Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Mérlegmúzeum - Lisznyó

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Lisznyó egykori, frissen felújított tanácsépületének pincéjében egyedi gyűjteményt mutatnak be, ez a környék egyetlen mérlegmúzeuma. Van itt több mázsa mérésére alkalmas régi hídmérleg, tányéros és tolókaros konyhai mérleg, patika és levélmérleg, illetve olyan is ami bőrök mérésére szolgál.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Mérlegmúzeum - Lisznyó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Vadász villa Csiszárfürdő Bálványosfürdő
Vadász villa
A Nagy-csúcs lábainál elterülő Zergebak-tó
A Nagy-csúcs lábainál elterülő Zergebak-tó
A Medve-szakadék Létrás-szakadék Nagy-kő-havas
A Medve-szakadék
20191207_143621 Sárkányok kertje Almásgalgó
20191207_143621
Keresés, idegenvezetéssel
Keresés, idegenvezetéssel
A kráter 4
A kráter 4

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Mérlegmúzeum Lisznyó fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Lisznyó és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Mérlegmúzeum!

A 0,71 km távolságra található, legközelebbi település, Lisznyó turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Uzontól a kökösi hidig
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával. A gerince egy kifli alakú görbülethez hasonlít, a két vége Alsórákos felé mutat.
Zágon Mikes Kelemennek a szülőfaluja. Több mint 20 éve jártam itt, nagyon másabb környezet fogadott most.
Ösvény a Bárbes agyarai alatt Bucsecs-hegység A Bárbes agyarai sziklacsoport, románul Coltii lui Barbes, alatt vezet el a piros ponttal jelzett túraút egyik szakasza. Mi ezt az ösvényt visszavonulásra használtuk, Szinaja felé, miután bejártuk a Vágy völgyét, és megnéztük annak vízeséseit.
Benedek Elek sírja a Kisbacontól nyugatra fekvő temetőben található. Ő volt, akinek ''könnyű a toll és nem nehéz a kasza''. Na, ezt sem nehéz megtalálni.
Apáca egy barcasági magyar falu, lakói lutheránusok. Érdemes meglátogatni, egy szimpatikus kicsi templom, s még nyitva is volt. Itt született Apáczai Csere János 1625-ben.
Csendes, nyugodt kis falucska. Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval. Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván.
Olasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van. Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve.
Református templom Kisbacon Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma. Szép karcsú torony, gondozott templom.
A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található. Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Nem volt türelmem tovább várni.
A Kalibás-kőtől folytattuk tovább az utunkat és megálltunk ennél a borvízforrásnál, ami régebb érdekesebb látványt nyújtott. Teljesen jogos a megjegyzés, nincs is más mentségem, csak annyi, hogy egyszerűen nincs időm a végére járni annak sem amit elkezdtem. Jól ismertem már a kirulyfürdői borvízkitörést, így nem volt szükségem gps-re, hogy eljussak a helyszínre. Kirulyfürdő területén (Hargita-plató, Lövéte Közbirtokosság területe) öt ásványvíz előfordulás található.
Feliratos, epigráfiai emlékekre bukkanhatunk még az erdők mélyén is. Gróf Teleki József 1799-dik évi útleírásában ezt írja: - egy más oldalon vagyon egy más forrás, amelyet királly kutjának neveznek.
Büdös-víz forrása A Fenyős-tető oldalából ered a Büdös-víz nevű patakocska. Érdekes homokkőbe vájt medrében, az úttól körülbelül 400 méterre, egy ásványvíz-forrás buzog fel.
Mit tehet a csíki székely, ha szép az idő, és kint szeretne lenni a jó, friss levegőn? Engem leginkább az hozott lázba annak idején. Pont a múlt héten, csütörtökön voltam a Bánya-patak fejénél. A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől.
A Nagy Murgó északkeleti részén, az erdő szélén, egy 4 m kerületű kocsánytalan tölgyet láthatunk. Egy honismereti túra alkalmával, amíg készült a parázs a szalonnasütéshez, elindultam kincskeresésre. A törzsének alsó része meg van repedve.
Miklós borvíz Miklós borvíz, a Borvizek Tanösvény térképen Rossz borvíz.
Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája Sokszor jártunk már erre, de sosem vettük észre. Többször elkocsikáztam a kis park mellett, de soha sem álltam meg. Kora tavasszal egy többévszázados fa alatt. Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van.
Ördögútja Kőris-tető Zetelaka Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat a Nagy-Küküllő bal partjától a Kis-Fenyéd patakáig terjedő szakasza. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
Székelyudvarhely és Homoród között, az út melletti fasorban van egy kőkereszt, ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt. Mivel a kis geodobozban, mely csokitojás- és nem filmes dobozka, található papírlapon nem volt más bejegyzés, úgy néz ki elsőnek találtam meg ezt a rejtekhelyet. Koszonjuk. Jovore ha arra jarsz ki ne hagyd a narciszmezot.
