Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Máda barlangvár

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Máda barlangvár

A Máda község északnyugati szélén, a Gyógyi-patak partja közelében álló utolsó ház kertje mellől indul északi irányban egy ösvény. Körülbelül 400 métert gyalogolva könnyen megtalálható a barlang - a szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Máda barlangvár felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Levegőben Gomolyát domb Nagyernye
Levegőben
A torockószentgyörgyi vár Székelykő-Dél
A torockószentgyörgyi vár
Zsolnay-zománccserepek Marosvásárhely Óratorony
Zsolnay-zománccserepek
Fejfák Vízimalom
Fejfák
Cédrus Dofteana Doftána arborétum
Cédrus
Szind-tető Szind-tető Tordai-hasadék vaskereszt
Szind-tető

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Máda barlangvár fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Máda barlangvár!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,74 km távolságra található, legközelebbi település, Staunini turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Mocsonyi-Teleki-kastély Kápolnás
Régi Aranyos-fahíd Torda Épült 1804-1815-ben, vámot szedtek rajta. A tordai Aranyos-híd Torda város szélén, a Kolozsvár-Brassó úton állott.
Kusztura-nyereg Retyezát-hegység Kusztura-nyereg, románul Saua Custurii.
A Déli Kárpátok szivében emelkedő Retyezát egyike a Kárpátok leglátványosabb hegytömegeinek. A csúcson úgy fújt a szél, hogy egy-egy szélroham ereje meggyőzőtt volna, hogy tessék visszafordulni. Tényleg Pistyulé volt a címzett, rosszul emlékeztem. Az uzenet mcfly baratomtol szarmazhat, ha nem tevedek "pistyulé" nevre.
Magyarlapád Nagyenyedtol 10 km-re fekszik, élő népzenei életéről híres.
A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta.
Református templom Tövis A középkori plébániatemplomot a román korban építették, legkésőbb a XIII-dik században, a fenti adat szerint 1293 előtt, amikor már oklevélben szerepel. Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. A tövisi református teplomba nem jutottam be.
Transzlunkány kanyargós hegyi út Bégalankás A Transzlunkány (Transluncani, Oboare), egy 4,5 km hosszú, látványos, sziklába és hegyoldalba ásott, aszfaltozott (mezőgazdasági) út Bégalankástól délre.
Magyarpeterd A reformáció során a katolikus lakosság az unitárius vallásnál állapodik meg. Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut. Már 1570-től erős unitárius egyházközség, természetesen a középkori templom birtokában.
Soborsin nyugati végén egy vadászkastély áll, parkkal körülvéve - a 18-dik század végén épült és a 19-dik század első felében klasszicista stílusban újították fel.
Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Szibiel felől érkeztem. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel.
Remek a panoráma, az út frissen kövezve. A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban.
Bukura-csúcs 2 Retyezát-hegység Bukura-csúcs 2, románul Varful Bucura II.
A 13-dik században épült, szép fekvésű, hangulatos kelneki várat 2004-ben újították fel. A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek.
Birlea-csúcs Retyezát-hegység Birlea-csúcs, románul Varful Barlea.
Nagy-völgyi-nyereg Retyezát-hegység Nagy-völgyi-nyereg, románul Saua Valea Marii.
Tó-csúcs Retyezát-hegység Dosul Dobarlesei-barlang Balsa
A piski-i arborétum egy mesebeli szép hely, annyira, hogy egy órát kóvályogtam benne a zuhogó esőben, és nagyon jól éreztem magam. Szulinapi ajandeknak bevalt. Itt GPS nélkül elég bajos a megtalálás. Nagyon tetszett ez a hely.
Munkások kaszinója Petrozsény Munkások kaszinója, 1925 - Grivita Rosie utca 38 szám, Petrozsény.
