Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Lécfalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Lécfalva

Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához. Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Lécfalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szászfehéregyháza temploma Szászfehéregyháza
Szászfehéregyháza temploma
Patak Tartod vára Székelyvarság Varság
Patak
A forrás Tusnádfürdő Alsótiszástövi forrás
A forrás
A vágási 300 éves cserefák Vágás cserefák
A vágási 300 éves cserefák
Menedékhéz Curmatura menedékház
Menedékhéz
Szószék Homoródszentmárton unitárius templom vártemplom
Szószék

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Lécfalva fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Lécfalva!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,12 km távolságra található, legközelebbi település, Lécfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Háromszék közép falui és forradalmi szerepe
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A barcarozsnyói Fundáta-völgyi barlang Rozsnyótól 3,5 km-re található, nem messze a rozsnyói vártól, 790 méter tengerszint feletti magasságban. A 80-as evekben mar jartam itt. A félreértések elkerülése végett pontosítanék. Szep kis barlang, erdekes cseppkovek.
Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről. Torony van, eső nincs, villám nincs, kapu itt is zárva.
Székelymuzsnától északra egy meredek, suvadással kopaszra feltárt konglomerát sziklafal, a Likoldala emelkedik, amelynek sziklaodúi a tatárjárás idején menedékül szolgáltak. Valószínűen innen kapta a kiemelkedő csúcs, a 816 m magas Liktető a nevét.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, Kós Károly tervei alapján épült 1911-12-ben. Ideje volt mar ezt a rejteket is bejelentenem. Amikor tudomást szereztem róla, hogy rejtekhelyet telepítettek Sepsiszentgyörgyön, a Székely Nemzeti Múzeumnál, azonnal a garázsba siettem. Elnézést kérek mindenkitől emiatt az amatőr bakiért, nem számoltam az időjárással.
A Baróti-hegység turisztikai szempontból alig feltárt, alig használt vidék, pedig lombos erdőivel, hangulatos ligeteivel üdítő változatosságot jelent a körötte lévő magashegységek zordon rengetegeihez képest. Délután 4 óra körül találtuk meg. A rejtekhely leírását igyekeztem úgy fogalmazni, hogy kiderüljön belőle két fontos dolog. A "következő" megtaláló meg is "érkezett" :-).
Aranygödör-kilátó és zsomboly (Groapa de Aur) - Keresztény-havas.
A patak betéved a hegyek közé; ennek fennebb kitáguló völgyébe fekszik a két Dobó (alsó és felső) és Vágás. Most Vágás az anyamegye, régen megfordítva Dobó volt.
Varázslatos kapu. Ez tényleg egy szép kapu. A ma esti biciklitúráról hazafelé tartva, miután két geodobozt is sikeresen megtaláltam, Csíkszentkirályon haladtam keresztül. A Bors-kúria bejárati kapuja állítólag nem szerepel a műemlékek jegyzékében, pedig megérdemelné, hiszen tiszteletreméltó kora van.
1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A templom mellett sokszor elmentunk mar, de a fedett keresztet eddig nem lattuk meg kozelrol.
A nehézségi szint könnyű, az útjelző oszlopok színe világosbarna. A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m, a menetidő 1 óra, a szintkülönbség 5 m.
Csodálatos. Rengeteg bimbó van, főleg a rejtek körül. Nem a kockás tulipán nyílásának idején, de biciklis kincskereső körútunk alkalmával felkerestük a lelőhelyet. Meli útmutatása szerint Szacsváról a templom mellett jobbra, a mezei úton tovább indultuk Magyaros irányába.
Szentkeresztbányáról a Tolvajos tető fele, jobb oldalt, van egy parkoló, aminek 2 irányból van bejárata. De üvegek és egyebek akkor nem voltak ott. Sajnos nem találtam meg sem a mézeskalácsot, sem a pünkösdi rózsákat. Valószínűleg a fakopáncs addig véste az üreget, amíg kipottyant a dobozka.
Csicsói-várszikla Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején. Régóta érdekel ez a vár, különösen azóta, hogy valaki Csicsóban azt állította, hogy ott nincs vár. Kirándulást szerveztünk a csicsói várromokhoz, ahol nagy érdeklődéssel kerestük a geodobozt. Gratulálok a megtaláláshoz.
