Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kakucs vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Kakucs vára

Kakucs vára

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kakucs vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Az országútról nézve Kőhalom sziklafal bazalt szikla
Az országútról nézve
Kövek a tóban Szent Anna tó kövek
Kövek a tóban
Gyalogos híd 1 gyalogos híd komp Mezőszentmargita Kerelőszentpál
Gyalogos híd 1
Mennyezet Meggyesfalva Bissingen Lázár vadászház kastély Marosvásárhely
Mennyezet
Cserépkályha Zalánpatak Répás medence
Cserépkályha
Facsonk Csíksomlyó
Facsonk

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kakucs vára fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kakucs vára!

A 1,52 km távolságra található, legközelebbi település, Kukuis turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A helybeliek által Hazugságok hídjának nevezett vasúti felüljáró Balázsfalva központi részét köti össze a déli, Hula-negyeddel. Közlekedési csomópont, itt találkozik a város hat fontosabb útja.
Resinár Szebentol 12 km-re fekszik. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
Kolc-vár a Retyezát-hegység festői környezetének legromantikusabb, valamennyire épségben megmaradt vármaradványa. Az utolso megtalalo legalabb 1 m-re nyomta be a fal belsejebe. Az egyik legendas varromom az almaimban. Geoládát találtak a kolozsvári túratársaink.
A Merisor faluhoz tartozó Rusesti házcsoport a Rachita patak mellékvizénél, a Rusesti patak mentén található, elszórtan. Itt halad át a Zsil-völgyébe tartó vasút, mely egy tökéletes kör alakú hurkot képez, miközben két, kisebb alagút is van rajta.
Retyezát-tengerszem, románul Lacul Stevia.
Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől. Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik.
Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre.
Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült.
Klincs-csúcs (fordítás kiejtés alapján), románul Varful La Clince.
Református templom Algyógy Torony nélküli, egytermes, gótikus alaprajzi jellegű épület. A református templom, egy régi, lebontott református templom helyén, a harmincas években épült.
Az Arany-hegy Piski (Simeria) közelében van, a Déváról Szászsebesre vezető ut mellett emelkedik. Miután a Piski Dendrológiai Parkban egy darabig hiába kerestem az ott elrejtett geoládát, sikerélménnyel ez a rejtekhely szolgált. A régi ládát nem találtuk, helyén egy másik, 2016-ban rejtett láda van, rengeteg bejegyzéssel. Könnyen meglett az Arany hegy kincse.
Katolikus Templom Nagyszeben A doboz valóban az egyik pinceablakban volt, de abban, ahova a koordináták mutattak. Talan 3 szor vagy 4 szer is oda dugtam a kezem ahol a doboz volt, megis trekkingklub vette ki a helyerol. Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom.
Krivádia vártorony Csak az újabb kutatások derítették fel, hogy valójában Perényi Péter építtette a zömök tornyot 1528 táján. Nagyon impozáns a hatalmas kútgyűrűre hasonlító vártorony. Krivádia községtől délre fekvő Gyálu-Babi dombon magasodó erődítményről korábban úgy tartották, hogy egy római őrtorony maradványa.
Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra. A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba.
Pietrele-tó (Köves-völgyi-tó).
A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe. Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben.
Pestere egykor erődített barlangját Parospestere határában kereshetjük fel. Felsőszálláspataktól mindössze néhány kilométerre délre, a Paros-patak mellett fekvő község két részből áll - az északra eső Parosból, és a hozzá 2,8 km-re délre fekvő Pesteréből.
Tölgyfa - Cebe.
Kohó-kövek Kőfalu A Kohó-kövek Kőfalu (románul Pietroasa) településtől délkeletre találhatók. A hely neve a régi osztrák térképen Eisen-Stollen, ami a német Bergwerkstollen-ből fordítva, magyarul vasbánya-bejáratot jelent.
A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Az ösztönökre hagyatkozva na meg a JKGÁBOR GPS-re sikerült megtalálni ezt a geodobozt is.
A reneszánsz épületet megvásárolta a Ferences Szerzetesrend, hogy azt felújítva, egy Bethlen fejedelemre emlékező Múzeumot, és országúti vendégfogadót alakítsanak ki az évszázados falak között.
Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Felérve gyönyörű kilátásban volt részünk. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval turaztunk a kornyeken. A Torockói hegység északi részén, Vidaly (Vidolm) fölé emelkedő, a DN75-ös országúton Vidalytól Lunca ArieAYului-ig látható sziklacsúcs.
Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Mivel a geodoboz a templomban van, három koordinátát mértünk kint, majd a templom alaprajzát is figyelembe véve kaptuk meg a rejtek koordinátáit. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban.
A Ponor-rét, melyet az Isten tenyere néven is emlegetnek, a Kudzsiri-havasok Gradistea Muncelului-Cioclovina Nemzeti Parkjában található. Köszönet a játékvezetőnek, tőle hallottam először erről az ízlésemnek megfelelő helyről.
Pelága agyarai, románul Coltii Pelegei.
A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett. A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
Felülete 3,02 hektár, mélysége 9,3 m. A Galcescu- vagy Calcescu-tó a Páring-hegység legnagyobb glaciális tava.
Erődítmény Felsőszálláspatak Felsőszálláspatak község a Retyezát-hegység északi lejtőjének végében, a Hátszegi-medence déli részében terül el. Mi több, egy másik doboz véletlenszerű megtalálásánál is, mialatt a megfelelő rejteket kerestem. A doboz megvan, igaz 6 éve nem nyúltak hozzá.
A Campu lui Neag - Gura Butei - Szkokul-szoros - Bárány-mező - Campusel útvonal a Nyugati-Zsil mentén halad, földrajzilag előbb a Vulkán-hegység és a Retyezát, majd az Oszlea-hegy és a Kis-Retyezát határvonalát követi. Jorgován-kő mászás előtt kerestük meg a ládát.
Jorgován köve-csúcs, románul Varful Piatra Iorgovanului.
Sztenisóra-tó (Esztena-völgyi-tó).
Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
Rejtettem a Kopasz-Detunáta tövében levő törmelékkel borított mező szélén, ahonnan jól láthatóak a bazaltoszlopok. Iza, Zitrom, Tibi, Emese, Laci, Lajcsi, McFly. Gyerekkorom óta nem jártam itt.
A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját. Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt.
Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. A tövisi református teplomba nem jutottam be. A középkori plébániatemplomot a román korban építették, legkésőbb a XIII-dik században, a fenti adat szerint 1293 előtt, amikor már oklevélben szerepel.
A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.

