Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Várhegy - Homoródalmás

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Várhegy - Homoródalmás

Szép kilátást biztosító magaslat Lövéte és Almás között. Egyik lehetséges megközelítési módja, ha Almásról a hegyen keresztűl Szentmártonba vezető uton indulunk el.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Várhegy - Homoródalmás felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Temető a Bagolyvár alatt
Temető a Bagolyvár alatt
Csúcspanoráma - 2 Lukács sziklái Kelemen-havasok
Csúcspanoráma - 2
Kis létra Korond sóskút
Kis létra
Ravatalozó Csíkszentlélek temető
Ravatalozó
A várfal Fogaras
A várfal
Jelzőtáblák Hasadék-nyereg Kis-Királykő
Jelzőtáblák

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Várhegy Homoródalmás fotóalbumba!

Fedezzétek fel Homoródalmás és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Várhegy!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,95 km távolságra található, legközelebbi település, Homoródkeményfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Lövéte környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket. Ötletes rejtés. A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település.
Mihályvára Mátéfalva A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü.
1324-ben jelentkező neve Szent Márton tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik. Együtt találtuk meg, miközben Balázsfalvára utaztunk, elhozni egy könyvörökséget (két tonna könyvet). A fotók alapján beazonosítottuk a rejteket, de a ferde fát már kivágták.
Mikes- és Apor forrás, Tusnádfürdő. Az első "Relytekhely-vadászat Erdélyben" találkozó második napjának reggelén találtam meg ezt a dobozt. Az elsot az eso akadalyozta. A tusnádi IV.
Stefan Untch-ház Nagysink
Széles-, vagyis Szelesel-tető.
Katonáné hegyese Abod Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé. Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán.
A létesítmény területén mászóköteles játszótéri elemek, labdajátékokra alkalmas pályák, gumiburkolatos futópálya, és egy krossz- és kerékpárpálya is van. Az egykori Szeredai-fürdőnél sport- és szabadidőparkot alakítottak ki, a különlegessége egy többszintes kilátótorony.
Albert-ház Segesvár Az Albert-házban található a Hegyi iskola bentlakása, mely ma a német tannyelvű Joseph Haltrich Elméleti Líceumhoz tartozik.
Markus-ház Segesvár
Szent István-kápolna Perkő A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Ezt, bizony nem találtam meg. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Kisfenyős-kő Parajd Rabsonné várával szemben, a Kis-Küküllő másik oldalán, érdekes sziklaképződményeket fedezhetünk fel. Ma Szovátán adódott munka, így a munka végeztével megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Számítottam rá, hogy István fogja megtalálni elsőnek ezt a rejtést. Diplomatikus leszek, mindkettő.
Ilona-forrás Homoródfürdő Az Ilona borvízforrás Homoródfürdő délnyugati részének még használható forrása. Kezdetlegesen fedett, küpübe foglalt forrásvíz.
Nem volt tiszta, hogy hol kell keresni es a hirdetotabla is teljesen ures volt. A koordinatak Csikpalfalvan jok, a hirdetotablahoz vezetnek, egy vilagoskek, fakeretes, uvegezett ajtos kisszekrenyke, epp a bejarati kapuval szemben, a templom oldalan. Megtaláltuk a tojást. Középkori templomáról nincs adat, régi kápolnája helyébe 1843-ban építenek újat, majd az 1930-as években templomot.
Fehérnép sarka Makfalva A Fehérnép sarka egy jellegzetes alakú domb Makfalva északkeleti részében, a Kis-Küküllő baloldali partján, a Nagyszeg csorgója és Andrásuta pataka között. Mivel hasonlít egy karcsú női lábra, valószínűleg a felszíni forma határozta meg a helynevet.
A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava. Szemerkélő esőben találtam meg ezt a rejtekhelyet. Csend van mindenhol csak a fák ropognak ahogy az első hópelyekkel köszön a tél. Ennek a becserkészésével már előző nap is megpróbálkoztunk, de inkább Székelyvarságot választottuk délutáni programnak.
A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el. A nárciszmezőtől jöttem, anélkül, hogy visszatértem volna az utra. A szencsedi nárciszmezőről jöttünk át, hogy ellenőrizzük a dobozt. Maga a csoda ez a völgy, most nárciszvirágzáskor pláne.
Ivóvízmedence és szivattyúállomás Marosvásárhely A zárt parkkal körülvett létesítmény Radó Sándor tervei alapján készült, szecessziós stílusban, 1908 és 1911 között. Az 1-es számú ivóvízmedence és a szivattyúház az egykori Széll Kálmán (ma Verii - Nyár) utca 4 szám alatt található.
