Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Bodok-csúcs

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Bodok-csúcs

A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa. A csúcsról csodaszép panoráma tárul elénk tiszta időben.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bodok-csúcs felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Vár Földvár
Vár
A kilátó alatti erdőcske Marosvásárhely Cserealja Zöld park
A kilátó alatti erdőcske
Szelindek 3 Szelindek Stolzenburg vár
Szelindek 3
Sziklás patakmeder sziklaszoros Kisgyógypatak
Sziklás patakmeder
Egészalakos szobor Bethlen Gábor szobor Marosvásárhely
Egészalakos szobor
314 Kolibica tó
314

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bodok-csúcs fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bodok-csúcs!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 5,3 km távolságra található, legközelebbi település, Málnás turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Honfoglalási emlékmű Csernáton Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg.
Szent Bertalan-templom Brassó Árvaleány-templomnak is nevezték a régiek, mert a hagyomány szerint három árva leány építtette, akik a templom oltára alatt vannak eltemetve. A Szent Bertalan-templom a Gespreng (Fortyogó-hegy) alján áll.
Az első állomásunk ezen a kiránduláson. A túra első állomása, mindjárt rejtéssel kezdődött, egy jó ízü borvízforrásnál, ahol érdemes megállni, és feltölteni a tartalékot mielőtt tovább mennénk. A tusnádfürdői Várvápai borvíz a kék sávval jelzett, a Vártetőre vezető túraösvény bal oldalán található a Vár-Vápa-patak völgyében.
Ha már vetted a fáradtságot és kiugrottál a Costila menhelyhez, nem éri meg kihagynod a Hegyes-szirtet (Țancul Ascutit). Ugyanis a menhely fölött közvetlenül tornyosuló hegyes sziklaszirtről még gyönyörűbb kilátás nyílik a Costila hatalmas sziklafalaira.
Vacsárcsi kőbánya Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába. Tévedés, a tél nem köszönt be, csak jól megijesztett :-). A hirtelen bekoszono tel utan igyekeztem kihasznalni a jo idot. A Szentimrei Büdösfürdőtől délkeletre található Bánya-patak egyik látnivalója a majdnem 3 m-es, felfüggesztett kőfotelhez hasonlítható vízesés, pontosabban kétlépcsős zuhatag a patak medrében.
Kárpátok őre Csíkcsomortán A Kárpátok őre köztéri szobor Csíkcsomortánban található, az általános iskola előtti parkban. Horváth-Béres János fafaragó készítette, ez is egy másolat, másik három Magyarországon van.
Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát.
Honterus-forrás Brassó Orbán Balázs leírása alapján a dúsan felfakadó, jéghideg vizű forrást régen Tolvajok kútjának nevezték. Az új, Honterus-forrás nevet 1845-ben kapta, a völggyel együtt.
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Ma május elseje, a Rejtők napja a játszóterünkön. Ezt a rejtést már rég meg kellett volna keressem. A reménység szimbólumává vált deszkatemplom Borbély Gábor nevéhez fűződik - 2003 július elején az átrendezés miatt költöztették a Szécseny nevű dűlőbe, a Hargita lábához.
Szemmosó-kút Torja Torja igen csodálatos, és értékes természeti kincsekben gazdag. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
Gábor Áron 1849 július 2-án hunyt el a kökösi csatában. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk. Igen, hézagban volt.
Ismeretlen magyar honvéd sírja. Lókút, Kánya Miklós földje, bükkfa mellett.
Ötletes helyen van, habár most a gaz teljesen körülnőtte. Ma újra felkerestem a rejtekhelyet. Mi lehet annál izgalmasabb, mint egy duplán szűz geodobozt megtalálni? Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település.
Gyimesi jegenyefenyők Bükkhavas-pataka  Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év. Sajnos már csak egy fenyő magasodik. A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két, óriás méretű jegenyefenyő.