Carja-csúcs A petrozsényi sítelep fölé magasodó hegyes Carja-csúcs, a maga 2405 méteres magasságával, a Páreng-hegység negyedik legmagasabb pontja. Csak azt bántam meg, hogy nem vittem sílécet. Tetejéről szép kilátás nyílik nyugati irányban a Zsil völgyére, keleti irányban pedig a Nagy-Páreng-csúcsra, illetve számos gleccsertóra.
Fagyott-tó Páreng-hegység Megpillantható a főgerincről, miután leereszkedtünk a Kürzsáról délkelet felé. A Fagyott-tó a Kürzsa-csúcstól északkeletre található.
La Rogoaze forrás
Cotelul Dobrestilor kitörés. A helynévnek nincs magyar megfelelője.
Szentháromság-vízesés
A romokat könnyű megtalálni, Hátszeg felől érkezve a helység előtt levő híd előtt le kell hajtani a főútról. A murvás úton egészen a hídig el lehet menni.
A magyarszilvási Veres kastély XVIII-XIX századból származó épület. A helybeli románok nem tudnak a kastélyról, az utóbbi években az iskola működött itt.
Bélavár Panoráma
Kovakő oldala Alváca Baszarabásza község Alváca falujának határában, a Kovakő oldala, románul Coasta Cremenii, faopál lelőhely.
Remélem nem szedtétek le a . Ez már igen, ez már kilátás. Belvedere kilátó nyújtja az egyik legszebb kilátást a szurdokvölgyre (Szamos Bazárra).
A dicső fegyvertény örök emlékéül állíttatá ez oszlopot Hunyadvármegye közönsége a honfoglalás ezredik évében. A volt emlékmű felirata: Hunyadi János tizenötezer vitézével, az 1442-iki szeptember 6-án e szorosban verte szét Sehabeddin beglerbégnek Erdélybe nyomuló nyolcvanezer főnyi hadseregét.
A Ferencz József-forrás Nagyág falutól keletre, az Ezüst erdő nevű védett bükkösben található. A forrás felett található felirat: I Ferencz József apostoli magyar király 40 éves koronázási emlékére, 1867 - 1907 június 8.
Idővel megfordultak itt a gótok és a hunok is, majd az avarok, szlávok következtek. A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket.
A Pádis szívébe, a Galbina-szirtre hívunk Téged. A szirt több irányból közelíthető meg - a Glavoi-ról, a Csodavártól (a Porcika-zsombolyon át), a Bársza-katlan, illetve az Eszkimó-jégbarlang felől. Eke-túrán voltunk a Pádison.
Pelága-rét Retyezát-hegység
Az erdélyi Érchegység délkeleti részén, a festői Glodi szorostól kissé délre találjuk Erdőfalva községet, ahová legkönnyebben Szászváros felől Algyógyon keresztül juthatunk el. Van egy másik egyszerűbb útvonal a barlangvárhoz. A déli irányból vezető úton Erdőfalvára érkezve a falu központjából már jól látható a községtől északra magasodó csipkézett sziklafal, mely számos üreget, hasadékot rejt magában.
Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túrán találtam meg ezt a geodobozt. Az Ordas-kő Torockó vidékének, Erdély e rendkívül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkított változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt.
A Ponor-kitörés vagy Ponor-vízkelet a Ponor-patak vízkitörése. Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam. A Ponor-réten a víznyelőktől sétáltunk a patak mentén.
A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található.
Guraró (románul Gura Raului, németül Auendorf) egy község Szeben megyében, a Szebeni-Hegyalja tájegységben. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik. Megvan a dobozka.
A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura, sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent. Kusztura-csúcs, románul Varful Custura.

Természeti értékek - Hunyad megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Máda barlangvár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Mar 2012-ben megtaláltuk. ;-) Szep park, köszi.
  • Keszitettem egy panoramat. Ha nem leszek tul lusta, ossze is rakom es majd feltoltom.
  • A Szentegyházasfalu feletti Oltárkőnél kirándultunk, rejtettünk aznap. Mivel rövidnek bizonyult a kirándulás, és a nap is akkor sütött ki, amikor leérkeztünk a hegyről, úgy döntöttünk, hogy hazafelé még megnézünk valamit.
