Átjáróház Marosvásárhely Sokszor jártam arrafele. így nem volt dolgom a kapussal. De sokszor vágtattunk át itt az állomás fele. A Dózsa György, volt Sándor János utca 34 szám alatt található épület a századforduló után épült, szecessziós stílusban.
A Somostető és környéke magába foglalja a Marosvásárhely keleti részén levő magaslatot és annak lankás oldalait. Megtalaltuk, kituno a rejtek, a geodoboz jo allapotban van. Egy fagyos, felhős márciusi vasárnap reggelen felsétáltam a Somostetőre. Rég volt ilyen szép hó errefelé.
Református templom Aranyospolyán Tornya alatti bejáratának kapuja gótikus kori alkotás, csúcsíves, hasonlóképpen a torony lóhereívvel záródó ablakai is. Középkori okleveles adat templomról nincs, Aranyospolyán temploma azonban meghatározza korát.
Mezőmajos 1256-ban Moys, 1344-ben Moyus, 1450-ben Mayos néven jelentkezik a forrásokban.
Zuhanás a semmibe Visa völgye utca Hullámvasúton történő zuhanáshoz hasonló élményben lehet része azoknak, akik a Visa völgye nevű úton érkeznek Visába. A közelmúltban leaszfaltozott út rövidítés a dél felől, Kályáni vám, illetve Kötelend felől érkezőknek.
Bátos 1228-ban vila Batus néven jelentkezik az okiratokban, majd 1319-ben Batus, 1507-ben oppidum Bathws formában.
1910-ben a Sándor János utcából a Chilf Lipót féle telek mellett a Kövesdombra vezető utca, 1912-ben Dugonics Titusz utca, majd Új utca. A ma déli korcsolyázás után, korai volt még hazamenni. Miután értesültem róla, hogy a Rákóczi-lépcső, majd a Hangya-lépcső után, a Malomkő utca lépcsőit is kifestették, kibicikliztem a helyszínre. A doboz nagyon jo helyen van, jo rejtes.
Címeres kút Szászrégen Három címert láthatunk rajta. A szászrégeni Címeres kút a Sós utca és a Főtér (jelenleg Petru Maior-tér) kereszteződésénél található, ez utóbbi útburkolatának szintje alatt.
Köszönöm, köszönjük a két eltűnt geodoboz újratelepítését. Nemrég félszáz évet töltött a marosvásárhelyi állatkert. Érdekes ez a kilátó. Kilátàs a semmibe, avagy a kilátástalan kilátó.
A marosvásárhelyi Sándor János-forrás a Székely Vértanuk utca szerpentinjei alatt, a Székely Vértanuk emlékműve mellett található. Az orvosi egyetemtől elmentem a Kórház éttermébe és beprogramoztam egy pénztárgépet, majd elmentem a forráshoz. Első nekifutásra meglett. Megtaláltuk, a forrás régi kedves ismerps volt.
Nagy-tó panoráma Verespatak Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján.
1323-ban Pokateluka, 1334-ben Poukatelky, 1472-ben Pókafalva néven jelentkezik a forrásokban.
Ösvény-kereszteződés avagy Újdomb Jól jött a rejtekről készült fotó, mint segítség. A valóság az, hogy nagyon sokat vacakoltam a Terebicsen. Az elágazásnál minden cserefa tövét átnéztem, de nem találtam. Ha a piros sáv jelzést követed, amelyik összeköti a Somostetőt Marosszentgyörggyel, egy adott helyen kiválik belőle a piros kereszt jelzés, amely a Terebicst érintve elvezet Agárdra.
A bazsarózsa állítólag április végén, május elején nyílík, a virágzás néha csak pár napot tart. Kiprovokáltam? Kellemes meglepetés volt, hogy a geodoboz három év után előkerült és minden rendben volt vele. Újra itt.
Szolcsvai víznyelő Kb 20 évvel ezelőtt többször is jártam itt, de nem tudtam a vízesésről. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja.
Uzdiszentpéter 1305-ben Scenpetur néven írják az oklevelek. Később így szerepel a forrásokban: 1348-ban Ozdizentpéter, 1587-ben Zentt Péter.
Református templom Kalotadámos Kalotadámos református templomának állatábrázolásokban gazdag kazettás mennyezete van. Értékei a festett szószék és a szép úrasztala.
Kornis-kastély Szentbenedek Déstől három kilométerre délkeletre Szentbenedeken található a Kornis család reneszánsz stílusban épült kastélya. A biztonságosan megközelíthető ablaknyílásokban nem találtuk a vitaminosdobozt, a készülék is ide helyezte a koordinátákat. Nem hittem a szememnek, hogy az unikornis, melynél a lányom 11 éve fotózkodott, sehol sincs.
Barlangsír Kerlés Kerlést elhagyva a Sajósárvár felé vezető út bal oldalán egy kanyarban meredek sziklafalban furcsa nyílások tátonganak.
