Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Hegyestető - Felsőcsernáton

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Hegyestető - Felsőcsernáton..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Hegyestető - Felsőcsernáton felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Suta 2
Suta 2
Weekend Dragon Weekend Dragon Marosvásárhely
Weekend Dragon
Vízesés 2 Dofteana szurdok szoros Nemere
Vízesés 2
Kőszekrény
Kőszekrény
A sárkány gerince Mária kövei sárkány háta
A sárkány gerince
A torony romjai Szászfenes Leányvár
A torony romjai

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Hegyestető Felsőcsernáton fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Felsőcsernáton és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Hegyestető!

A 3,02 km távolságra található, legközelebbi település, Ikafalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Ikafalvától Kézdivásárhelyig
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Református templom Feldoboly Feldoboly látnivalója a festett fastukkóval díszített mennyezetű, 1768-ban épített református temploma.
Torzó Bálványosfürdő
Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Egyszerű, de mégis nagyszerű rejtés. Az Egyeskő-menedékháztól felfelé annyira fantasztikus élményben volt részünk, hogy amikor visszaértünk a házhoz, a feleségemnek jutott eszébe a geoláda. Háromkútról másztunk ki.
A Nyergestetőről leereszkedve, Kozmás felé a völgybe, kitárulkozik előttünk a Csiki medence. Az aznapi kincskereső kirándulás utolsó állomása volt a Nyerges-tető alatti enduro-pálya. Kisütött a nap, elolvadt a hó és minden csupa víz volt, egy kicsit be is ázott a cipőm.
Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Regi igeretunk szerint ma ismet visszatertunk ide, es az otagu fa oleben megkerestuk a dobozt. Megtaláltuk a helyet, a forrást a fölé a nyáron épített új szerkezettel, friss vakolatttal. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével.
Az első geocitrom alkalmával találtuk meg ezt a dobozt. A sepsiszentgyörgyi Geocitrom alkalmával találtam meg ezt a rejtekhelyet.
Annak ajánlom ezt a helyet aki nem fél attól, hogy letérjen a turista ösvényről és hatalmas falak tövében, iszonyatosan szép kilátás mellet, egy csendes helyen szeretné élvezni a Bucegi szépségét, nem a Babele és a Sfinx turista forgatagában.
A Székelyudvarhely - Szováta útvonal mellett, Székelyudvarhely felől jövet, jobbról, Korondon felül 3 km-re van a Likaskő. Az afonya arusok figyeltek, hogy mit keresunk, de miutan rauntak, eloszedtuk a dobozt s beirtuk a nevunket. Könnyen meglett a dobozka. Nem jöttem rá a képről, hogy mi lehet a kereszt, de a helyszínen már egyértelmű volt.
A csíksomlyói Szent Antal-kápolna a Kis-Somlyó hegy délnyugati oldalán áll. Csendes a környék, szép napos délután, öröm itt üldögélni, nézelődni. Baratokkal soroztunk este nalunk. Megtaláltuk.
Csíkszentmárton középkori templomának emlékeiből megőrizték a XV-dik századi fali szentségfülkét beépítve a várfalba; sajnos felső részét letörték, falusi ügyeskedő mester munkája. Szép és gondozott a vártemplom, kár, hogy nem tudtunk bemenni. Zuhogó esőben kutattuk a lőréseket, amig megtaláltuk a dobozt. Megtaláltuk.
Megprobáltunk autóval felmenni Komjátpataka felől, de nem jött össze. A rejtekhely-találkozó színhelyével szemben volt ez a Széphavas, ami mégsem volt szép havas, viszont annál szebb volt innen a kilátás. A hatodik rejtekhely-találkozó alkalmából jártunk itt. Vándor, aki a műúton robogsz le a százéves határig, szállj ki, és gyalogolj fel ide.
Erdemes volt kimaszni, bar sem felszerelesem, sem hozzavalo tapasztalatom/tudasom nem volt, igy csak kerulgettem a sziklat, de mindenkeppen gratula a kivitelezoknek. Egy hatalmas sziklafolyót leküzdve, bokáig érő porrétegben érkeztem a szikla aljához. Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg.
Jócsorgó-kővályú
Egy szép túra volt. Mivel a Büdös-barlangnál voltam, ide is elsétáltam. A hely megérdemelne egy igazi geodobozt. A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek.
Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
A legújabb kutatások alapján ezt a várat azzal a várrommal azonosítják, amely Bodzaforduló völgyében, a Tatárhágó útvonalán fekszik, körülbelül 30 km-re Keresztvár falutól. 1211-ben a Barcaságba telepített német lovagrend annak délkeleti részén erős várat épít.
