • A doboz nem nagyon kereshető, ebben az órában. Tele a hely, a parkírozó, sok ember, meg egy medve is.
  • Megtaláltam.Azért hétköznap eléggé körülményes lehet a keresése, szemben turkáló meg iskola.
  • Deubel-üregek - Királykő-hegység Ott voltam a rejtésnél. Sokat töprengtünk rajta, hogy hová is telepítsük a "ládát", végül erre a sziklára esett a választásunk. A turistajelzés klasszisokkal megkönnyíti a kincskeresők dolgát, hiszen egyértelmű, összetéveszthetetlenül utal a doboz helyére.
  • Tudtam, hogy van itt láda, de nem működött a mobilnet, így nem tudtam merre keressem. Igaz nem is készültem, rendes GPS sem volt nálam, csak "épp arra jártam".
  • Erdély legrégebbi geoládáiról részletesen olvashatsz a fórumban. Az előbb egészítettem ki, friss információkkal.
  • Most kezdtem leltarozni es a port letorulni.
  • A Likas-kőnél jártam már, lásd a képeimet, viszont a vulkáni bomba-sziklát nem tudtam beazonosítani. Mindkét hely rejtésre érdemes, ezért aki hamarabb eljut a helyszínre, rejtsen egy-egy geodobozt.
  • Petőfi Sándor bronzszobra - Marosvásárhely Újrarejtve. Nem is értem, miért nem rejtettük újra az itt elveszett geodobozt. Hiszen van itt rejteknek megfelelő hely elég.
  • A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
  • Erzsébet kútja Hangyák birodalma. Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja. Már alig vártam, hogy végre igazi, "rendes" vizet ihassak.
  • Mar koncerten voltam benne.
  • A szentgyörgynapi geocitromon tudomást szereztél hogy ott leszünk a geotáborban, jkgabor-ék is egyertelműen jelezték reszvételüket.Megegyeztük a talalkozó helyét is, ami az Isten hídja volt május 1 17 óra volt.
  • Már alig várom a jövő nyarat és azt a szerdát :-).
  • Megtaláltam a dobozt ma, de üresen. A fedelének valamint a tartalmának sajnos lába kelt.

Sikerült eljutni Zalán környékére? Tetszett a Pincevár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!