Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Harangláb Hatolyka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Harangláb Hatolyka

Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban is fürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván. Annyira gazdag ásványvíz forrásokban hogy a faluban, sőt határain is bajosan lehet édesvizet találni.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Harangláb Hatolyka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Hasadék Dobrudzsa szoros kilátópont
Hasadék
Zöld színben Mezőzáh Bozsor tava tó tórendszer
Zöld színben
Élet a halálból Vármező Égerfás tó Várhegy
Élet a halálból
8942 Oncesti csúcs Csindrel
8942
A fekete diadal-oszlopa Gyilkos fekete fehér
A fekete diadal-oszlopa
Log...
Log...

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Harangláb Hatolyka fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Harangláb Hatolyka!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,19 km távolságra található, legközelebbi település, Hatolyka turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Vártető II kilátó Ezt is az elsőnapi turán találtam meg csapatmunkával. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
Küküllőkeményfalva 1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
Tetves-kút Ez nem más, mint egy omladozó kővályú egy forrás közelében, az erdő sűrűjében megbújva, amelyet a helybeliek nem tudni, hogy miert is, Tetves-kútként ismernek. Meglett a kút, a vályú is a helyén van. A Krassó-Szörény geotábor alkalmával, több kalandos találkozásunk volt. Egy kis esti séta a Tetves-kúthoz.
A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért.
Fergettyűvár Egerpatak Ritka szep a kilatas a kornyek falvaira. Az V-dik Rejtekhely talalkozo alkalmaval talaltuk meg ujra, e legendas var helyet. Ezt a csapatmunkával elrejtett geoládát, csapatmunka nélkül találtam meg, elsőnek. A Fergettyűvár hegytetőjén ma már majden semmi sem látszik, nyomai eltüntette az eke vasa.
Sepsikőröspatak és Kálnok közötti dombon áll a Veres barátok templomának romja, XV-dik századi gótikus templommaradvány, melyet a helybeliek Kápolna néven ismernek. A mai nap megtalaltuk a kis meretu geodobozt, azt hiszem mi voltunk az elsok, mert a kis fuzetecskeben meg nem volt egy beiras sem. Megtaláltam. De még a toronyba eddig nem másztam fel, de a dobozért ezt is meg kellett tennem.
Pásztorbükk Csíkszentdomokos Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Én voltam az elsö.
A Hármaskő a Csíki-havasok északi részében, a Kondra-kereszt turisztikai csomópontjától délkeletre található. A nagy hó miatt nem volt könnyű dolgunk, de sikerült ez is. Volt már részem metsző szélhez, hideghez, nagy hóhoz a Kondra-kereszt közelében, tudom milyen megpróbáltatás lehet. Hát, ez nem semmi.
Csíksomlyó körút Csíksomlyón, a borvízforrás közeléből indulva, a Köves utca végéből indul az a körút, mely megkerüli a Kis- és Nagy-Somlyó hegyeket. Hegyi kerékpárral, illetve gyalogosan járható.
Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Henter-mező kőgombái rejtekhelyet. A bodoki tetőről visszafele, megkerestük ezeket a kőgombákat, és természetesen a geodobozt is. Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen.
A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplom 1986-ban épült, a tornyot 2003-ban építették. A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését.
Már május közepén jártam erre, de a körülmények úgy hozták, hogy nem álltunk meg, de most bepótoltam. Tarkovszkij szerintem szívesen forgatna filmet itt, ha élne. Kirulyfürdőn, a volt diáktábor területén, a Főkút-forrás közelében, attól délre, egy fedett keresztet találunk, amelyet 2009-ben állítottak Keresztelő Szent János tiszteletére.
Nádika feredő Gelence Gelence környékén nincs sok borvíz-, illetve gyógyforrás, viszont több édesvízi, ezért a településnek nincs népi gyógyfürdője. A Nádika feredő 2017-ben került megépítésre, a Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával.
Felszegi csengettyű Csíkszépvíz Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Megtalaltuk, koszonjuk. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb.
Fürdővízként szív- és érrendszeri megbetegedésekben. A Mária borvíz, forrásvíz jellemzői: szénsavas, nátriumkloridos, alkálikus, vasas, hipotonikus ásványvíz.
Garcsin mezeje Nagy-kő havas A Mozsár-patakán felül, Fürészmezőtől egy jó órai távolságra a Garcsin völgye kiszélesedik, partjain egy havasi községnek fekhelyül kinálkozó, szép térség terül el, buja tenyészetű bekeritett kaszálókkal. A drájvinos Nagy-kő-túrából hazafele tartva, bár nagyon siettem, nem hagyhattam ki a Garcsin-mező szűz geodobozát. A rejtek szomszedsagaban reszt vettunk, a brassoi EKE szervezeseben, az ez evi farsangon.