  • Amikor a dobozt rejtettem, fél órát töltöttem a temetőben, keresve a megfelelő helyet. A kapuig nem mentem előre, de a temető feléig igen, és nem láttam kutyát.
  • A hazafele uton megalltam es megkerestem a ladat. Kicsit idobe tellett, mivel csak google map alapjan kerestem, mert a keszulekem "egeszsegi allapota" nem tokeletes, es a koordinata az erdobe mutatott.
  • Meglett a doboz. Válu már nincs és sajnos egyik forrás sem folyik.
  • A Sziklaablaktól jöttünk át ide. Elképesztő ez a barlang.
  • Kellemes kis pihenot iktattam itt be.
  • Azt hittem, hogy ez borvízforrás, nagyot csalódtam, hogy csak egy sima ápőpláta. De forgalmas hely, az az 5 perc alatt míg ott voltam, többen is jöttek demizsonokkal és nagy flakonokkal felszerelkezve.
  • Be van ázva?
  • Mária-kő északkeleti lelátó - Békás-szoros Pánik. Nem szándékoztam segíteni, nyugodtan vártam, de semmi. Pánikba estem, vajon több mint három éves dobozom hova is rejtettem?
  • Miután a nap első felében megmásztam a Tordai hasadék vasalt mászóútját, majd geodobozokat rejtettem a tordai sós tavaknál, eljött az ideje, hogy megkeressek néhány geodobozt is. Elsőnek Ó-Torda református templomát kerestem meg.
  • Mondhatnám, hogy se Bélát se várat nem találtunk. De nem mondom, mert mi vittünk magunkkal egy Bélát, hogy legyen valami sikerünk.
  • Sepsiszentkirályról indultam fél hét körül, és mielőtt hazafelé vettem volna az irányt, bemelegítésképpen kitekertem a városszéli villanegyedbe - Szentgyörgyön ezt úgy tudom, másképp hívják, de nem leszek rosszmájú. :)A doboz hamar előkerült, a kilátás is nagyon tetszett.
  • Szép hely mindenesetre. Hamarabb kicsit irtóztam felmenni a méhek miatt, de végül felmentem.
  • Petőfi Sándor bronzszobra - Marosvásárhely Cipőfűzős módszer. Elég csendes volt a környék dél körül is. A leírás alapján megtalálható a doboz, a cipőfűzős módszer itt is bevált.
  • Megtaláltuk a helyet, a forrást a fölé a nyáron épített új szerkezettel, friss vakolatttal. Doboz nincs.
  • Bözöd felől érkeztem, egy kocsit eléggé próbára tevő úton. Majd a rejtekhely közelébe érve hirtelen megjelenik az aszfalt.
  • Megtaláltuk, a leírás szerint. Gyönyörű templom.
  • A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval bejartuk a szorost, es annak peremen jottunk vissza.
  • A túránk legmagasabban fekvö dobozát a Kis-havasi kereszt alatt találtuk meg. Nagyon szép volt a kilátás, addig amig Illés le nem kergetett a hegyröl.
  • A Te kepeden levo szikla vagy 10 m jobbra van mint az en kepemen szereplo szikla. A Te kepeden lathato szikla egy dombbal folytatodik, mig az enyem mogott majdnem egyenes a terep.
  • Egy jó kis téli séta a tesommal. Míg a többiek síeltek a köves pályákon.
  • Mert eredetileg arra készültünk. Hogy az Erdélyben rejtett dobozainkat a hu-ra jelentjük be.
  • Ma ellenőriztem a Szerelmesek parkjának rejtekét. A geodoboz a helyén van.
  • Vagy mégis? Arra viszont megkérnélek, hogy segíts karbantartani ezt a geodobozt, és a Gecse Dániel-forrásnál levőt is.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Máda barlangvár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!