Történelmi-kulturális értékek - Hunyad megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kakucs vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Víz hozta (létre), víz vitte el. Sajnos a tavaly (2020-ban) elvitte a víz.
  • Mivel csipi a város egyik legjobb rejtéseként számolt be a másik ládáról, gondoltam, hogy megkeresem. Még kerestem korábban is de akkor nem találtam meg.
  • Amig be nem indul a kezelőközpont, addig könnyebb keresni, mert nem látnak meg.
  • Közös kincskereső-kiruccanáson vettem részt a mezőkölpényi tó mellett elrejtett geodoboz rejtőjével. Mivel nagyon eltöltöttük az időt a mezőcsávási református templomnál és haranglábnál, már csak annyi időnk maradt, hogy ide eljöjjünk.
  • Ezt is megtaláltam. Bár ugyanazt a helyszínt bemutató, de egy másik geodobozt, egy másik rejtőtől, és egy másik rejtekben.
  • Pompás panoráma tárult a szemem elé. Nagyon szép hely, kár hogy mostanig nem jártam ott.
  • A rejtő kamerán követi a rejteket? Mert dörög és villámlik ahogy csak teheti.
  • Az abonyi természetjárókkal Erdélybe utazva kerestem meg Teveladyvel. Köszönöm a rejtést.
  • Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. Biza nem nehéz elsétálni mellette.
  • Ha semmi okos, tartalmas, vagy poénos nem jut eszetekbe, itt van néhány ötlet. Le lehet írni, hogy hány csillagosra értékelitek a terepet, amelyen eljutottatok a rejtekhelyre.
  • Van amikor az otthoni tervek nem valósulnak meg a helyszínen. Február elején a Vidalykő volt a célunk, de menetközben újraterveztük az útvonalat és elmaradt a "csúcstámadás".
  • Nehéz volt nem káromkodni.
  • A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Szerencsére nem sokáig maradtak.
  • Végre egy olyan geodoboz és rejtés ami megérdemel minden dicséretet. Mérete ellenére volt benne minden ami kell.
  • Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. A hely gyönyörű és nagyon sok vad van.
  • Tenyleg otletes es erdekes a doboz, en meg ilyennel nem talalkoztam rovid palyafutasom alatt, az ember nem is gondolna, hogy ott lehet. Jarokelok voltak de sikerult jol megoldani.
  • A VI-ik rejtekhely találkozó második napjának első állomása volt ez a völgyhíd. Vonattal érkeztünk ide a karakói állomásra, majd gyalogosan visszafele, rendre megnéztük a többi völgyhídat is.
  • Szerencsénk volt, hogy eddig esőkkel teli időjárásunk volt, mert a vízesések meg a patakok bő hozamúak, és látványos a megjelenésük. Csak azt nem értem, miért nem szabad benne fürdeni.
  • Református templom - Bodos Bodos. A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban.Szimpatikus kis templom.
  • Sajnos ezt a templomocskát az utóbbi időben többször is kirabolták. Most éjjel is elég jól ki van világítva.
  • Sötétedés után érkeztem a forráshoz, ahol épp nem volt senki. Határozottan a rejtekhez mentem, kivettem a geodobozt, majd a közeli Szerelmesek parkjában ültem le egy padra.
  • Mivel a templomot körülvevö falban levö geodoboz eltünt, egy újat helyeztem el, egy kicsit távolabb.
  • Március tizenötödikén rejtettem, amikor rendőrök őrizték. Én is a cipőfűző módszert használtam.
  • Arra azért még kiváncsi lennék. Hogy légvonalban közelítetted meg a rejtekhelyet, a mágnesvasútvonalakon keresztül, vagy megkerülted a fél metropoliszt?
  • Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal. Nagyon erdekelt az egesz nagyon gazdag leiras a helyrol.
  • Mivel aznap a környéken rejtettünk a trekkingklubbal, tettünk egy kis kitérőt és szakítottunk időt egy kis kincskeresésre is. A dobozkát igen könnyen megtaláltuk.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kakucs vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!