Királyhágó nevét 1808-ban említették először az oklevelek, Bucsa néven. Megtaláltuk. Visszafele megkerestünk ez a dobozt. Váradról jövet megálltunk a nagytemplom elött, hogy megnézzük a kis fatemplomot.
Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Az ösztönökre hagyatkozva na meg a JKGÁBOR GPS-re sikerült megtalálni ezt a geodobozt is.
A Király utca 24 szám alatt található a Szigeti-ház, amely egy XVIII-dik században épült kolozsvári barokk műemlék ház.
Bethlen-ház - Deák Ferenc utca 19.
Memorandisták emlékműve - Deák Ferenc utca.
A Szolcsvai-búvópatak barlangja a Torockói-hegységben találhatóegyetlen védett barlang. A nem túl bőkezű leírás miatt a szerencsén is múlott a doboz megtalálása. A Torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval kerestuk fel ezt a helyet. Sajnos a zuhogo eso megnehezitette a lada kereseset, es fel kellett adni.
Kereskedelmi és Iparkamara, 1912 - Városháza utca 1 szám, Marosvásárhely.
A marosvásárhelyi Postaréti forrás a Constantin Romanu Vivu-utcai D11 számú tömbház mellett található. A vize már valószínűleg nagyon rég elapadt.
EMKE-palota, CFR tartományi igazgatóság - Bocskai (Avram Iancu)-tér 16.
Borrév és Járaszurdok között, a Járamagura felé vezető elágazástól körülbelül 250 m-re Borrév felé, a völgy jobb oldalán egy barlang bejárata látható a hatalmas mészkőben. Előtte, mindkét oldalon, 1-2 autónak való parkoló is található.
A Kápolna-hegy ormán, a temető közepén, négy sarokbástyával körülvett Mária-kápolna áll, amelyet 1744-ben Károlyi Klára építtetett fogadalma teljesítésére, abból az alkalomból, hogy a méhesi tó jegén a helység lakói csodálatosan megmenekültek. Miután megtaláltam a közeli gyalogoshíd és komp melletti geoládát.
Megtaláltuk a dobozt, benne a dominóval.
Az egykor népes település Ceausescu hírhedt falurombolási projektjének esett áldozatul. A falu életterének módszeres leszűkítésével, a hivatalok, helyi iskola, orvosi ellátás elköltöztetésével a lakosság igen gyors ütemben tűnt el Herepéről.
Körösfői Kriesch Aladár szecessziós stílusú, 1913-ban készült, mozaik kompozíciója a marosvásárhelyi Kultúrpalota főhomlokzatán látható. A dicsőségesen trónoló Hungária allegorikus alakját mutatja be, történelmi és allegorikus szereplők társaságában.
Aranyműves vagy Újhelyi-ház - Ion C Bratianu (volt Király) utca 27.
Járabányát nyugat felé elhagyva a DJ107R jelzésű úton, az utolső házaktól körülbelül 300 m-re, van egy nagyon energiatakarékos mosógép. :)
Méra falu és a határában levő Várhegy, Kolozsvár környékének egyik érdekes kirándulóhelye. Szombati biciklizésem alkalmával találtam meg ezt a geodobozt is.
Ha autóval vagy biciklivel vágunk neki az útnak akkor legjobb ha Tordáról, Szentmihályon keresztül Mészkő fele megyünk. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez. A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől.
Azért hóolvadáskor lehet a leglátványosabb, mikor van csapadék bőven, vagy esetleg nagy zivatarok idején, csak akkor nem a legkényelmesebb.
Egy 1243-dik évi oklevél tatárjárás előtti birtokadományozásról értesít, tehát a település tatárjárás előtti. 1650-ig szász település, közvetve feltételezhető, hogy középkori temploma is volt.
A Szovjet Hősök Temetője Marosvásárhely keleti részében található, a Somostető város felé néző lejtőjén, a Petri Ádám utca mellett. Szomszédai az Ortodox Temető, valamint a Német Hősök Temetője. Mindenszentek utáni nap jártam erre, kihasználtam a lehetőséget egy kis dobozkeresésre, rejtésre is.
