Vándor, aki a műúton robogsz le a százéves határig, szállj ki, és gyalogolj fel ide. A hatodik rejtekhely-találkozó alkalmából jártunk itt. Megprobáltunk autóval felmenni Komjátpataka felől, de nem jött össze. Mire felértünk, teljesen ködbe burkolózott a kápolna, észre se vettük volna, ha nem tudtuk volna, hogy hol van.
Ojtoz-forrás feje Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé. Átutazóban voltam, alkonyodott. Az antennát elhagyva, az Ojtoz-forrás feje tetőn nem csak lövészárkokat, de mesés hóvirágmezőt is találtunk - rég láttunk ennyi hóvirágot.
Harangláb Cikolyai temető Még nem jelöli kereszt a cikolyai temető haranglábja mellett, a Tarhavas-patak hídjának közelében levő, ismert sírhelyet.
A Vasond völgye tanösvény hossza 7 km, a menetidő 3 óra, a szintkülönbség 249 m. A nehézségi szin: közepes, az útjelző oszlopok színe sötétbarna.
A mai napba ez is belefért a többi találat mellé. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai.
Vízimalom Kisbacon A székely ezermesterség még mindig működő csodája, a kisbaconi Fülöp-malom. Megtaláltuk, messziről hallszik a zubogás. Elek apó után ide vezetett az utunk, és szerencsénk volt mert a malmot működés közben találtuk. A kedves kis Etelka néni most is mesélne, ha maradtunk volna.
Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely.
Szőcs Mátyás-ház Kézdivásárhely A műemlék-épület az Állomás utca 16 szám alatt található. A Szőcs Mátyás-ház fal-kapuval 1836-ban épült, jelenleg fel van újítva.
A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplom 1986-ban épült, a tornyot 2003-ban építették. A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését.
Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz.
1748-tól tervezik az új csíkszenttamási templom építését, amely a régi romjainak felhasználásával el is készül 1777-1776 között. Az új templomba átmentik a fejedelmien szép Madonnát is, ami a XV-dik század derekán készült.
Középkori templomáról nincs adat, régi kápolnája helyébe 1843-ban építenek újat, majd az 1930-as években templomot. Megtaláltuk a tojást. Nem volt tiszta, hogy hol kell keresni es a hirdetotabla is teljesen ures volt. A RetyiLorant által "megsúgott" információ birtokában - amit mondjuk nem kértem, de kaptam :) - másodpercek töredéke alatt meglett.
A La Table a Kiralyko arnyekaban huzodik meg, a tortenelmi hataron, ami a tolcsvari hagotol tart at a Nagy-Kiralykon neki a Nagy Tamasnak, es ugy tovabb a Fogaras fele. A hatar expedicionk kereteben eppen ezt a szakaszat jartuk be 2014-ben.
Harangláb Pottyand A pottyandi harangláb országos műemléki védettséget élvez, a harang 1975 óta nem szólal meg reggelente. A Fenyővize-patak völgyében jártam, a Kolos-tető alatti Farkasvész sarkának nevezett oldalon.
Igaz, hogy csak egy fenyofa segitsegevel ertem fel a dobozt. Nemrég ellenőriztem a geodobozt, és a helyén van. Lehet, hogy a tető alatt fennebb kellett volna keresni. Csíkcsomortán keleti határában, az Aracs-patak völgyében, egy tisztás szélén bekerítve áll egy emlékkő, mely történelmi múltunkra emlékeztet.
Lobogó medence és Szemvíz-forrás Hargitafürdő Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő. Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett. Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron.
Több alkalommal is jártam a helyszínen. Ejsze a doboz a kapun belül van, s nem lehet bármikor hozzáférni.
A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Kincsás vára rejtekhelyet. Megtaláltuk. Egy kis vasárnapi séta.
A Szent Antal-kápolna Gyimesfelsőlok egyik régebbi kápolnája, mely valamikor a 60-70-es években épülhetett. A Farkasok patakának északi lejtőjén található, meredek lejtőn.
Kilátótorony Bene-hegy Oklánd Az oklándi kilátótorony a községközponttól keletre, a Bene-hegy (régebb Beteghegy, majd Bened-hegy) tetején található. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
Csíkcsekefalva Csíkcsekefalva Csíkszentmárton ikerfaluja, a főút mellett álló kőkereszt a falu bejáratát jelöli. A rajta lévő feliratok arról tanúskodnak, hogy Jézus Krisztus dicsőségére állíttatta a közbirtokosság igazgatósága 1932-ben.