A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el. A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. Lenyűgöző kilátás, nem csak a helyszínen, hanem az oda vezető ösvényen is.
Csíktaploca északi részén, a Csicsó és Delne felé elágazó országút szomszédságában, az 1912-től felhagyott régi temető mellett áll. A kis kápolnaszerű építményről azt feltételezik, hogy Nepomuki Szent János szobrának lehetett védfala.
Várhegy Ozsdola A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben. Megkozelitese legkonnyebben Ozsdola kozpontjabol a Moldova fele vezeto utat, a Kadar utat kovetve, majd leterve balra a Kopolno pataki erdoipari uton folytatva egeszen a Fajlo es Eges patakok osszeomlesi pontjaig, ugy jo 5 km-en at.
A Szellő-tetőn, a csúcstól körülbelül 250 méterre található menedékhelyet a Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata állította fel, a Biztonságos hegyi turizmus program részeként.
A leírás, és a pontos koordináta segítségével nem volt gond a megtalálás, bár a rejtés igazán ötletes helyen van. A VI. A rejtekhely talalkozo alkalmaval jutottunk fel a Szephavasra. Szoborállításra készül Szépvíz, emléket állítanak annak a Szent Lászlónak, akinek a falu a nevét köszönheti.
Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának. Egykor a két szikla közötti távolság kisebb volt, a Komána-patak völgyében haladó szekerek és gépkocsik számára szélesítették itt ki az átjárót.
Cecele A Cecele (1173 m), a Csíki-havasok déli csúcsa. Hatalmas, füves kupolaként tornyosuló végvára.
Az Újtusnád és Tusnádfürdő közötti országúttól nem messze, Nádasfürdő irányában letérve, áll a Millecentenáriumi emlékmű. Középpontjában egy magas tölgyfakereszt van.
A nemregiben elhunyt Pityu baratom emlekere egy Kiralyko turan voltam.
Régi Olt-fahíd Fogaras A fogarasi Olt-híd Fogaras város szélén, a Fogaras-Segesvár úton áll, vámoshíd szerepét töltötte be. 1778-1782-ben épült, 1906-ban bontották le, miután 1905-ben új vasszerkezetű hídat építettek mellette.
Csíkverebesen, egy két medencéből, egy filagóriából, öltözőkből és napozó teraszból álló hagyományos népi fürdő található, melyet 2010-11-ben állítottak helyre.
Az 1900-as évek elején még működött, majd a források nagyrészének a bányamunkák miatt eltűnt a vize. Szentkeresztbánya környékén ásványvízforrásokat találunk a Kis-Homoród mentén, itt alakult ki a hajdan népszerű Lobogófürdő is.
Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet. Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem. A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
A Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét. Vize csorgóval és lappantyúval ellátott fémskatulyába van foglalva, valaki egy fémcsuprot hagyott mellette.
Bodzavám végén régi templom romjai és egy újkori erőd maradványai ismerhetők fel, a Kálvária körül újkori sáncok láthatóak a harmadik katonai felmérés térképszelvényén. Az erőd felől közelítettem meg a templomromot. A már romos kápolna közelében még ma is megfigyelhetőek a sáncok maradványai.
Tervezője Tompa József, 1931-ben állították fel. A vargyasi Elesett hősök emlékműve, vagy helybeli név szerint Oroszlános emlékmű, a Fő út és a Temető utca kereszteződésénél található, 50 m-re északra a Polgármesteri Hivataltól.
Ma is álló kis gótikus temploma a XIV-dik század közepén, 1350 körül épült - korábbi egyházi jellegéhez tartozik, hogy a kerci apátság birtoka volt. Ez a templom is teljes felújítás alatt van.
Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom.
Büdöskútfő-fürdő Kőhalom A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt. Több mint százötven évvel ezelőtt népszerű fürdőt létesítettek itt.
Kormos völgye A Kormos-patak völgyében fekszik Erdőfüle, mely közigazgatásilag Bardochoz tartozik. Szentegyháza felől mentem, a Pap lázon beereszkedtem az Asszonybosszantóig, Kiruly sarka, Kövespatak, Gyilkos (Gyíkos)-kő mellett, majd Muhar (Muhaj)-mező, Farkas mezőn át a Kormos patak, az erdőfülei pisztrangos. Miután megnéztük a Kuvaszó vízesést, amely innen a panziótól kb 1 km-re található, betértünk a panzióba egy kávéra, de végül még meg is ebédeltünk. Persze hogy tudnak a dobozról a panzióban.
A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása.
