Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Gyulafalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Gyulafalva

Komandó Kézdivásárhelytől 32 km-re délkeletre, a Háromszéki-havasokban, a Nagy-Bászka völgytágulatában, a Kupán-, Toplica- és Rozsdás-patakok találkozásánál fekszik. 1 km-es tengerszint feletti magasságával Kovászna megye legmagasabban fekvő települése.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Gyulafalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Tüskék
Tüskék
Háttérben a Szent István körkápolna Perkő Szent István emlékkereszt kőkereszt kereszt
Háttérben a Szent István körkápolna
2086
2086
Fatörzs feletti zuhatag Óriások asztala kőtömb Bánya patak völgye
Fatörzs feletti zuhatag
A kőhíd Sepsiszentkirály régi kőhíd
A kőhíd
Szacsva 1 Szacsva panoráma
Szacsva 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Gyulafalva fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Gyulafalva!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 5,83 km távolságra található, legközelebbi település, Komandó turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Gyulafalva közelében?
(részletek bejelentkezés után)
1,6 km-re. A Vadász patakánál volt valamikor a határvonal, a régi öregek szerint. Meg nem tudtuk, hogy mi is var meg rank. A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is. Biciklizünk a megye legmagasabb településének környékével ismerkedve, s ha nem tudnánk, hogy keresnünk kell a rejteket, talán tovább hajtanánk. A vasút sajnos már rég nincs, csak a hídfő maradványai, kár volt felszedni.
5,4 km-re. Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.
5,5 km-re. Kommandó Székelyföld legmagasabban fekvő települése. Környékén számos völgyön építettek keskeny nyomtávú iparvasútakat, a faanyag elszállításának céljából. Egy kis kukucskálás és tapogatozás után, előkerült a geodoboz. Meglepetes-tojas jatekot tettunk bele, es visszatettuk balkezre, mert kicsit odebb volt. Hangyalkáékkal mi is megtaláltuk.
5,8 km-re. Ha a híd alatt szemlélődsz, vele együtt, a meteorológiai állomás műszereiről leolvashatod, mit hoz a szél a Kecskefej felől. Kérem az új koordinátákat, hogy kijavítsam a jelenlegit. Azt hiszem, hogy valamilyen álrejtés vert át, töltök fel ide képet. Néhány fát kivágtak, újat telepítettünk a régitől 63 méterre, a patak mentén lefele. Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet.
11,7 km-re. Komandóról Kovászna fele indulva, jobbra elhagyjuk a Máté Pál fele vezető utat, ahol a Lakóca fele lehet menni. Nem igazan sokan kaptak meg ezt a rejteket, vagy nem kerestek. Majd a Barta tetőt, ahova érdemes kimászni a Tiszta patak völgyéből, mert nagyon szép a kilátás.
11,8 km-re.
12 km-re. A régi Kommandó-Kovászna kisvasút nyomvonala.
12,3 km-re. Papolcról Komandó fele gyönyörű őszi panoráma fogadott,  innen a Perkő is látszott a szép tiszta őszi időben. Marcius idusan Kezdivasarhely fele tartva tettunk egy kiterot a papolci utra. Kommandóról ereszkedve, a biciklisek számára kissé riasztó mocorgásokat hallva, de közben szökkenő őzet is látva jutottunk el erre a helyre.
13,5 km-re. Utolag kiegeszitenem a 2012-ben elhelyezett Lakoca rejtekhelyet. Sikeresen előkerült a doboz a (fenyőtű)kazalból, miután sikerült internetes segítséget kérni. A Háromszéki havasok egyik legjelentősebb csúcsa a Lakóca, 1776 m, Erdély és Moldova vizválasztója, bár a történelmi határ a Putna völgyén halad föl.
13,6 km-re. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Sajnos a siklo fele csak a patakon keresztul lehet atmenni (a siklolejarattol a patak menten felfele 100 m utan at lehet ugralni a koveken), elegge romos allapotban van minden ami a siklo alkatreszeikent illetve mellekepuleteikent szolgalt valamikor. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára.
14,2 km-re. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn. Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont.
14,9 km-re.
15,1 km-re. Tündérvölgy-vízesés - Kovászna.
15,6 km-re. Több mint 20 éve jártam itt, nagyon másabb környezet fogadott most. Zágon Mikes Kelemennek a szülőfaluja.
16,5 km-re. Emblematikus, szép kúria. 16,8 km-re.
16,8 km-re. Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja. Húsvét vasárnapján találtam meg a Csomakőrös melletti erdőben található rejteket. Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Megtalaltuk, a levelek alatt veletlenul.
17,2 km-re. 17,2 km-re.
17,2 km-re. A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása. 17,2 km-re. 17,3 km-re. 17,3 km-re. 17,3 km-re.
17,6 km-re. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is. Sóstótetej vára a kovásznai Sósfürdő fölött levő Sóstó-tető dombján található a Hankó patak völgyében. Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva, de miután úgy feltúrtuk a helyet, hogy a vaddisznók elbújhatnak mellettünk, végül csak előkerült a dobozka. Megtalaltuk. Itt mi lettünk az ezüst érmesek.
17,7 km-re.
18,1 km-re. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely.
18,1 km-re. 18,1 km-re.
18,1 km-re. Ignácz Rózsa mellszobra, Vargha Mihály 2007 - Kovászna.

