Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Tusnádfürdő tiszafája

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Tusnádfürdő tiszafája

A Csíki-medence s egyben Hargita megye legdélibb települése a Csomád vulkanikus hegytömb lábánál fekvő Tusnádfürdő. A gyönyörű környezetre a legjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc József császár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tusnádfürdő tiszafája felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Látvány júliusban Büdösfürdő cinóber higany bánya
Látvány júliusban
Lábfürdő Kis Békás patak szoros vízesés
Lábfürdő
Figyelmeztetések Sztán völgye kanyon
Figyelmeztetések
Logbook
Logbook
Katolikus templom Csíkszentmihály katolikus templom
Katolikus templom
7457 Büdösfürdő Szemeskő
7457

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tusnádfürdő tiszafája fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tusnádfürdő tiszafája!

A 0,38 km távolságra található, legközelebbi település, Tusnádfürdő turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Tusnádi fürdő
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Gyilkostó-telepről Háromkút felé vezető útból, az Alsó-szoros közelében egy talajút indul a gerincre. A gerinc hangulata sajátos, a végig tekergőző lövészárkoknak és bunkereknek köszönhetően.
Ilósza-patak völgye Cifra-Bükköt csak az ismeri, aki sokat jár Kirulyba és bejárta a patakokat, felkapaszkodott a hegyhátakra. A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye. Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede - hozzá indultunk látogatóba.
Görgő-tető Baróti-hegység A Baróti-hegység erdővel borított szelídhajlású hegyek-dombok képét nyújtja. Ez is az utamba esett a Benko kert fele.
Már sokszor jártam a várnál. Nagyon benotte a gaz a varrom kornyeket. Felesegem es fiam segitsegevel megtalaltuk. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út.
Megtaláltam a ládát. Gondoltam, hogy te leszel az első :D). Amikor megérkeztem Uzonkafürdőre, már be volt sötétedve. Uzonkafürdőből vezet az út a Pisztrangos-patak völgye fele, ahol régen Uzonkafürdő elődje, az egykoron híres Pisztrangosfürdő volt, de ez a XVIII-dik században megsemmisült, és ma már a nyomai sem látszanak.
Székelyudvarhely Budvár negyedében, a Nagy-Küküllő partján, létezett egy egykor igen kedvelt gyógyfürdő, mely 1944-ig működött. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére. Egykori helye megközelíthető a Budvár, majd Fürdő utcákon keresztül, át a Székhídján.
Nagy Csomád-csúcs Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén.
A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba. Megtalaltam a dobozt csak az ido nehezitette a keresest. Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. Nagyon izgalmas hely.
A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát.
Csíktaploca kőrisfája és hársfája a jelenlegi kultúrház, a volt Lázár-kúria előtt áll, társai azoknak a fáknak, amelyeket a kollektiv gazdaság idejében kivágtak. Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi.
Vadasi várhegy A Vadasi varhegyet foleg Kozepajtarol lehet latni espedig pontosabban a falu feletti Domosrol, a varhegy maga 832 m. Eszakrol a masodik vilageges idejen megepitett Vadasi hadiut hatarolja, mig delrol az ugynevezett Kis Ulok patakanak eszaki mellekaga, a Barta arka.
A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek. A hely megérdemelne egy igazi geodobozt. Egy szép túra volt. S lennebb a Mikes-fürdőknél is lehetne rejteni.
Az egyik kép címe A szarvak között, a másiké Lovas farmról. Sepsiszentkirály környékét böngészve a neten, két érdekes fotóra bukkantam a Panoramio egyik oldalán.
A Leánykavár egy régi erődített település. A sutei borvizes lada utan ezt is megtalaltuk, es meg szuz is volt. Hát az úgy volt, hogy mint a mesében, a dobozban hagytam egy gyűrűt. Megtaláltuk, jobban mondva csak a doboz maradványait.
Csíkszentimrén a romos állapotban lévő Henter-kúria előtti évszázados akácfák és vadgesztenyefák mesélhetnének a Henter családról és a település eseményeiről. A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk. Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni.
Ezen az úton, személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk a patakon átmenő hídhoz. Az 1A főúton kell menni Négyfalut elhagyva Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utatValea Stanii felé.
A egykori kisipari építmény a XX-dik század elején épült. A gyergyóditrói régi mészárszék és harangláb a Szarvas utca 7 szám alatt található.
Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk.
Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján.
Harmadszor jartam ott, mikor vegre sikerult megtalaljam. Miután végignéztük, egy másik kincskeresővel az összes akácfát. Minden akacfat vegigjartam, mig megtalaltam. Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között.
