Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Branyicska tava

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Branyicska tava..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Branyicska tava felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kaszálók Rez nyaka Gyergyói havasok
Kaszálók
A park Nagyenyed diákemlékmű
A park
Háromlábú csőtorony Németkalap Somostető Marosvásárhely
Háromlábú csőtorony
Régi sírkő - 2 Kisbacon régi temető
Régi sírkő - 2
Unitárius templom 6
Unitárius templom 6
A Nagyváradi bazilikában Nagyváradi római katolikus bazilika
A Nagyváradi bazilikában

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Branyicska tava fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Branyicska tava!

A 0,94 km távolságra található, legközelebbi település, Branyicska turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kakucs vára
Bedellői-cseppkőbarlang Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Az ösztönökre hagyatkozva na meg a JKGÁBOR GPS-re sikerült megtalálni ezt a geodobozt is.
Krivádia-szoros A völgyhídról néztük a szorost, nem volt kedvem a Banica után újra mezítlábra vetkőzni.
ökör kéménye-sziklakürtő Régi tervünk volt, hogy Bélavárat téli köntösben is tekintsük meg. A kék pont jelzésen indultunk fel a Bélavár tetejére. Az ökör kéménye-sziklakürtő Bélavár egyik leglátványosabb pontja.
Csomfu-tó Retyezát-hegység Vashíd Lugos Piszkos-tó Retyezát-hegység
Hőség-domb kőtojása Pedig gps koordinátánk is volt. Nem kis munka volt megtalalni a kotojast.
A Déli Kárpátok szivében emelkedő Retyezát egyike a Kárpátok leglátványosabb hegytömegeinek. Habár a fél hegyet összemásztam érte. Nem tudom mi lehet a bibi, 3 meter pontossaga volt a gpsnek mikor bemertem. A Pelága-csúcs nem volt betervezve a mai napra.
Bégaszuszányi halomsírok Tiku (Ticu) halma, egy Hallstatt-kori szentély, 540 méterre van a templomtól és 20 méterre délre a vasútvonaltól. A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Bégaszuszány településtől északra több halomsírból álló régészeti lelőhelyt találunk.
Románia egyik legfestőibb helye, egyik legszebb tanyavilága, a fotósok paradicsoma, a Fundatura Ponorului nevű falu. A Ponor-patak völgyében található, mely része a Gradistea Muncelului - Csoklovina Nemzeti Parknak, a Surján-hegységben.
Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra. A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba.
Bethlen Gábor-múzeum és várkastély Marosillye Marosillye egykori várkastélyából napjainkra már csak egy 15 x 15 m bástya maradt fenn. Jelenleg, a régi helyére épült Bornemissza-kastélyban kórház üzemel, udvarára autóval is be lehet hajtani.
Dákfej-szikla Bégalankás
Moloch-kilátó Szamos-Bazár A Szamos bazár szurdokára nyilik kilátásunk, jobról a Moloch vízeséssel és balról a Belvedere sziklafala tornyosul a maga körülbelül 100 m-es magasságával. A dobozkát kiesve találtuk a sziklapárkányon. Ez alkalommal egy hétvégét töltöttünk Pádison. A koordinátákat kijavítottam, a meli és csapatja által bemért értékekre.
Stirbu-tó Retyezát-hegység Sztrázsa Zlata-csúcs Retyezát-hegység
Kusztura-nyereg Retyezát-hegység Kusztura-nyereg, románul Saua Custurii.
A zsinagóga az megtaláltatott. A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény.
Pelága-tó, románul Lacul Peleaga vagy Taul Ghimpele.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett.
A Pádisi-menedékháztól a Ponor-rét felé tartva (kék, illetve sárga pont fehér alapon) érdemes megnézni a Pádis-víznyelőt. Bánffyhunyad felől közelítettem meg a Pádist, az út katasztrofálisan rossz. Kikerics nézőbe jöttünk.
A szirt több irányból közelíthető meg - a Glavoi-ról, a Csodavártól (a Porcika-zsombolyon át), a Bársza-katlan, illetve az Eszkimó-jégbarlang felől. Eke-túrán voltunk a Pádison. A Pádis szívébe, a Galbina-szirtre hívunk Téged.
A császár bükkfája Muncsal
Retyezát-tengerszem, románul Lacul Stevia.
Észak-Lolája-csúcs.
Kék-barlang Kőfalu Pád-i eltűnt magyarok
Délmagyarország legtekintélyesebb római municípiuma, Tibiscum, Krassó-Szörény vármegyében feküldt, a mai Zsuppa helyén. Igazából sokkal impozásabb építményekre számítottam.
Református templom Tövis Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. A tövisi református teplomba nem jutottam be. A középkori plébániatemplomot a román korban építették, legkésőbb a XIII-dik században, a fenti adat szerint 1293 előtt, amikor már oklevélben szerepel.
Kb 20 évvel ezelőtt többször is jártam itt, de nem tudtam a vízesésről. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja.
A volt emlékmű felirata: Hunyadi János tizenötezer vitézével, az 1442-iki szeptember 6-án e szorosban verte szét Sehabeddin beglerbégnek Erdélybe nyomuló nyolcvanezer főnyi hadseregét. A dicső fegyvertény örök emlékéül állíttatá ez oszlopot Hunyadvármegye közönsége a honfoglalás ezredik évében.
Cotelul Dobrestilor kitörés A helynévnek nincs magyar megfelelője. Cotelul Dobrestilor kitörés.
Unitárius templom Verespatak Megtaláltuk a dobozt, benne a dominóval.
Szkerisóra köve-csúcs Godján-hegység Szkerisóra köve-csúcs, románul Varful Piatra Scarisoarei.
Kicsi-Zsíl-szoros Páreng-hegység Petrozsénytől a Szárazgödör (Groapa Seaca) menedékházig az aszfaltút a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgyében vezet. A szép szorosban számos magasról lezúduló, nagy hozamú vízesést láthatunk.
Kőközi-szoros A szoros hossza 3 km, mindkét oldalán kiváló kilátóhelyekre kapaszkodhatunk fel. Torockó és Nagyenyed között az autóút áthalad a Kőközi-szoroson, az Enyed-patak jó 250 méter magasságú sziklafalak között tör át.
Ferenc József szobrának talapzata Karánsebes Ferenc József egészalakos szobrát 1906 október 7-én avatták fel Karánsebesen. 1943-ban eltávolították, azóta a talapzaton Dragalina tábornok szobra áll. Az igazat megvallva, szerintem az öreg császár jobban nézett ki azon a talpazaton.
Nagy-völgy-csúcs, románul Varful Valea Marii.

