Datki-szoros Ördögpataka zuhatagai Keresztény-havas Az Ördögpataka a Köszörűpatak egyik, baloldali mellékvize, egy bővizű csermely, mely négy zuhatagot is képez (három nagyobbat). A piros háromszög jelzésű, meredek ösvényen lehet bejárni, mely Brassó Bolgárszeg városrészének délnyugati végéből indul, mielőtt elérnénk a Salamon sziklákhoz.
Sot. A ket X meg latszik igy nagyon egyszeru rabukkani a rejtekre. Szép a templom, megérdemli hogy megismerjék. Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel.
Bugyogó-borvíz Sepsibükszád A Csomád-Büdös-hegység legismertebb mésztufa lerakodásai a Csomád déli lejtőin, Rakottyás-patak, Bugyogó-borvíz és Tó-patak völgyében alakultak ki, ahol kis szurdokvölgyek képződtek.
Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak. A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható.
Veresszéki borvíz Kászonjakabfalvától 7 km-re a Borvíz patak völgyében található. Megtalaltuk. Miután Kászonjakabfalvától majdnem 4 km-t vezettem a poros, köves, rázós úton, a rejtekhelytől korulbelul 300 m-re a tulajdonos tartóztatott fel. Hány órakor jártatok ott?
Tészla-tisztás A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé. A Tészlának főleg az alsó részét mészkő alkotja, tetejét erdő borítja.
Tárnica-tó Berzunci-hegység A Pisztrángos-patak völgye felett, közel a Pisztrángosi-borvízforráshoz, több méretes bükkfát találunk. Az egyik bükkfának 4,5 m kerülete van, a törzsén egy gömbölyű daganat látható.
Csülemér előcsúcs Tar-kő-hegység Törökvár A Törökvár helyszínére jkgabor vezetett bennünket, végül csapatmunkával találtuk meg a romokat, a két évvel ezelőtti, szacsvai találkozó alkalmával. Jó rejtés. Ott voltam a rejtesnel. Dobollópatak és Lisznyópatak között egy majdnem kelet-nyugat irányú hegyvonulat ágazik le a bodzafordulói hegyek legmagasabb pontjától, a Szeredő ponktól.
Honvédsírok az Úz völgyében Részt vettünk a megemlékezésen. Többször jártunk itt, mindkét oldalról, de most dobozt is kereshettünk. Az Úz-völgyi emlékhelyen augusztus 26-án, az Aklos- és Magyarós-tető alatti völgyben emlékeznek arra a napra, amikor tizenéves leventekatonák átestek a tűzkeresztségen.
A Julis-borvíz Újtusnád Bátord nevű falurészének északi szélén, a vasútállomás felé vezető utca mellett található.
Kő-havas farka Nagy-kő-havas Kő-havas farkának megközelítése leggyorsabban és legkényelmesebben a Petricsika esztena felől lehetséges. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához. Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény.
Székelyek Nagy Kincskeresése - 9-dik stáció - Réty - Római kasztrum Komolló. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk. Nehéz volt nem káromkodni.
Iskola és községháza Homoród Alsótiszástövi borvíz Tusnádfürdő Alsótiszástövi borvíz. Az Olt partjan levo borviz szep rejtekhely. Eddig ez elkerülte a figyelmünket. Ha mar Tusnadfurdo, akkor legyen borviz.
Gyimes vára Gyimesbükk Gyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat. És megcsodálni a Gyimesek világát. Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. Tervbe vettem az említett két hely és doboz felkeresését is.
Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is. BabBerci, köszönöm az újrarejtést. Megtaláltam a dobozt a rejtek alatt, a térdig érő fűben, kupak, és jegyzetfüzet nélkül. A Homoródszentmártonhoz tartozó Bükkfalva újabban művészek tanyája lett.
Széphavas Szoborállításra készül Szépvíz, emléket állítanak annak a Szent Lászlónak, akinek a falu a nevét köszönheti. A rejtekhely talalkozo alkalmaval jutottunk fel a Szephavasra. A leírás, és a pontos koordináta segítségével nem volt gond a megtalálás, bár a rejtés igazán ötletes helyen van. A rejtekhely-találkozó színhelyével szemben volt ez a Széphavas.
A világ legnagyobb kopjafája Torja községben áll, az Árpád-park mellett. Rengeteget jartam mar arra, de meg soha nem figyeltem meg ezt a remekmuvet. Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. Bálványosvár felé.
Vár-tér Csíkszereda Sikerült megtalalni az új dobozkát. :) Nagyon tetszik a jatek. Első megtalálojaként e kisméretű geodoboznak, annyit mondhatok, hogy nagyszerű rejtés adott élményt az estémnek. A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült.
Tetves-kút Ez nem más, mint egy omladozó kővályú egy forrás közelében, az erdő sűrűjében megbújva, amelyet a helybeliek nem tudni, hogy miert is, Tetves-kútként ismernek. Meglett a kút, a vályú is a helyén van. A kék pontot jártam végig, és utamba esett, kellemes kis séta volt. Egy kis esti séta a Tetves-kúthoz.
Ördögútja Kőris-tető Zetelaka Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat a Nagy-Küküllő bal partjától a Kis-Fenyéd patakáig terjedő szakasza. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek. Sok sok elmaradt bejegyzes. El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket.
Csűr-kapu Nagy-kő-havas A Csűr-kapu egy 1,5 x 4 m-es nyílás a Csűr-kő sziklájában, mely a rétegek beszakadása révén keletkezett. Egy szep nap, egy szep hely.
A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben. Tudomásunk szerint a világ legnagyobb székelykapuja Torja község Kézdivásárhely felőli bejáratánál áll.
Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.
Régi sóaknák Aknavásár Mivel a sóréteg viszonylag kis mélységben van, az elején egyszerűen csak gödröket ástak, ezek később lefelé szélesedni kezdtek, és harangformát vettek fel. A Kósna-dombi kirándulás után, már csak nagyon kevés időm maradt a sötétedésig. Aknavásáron, a Fetele Targului (A vásár lányai) nevű domb nyugati oldalán, a Valcele-patak közelében, már a XIV-dik században bányászták a sót.
A régészek Zsögöd I elnevezéssel jelölik az egykori erődítmény helyét. A zsögödfürdői vár az Olt jobb partján, a Malomföldnek nevezett helyen volt, ott ahol a zsögödfürdői házak felé emelkedő távközlési antenna is van.
Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik. A pünkösdi geotúra-geocitrom után a nap utolsó programpontja számomra a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása volt, melyet a borospataki skanzen színpadán tartottak.
Az Akó-kapu kifejezés az évszázadok során Alcsík közepén azt a helyet nevezte meg, ahol az országútból kiszakad a Fiság völgye felé vivő útszakasz. Jó nagy a kapu. Megtalaltuk. Ezt es.
Szentegyháza Gyöngye Szentegyháza Gyöngye termál strand. Második próbálkozásra sikerült megtalálni. Ötletes rejtés. Többszöri nekifutás után, végre meglett.
Vadász-patak A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is. Meg nem tudtuk, hogy mi is var meg rank. A Vadász patakánál volt valamikor a határvonal, a régi öregek szerint.
A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével. A Gyertyános-tető és a Kormos teteje között, a völgy egy nem túl hosszú és nem túl szűk szoros jellegét veszi fel.
Monyasd feje Menaságújfalu A Monyasd feje nevű domb Menaságújfalu és Hosszúaszó között található, a Monyasd-patak tetejében, a Fiság és Fitód patakok vízválasztóján.
Cserei-kúria Csíkrákos A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett. Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig.
Piknikezőhely Bodvaji vaskohó Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.