Kirulyfürdő területén (Hargita-plató, Lövéte Közbirtokosság területe) öt ásványvíz előfordulás található. Jól ismertem már a kirulyfürdői borvízkitörést, így nem volt szükségem gps-re, hogy eljussak a helyszínre. A Kalibás-kőtől folytattuk tovább az utunkat és megálltunk ennél a borvízforrásnál, ami régebb érdekesebb látványt nyújtott. Már jártunk erre, találkoztunk a hideggejzírrel, csak nem tudtuk róla, hogy az.
Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
A kézdivásárhelyi Wertán-ház 1902-ben épült. Az Állomás utca 24 szám alatt található.
Iparosok kápolnája Csíkszépvíz A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Unitárius templom Oklánd A történelmi emléket hordozó Rika-hegység lábánál települt Oklánd unitárius temploma melletti fenyőfák állnak. Megtaláltam a filmes dobozkát. Megvan a geodoboz, Gabor. A "Rejtekhely vadászat Erdélyben" harmadik találkozó, harmadik napján, hosszabb keresgélés után, csapatmunkával megkaptuk ezt a geodobozt is.
Könnyen ráakadtam, a következő megtaláló dolgát viszont megnehezítettem egy kicsit. Szép a kilátás a rejtekhelyről. A hétfői napra ez volt az utolsó megtalálásunk, és ráadásként ez a láda még szűz is volt. Csíkbánkfalván több kápolna is van.
Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. A GPS a vihar miatt teljesen megkergült. Sikerült megtalálni a kicsi ládát a Sapientiás kirándulásunk alkalmával. Megtaláltam tegnap kora délután, köszi a rejtést.
Rez-tető Kadicsfalva Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni. Bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk.
Református templom Vargyas Vargyas Erdővidék festett bútorkészítéséről és fafaragásáról híres települése. Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni. 1334-ben plébániatemploma volt, a régi templom a falu felső felében állott.
A Mikes fürdőkhöz a piros kereszttel jelzett ösvény visz, a volt tüdőszanatóriumtól. Egy kis vasárnapi kiruccanás. Várakozni kellett, mert épp ott gombászott valaki. Miután megtaláltam a Hammas-fürdőnél elrejtett geodobozt, folytattam az utamat.
Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el. Találunk itt néhány százévesnél idősebb sírkövet, feliratuk szóhasználata érdekes, elgondolkoztató, néha megmosolyogtat.
Cégéres kút Fejtető Cégéres kút - Fejtető. Egy régi, 1917-ben kiadott térképen románul Fantana Vestita néven jelenik meg forrás.
Toplós-kút A Toplós-kút a csernátfalus Hát-tető alatti tágas völgyben, a Hegyes-hegy gödrében található. Több hiedelem is fűződik hozzá.
Magyar honvédek és német katonák sírja a gyimesi római katolikus nagytemplom kertjében, a 12/A jelzésű út mellett.
Moly-tó Szentegyháza Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható. Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Két állandó jellegű, nem időszakos tó.
A Kozmás-patak mellett elterülő Csíkkozmás igen régi alapítású település. Be tudtunk menni a templomba, így több látnivalóban volt részünk. A körtefát könnyen megtaláltuk, viszont az üreg üres volt. A kortefa uregeben nincs meg a dobozka.
Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Málnavész-tisztástól a Homoródi Bükk gerincéig terjedő, kápolnásfalusi szakasza. Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja.
Az Avas-tetőre akár személygépkocsival is fel lehet jutni, a kilátásért érdemes. Csak kicsit máshol van most. Szerintem valaki a követ bevitte az udvarába, hadd legyen egy saját kis szent köve. Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre.
Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
Városháza Kézdivásárhely A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
Barcarozsnyó vára Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Erdély egyik legérdekesebb várát látogattuk meg.
Egy szép templom udvarán. A kapu természetesen zárva volt, de épp jókor jöttem, mert a templom mellett gyerekek gyülekeztek, felkészítőre várva. Még a templomba is sikerült bejutnom. A jelenlegi római katolikus templom melletti hársfasort kivágták.
Nagy-Lemhény-patak Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században. Kár, hogy zárva volt. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása.
Mivel már több alkalommal jártam, jártunk a Kékvize forrásánál, ezúttal egy új megközelítést választottam. Nem szeretnék akadékoskodni, de ha figyelmesebben elolvasod az általam leírtakat, akkor meglátod, hogy én is a Király kútjának a Virágos vész olldalában található forrást neveztem meg. Azok a koordináták, amelyeket az elhanyagolt, szemetes forrásnál adtál meg, a régi osztrák térkép szerint a Virágos vész délkeleti oldalára mutatnak. Sikertelenül kerestük egy délután a Király kútját, az adott koordináták alapján többször is próbálkoztam.