Természeti értékek - Hunyad megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Branyicska tava adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Én is huszonéve jártam itt utoljára. Most még szebb a vízesés, mert bővizű.
  • Hermann Oberth emlékére - Medgyes Rakéta. A herr profesor egy zseni volt. Sok anekdota kering róla, az öreg medgyesiek még mesélnek ezt-azt.
  • Papláz - Lövéte Emlékhely és elrettentő-tábla. Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként. Örvendek, hogy ennek köszönhetően, István jóvoltából végül geodoboz elhelyezésére is sor került itt.
  • Dávid Ferenc téri unitárius templom - Marosvásárhely Az én rejtésem. Marosvásárhely egyik új templomának, a kövesdombi Dávid Ferenc téri unitárius templomnak a bemutatása. A létrehozott ládaoldal segítségével, leírás és fényképek által.
  • Barcarozsnyó vára Barangolás a várban. Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Ideális volt a terep.
  • Szent Joákim-kápolna - Szent Anna-tó VII.. Miután kisiránkoztam magam az előző bejegyzésemben, most rá kell jöjjek, hogy második megtalálóként első bejelentő vagyok. Ki korán kel, egész nap álmos.
  • Bár több környékbeli fatemplomot szerettem volna felkeresni, útitársam türelmetlensége és érdektelensége miatt, ez alkalommal csak ezt az egyet sikerült közelebbről megnézni.Aki Kolozsvár irányából utazik Zilah felé, érdemes időben kinéznie a letérőt, ugyanis egy kanyarban található, és hirtelen fordul vissza.
  • Tálasbérce - Székelyvarság Legóbácsika. Honnan lehet beszerezni olyan legóbácsikát? Vagy legalább a fejét :-).
  • Rég nem kacagtam ilyen jóízűt. Akkor maradjunk a geonaccságánál?
  • Valamiért az az érzésem, hogy nem a Kalibáskő szikla tetején elrejtett geodobozt kaptad meg. Hanem egy másik, csak a com-on bejelentett geodobozt, mely innen másfél km-re található.
  • Unitárius temető - Csíkfalva Megrágva. A sírköveket nem láttam, nem is volt sok időm. A doboz kupakját egy kicsit megrágta az egér.
  • Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Úgy tűnik egy kicsit módosult a rejtek környéke.
  • Én a naplementéket le szoktam késni. Fotókat csak fehér-feketéket készítettem.
  • Csíkbánkfalva 2 0003. Na,ez megvan.Először a fenti kápolnához mentem,aztán jöttem rá,hogy nem az.
  • Gergely János-féle kővályú - Székelyvarság Kő mögött, kő alatt. Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút. A geodoboz a helyén volt.
  • Katolikus templom - Polyán Villám. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről. Plusz csak egy villámlevezető van a templomon.
  • Megvan a doboz. Elég sokat kerestem, míg rátaláltam a rejtekre.
  • Tele-tele volt az út leparkolt gépkocsikkal. A tavak partja meg horgászokkal.
  • Útban voltam hazafelé. A vízeséshez közel útjavítási munkákat végeznek, felváltva engedik tovább az itt áthaladó kocsikat.
  • Firtos vára Esős időben jöttünk fel. A Firtos felhőbe burkolózott, de megérte.
  • A rejtek, így a geodoboz is ajtón belül található. Megtalálásához idáig ki kellett nyitni a furfangos népi zárszerkezetet.
  • Elkonyvelhettem a sikert.
  • Patkó-kő Patkó-kő novemberben. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Nem találtunk itt egy igazán kényelmes kilátópontot, a fenyők sűrűjében csak néhány talpalatnyi hely enged kilátást Fehér-mezőre, illetve a szikla alatt elterülő területre.
  • Meg nem volt andungom, hogy most feltegyem azokat amiket az utobbi idoben megtalaltam. Zathureczki, zete to, budosfurdo vagy masok.
  • Enduro Crossmotor pálya - Güdüctelep - Gyergyószárhegy Motor-sirülő. Motorosok, és nemcsak, tekergőztek a környéken. A táj nagyon szép volt, még két kiskutyát is láttunk.
  • Néra alagútjai Alagutak. Szerintem jó helyen kerestem, csak nem eléggé. Kimásztam az alagutak fölé, a rejtek fotó szerint jó helyen.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Branyicska tava? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!