Feliratos, epigráfiai emlékekre bukkanhatunk még az erdők mélyén is. Gróf Teleki József 1799-dik évi útleírásában ezt írja: - egy más oldalon vagyon egy más forrás, amelyet királly kutjának neveznek.
Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep. Csobános Hargita és Bákó megye határán kettészakított falu.
Hát az úgy volt, hogy mint a mesében, a dobozban hagytam egy gyűrűt. Ez a doboz is megvan. A sutei borvizes lada utan ezt is megtalaltuk, es meg szuz is volt. A Leánykavár egy régi erődített település.
Kirulyfürdő egyik festőien szép, könnyen megközelíthető helye a Kossuth-szikla. Még jó, hogy elolvastuk a szöveges segítséget, amikor megérkeztünk a boltíves sziklához, átjáróhoz, másképp a szikla tetején kerestük volna a geodobozt, de így egyértelmű volt, hogy hol van. Úgy tűnik, hogy nem tekergek eleget, mert nem ismerem az Vargyas-szoros megnevezett látnivalóit. Ekkora turaleiras utan sokat nincs mit ecseteljek.
A kék háromszög jelzést követve másztunk ki. A Fekete-völgyön keresztül közelítettük meg a Sasok tavát. A Sasok tava, egy másik nevén Feneketlen tó, a Szilon-havasokban található, turisták által keveset látogatott környezetben.
A szikla legszélén még nincs baj. Megtaláltam a geoládát egy havasi gyopár társaságában.
Megtaláltuk a keresztet. A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb.
Két állandó jellegű, nem időszakos tó. Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható.
A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni. Itt található a Tatros egyik oldalágának, a Szupán-pataknak a völgye.
A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Megtaláltuk a hetedik ládánk. Felhasznalva a halotti napokat en is felcsaptam rejtekhelyvadasznak. Köszönöm, hogy felkerested a csíksomlyói ládát.
Tíz éve jártunk már itt, rengeteget érdeklődtünk a faluban, senki nem tudta, hol vannak a trovanti-ok, végül rájöttek, hogy a babele-t keressük. Tüskés bozótban bujkálva találtunk rájuk.
Dobollópatak és Lisznyópatak között egy majdnem kelet-nyugat irányú hegyvonulat ágazik le a bodzafordulói hegyek legmagasabb pontjától, a Szeredő ponktól. Ott voltam a rejtesnel. A Törökvár helyszínére jkgabor vezetett bennünket, végül csapatmunkával találtuk meg a romokat, a két évvel ezelőtti, szacsvai találkozó alkalmával. Kisse nehez volt odatalalni.
Tudás vagy szerencse? Egyik legszebb erdo. Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Kisborosnyó részének tekintik Kispatakot, pedig bő 1,5 kmtávolság választja el a két települést.
Márton Áron szobra, 2006 - Gelence.
Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is. Székelyzsombor eredetileg szász település volt, és temploma is abból a korból való.
Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett. 1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet.
Fel orat kerestuk, teto alatt, mogott, folott, de nem talaltuk. Ez nem jött össze.
Máris Kápolnásfaluban vagyunk, de csak érintjük a falu déli részét. A Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő országúton hagyjuk el Szentegyházát.
Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba. Gyönyörűszép őszi idő volt. Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu.
Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. A megadott koordinátáknál hiába kerestük nem találtuk meg. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését.
A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel. A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül.
Bocskai István emlékmű, Székelyudvarhely.
Az olthévízi Guthman-Valenta kastély a Kálnoky-kastélytól 300 méterre dél-délkeletre található, az ortodox templom szomszédságában. A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Ez az épület még megmenthető.
A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik. A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt.
Délen Tusnádfürdőt a Komlósárok határolja, melynek baloldalán fakad a Komlósároki borvíz. Így jártam, ez a doboz miatt lemardtam a borkóstolóról. A Szent Anna-tó-tól visszajövet úgy döntöttünk, hogy megállunk és szétnézünk Tusnádfürdőn is. A nyelvem is logott egy ilyen maratoni vadaszat utan.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Lécfalva adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Mivel a munkahelyi dolgaim odakötnek, gondoltam megkeresem.