Felcaplattunk a meredek lépcsökőn. Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. És megcsodálni a Gyimesek világát. Gyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Hegyestető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Felsőcsernáton térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Vagyis a századik be is jelentett megtalálás.
  • Sajnos ez a rejtekhely már nem látogatható, mivel a bekerített természetvédelmi területet lakattal lezárták. Egy helybéli szerint a kulcs a polgármesteri hivatalnál található, és csak szervezett csoportoknak nyissák meg, állandó nyitásrend nincs.
  • Egy kis plusz információ jót fogna. A temetőben ilyen sir nincs.
  • Jézus-kápolna - Székelyudvarhely Második. Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, a leírás pontos. Miután megtaláltam letelepedtem az árnyékba, hogy belenézzek a dobozkába.
  • Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A nagyobb gond az, ha a különböző leírásokban, térképeken egészen más helynevek jelennek meg, sőt keverik is őket.
  • A helyszínre érve eltartott míg rájöttem, hogy mit jelentenek a színek. Istvánnal ellentétben, nekem ezek jöttek be hamarabb.
  • Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz?
  • Sziasztok, nekem sajnos nem fér bele időmbe a szervezés. Mivel részt veszek a városnapok szervezésében, de valószínű, hogy megjelennék.
  • Erdekes egy kis fatemlomocska. Csak az a kerdes, hogy mit is keres ez itt Murokorszagban?
  • Hát, már kétszer próbálkoztunk. Én is, és fakir is.
  • Kiegészítettem a rejtekhely leírását. Nem is tudom, hogy miért nem tettem meg már eredetileg :-).
  • Mindkét helyen van Óriáskő. Jelenleg geodoboz nincs, csak érdekes helyek.
  • A Kankós kertet magtaláltam, viszont a dobozt nem sikerült. Sok üreges fát végigkutattam, de a doboz nem került elé.
  • No, ez a pótvizsga sikeres volt, de meglett a doboz ezennel. Közönség most nem volt, nyugodtan keresgétünk, de csak rövid ideig.
  • Szent Barnabás-kápolna - Bucsin-tető Megint csak szitáló eső. A láda szép, a vétel szempontjából akadálymentes helyen van, és akár egy rövid utazási szünet alkalmával is megtalálható. Az aljnövényzet vizsont elég sűrű, ahol nem fenyőcsemete, ott masszív áfonyás.
  • Mária-kő északkeleti lelátó - Békás-szoros Kilátás. A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást. Majd elindultunk az új függőhíd fele, és azon átkelve érkeztünk vissza a főútra.
  • Büdös-barlang - Bálványosfürdő Büdös-barlang és a vitriolos források. Tusnádfürdőről indultunk a Bálványosfürdő felé vezető úton. Első célpontunk a Büdös-hegyen levő torjai Büdös-barlang volt.
  • Az étteremmel szembeni ösvényt nem igazán találtuk, igy neki indultunk a meredek hegyoldalnak, kis keresgélés után meglett a láda. Beletettem a Bardocz4 Geokret -et.
  • Sajnos nem volt otthon senki, de ha majd erre járunk pl.sízni - visszajövünk ide is nézelődni, kérdezősködni.
  • Megnyitotta kapuit az előpataki Borvíz Útja fürdő. A tavaly májusban újrarejtett geodoboz is várja megtalálóit, a híd alatti új rejtekben.
  • Nem tudom, hogy jó helyen kerested-e a dobozt. Ezért ma elmentem és ellenőriztem.
  • Asztalkő felé - Karcfalva Elterelő hadművelet után elsőnek. Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe. Amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt.
  • Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is. Miután kikapaszkodtam a Ticuiata-szikla kilátópontjára, ahol egy geodobozt is rejtettem, ellenőriztem a Csáklya-hasadék rejtését is.
  • És nem is akárhogy. Egész klassz a vízházikó :) A suli egyik legérdekesebb, titokzatosabb része.
  • Állítólag felhős időben látszik a tó smaragdzöld színe. Hát most szép napsütés volt, kék éggel, de ezt mi nem bántuk.
  • 1. A Hiperbolikus napóra nem műemlék, hanem csak műalkotás.

Sikerült eljutni Felsőcsernáton környékére? Tetszett a Hegyestető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 7 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!