Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Fenyősági borvíz

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Fenyősági borvíz..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Fenyősági borvíz felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

8073 Tarzán tó Torda
8073
Figyelmeztetés Szeltersz Székely Selters Bélmező szejkéje borvíz forrás ásványvíz
Figyelmeztetés
A barlang felé Sárkány barlang Andrásháza Andrenyászatelep
A barlang felé
A hámor
A hámor
Tűzhely Móric-kő
Tűzhely
Csíkmenasági templombejáró
Csíkmenasági templombejáró

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Fenyősági borvíz fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Fenyősági borvíz!

A 6,64 km távolságra található, legközelebbi település, Magyarhermány turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A barlang a Hagymás-hegységben található, az ország leghosszabb konglomerát kőzetben formálódott barlangja, kilenc terme közül kettő járható barlangász felszerelés nélkül. A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől.
Székelykapu Torja A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben. Tudomásunk szerint a világ legnagyobb székelykapuja Torja község Kézdivásárhely felőli bejáratánál áll.
Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán. Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé.
Moly-tó Szentegyháza Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható. Két állandó jellegű, nem időszakos tó. Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól.
Valamikor a 2000-es evekben itt dolgoztam es epitettuk a fahazakat a nemeteknek. Ez is megvan. Honnan a falu szép neve, ha nem a reformáció előtti templom védőszentjéről, aki a két arkangyal, Szent György és Szent Mihály volt? Nos, lehet, hogy éppen róluk nevezték el a falut.
Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival. Pihenés közben meggyőződhetünk, hogy az Ördög még mindig szorgalmasan őrli a köveket :) A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé.
Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all. Megtaláltuk. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett.
Naná, hogy megkezdődött a szezon :-). Megkezdődött a szezon.
A Szent Anna-tónál, a Mohos melletti dombon, a Nádas-fürdőre vezető úttól balra, már évek óta van egy kilátó. Egy kis decemberi sétára indultunk a kilátóhoz, na meg a Szent Anna tóhoz. A Mohos melletti úton sétálva szép tisztás fele halad az út, majd megpillantod a kilátót. A kilátó sajnos nagyon romos állapotban van.
Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn.
Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni. Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám.
Erdemes volt kimaszni, bar sem felszerelesem, sem hozzavalo tapasztalatom/tudasom nem volt, igy csak kerulgettem a sziklat, de mindenkeppen gratula a kivitelezoknek. Egy hatalmas sziklafolyót leküzdve, bokáig érő porrétegben érkeztem a szikla aljához. Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg.
A Honvéd-kút az Erős-oldal aljában, a Sepsiszentgyörgyről Sugásfürdőre vezető aszfaltút mellett található. Valamikor jó bővön folyt itt a víz. A kiépített pihenőhelyen három forrás is található.
Jó a kilátás, a többit már az előttem írók leírták. Ismetlem Meli sorait. A VI. Görbepataka falu Gyimesfelsőlok községhez tartozik - a Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében.
Zsidó-temető Kézdivásárhely
A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira. A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap.
Szent Ilona-kápolna Csíkajnád Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik. Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
Egy jó kis tavaszi túrán kerestük meg a Xantusz völgyi ládákat. Remélem ezt a geodobozt is ugyanolyan gondosan visszahámoztad, ahogy találtad :-). Egész heteket töltöttem itt anno. Hosszúaszó egy kis település, mely Fitódnak a forrásvidékén Hosszúaszónak nevezett patak völgykatlanában húzódik meg.
Kőhíd teteje Hargita-hegység A Kőhíd teteje, látványos sziklavilág, a Kakukk-hegytől észak-keletre, attól 1,5 km távolságra található.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Kovászna
A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Ezt, bizony nem találtam meg. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Kőd-vonulat Csíkajnád Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.
De jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé. A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita.
A Csicsói-Hargita csúcsplatójának nyugati peremén kőgombákhoz hasonló sziklaképződményekre bukkanhatunk. Miután a tavaly nem találtuk meg a dobozt, most úgy döntöttünk, hogy újra megpróbáljuk megkeresni, és erre kitűnő alkalom volt ez a hétfői szabadnap. Szép hely itt fent, csak olyan sok fát kivágtak. Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát.
A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit. Barót Erdővidék központja, az 1739-ben született Baróti Szabó Dávid szülővárosa.
Bükszád egy vadregényes hegykebelben fekszik, a tusnádi szoros alsó torkolatában, gyönyörü lombdús hegyektől körülkeretelt fennsíkon, melynek nyugati oldalán mélyen ágyalta be magát az Olt. Lábszárközépig érő hóban nem könnyű a keresés. A napnak talán a legszebb részében érkeztünk a Kövesponkhoz. Megtaláltuk.