Haberstumpf-villa Perec hadnagy :-), azért csak hadnagy, mert még nincs száz megtalálásod (itt), hogy százados lehessen belőled. Reggeltől úton voltam, így ideje volt meglátogatni a Kauflandot, pontosabban a bejárat utáni baloldali helyiséget. Talán nem haragszik meg a rejtő, ha elárulom, hogy a Haberstumpf-villa bemutatása egy rejtés által, az én ötletem volt. A Haberstumpf-villa Székelyudvarhely egyik régi szép épülete, jelenleg, restaurálás után, macute;zeum.
A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Igaz Peter. Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat.
Denevérek barlangja Pestera falu A Nagy-barlang nevet is viselő sziklaüreg jurakori mészkőben jött létre, 162 m hosszú, járataiban ritka denevérfajok élnek. A barlangon sáros patak folyik keresztül.
Sikertelenül kerestük egy délután a Király kútját, az adott koordináták alapján többször is próbálkoztam. Azok a koordináták, amelyeket az elhanyagolt, szemetes forrásnál adtál meg, a régi osztrák térkép szerint a Virágos vész délkeleti oldalára mutatnak. Nem szeretnék akadékoskodni, de ha figyelmesebben elolvasod az általam leírtakat, akkor meglátod, hogy én is a Király kútjának a Virágos vész olldalában található forrást neveztem meg. Most már majdnem minden tiszta.
A Martonosi-patak völgyfőjében édes-kénes, gyógyhatású ásványforrások vannak. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon. Ha mar az igehez kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni a mindszentek havaban. Érdekes rejtés, csodaszép hely.
A Rétyi-nyír egy több hektáros természetvédelmi terület, növény- és állatritkaságai miatt Európa egyik csodája, a környékbeliek kedvelt turisztikai célpontja. Udv, tud meg valaki valamit errol a dobozrol? Aznap Szacsvára tartottunk, így magától érthetődött, hogy levadásztuk elsőknek ezt a ládát. Ez egy teljesen uj doboz.
Középkori templom állott ott, ahol ma a falutól északra a Szentegyház oldala nevő helynév őrzi emlékét. Székelymuzsnára érkezve, először a református templom torony felőli oldalánál levő udvaron keresztül próbáltam megközelíteni a rejteket.
Sós kút Homoródújfalu Homoródújfalutól nyugatra, 1 km távolságra, egy sóskút található. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
Sötét-patak völgye Csodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy. Az igazság, hogy nem kapom a térképnéző segítséget. A Térképek című doboz (hivatkozásgyűjtemény) akkor jelenik meg egy felhasználó számára (bármelyik ládaoldal jobb oldalán, felül), ha legalább tíz pontot gyűjtött össze az eltelt utolsó 12 hónapban. Megtaláltam a dobozt.
Naszály-vízesés Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést. Elsőnek találtuk meg ezt a gyönyörű, üdítő helyet. Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban
Gyimesi határkövek Megtalatuk szombaton. A Gyimesi-szoros a legrégibb időktől fontos stratégiai hely volt.
Erzsébet-kert Zalán Az Erzsébet-kert a bencefalvi falurészben fekszik, Erzsébet magyar királynéról kapta a nevét. A királynő emlékére egy kopjafát állítottak itt.
A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Ide, a Nagyhagymás csúcsra. A séta végén megtaláltátok a geodobozt is? Hmm, hogy mi volt előtte?
Lépcső-csúcs A G C betukot nem talaltam de az ablakot azt igen, igy meglett a lada is. Bunker maradvány 2 Bellő-tető
Annak ajánlom ezt a helyet aki nem fél attól, hogy letérjen a turista ösvényről és hatalmas falak tövében, iszonyatosan szép kilátás mellet, egy csendes helyen szeretné élvezni a Bucegi szépségét, nem a Babele és a Sfinx turista forgatagában.