  • A Kuvaszó-patak vízesésétől jöttem, ahol nem jártam sikerrel, itt viszont egy kevés keresgélés után ráakadtam a dobozra. Nárciszt nem láttam, nem is láthatam szeptember közepén, de gyönyörüen nyíltak az őszi kikericsek.
  • Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. A hétvégi EKE-túra alkalmával találtam meg azalatt a pár perc alatt, ami előnyre az emelkedőn tettem szert.
  • Megtaláltam a dobozt. Könnyen elékerült, nem kellett sokat keresnem.
  • Nekem tavaly október óta elő van készítve a doboz, hogy valamikor odateszem a Vártemplomhoz. úgy néz ki mégiscsak összejött.
  • Sajnos a megadott hivatkozásokon a képeket nem lehet megnézni. Ha valakinek nincs G felhasználói fiókja, és nincs oda bejelentkezve.
  • Többszöri próbálkozás után találtam meg, s közben úgy nézett az egyetem portása, mint egy gyanus alakot.
  • A viz hívogatott ugyan, de nem voltunk fürdéshez készülve. A rejtekhelyet hamar kiszúrtuk, de sajnos üresen találtuk.
  • Sajnálom, hogy nem írtam meg, az új dobozt 2m magasan kell keresni.Bocsássatok meg, de elfelejtettem bejelenteni.
  • Megtaláltuk az első hazai geoládát. Egy gyors keresés a hagyományos termékek vásárból jövet.
  • Szerintem a "beteg láda" egy "beteg" kifejezés. Helyes csak akkor volna, ha a beteg szót a kifejezésben mindig idézőjelbe tennék.
  • Betula Pendula - Kolozsvár Kolozsvár: Szabók bástyája. Otletes rejtekhely. koszonom a rejtest.
  • Elég nehezen bukkantunk rá, de végül meglett.
  • A doboz hamarabb meglett mint a Ly betű. Tetszett, hogy itt még sok a fa.
  • Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt. Az ösvényjáró kocsival kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig.
  • Nem volt nehéz megkapni a dobozt, mert ez tényleg a sarokban van. De életemben még egy ilyen elhanyagolt templomot nem láttam.
  • Köszi szépen, a mérföldkőhöz tulajdonképpen már vagy másfél hete elérkeztem, csak most nyílt lehetőségem bejelenteni ezt a dobozt. :) Egyébként külföldön is meg akartam keresni egy-két geoládát, de a hideg front ill.
  • Érdekes rejtés, csodaszép hely.
  • Reggel a friss levegotol hamar felebredtem, ugy hogy hatra hagytam a tarsasagot, nyeregbe szalltam es irany az Ejtoko. A taborozo helytol mentem Vargyas fele, mas leirasom nem leven a gps koordinatak alapjan vagtam neki, es egy kisse meredeknek sikerult.
  • Egy szovátai munkanap után indultam a vadászatra. Atyha, Fiastetői-kilátó, két Likaskő-i doboz után ez volt a jutalom.
  • Geocitrom Szent György Napok 2016 Részt veszek a geocitromon. Terveim szerint az idén három nap is ott leszek a Szent György Napokon. Pénteken és szombaton este egyéb rendezvényeken, bulikon, majd vasárnap este a geocitromon.
  • A doboz újratelepítve.
  • Szomorúan olvastuk, hogy a dobozt ellopták és elhatároztuk, hogy ha ideiglenesen is, de pótoljuk. 2008 08 23-án délután megkerestük a rejtekhelyet, és egy új dobozt tettünk bele logbookkal, tollal és pár aprósággal.
  • Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. Kíváncsi lennék milyen összetevőkből állhat a barlang fala.
  • Hunor barátommal volt szerencsém megkeresni ezt a szép helyet. Hirtelen kételkedni kezdtünk hogy az első vagy a második vasúti híd rejti a geodobozt.
  • Rendes sáskajárás van várban s környékén, hátha nem lenne ez a covid hisztéria. Maga a vár lenyűgöző.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Lécfalva? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!