A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam.
Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
1849 július 31-én itt állt fel Bem József főserege, a segesvári csata délelőtt 11-kor indult magyar ágyúzással. Utban a repuloter fele megkerestem ezt a dobozkat is. Korben a lefeszegetett reztablakkal, nem is gondoltam hogy ilyen friss lehet. Nagyszebenből hazafele, meglehetősen esős időben haladtam át Segesváron.
1861-ben, Zaharia Boiu ebben a házban nyitotta meg, a segesvári vár első román iskoláját.
Megnéztük, most nem mint utasok. A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz.
Várhegy Bágy A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. Kocsival közelítettem meg, amennyire lehetett, a Bágy feletti konglomerát domboldalt. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe. Először azt hittem, le kell másszak a lyukba, de aztán észrevettem a rejteket. Sajnos eseslevi megjegyzését figyelembe véve sem jutottam eredményre. Lehet, hogy csak én nem voltam elég alapos.
A Mohos, időközben összeomlott kilátótornyához közel, egy különleges, öreg bükkfát fedeztünk fel. Az alapoknál négy öl kerületű, a belseje kirothadt, darabjai körülötte hevernek.
Katolikus templom Zetelaka A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914. Hazafele ejtettem utba Fenyőkutról jövet. Orulok, hogy vegre valaki megtalalta ezt a ladat. Aznap kimondottan olyan napom volt.
Homoródrecsenyéden a sósforrás a falutól keletre, a Bakó-hegy oldalán, a templomtól 2 km-re található. A sóskút mélysége 0,55 m, a vízoszlop magassága 0,55 m.
Erzsébet-borvízforrás Hosszúaszó A hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni. Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát.
Dobogófürdő Szentkeresztbánya Langyos borvízforrások törnek itt fel, amit ma asztali vízként használnak. Dobogófürdő (Székelyfüred, Ugron fürdő) Szentkeresztbánya délnyugati szélénél, a Kis-Homoród völgyében, Lobogófürdőtől délre található.
Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Fenyősági borvíz adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megigertem, hogy adok koordinatat, de sajnos elfelejtettem. Elnezest, a szamitasaim szerint a barlangnak itt kell lennie.
  • Nagyon jo rejtek. Udv Istvan.
  • Besztercéről hazafele jövet kiugrottam a harangláb szerkezetét lefényképezni. Alighogy visszarejtettem a geodobozt, máris szóltak a harangok.
  • Ideje volt mar ezt a rejteket is bejelentenem. Erdekes az uton atellenben is megkaptam, abban az ureges-mocsarban valamikor.
  • Láttuk a dobozt, nagyon el volt ázva szegény. De nem tudtunk a közelébe férközni, mert nagyon sokan voltak a közelben.
  • Csak az odú megtelt vízzel eső után, amit én természetesen nem számítottam oda rejtésnél. Meg is kaptam érte a leckét a Geocitrom alkalmával.
  • A Homorodok menterol ezt is begyujtottuk, igaz van meg mit keresni itt is es mashol is. De ez a szep benne.
  • Az Egyeskő megmászása után nem hagyhattuk ki ezt a csúcsot sem. Nagyszerű a kilátás.
  • Megtaláltuk. Szép a kapu.
  • Mitán elhagytam Domáldot, eljutottam a zágori evangélikus templomhoz. Hiába kerestem a dobozkát, sajnos nem került elö.
  • Köszönöm a tippet. Hiába na, jól ki van agyalva ez az oldal.
  • Először a rejtő elrejti-majd a többiek megkeresik típusú játékot akartunk játszani, de végül együtt rejtettük el.
  • A sütei forrás kudarca után egy újabb erdei sétát tettünk a Leánykavárhoz. A dobozt a rejtektől korulbelul fél méterre találtuk meg, látszott, hogy valami rendesen belemélyesztette a fogát.
  • nikike4, nem ez a megoldás, hogy más se keresse. Megjegyzés, a dobozzal probléma van, és kérjük kijavítani.
  • Lehet, hogy mégis keresned kellett volna, annak ellenére, hogy emberek voltak ott. Azok a helyek, ahol ott flekkenezni lehet, elég távol vannak a doboztól.
  • Meglepő, hogy a doboz 2006 óta még megvan, ép és száraz. Sok bejegyzés van benne, de ezen már nem lepődők meg, más kincskeresők rendszeresen a mi dobozainkat találják meg.
  • Nemrég félszáz évet töltött a marosvásárhelyi állatkert. Bár az évforduló napján ingyen lehetett bemenni, akkor elszalasztottam az alkalmat.
  • De éppen hátul a konyhában tevékenykedett. A süni (arici licurici) velem jött.
  • Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. Nem én voltam a szervező, és azt is tudtam, hogy a nárciszok még csak korulbelul 3 hét múlva kezdenek virágozni.
  • Sokat keresgéltük, elég sok a fa a sétányon. A látogatók miatt is kicsit körülményes volt a keresés, utána még tovább tartott a visszarakás.
  • Két dobozt rejtettem. Úgy emlékszem, hogy a sárga doboz volt előbb bejelentve.
  • A mohos túrára várva kerestük fel ezt a helyet. Sajnos Tarzán fájának fele hiányzik és a maradék fele is ki van égve.
  • A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel. Sokáig kerestük ezt a dobozt.
  • Háromkútról másztunk ki. Ebből az irányból egyszerre pillantható meg a Pásztorkő, az Ördögmalom és az Egyeskő.
  • Gábor, a Bagolykő sziklájának a tetejére feljutottatok? Láttad a hatalmas repedést a kilátópontnál?
  • A rejtekhelyre könnyen rátaláltunk. De sajnos ránk szóltak, hogy magánterületen tartózkodunk.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Fenyősági borvíz? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!