Vár-domb Csíkcsomortán Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. Gábor, amikor megtaláltad ezt a geodobozt, vissza is tetted rendesen a helyére? De a füzetben második beíró voltam. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra.
Régi sörgyár Csíkszereda Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre. Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül.
Venetúrné vára Bereck Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all. Megtaláltuk. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett.
A tudás kútja Székelyudvarhely A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája fennállásának tizedik évfordulóján rendezett emlékünnepség keretében leplezték le a Kubanek László képzőművész által tervezett emlékművet.
A Sándor dombja nem egy kiemelkedő, különleges hegycsúcs - inkább csak egy laposabb domb, viszont nagyon jó kilátás nyílik innen körbe, a Csíki havasok közeli csúcsaira.
Gyönyörű kilátás fogadott.
Lobogó-borvízforrás Szentkeresztbánya A Lobogó-borvízforrást a házak között, egy mellékutcán lehet megközelíteni.
Első világháborús emlékmű Újtusnád Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is. Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet.
A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki. Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki sósfürdő, vagy banyaúsztató - Balázs József- vagy Fekete-fürdő néven is ismerik.
Bánya-tető A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem. A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el.
Barcarozsnyó vára Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Erdély egyik legérdekesebb várát látogattuk meg.
Hol van a Kalibáskő? Ezt a kérdést tettük fel a Kiruj-patak völgyében embereknek, akikkel vasárnapi kiruccanásunk alkalmával találkoztunk. Mar reg megtalaltuk, es elsök lettünk. Megtaláltam. Igy itt is megalltam egy kis ladakeresesre.
Bükkfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg. A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk.
Napozó nő szobor, Székelyudvarhely.
Az Ördöglik környékét elsősorban a csíkszeredai terepkerékpárosoknak ajánlom, de a hely természetesen gyalogosan is felkereshető. De mire megérkeztem a tavacskához, már szakadt rólam a víz. Igen, a jobb oldal a Nap, a világosság, a férfi. Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést.
Nagyvár Keresztvár Brassótól kelet-északkeletre, a Csukás-hegység északi lábánál, a Barcaság síkságának keleti szélén, a Nyén-patak mellett fekszik a körülbelül 6 km hosszan elnyúló Keresztvár község. A község határában két várhely is található, egyikük a Nagy-Várhegyen terül el.
A kézdivásárhelyi (egykori királyi) tövényszék épülete a XVIII-dik század közepén épült. Az Ady Endre utca 5 szám alatt található.
A múlt század közepén még elég magasan álló romokból egy középkori templom maradványait azonosították, amelyeket Orbán Balázs ismertet: 8 lépés hosszú és ugyanilyen széles poligon záródású szentély, 17 lépés hosszu és 11 lépés széles hajó. Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére. Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot.
Csíkszentgyörgyi panoráma A falu feletti dombok között húzódik meg a borvízfürdő. Csíkbánkfalváról indulva, a Szentegyházas-pataka völgye mentén haladva, jó mínőségű, kaviccsal borított úton közelítettem meg a tetőt, kocsival. Innen tovább a tetőre kikapaszkodva szép kilátás nyílik a völgyre, takaros kis kápolna is van alattunk.
Óvóhelyek és harckocsiakadályok Szentegyháza A szentegyházi zászlóaljtámpont 1943-ban épült, a csíki medence fele tartó, Tolvajos-tetői út biztosítására, egy esetleges délnyugat irányú támadás kivédésére. Az erődvonal kiépítésén kis létszámú zsidó és politikai munkaszolgálatos dolgozott, harcok végül nem zajlottak a helyszínen.
Apor-bástya Tusnádfürdő Egy sétát tervezünk, hogy látnivaló is legyen, célpontként irány Tusnádfürdő. Megtaláltam a ládát a feleségemmel együtt. Mire bekapcsoltam a gps-t, addigra a többiek meg is találták, gps nélkül is. A tusnádi IV.
A Felső Piactér, a jelenlegi Márton Áron tér, Székelyudvarhely múltbeli és jelenlegi központjának része. Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. A belvarosi geodobozt csapatban találtuk meg, köszi. Mit tegyen az ember, ha nincs gps, az ido sem tudja, hogy essen, vagy ne essen?
Piliske-tető Ozsdola A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
Fekete Torony Részletesen is be fogok ezután számolni. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is. Felsőtiszáspataki borvizek Tusnádfürdő
A Csíkcsatószeg központjában eredő borvíz, Alcsík egyik legjobb ízű borvízforrása. A jobb hatso, ismerteto tabla feletti oszlop tetejen volt egy csavaros muanyag dugo. A távolságot és a terep nehézségét tekintve nem a legnagyobb dicsőség. Ti ezen nőttetek fel?
A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Harangláb Hatolyka adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. A Betlehemes báránykákat szabad simogatni?
  • Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval.
  • Csendes, nyugodt kis falucska. Szép ez a harangláb.
  • Elindultam. Igazi tengelytoro godrokkel teli uton, hogy atszeljem a haromszeki medencet utban Kezdi fele.
  • Az uvegdobozra nagyon hamar raleltem. Mivel a haranglab hatuljatol tisztan latszik.
  • Egy kudarcban fulladt dobozrejtés után, igazi felüdülés temetőben lenni, még akkor is ha kísértet lakta hely, és csak a csillagok világítanak meg a növekvő Hold első negyede. A Mohos-i sétánk alkalmával, kerestünk egy ideális helyet egy geodoboznak, természetesen vezető nélkül mentünk le, és volt szerencsénk találkozni egy medve családdal, igen közelről, meleg helyzet volt.
  • A Szent Anna-kápolna melletti geodoboz eredetileg a Mohos közepén volt elrejtve. Mivel a tőzegláp botanikai természetvédelmi terület, és jelenleg hivatalosan csak vezetővel látogatható, a geodobozt áthelyezték a kápolna melletti pihenő közelébe.
  • Még nem áll szándekomban halni a halált. Persze nem szándék kérdése.
  • A halált nem lehet halni, csak megélni, megtapasztalni. Mert a halál nem egy állapot, csak egy átmenet két állapot, az élő és holt között.
  • Véleményem szerint a holt ember sem tétlenkedik. Tehát halja a halált, joggal használható a folyamatos jelen.
  • A folyamatos jelen joggal használható, mert egyéb nem létezik. Nincs múlt, és nincs jövő, csak a folyamatos jelen.
  • Hívogató a hatolykai harangláb zárt bejárata, valószínűleg mindenki ezt nézi meg először, de nincs mit tenni, egy keveset kerülni kell. A rejtek a megfelelő oldalon van.
  • A sík mezőben egy kiemelkedő domb tetején áll a hangulatos templom, mely felújítás alatt van. A harangláb egy hagyományos szerkezetű ácsmunka.
  • Sokat keresgéltük, elég sok a fa a sétányon. A látogatók miatt is kicsit körülményes volt a keresés, utána még tovább tartott a visszarakás.
  • Megfelelő helyszínelés után, kis türelem - itt ugy tünik mindig tesz-vesz valaki a kertben - a megfelelő pillanatban pontosan a segédeszközre nyúltam.
  • Tetőterasz - Madarasi Hargita Bemelegítő gyaloglás. Egy tervezett nagy túra előtt tartottunk egy 29 km-es bemelegítő gyaloglást b_istvan-nal, így találtuk meg a ládát. Már gyerekkoromban sokat jelentett nekem a Hargita.
  • Unitárius vártemplom - Sepsiárkos Csak körbejárni tudtam. Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. Sose tudom megérteni, hogy a falusi templomudvarok miért vannak zárva.
  • Lomáska - Kis-Lomás-vízesés Lomás Ica, Kis Lomás úr, és a Cica-Mica. Maroshévíz felől a Lomás-patak mentén haladtunk, érintve a Forrás-, majd a Büdös-mező eltérőket. Gépkocsival egészen a Nagy-Csika és Kis-Lomás-patakok összefolyásáig lehet menni.
  • Serkes-tó - Segesvár Ismeretlen tó. A református templomtól jöttem át a tó partjára. Az erre vezető út széle valóban elég szemetes, és néhol a tó környéke is.
  • Nagy-csúcs - Retyezát-hegység Pityulé névre szóló üzenet. A csúcson úgy fújt a szél, hogy egy-egy szélroham erejétől meg is tántorodtunk volna. Szerencsére azonban a túrabotjaink kéznél voltak, és segítettek visszanyerni az egyensúlyunkat.
  • Még nem kezdődött meg a szezon, teljesen kihalt a kemping és a környék. Zavartalanul kereshettem, igaz nem kellett sokáig.
  • Hammas-fürdő - Zsombor-patak fürdői Nem rossz ötlet. S lennebb a Mikes-fürdőknél is lehetne rejteni.
  • A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam. Majd megkóstoltam a fürdő közelében levő borvizet, mely cseppet sem nevezhető erősnek, és elég langyos is.
  • Both-vára - Gyergyószentmiklós Doboz a helyén. Ma munka után kimentem ellenőrizni, a geodoboz sértetlenül a helyén van. Úgy gondolom tulajdonképp az X-et nem találtátok meg.
  • Amint kiderült, ez a rejtekhely nem a rétyi nyír területén található, hanem az út túlsó oldalán levő milleniumi fenyves emlékerdőben. Attól a bizonyos katonától nem kell tartani, a brassói 24-es gyalogezred emlékére épített tulipános obeliszk innen távol van.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Harangláb Hatolyka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!