Bardóc és Bibarcfalva közt, a Kerekhegyen és a Csutakos tetőn egy 18 halomból álló, kora bronzkori temető van. Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal. Ezt az ureget korbekutattuk, nem is olyan kicsi, konyekig benyultunk de doboz sajnos nincs. Sajnos a dobozt valaki kiemelte.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Mérlegmúzeum adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Lisznyó térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Szabadnap lévén kész zsibvásár volt a házikó körül, és rengeteg szemét. A doboz is valakinek szúrhatta a szemét, s valószínűleg eltüntette ''a szemét''.
  • Mert a papbacsit ismerjük, hanem ez egy erdekes kis települes. üdv.
  • Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • Betula Pendula - Kolozsvár Kolozsvár: Szabók bástyája. Otletes rejtekhely. koszonom a rejtest.
  • Csókás-feredő - Csernáton Baráti séta 2. . Ide már feljöttünk a terepjáróval. Nagyon szép hely és jó látni, hogy lassan megújulnak ezek a régi feredők.
  • Hát, ez nem semmi.
  • hangyalka, kérlek figyeljetek oda a bejegyzés típusánál. Most átállítottam az adatbázisban a bejegyzésetek típusát Megtaláltam-ról Válaszra.
  • Bár még este 6 óra sincs, koromsötét van. Az agyagfalvi székely nemzetgyűlés emlékművének közelében elrejtett geodoboz hamar előkerült az elemlámpa fényénél.
  • Míg ők leértek a vízeséshez, addig mi nyugodtan kihalásztuk a kis dobozt, majd bejártunk a vízesés alá, hogy gyönyörködve lássuk mit hagyott hátra számunkra a természet. Ajánlom minden társamnak, hogy ha arra jár, ki ne hagyja a Bedellő-túrát, mert lélegzetállító.
  • A 14 órás nyitásra érkeztünk, rengetegen voltak, már a jegyekért is sorba kellett állni. Hagytuk a geodoboz keresést, inkább a templomot és a védműveket csodáltuk.
  • Tévedés, a tél nem köszönt be, csak jól megijesztett :-). Az elmúlt hétvégén pedig olyan meleg volt, hogy a Nagy-kő tetején napozni, a Szent Anna-tóban pedig fürödni lehetett.
  • Visszatértünk, köd nem volt csak szép kilátás. Akkor elmaradt a bejelentés, most jutott eszembe hogy jártunk már ott.
  • Funtineli forrás - Palotailva Kóbori pláj. Igen, a két fenyő egyikébe rejtettem a dobozt, pótolni fogom, ha nincs. Örvendek, hogy tetszett a "Kóbori pláj", hatalmas sétákat lehet itt tenni.
  • Én a geodobozt, az idén május 17-én, újratelepítettem. Megint eltűnt?
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgy II Mi is ott leszünk. Mind a hárman. Én, trekkingklub és Péter :-).
  • Mert eseslevi valószínűleg nem fog válaszolni. Nem szokása, legalábbis idáig nem igazán válaszolt az üzenetekre.
  • Kilátótorony - Szováta Feltételezett forgatókönyvek, egy kérés és egy kérdés. A rejtek tudatos, rosszindulatú kifosztását kizárom. Bár sosem lehet tudni :-(.
  • Fazekasok tornya - Nagyszeben Megvan. Nagyon jo rejtek. Udv Istvan.
  • Sajnos a kilatasban sem gyonyorkodhettem, borus esos ido volt, a helyszin eleg lehangolo a tavalyi tuz utan, remeljuk a termeszet kepes gyogyitani a sebeit.
  • Mészkőbánya - Borszék A Tündérkerttől délre. Ez a rejtés a Tündérkerttől délre található. A hagyományos fürdő felől dél felé sétálva, az országút irányába, a kőbánya felső peremére érünk.
  • Oh, szuper, akkor majd én rejtek oda. :) Öööö A Bilibók-pusztával az a helyzet, hogy egyelőre csak kinéztem a rejtekhelyet, és előkészítettem a dobozt.
  • Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni. Sokszor eljártunk a Borsáros-láp mellett, most ezért alkalmat is találtunk, hogy közelebbről megnézzük.
  • A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ. Érthető, hogy nagy tömeg várakozott az előtérben.
  • Ez pedig igy van, a regi szep emlekek. Amikor az erdokitermelo vallalatnal dolgoztam, sokat latogattam Etfalvat, nevezetesebben a papilakot is.
  • Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Nagyon szép emlékek, melyek még a forró nyarat idézik.
  • Mert eredetileg arra készültünk. Hogy az Erdélyben rejtett dobozainkat a hu-ra jelentjük be.

Sikerült eljutni Lisznyó környékére? Tetszett a Mérlegmúzeum? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!