Római erÅ‘dÃtmény Zutor Marosvásárhelyt a Bodoni utcán keresztül hagytam el. Rég nem voltam kincskeresésen.
A Pádisi-fennsÃk egyik legszebb tája a Ponor-rét. A több napig tartó esÅ‘zés után sem volt még feltelve a Ponor-rét tava. A Csodavár felÅ‘l érkeztünk a rétre.
Az Ordas-kÅ‘ Torockó vidékének, Erdély e rendkÃvül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkÃtott változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett VidalykÅ‘-OrdaskÅ‘ túrán találtam meg ezt a geodobozt.
Egykori református kollégium Zilah A több mint 350 éves múlttal rendelkezÅ‘ tanintézmény ma a Colegiul National Silvania román nevet viseli. Múltbeli nevei: Zilahi Református Gimnázium, Wesselényi Miklós Református Kollégium, Ady Endre Középiskola, Reál-Humán Középiskola, Matematika-Fizika LÃceum, Elméleti LÃceum.
A Torockói hegység északi részén, Vidaly (Vidolm) fölé emelkedÅ‘, a DN75-ös országúton Vidalytól Lunca ArieAYului-ig látható sziklacsúcs. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval turaztunk a kornyeken. Felérve gyönyörű kilátásban volt részünk. Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben.
Medve-kitörés A kovet sem kaptam meg. Könnyű megtalálás zozo részérÅ‘l, aki már messzirÅ‘l "kiszúrja" a rejtekeket, igazi profi lett.
Befejezetlen baptista templom Marosvásárhely A Hangya-lépcsÅ‘nél is nyugis volt a környék, de itt már senki sem járt.
A gerendkeresztúri levendulásba, 2023-ban, két hétvégén szerveznek látogatást, június 17-18-án és 24-25-én. A közigazgatásilag Maroskecéhez tartozó faluban, festÅ‘i környezetben, 2015 óta termesztik a levendulát, családi vállalkozás keretében.
Marosvásárhely belvárosának szecessziós és késÅ‘ barokk stÃlusú épületei meghatározzák a város fÅ‘terének, az egykori Széchenyi-tér, ma Rózsák tere hangulatát. Megtaláltuk a különleges ablakkereteket. Már azt hittem, hogy senki sem fogja keresni ezt a geotojást. Megtaláltam, de nem ott ahol számÃtottam rá.
A Kövesdombi forrás az 1848-as sugárút mellett találató, a Válús-kúttól feljebb, az unitárius templom alatt.
A marosvásárhelyi alsó gát az 1970-es árvÃz után épült. Este megnéztem az idÅ‘járás elÅ‘rejelzést. A kijárattal semmi gond, de a gipsy-tábor nagyon zavarta a tevékenykedésünket. Több dobozra is akadtam a helyszinen köztük egy másik oldal dobozára és egy mintavételre alkalmas dobozkát ami tele volt széklettel.
Belvedere kilátó nyújtja az egyik legszebb kilátást a szurdokvölgyre (Szamos Bazárra). Ez már igen, ez már kilátás. Remélem nem szedtétek le a .
A Tükörterem szÃnes üvegablakai, a Kultúrpalota elsÅ‘ emeletén, a Tükörteremben. Városháza tér, Marosvásárhely.
Evangélikus templom Teke Teke község a MezÅ‘ség keleti felében fekszik, a Pénteki-patak mellett - evangélikus temploma műemlékké nyilvánÃtott épület, a XIV-dik században épült, a tornya a XV-dik században. Magasztos történelemmel rendelkezÅ‘ település nagyon szomorú jelenkori állomása. Az állapota egyre jobban romlik, jelenleg el van hanyagolva, a templom mellett játszóteret és parkot hoztak létre.
Szabó Károly háza - Petőfi (Avram Iancu) utca 12.
Pap József ügyvédi kamarai elnök emeltette 1910-ben. A Pap-ház a volt Deák Ferenc utca 42 szám alatt található, szecessziós stÃlusú polgári emeletes ház.
Barokk (Makoldy)-ház - Király utca 6.