Vertikális napórák Marosvásárhely Mivel a ház homlokzata nem dél, hanem délnyugat irányba néz, a frontfalon levő napóra csak a délutáni órákat mutatja. A rá merőleges oromfal délkelet irányultságú, ezért az ott levő napóra a délelőtti órákat mutatja egészen fél 3-ig.
A marosvásárhelyi régi városi stadiont 1906-ban nyitották meg, itt hazai és nemzetközi mérkőzéseket és atlétikai versenyeket bonyolítottak le. Megtalaltuk, beletettunk egy kulcstartot. Az öngyújtót egy iránytűre cseréltük. Cseles rejtek.
Egy kellemes délutáni séta közben megtaláltuk. Megtalaltuk kedvesemmel ezt a ladat. A várossétám alkalmával megtaláltam ezt a mikro-geodobozt is. A középkori Kolozsvár egykor körülbelül négy kilométeres várfallal volt körülvéve, bástyáinak (tornyainak) száma pedig meghaladta a 20-at, és mindegyiket más céh védelmezte.
Gombos-ház és nyomda - Hermann Oberth utca 1.
A zápor után megcsodáltuk az itt uralkodó békét és nyugalmat. Érdekes, ahogy egymás felett sorakoznak itt a temetők. Körbesétáltuk a temetőt, ettünk néhány diót, megtaláltuk a dobozt. A marosvásárhelyi Status Quo Ante zsidó temetőbe a Nyár utcából nyíló kapun (10-es szám) kell bemenni.
Temploma XIII-dik századbeli, román stílusú - félköríves diadalíve megmaradt az átalakítások és újítások után is, akárcsak a díszes ablakrózsa a félköríves apszison és egy köríves ablak. Hajóját újjáépítették, de a régiből átmentették félköríves kapuzatát.
Korbuly-ház - Deák Ferenc utca 21.
Fertőző betegségek kórház - Marosvásárhely, Dózsa György utca 127. Épült 1910-ben.
Sztána látnivalója a Varjúvár, Kós Károly saját maga által tervezett lakóháza. Nagyszerű hely. Már régen szerettem volna a Varjúvárhoz eljutni, hogy Kós Károly nyomára találjak. Nézd meg kérlek a rejtekhely fényképét.
1228-ban Sceplak, 1461-ben Zeplak néven jelentkezik a forrásokban. A falu északi végén emelkedő hegy tetején ma is áll a régi templom, amelyet 1890-ben átalakítottak.
Belvedere kilátó nyújtja az egyik legszebb kilátást a szurdokvölgyre (Szamos Bazárra). Ez már igen, ez már kilátás. Remélem nem szedtétek le a .
A hely megvan, a dobozt sajnos a nagy tomeg miatt nem igazan tudtam megkaparintani. A Füvészkert, melynek 25 ha terjedelme van, Zsibó észak-keleti részén terül el, a Szamos második teraszán, és örvendetes módon fejleszti tovább a barokk kastély ősi parkjának maradványait, melynek alapjait valamikor a Wesselényi bárók helyezték le.
A korcsolyapályáról hazafelé tartva. A színház előcsarnokában tartott 19.
A marosvásárhelyi alsó gát az 1970-es árvíz után épült. Este megnéztem az időjárás előrejelzést. Százszor leírtam már, hogy az amire az emberek úgy hivatkoznak, hogy "oldal", vagy "honlap", az helyesen "webhely". Több dobozra is akadtam a helyszinen köztük egy másik oldal dobozára és egy mintavételre alkalmas dobozkát ami tele volt széklettel.
Zsombory-kúria, XIX-dik század - Magyarzsombor, 34.
Egyetlen bekerített sírkert van jobb állapotban, itt van az Ecken nemesi család sírköve, valamint a Tradíció síremlék. A marosbogáti temető közepén van néhány kovácsoltvas kerítéssel körbevett, gyomnövényekkel benőtt, gondozatlan sírkert, néhai grófok sírhelye.