Sepsiszentgyörgytől észak-keletre, a Szépmező északi részén, az Olt bal parti teraszán fekszik Gidófalva. Ez is megvan, de ennek is zárva az udvara. Pár méterrel odébb vezetett a "kütyü". A nap még Vadas tető felett járt, leparkoltam a templom előtt, és bosszankodva pillantottam meg a temetőben szorgoskodó öregúrat.
Duduj-kő Csukás-hegység Gazdáné Olosz Ella plakett Kovászna Szent Imre erődtemplom Gelence Gelence Kézdivásárhelytől 9 km-re fekszik, itt található Székelyföld egyik leghíresebb műemléke, a 13-dik században román stílusban épített katolikus templom. Misivel jártunk itt, barátaink ajánlása nyomán. Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt. Sokszor jártam Kézdivásárhelyen, de Gelencéről nem tudtam.
Temploma a XV-dik században épült. Többször átépítették, de megmaradt csúcsíves ajtókerete, a szentély két ablaka és sokszögzáródása.
Csiga-domb Korond Szerintem is érdemes felkeresni a helyet, nyáron is. Szep kis hely, megnezem nyaron is. Itt elsők lettünk. A Csiga-domb, helyi nevén Rakodó-hegy, 8 hektáron fekvő karbonát forráskúp-telep, Románia legnagyobb aragonit-előfordulása, amely 1980-tól földtani rezervátum.
Sajnos nincs a helyen a doboz. A tavasszal megtalaltuk a dobozt. Véletlenül kaptam meg a forrás délnyugati oszlop tövében, csordulásig tele vízzel. The 1 km long, 50-200 m wide Borsaros nature conservation area lies on the right bank of the river Olt, at 651 m altitude, to the left of the road leading from Sancraieni to Sansimion.
A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely. Nagyon szép és vadállatokban gazdag hely. A Csiga-dombtól elsétáltunk ide is, és megtaláltuk ezt a geofészket a geodobozzal. Tartod vara utan jol jott ismet a maszas, de megerte, rendkivul szep latvanyt nyujtott a delutani napos oszi taj.
Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte. Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat.
Ott voltunk a rejtésnél. Szép, rendezett a templom és környéke.
Várhányás Maksán A tuskó teljesen elkorhadt. A tó még csendes, csak a halászok üldögelnek körülötte. Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk.
Fehér Torony Brassó Könnyedén megtaláltam. Könnyen megtaláltam ezt a geodobozt.
A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita. De jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé.
Komlósároki alsóborvíz Tusnádfürdő Komlósároki alsóborvíz - Tusnádfürdő. Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire. A Komlósárok alsó, Oltba szakadása előtti szakaszán több nagyhozamú foglalt és foglalatlan, 12,5 C hőmérsékletű borvízforrás tör fel.
Alagút felett Lóvész Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
Szejkefürdő Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Én a ládát inkább valahol fennt a domboldalon rejtettem volna el. Megtaláltuk a ládát, a barátaimmal.
Gyergyó romlása emlékoszlop Gyergyóújfalu Újfalu határában, a Vasláb felé vezető kövezett megyei út mentén álló emlékoszlop a Gyergyó romlása néven emlegetett eseményre emlékeztet. Az emlékoszlop felirata Gyergyó lakosságának a kuruc mozgalomban való részvételéről szól.
Felcaplattunk a meredek lépcsökőn. Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. És megcsodálni a Gyimesek világát. Gyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat.
Az engedély nélküli, de nem törvénytelen létesítmény az erdő szélén található. Az állattemető teljesen újkeletű, most 10-15 éve kezdték az erdőben eltemetni a kedvenceiket az emberek. A székelyudvarhelyi kisállat-temető a Szentimre utcán indulva közelíthető meg, a várostól délkelet irányba, a katonai egységen túl, az erdei focipálya előtt.
A templomot újra födik. Nem vagyunk ugyan nagyon magasak, de a doboz sajnos nem volt a leírás szerinti helyen, a rozsdás szeg viszont igen. Megtaláltam a kápolnát. Ez a különlegesen szép fekvésű település hétszázötven méterrel a tengerszint felett, a Székelyföld szívében évszázadokon át virágzott, de az idők változtak.