Református templom Magyarpalatka Magyarkiskapus Magyarkiskapus református temploma az egyik legAzlésesebb kalotaszegi templom. Értékei a faragott falikarok, a szentély gótikus hálóboltozata, a gótikus ablakok, a karzat mellvédje és a kazettás mennyezet.
Arkhai szoborpark Magyarfenes Az Arkhai szoborpark Magyarfenesen, Bartha ErnÅ‘ szobrászművész telkén található, hivatalosan 2014 június 29-én nyitotta meg a kapuit. A háromszintes szoborparkban Bartha ErnÅ‘ szénából készült, világszinten is egyedi óriásplasztikái tekinthetÅ‘k meg.
Székelykocsárd Kocsárdról a hagyomány azt tartja, hogy hajdan a Rosszpatak völgyében és temploma tÅ‘le jobbra, az Aranyos felé esÅ‘ fennsÃkon feküdt. Nem volt nehéz rátalálnom erre a helyre hiszen itt lakom, és tudok rola pár dolgot.
A tordai katolikus templom az ótordai plébánia területén épült, a fÅ‘tér északi részén, eredeti stÃlusa alapján épÃtési korát a XV-dik századra teszik. Miután egy részeg alak továbbállott, meglett a dobozka. Többször is átutaztam már a városon, kocsival áthajtva a fÅ‘utcán, és a sok felújÃtott épületet látva mindig az volt az érzésem, hogy Torda egy szép, rendezett, gondozott város. A tordai sóbánya után kerestük fel a templomot, sajnos zárva találtuk, csak az elÅ‘csarnokba lehetett bemenni, azonban innen is szép látvány volt, de a felidézett történelmi hangulat hamar elillant amint elindultam a dobozt keresni.
Aranyműves vagy Újhelyi-ház - Ion C Bratianu (volt Király) utca 27.
Marosvásárhelyen, a Meggyesfalvi negyedben, a Téglagyár háta mögött, egy nagyméretű tó található, zöld környezetben. Visszafele itt is voltunk. Egy rejtekhelynek megfelelÅ‘ helyet nem találtál ott? KemenceépÃtéshez való agyagot szedtem innen régebb.
Lath-ház - Deák Ferenc utca 17.
Vajdaszentivány tava 9,45 m kerületű fekete nyár, a kolozsvári Rózsák parkjában.
Szent László kútját keresve, Tordatúr közelében, a Koppánd felÅ‘l Magyarpeterdre vezetÅ‘ út felett egy kiépÃtett forrást láttam. A panzióban, ahol a szállásom volt ezt a forrást mondták, mint a Szent László forrás. Nem tudom, hogy a tévedés cÃmszóval a panzióra, vagy rám utalsz.
Régi temploma, melyrÅ‘l nem tudjuk mikor épÃtették, 1876-ban leég, helyébe 1879-ben újat épÃtenek. 1908-ban ez is leég, és ekkori újjáépÃtése során nyeri mai alakját.
Oklevelek szerint a várat a tatárjárás után emelték a Borsa nemzetség parancsára. Mindhiába kerestük a dobozt. Amennyiben elég szembetűnÅ‘ helyen volt, a torony is a romok legérdekesebb látnivalója, az elmúlt esztendÅ‘ben minden esély megvolt rá, hogy turisták vagy helybeli, játszadozó gyerekek megtalálják a geodobozt. Valóban nem szeretném, hogy az aranyos csigalépcsÅ‘t szétszedjék a kincskeresÅ‘k.
Bala-tó Póka A Ripa nevű szakadékos és vizes oldal Marosoroszi északkeleti végétÅ‘l Kutyfalva nyugati határáig húzódik, a Maros bal partján, követve annak görbületét. Magas és meredek oldal, agyagos föld, mely a Maros folyó és a Kripta lábok (KÅ‘láb) nevű domb között található.
A Nagy Phaeton-vÃzesés, egy összetett, földtanilag, növénytanilag védett terület, amely vÃzeséseket, sziklákat foglal magába. A sárga kereszt jelszésrÅ‘l tértünk le a kék háromszögre, sajnos nem néztük meg elÅ‘tte az út leÃrását (fentrÅ‘l nem jeleztek semmit az úton), emiatt kissé meglepÅ‘dtünk. Meredek ösvényen közelÃtettük meg a vÃzesést.