Sokan a Szellő-tetőt tartják a Csíki-havasok csúcsának az 1493 méteres magasságával, pedig a Gyimesekben, a Gyimesközéplokról elérhető Hegyes-csúcsa magasabb, 1517 méter. Nekem a Szellő magát a békét, és a nyugalmat jelenti. A boerimre által megtalált ládát én rejtettem, csak nem jelentettem még be. Még az eke tábor keretein belül találtam meg.
A La Table a Kiralyko arnyekaban huzodik meg, a tortenelmi hataron, ami a tolcsvari hagotol tart at a Nagy-Kiralykon neki a Nagy Tamasnak, es ugy tovabb a Fogaras fele. A hatar expedicionk kereteben eppen ezt a szakaszat jartuk be 2014-ben.
Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. Egy jó kis kaptató útán jutottunk fel a Toronykövekhez. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán.
Köszönöm a tippet. Ha a Felhasználói felületen, az Adataid linkre kattintva beállítod a lakhelyed koordinátáit. Hisz nem messze lakom tőle, de nem is sejtettem, hogy mi rejtőzik ott. A Csíkszereda és Csíkszentlélek közötti út jobb oldalán, közel a falu kijáratához, a legmagasabb ponton áll az 5,5 m magas és 2 x 2 m alapú emlékmű.
A Buzgó-borvíz a Fenyves-patak vízgyűjtő medencéjében található, eredete mesterséges. A boksák fele menet megkóstoltuk. Ez is egy szimpatikus rejtés.
Pásztor-orom Királykő-hegység A bejegyzesek szerint mar eleg reg nem talalta meg senki, kisse el is volt azva. Bár már régóta tervezem ezt a rejtekhelyet megtalálni, és a doboz megjelenése előtt többször is jártam itt, csak most került rá sor.
Katolikus templom Zetelaka A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914. Hazafele ejtettem utba Fenyőkutról jövet. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Aznap kimondottan olyan napom volt.
Aldoboly neve első ízben 1461-ben jelenik meg oklevélben, Feldobollyal együtt, 1567-ben Aldobolj néven írják. Templomának eredetét a gótikus kor idejére teszik, tehát még a katolikus korra, később nagyobb szentélyt építettek hozzá.
A Borsáros természetvédelmi terület az Olt jobb partján, 651 m tengerszintfeletti magasságban, 1 km-es hosszúságban, 50-200 m szélességben, Csíkszentkirály határában, a Csíkszentsimon felé vezető úttól balra terül el. Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni. Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Sajnos ez a rejtekhely már nem látogatható, mivel a bekerített természetvédelmi területet lakattal lezárták.
Sziklavilág Tiszest Sziklavilág Tiszest falutól, románul Parau Boghii, délnyugatra. Egy sziklacsoport alkotja, mely a Tiszest-patak forrásvidékén helyezkedik el.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bodok-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Sikeresen megtaláltuk még a gps nélkül is, amely épp útközben mondta fel a szolgálatot. Fent a tetőn aznap nagy volt a forgalom, a csiki ekésekkel találkoztunk.
  • Jó kis hely ez a Bodok-csúcs, már rég felakartam jönni ide, éppen úgy adódott, hogy egy fárasztó gerinctúra keretén belül sikerült a dobozkát is megtalálnom, kitűnő egészségnek örvend.
  • Szemünk szánk tátva maradt a tetőn. Meseszép kilátás fogadott.
  • Lehet, hogy idokozben eltunt, mert elegge fel van dulva ott az erdo. Ujra rejtunk a Bodokon.
  • Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra. A jelzett helyen kidőlt fák, sűrű aljnövényzet, "cziher" fogadott, de legalább az üres rejteket meg akartuk keresni.
  • Visszajáró lelkek vagyunk itt. Azért is, mert mindig lehet egy téli-tavaszi bemelegítés ez a túra.
  • Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. Főleg, hogy a dobozt is sikerült megtalálnom.