Kék Lagúna Egeres A tó körül sűrű zöld növényzet van, ennek köszönheti, hogy már nem kék. A szólóban megrendezett kerékpárkirándulásom Sztánáról, a Varjuvártól ide vezetett. A Kék Lagúna elnevezésű tó Egeres községtől észak-keletre található, a Szilas-tetőtől északra, a Kaolin- és Csókás-patakok völgye között.
Evangélikus templom Kund Kund evangélikus templom szakrális építmény a XIV-XV-dik századból, a tornyát 1804-ben építették. Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál. Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. A dobozt nem találtuk, vélhetően a fát már kivágták.
Gyermekek palotája Marosvásárhely Bár a Gyerekek palotája viszonylag közel van hozzám.
A 13-dik században épült, szép fekvésű, hangulatos kelneki várat 2004-ben újították fel. A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek.
Erődtemplom Nagyekemező A falutól nyugatra eső dombon magyar földvár volt. Az első templom vagy elpusztul vagy kicsinynek bizonyul, mert újnak ad helyet.
Felső gát Marosvásárhely Másodiknak kiszemelt rejtekhely a Felső gát volt. Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. A Marosvásárhelyi 1-es gát vagy ismertebb nevén felső vagy régi gát az egyik legrégebbi, amelyet a Maros szabályozására építettek.
Református templom Székelycsóka Székelycsóka a Nyárád és a Kis-Küküllő közti dombvidék alsó részén fekszik, a Töm patak völgyének széles részén. Cserefalva felől, Kisgörgény falun keresztül érkeztem Székelycsókára. A gerinczről jövet valahogy csak be-bógeneztünk Csókába. Mivel BabBerci újrarejtette a székelycsókai eltűnt geodobozát, illetve pontosította a László István síremlék segítő információját, elhatároztam, hogy újra próbálkozom, és újra bejárom a nemrég már egyszer megtett útvonalat.
Fatemplom Petele Bár együtt kerestük meg ezt a rejtekhelyet, nekem esélyem sem volt megtalálni. Dolgozni voltunk Péterrel Libánfalván, a Görgény völgyében. A petelei fatemplom 1832-ben épült, egy régebbi fatemplom helyére, amit Marosorbóra adtak el.
Székelykocsárd Kocsárdról a hagyomány azt tartja, hogy hajdan a Rosszpatak völgyében és temploma tőle jobbra, az Aranyos felé eső fennsíkon feküdt. Nem volt nehéz rátalálnom erre a helyre hiszen itt lakom, és tudok rola pár dolgot.
Jedd temetője Hangulatos temető, habár a régi düledező faragott homokkő sírkövek közé sok beton és márvány költözött. Sötétedés után érkeztem a helyszínre, elég felkészületlenül, gps és fényképezőgép nélkül. Ezt a véletlent. Azt hittem mar beirtam, de ugy latszik mellenyultam.
Panoráma a Kövesdombra - Bodon-hegy - Marosvásárhely. Gondolom, hogy a rejtő már gyerekkora óta ismeri ezt a helyet. Bizony sokszor látott engem(-minket, mert sosem voltam egyedül) szánkózni ez a domboldal és az egész környék. Bár ez a rejtekhely már a tegnapi napra be volt tervezve, a sötétedés miatt a mai napra maradt.
Vertikális napórák Marosvásárhely A rá merőleges oromfal délkelet irányultságú, ezért az ott levő napóra a délelőtti órákat mutatja egészen fél 3-ig. Mivel a ház homlokzata nem dél, hanem délnyugat irányba néz, a frontfalon levő napóra csak a délutáni órákat mutatja.
Kisvasút hídja Mivel kocsival közelítettem meg a helyet, körbe kellett kerülnöm. Vagy elsőnek találtad meg a geodobozt? Ötletes rejtési modszer. A Maroson átívelő hídon túl a vasutat felszedték, csak a töltés maradt, habár vezetőink felújítást ígértek.
Vidalykő Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Felérve gyönyörű kilátásban volt részünk. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval turaztunk a kornyeken. A Torockói hegység északi részén, Vidaly (Vidolm) fölé emelkedő, a DN75-ös országúton Vidalytól Lunca ArieAYului-ig látható sziklacsúcs.
Római katolikus templom Szászfenes A XIII-dik században feltűnő neve, Zaazfenes szász telepesekre utal, s ez arra a feltételezésre ad jogot, hogy már ekkor temploma volt. Előbb egy 1336-os évi oklevél szerint a kolozsmonostori apát alá tartozik, majd az erdélyi püspök birtoka.
Petőfi Sándor bronzszobra az egykori Kossuth Lajos utca, és az Arany János utca találkozásánál lévő kis köztéren áll. Délutáni sétálgatás a márciusi fagyos de napsütéses szombaton. Mi is sokszor igy halasszuk ki a dobozokat, de nem jutott eszunkbe ez a kifejezes. Március tizenötödikén rejtettem, amikor rendőrök őrizték.