Gyulafalva románul - in limba romana: Gaterul vechi de la Gyula


Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Gyulafalva adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az emlekmu is meglett, a dobozka is. Igaz a marvanytablat valami galadkez mar megrongalta.
  • Hát ezt a geodobozt nagyon őrzik, nehéz volt megközelíteni, megtenni még azt a pár métert is az autótól, mivel az emlékmű közvetlen közelében több juhnyáj is van, amikhez persze pásztorkutyák is tartoznak. Végül aztán szó szerint lekenyereztük a pásztorkutyákat és bár azért éppen kezes bárányok nem lettek, de viszont hagyták megközelíteni az emlékművet.
  • Megtaláltuk. Igaz nem elsõnek, tizenharmadiknak, a füzet szerint.
  • Van neked egy kis, saját, különbejáratú vízesésed a Kofa völgyében. Tessék odamenni, ellenőrizni, karbantartani a ládát.
  • Tervben volt, hogy megkeresem, de még nem volt időm rá. Nem sikerült elsőnek, de azért még megkeresem.
  • Nagyon szép, zöld helyen van ez a szikla, és izgalmakat biztosít annak, aki felmászik a tetejére, ami nem olyan egyszerű, de megéri. Kalandvágyóknak ajánlom, hogy másszanak fel barangolják körbe.
  • A délután a Békás-szorosban, pontosabban a Kis-Békás-szoros és környékén túráztunk. A sikeres, élménydús napot a Basa kereszttáti fogadójában ünnepeltük meg.
  • Sólyom vára Borsa nemzetség vára. A várat a Sólyom faluból nyugatra Urszád felé kivezető úton lehet megközelíteni. A kivezető úton a híd után kell a dél felé tartó erdészeti útra letérni, azon az utolsó tisztásig kell menni.
  • Keményen folyt holmi vezetékek lerakása, noha a felső víztározó már romhalmaz. Csodálkoztam, hogy még nem költözött be senki.
  • Körbesétáltuk a kasztrumot, de nem sikerült a dobozt megkeresni zavaró tényezők, vagyis juhnyáj miatt. Érdekes építmény lehetett.
  • A dobozt nem sikerült megtalálnom. Egy, a leírásnak megfelelő rejteket találtam, az emlékmű mögötti dombocskán van egy lyukas kő, talán zászlórúd volt benne.
  • A szencsedi nárciszmező felé benéztünk a lányommal a vízimalomba. Mielőtt a házigazda előkerült volna, hamar ellenőriztem, hogy a doboz a helyén van-e.
  • A rejtekhely körül annyian voltak mint a somlyói búcsún. Amúgy viszonylag jó idő volt, szép kilátással mindenfelé.
  • Nem hiszem a medvét :-), lássuk a bizonyítékot :-). Fénykép?
  • Megtaláltuk. Köszönjük.
  • Egy szep turazas utan, a nap vegere maradt a doboz felkutatasa. Nagyon erdekes, otletes rejtes, es rendkivul hasznosnak tartom ily modon fenntartani Denes Istvan emleket, tevekenysegenek ismerteteset.
  • Szerencsére itt bejuthattunk a templomudvarba (Csatószegen és Szentimrében most sem sikerült) s persze a doboz is megkerült.
  • A kijárattal semmi gond, de a gipsy-tábor nagyon zavarta a tevékenykedésünket. Talán ha kártyázunk egyet az alsó-felső-király-ász stb gátak mellett, lekopik a közönség.
  • Evangélikus templom - Kund Patakban fürdőző lányok. Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. Számos fotótéma adódott.
  • Na ez igen jó hely. Meglett a sötétben könnyebb láthatatlannak lenni.
  • Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Sajnos a ládát magát nem találtuk meg, a segítő információ már nem valós, hiszen az említett erdőrészt teljesen kivágták.
  • Megállt az idő. S szemünk-szánk tátva maradt.
  • Mikor érdekes pontként megjelent ez az oldal, jártam itt, kerestem, hogy hova rejthetnék. Végül nem találtam megfelelő rejteket.
  • Lőrésben, de melyikben? Emlékezetből tudtam hogy kereszt áll előtte.
  • Az a gyanúm, hogy a láda valahol a sánc felett van az oldalban, ahová most nem lehet felmenni. Teljes építőtelep az egész várudvar, de az a gyanúm, hogy szép lesz.
  • Egyediek az ablakok is. Legalább a külső kapu nyitva lehetne.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Gyulafalva? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!