  • Gyermekek palotája - Marosvásárhely Gyerekkorom emlékei. Bár a Gyerekek palotája viszonylag közel van hozzám. Már több alkalommal is megkereshettem volna az itt elrejtett geodobozt, de csak most került sor rá.
  • Több száz éves tölgyfák - Marosszentgyörgy Felháborító kegyetlenség. Én sem jártam még a marosszentgyörgyi Máriaffi-kastély szomszédságában levő dendrológiai parkban. Ennek a rejtésnek köszönhetem, hogy ide is ellátogattam.
  • Terebics-tető Van-e jelenleg itt geolada?. Nem vilagos szamomra a leirasokbol, hogy van-e meg jelenleg ott geolada? Ugyanis szerepel egy ilyen info.
  • A téli esteledésben sétáltunk a csendes téli erdőben, Néhány elvetemült szaladóval, kutyás sétálókkal, terepjárókkal, és falopó őslakos indiánokkal találkozva. Megnéztem a rejteket, és mivel még mindig üres, hát hagytunk ott egy dobozt, az utánunk jövő keresők sikerélményének gyarapítására.
  • Tálasbérce - Székelyvarság A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is. A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Szerencsére nem sokáig maradtak.
  • Szerencsénk volt, mert a templomban éppen szentmise volt, ezért nyitva találtuk a kaput. Köszönjük a rejtést.
  • A legutóbb, a gyakorlatilag a rejteken ülő, két cigarettázó "hölgy" miatt, nem tudtam a geodoboz közelébe férkőzni. Ez alkalommal senki nem zavarta a keresést, a közeli csöves-szálló is üres volt, az eső ellenére.
  • Szép, impozáns épület, érdemes volt megtekinteni. Szerencsénkre épp nem volt forgalom.
  • Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül. Ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál.
  • Pogány-havas A teton. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Koszonjuk.
  • A ház a kacsalábon megvan de a dobozt sajnos nem találtam meg. Az útkereszteződés mind a négy sarkán van betonoszlop, de nincs a doboz.
  • A Pongrác-tetőről indultunk, gyalog, a piros sáv jelzésen egészen a Nyerges-nyakig, majd a kék sáv jelzésen a Vit-havas nyakáig, végül a kék körben kék pont jelzésen másztunk ki a Vit-havas csúcsára. Eredetileg a Likas-zsombolyhoz is fel akartunk menni, de végül ez nem fért bele a napunkba.
  • Jó hely, habár sok a kíváncsi tekintet, mivel focipálya van mellette. Kár, hogy el van dugva a vasút épületei közé.
  • Rejtekhely-találkozó a Békás-szorosban 4-ik talalkozo a Bekas szorosban. Ragyogoan napsuteses idoben szikrazo feher sziklafalak kozt tartotta meg a Rejtekhely-vadaszat Erdelyben 4-ik talalkozojat. 2011 augusztus 19-21 kozott a Keleti-Karpatok legszebb szurdokvolgyeben a Bekas-szorosban.
  • Bagoly-forrás - Oltszem Másik vizes túra. Most sem volt szerencsénk az idővel. Reméljük, nem lesz minden idei kirándulásunk eső-áztatta.
  • Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen. Ezek kozul legismertebb a rejtek kozeleben levo Egricskove.
  • A dobozt nem kell visszaadd, sőt adhatok annyit, hogy életed végéig sem használod el. És áldásom a jobb hely keresésére:).
  • Miután az újtordai református templomnál sikertelenül próbáltam megközelíteni a rejteket. Abban reménykedtem, hogy hátha itt nagyobb sikerrel járok.
  • Lomáska - Kis-Lomás-vízesés Végre. A sok rókagomba miatt gondoltam, hogy mi is augusztusban jövünk ide, de nem tudtam kivárni. Olyan régóta szerettem volna eljönni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Bodok-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!