Roman S-ház - Szűcsök (románul Cojocarilor) utca 2 szám, Segesvár.
A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek. Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk.
Felső gát Marosvásárhely A Marosvásárhelyi 1-es gát vagy ismertebb nevén felső vagy régi gát az egyik legrégebbi, amelyet a Maros szabályozására építettek. Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. Másodiknak kiszemelt rejtekhely a Felső gát volt.
Jellemző a hely egyedien gazdag változatosságára, hogy a Vörös-tó só-koncentrációja elég magas. Szeretem az áprilisi csendet Szováta környékén. Befagyva fogadott a Medve is, a Piroska is. Áprilisban, az én hibámból nem maradt ceruza a dobozban.
2011-2012 környékén a szovátai önkormányzat a sóhegyek tövéből, a hegyből kibukó sósforrás vizét, a géravizet, a Géra utca, Csendes utca, Tölgyes utca találkozásához, az egykori Géra fürdő területére vezette be. Már rég készülök megkeresni ezt a rejtést, de csak most került sor rá. Mig sokan otthon toltottek a husvetot v. A henger a helyén van, a mágnes működik.
Evangélikus templom Hundorf Csatófalva Csatófalva egykori Hundorf faluhoz tartozó evangélikus-lutheránus temploma stílusjegyeiben a gótikus kort idézi a XV-dik századból. Csarnoktemplomnak épült, barokk oltára 1762-ből, Philippi Georg segesvári mestertől származik.
Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. A malmot körbejártuk, nézelődtünk, érdekes. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők.
Cserealja Zöld Park Marosvásárhely A Cserealja Zöld Park egy korszerű marosvásárhelyi szabadidőközpont, mely a Tudor lakónegyedben, a csendőrség szomszédságában található, négyhektáros területen.
A Boros-patak völgyében terül el Borospataka, mely Gyimesközéplokhoz tartozó település. Elsőnek találtuk meg a dobozt, ezen a lélegzetelállító, mesebeli fennsíkon. A Hideg-kút tulajdonképpen a Boros-patak forrása, ez utóbbi a Tatros-folyóba ömlik.
Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
I Ferenc József megkoronázása Marosvásárhely I Ferenc József megkoronázása a Kultúrpalota előcsarnokában, szemben a főbejárattal - Sidló Ferenc 1913. Városháza tér, Marosvásárhely.
Környékünk tele van titokzatos régi létesítmények nyomaival, egyesekről többet, másokról kevesebbet lehet tudni. A nyár és kora ősz folyamán több alkalommal is jártam erre. A nádasszéki borvíztől indultunk, jó kis erdei séta volt, mire kiértünk a tetőre. Azok számára, akik szeretnék követni-keresni az Ördögárok folytatását, itt egy kis segítség.
Bolyai Farkas almafája csak 100 évig élt, majd kiszáradt - Új csemetét ültettek a régi helyére. Sokáig nem jelentettem be ezt a rejtekhelyet megtalált rejtekhelyként mivel én rejtettem. Jó érzés elsőnek megtalálni egy rejtekhelyet, bár szégyellem, hogy eddig nem tudtam az almafa létezéséről. Könnyű kiválasztani messziről az almafát.
A homoródalmási Sóskút Lövéte felől a második Sóskút utcai bejárat végében található, a patak partján. Tavasz Tündér csak nagyon kimérten osztogatja kegyeit, de azért érdemes elindulni, mindig akad látnivaló.
Brontosaurus háta-sziklakilátó A Brontosaurus háta egy sziklakilátó, mely 90 m távolságra van a Bálványkőtől. Belátható innen a Keresztény-havas nyugati része, jó időben pedig a Bucsecs-hegység is látszik.
Delnén, a falu szélén, egy kis kápolna áll, ez ma a falu rendszeresen használt temploma - a XV-dik században épült poligon záródású gótikus szentéllyel, csúcsíves diadalívvel és ablakokkal. Pontosabban, hol vagytok helyi kincskeresők, rejtők? A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam.
Munkás Marosvásárhely
A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés. A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben.
Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Sajnos a siklo fele csak a patakon keresztul lehet atmenni (a siklolejarattol a patak menten felfele 100 m utan at lehet ugralni a koveken), elegge romos allapotban van minden ami a siklo alkatreszeikent illetve mellekepuleteikent szolgalt valamikor. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára.
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak. Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj.
Ti vasárnap sétáltok, alvás helyett? Megtaláltuk. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Kincsás vára rejtekhelyet. A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete.
A Zete-tanösvény egyetlen pontja, ahonnan tiszta időben jól látszanak a Görgényi-havasok. A Dél-Görgény a Bucsin-tető és Libán-hágó között húzódik, főbb csúcsai a Somlyó, a Hegyeshegy és a Csomafalvi Délhegy.
Szabadnap lévén kész zsibvásár volt a házikó körül, és rengeteg szemét. Fontos turista csomópont a nyereg - túl a csodás panorámán, amit nyújt. Ennek is az elso megtalaloi voltunk. Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Várhegy adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Homoródalmás térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Lövéte és Homoródalmás között valahol félúton félrehúztunk, leparkoltunk. Előzőleg a GPS-t nézegetve bemértük, hogy innen a legrövidebb az út a ládákig.
  • A geoüveggel megjelölt földvár felől érkeztünk ide, majd innen ereszkedtünk le újra a kőbányához. A kőbányától a földvár geodoboza felé erdős, meredek oldalon kell kikapaszkodni.
  • Utolso erommel, meg a vilagossag mellett erre is elindultam. Ami igaz az igaz, eleg nehezen lett meg.
  • Gyors megtalálás a részletes adatok alapján. Ez mai második ládánk, ezelőtt a Hargita tetőn logoltunk.
  • Csaladommal kozosen ez volt az elso keresesunk, igaz a kicsik eleg nehezen birkoztak a suru tereppel (2,3 ev). Kicsit megzavart minket a leiras es elo fat kerestunk, de aztan a GPS vegul rairanyitott a rejtekre.
  • Forgalmas hely, mármint a borvíz miatt. De most nyílnak a kosborok, egyszerűen gyönyörűek.
  • Pontosan egy evvel ezelott, egy 19 fos magyarorszagi ladasz csapattal elkovetett turazas alkalmaval. A visszafele uton kerestuk fel ezt az erdekes fat.
  • Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. Szerencsére az egész temetőben egy helyen van orgonabokor, így nem volt nehéz.
  • Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút. A geodoboz a helyén volt.
  • Ha arra jarunk felkeressuk.
  • Érdemes ilyenkor felkeresni ezt a helyet, mikor az ember magára van és kedvére nézelődhet, gondolkodhat régi és mai történéseken, és nem csak azért, mert idegenek jelenlétében elég nehéz lenne a dobozt megkeresni.
  • A GPS 0 métert mutatott azon a helyen, ami az Agyagfalva 2 című képen középtájt van. A táblán látszik, hogy az építkezést nemrég kezdték el.
  • Az állomás felől közelítettük meg a rejteket. A házakat jobb oldalról megkerülve kimentünk a mezőre és a gyárkerítés ÉK sarkánál meglett a doboz.
  • Hogy nem találjátok a dobozt, ami mágneses és a sarki torony melletti fekete kerítésre volt feltéve, mi is oda rejtettük vissza úgy, hogy ne legyen könnyen látható. Amikor mi visszarejtettük, kúszónövény és sok levél volt a kerítésen.
  • Fergettyűvár - Egerpatak Ide GPS kell. Ezt már nem sikerült megtalálnom. S aztán rengeteg a szúrós bokor, van mit keresni.
  • Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Nem hinném hogy a kecskék a természetvédőknek dolgoznak.
  • Asztalkő - Csíkkarcfalva Biztos vagy benne?. Vagy megkérdeztétek a matektanárnőt? És mi lesz a purdékkal?
  • A Székelykő megmászása után elmentünk Torockószentgyörgyre ebédelni a Székelykő Panzióba. A várat nem teljesen a kijelölt útvonalon közelítettük meg.
  • Csicsói-várszikla Csicsói vár és szikla. A Csicsó fölötti Vármezőnek nevezett magaslat déli peremén, egy kisebb fenyvesben rejtőzik a Csicsói várszikla. E kimagasló sziklaszirt körül az erdő egy hajdani várfal maradványait takarja.
  • A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is. Mivel zárva volt, így csak kívülről tudtam körbesétálni.
  • Tovább sétáltunk a tavak környékén. Hamar megtaláltuk a rejteket, ezúttal szerencsénk is volt, benne volt a doboz is.
  • Hárman kerestük ezt a geotojást, hármunknak összesen csak két szemünk volt. Sajnos ezek sem bizonyultak sasszemnek.
  • Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. Aznapra a két háromkúti, illetve a Kis-Békás-vízesésnél elrejtett, koordináta nélküli rejtés megtalálása volt betervezve.
  • Majdnem egy éve kerestem ezt a dobozt és akkor nem sikerült megtalálnom. Az idén egy jobb GPS-el tértem vissza, de a tapasztalatom ugyanaz volt, korulbelul 20 méteres pontosság.
  • Egy órai keresés után sem találtuk meg. Pedig majdnem mindent felforgattunk, a nagy hó ellenére.
  • Miutan a bor mar atvaltozott vizze a Varhegy elnevezest atkeresztelnem Foldvar nevre. Tudnilik a fenti rejtekhely egy korkoros kis foldvar tetejen (csucsan) talalhato.

Sikerült eljutni Homoródalmás környékére? Tetszett a Várhegy? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!