1426-ban, amikor Zsigmond király szabadalmakat ad a Bereckre települőknek, szászok telepednek ide is és alapítják Szászfalut. Most már tudni fogjuk hol végződik Szászfalu, és hol kezdődik Sárfalva. Valóban szükség lenne ezeknek a falvacskáknak (Oroszfalu, Szászfalu, Sárfalva, Nyújtód) a részletesebb bemutatására. Ott voltunk a rejtésnél.
A második osztrák katonai felmérésen a Honvéd Denkmal megnevezés szerepel, egy kis emlékmű grafika mellett. Mar 2022 oktober 11-en megtalaltam a dobozt (lasd a rejtek bejegyzeseben) majd 2023 januar 25-en ujra. 1896-tól kezdődően a millennium emlékére emlékfákat, általában fenyveseket ültettek.
Az Avas-tetőre akár személygépkocsival is fel lehet jutni, a kilátásért érdemes. Csak kicsit máshol van most. Szerintem valaki a követ bevitte az udvarába, hadd legyen egy saját kis szent köve. Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre.
Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
Tanyavilág Gyürke Gyürke Csíkszentgyörgyhöz tartozik, személygépkocsival megközelíthetetlen. Menaságtól körülbelül 14 km-re található, ami két és fél óra szekérutat jelent, a Fiság-, majd a Csobányos-patak mentén.
Egykori Hungária szálló, ma a Posta épülete - Sepsiszentgyörgy, 1 December 1918 utca 18. Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen. Épült 1907-ben.
Csíkszereda régi központjában, a jelenlegi városháza és a Mikó vár között áll az évszázados szilfa. A méltóságteljes fa koránál fogva sokat mesélhet a környezetéről, hiszen a legtöbb épületnél idősebb.
A Varsavész-rétláp védett terület Újtusnádtól észak-keletre, az Olt földrajzi jobb partján terül el, összesen 30 hektáron. Elmocsarasodás útján létrejött ártéri láp, védett, ritka fajok élőhelye.
Bodos a Barót felől jövő főúttól kicsit bennebb,  nyugalmas környezetben, dombok között, egy teknőben fekszik. Azt hiszem mi vagyunk az elsők akik megtaláltuk, a logfüzet szerint. Bodvaj fele utkozben egy kis kitero, es mar meg is van a rejtek. A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban.
Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel. A Felsőháromszék legfelső csücskében vándorolva megcsodáltuk a medencét Kézdimartonos és Ozsdola között félúton.
Nemrég cseréltem ki a geodobozt. Meglátogattuk a várat. Az út Alsócsernátonból folytatódik Felsőcsernáton felé. Ika vára a Nagy- és az Ika-patakok által közrefogott Várbércen áll, egyetlen megmaradt zömtorony henger alakú formájában.
Kossuth Lajos-park Ditró A ditrói Jézus Szent Szíve római katolikus templommal szemben, az út túlsó felén, egy kis parkot találunk, több emlékművel. A Kossuth Lajos-park középső részén egy kopjafa csoport található, melyet honfoglaló vezéreink emlékére állítottak fel.
A Parajd és Gyergyóalfalu közötti, Bucsin-tetőn áthaladó, Kis-Küküllő völgyében vezető, DN13B-as jelzésű műúton több forrást is találunk az út mellett. Éppen beesteledett amikor a forráshoz értünk. A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő.
Johannes Honterus-ház Brassó
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században. Kár, hogy zárva volt. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása.
Magányos fa Gyergyóremete Gyergyóremete déli részében, a katolikus temető és a Maros folyó közötti lapos árterületen egy magányos fát láthatunk. Nagyon hasonlít a híres fotós, Mircea Bezergheanu fájához, mely Tulcsa megyében, a Macin-hegység lábánál található.
Tömlőhozó-ösvény Csutakos A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt.
Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből. Már majdnem lemondtunk a kereséséről. Hogy elérjem a dobozt. Még sötétben keresgéltem a ládikát, a kitartó munka meghozta gyümölcsét és meglett.
A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje. Megtaláltuk, pedig majdnem kifogott rajtunk. Egyetértek, ezt így szinte lehetetlen megtalálni. Gratula .
A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak. A Rákosi-Hargita lábánál alussza évszázados álmát a Pogányvár, 1273 méter magasságban egy vulkáni mellékkráter tetején. A múlt vasárnap elindultunk nem kincs-, hanem romvadászatra. Vasárnap, április 5-én, mivel sikerült eljutnom a csíkrákosi Pogányvárhoz is.
Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva A nagy kőüstöt keresve bukkantam rá erre az agy kinézetelű sziklára, melynek oldalában egy kis fél-kőüst található. Nemcsak a nagy, hanem a kis kőüst is előkerült némi mászás után. Mivel nem álltak rendelkezésemre pontos koordonáták, akkor még nem tudtam, hogy megtalálom-e a tulajdonképpeni nagy kőüstöt.
Lókút, Kánya Miklós földje, bükkfa mellett. Ismeretlen magyar honvéd sírja.
Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tusnádfürdő tiszafája adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is.
  • Csigavára Érdekes helyek. A Csigavárat már sokszor megkerestem. De a ládát most először.
  • Már százszor elmondtam, leírom újra. A rejtekhely maga a bemutatott természeti érték, vagy történelmi-kulturális látnivaló.
  • Régi kőkereszt - Gyepü-patak A régi kőkereszt. Mivel most még nem volt besötétedve, s az úthoz, a parkolóhoz is nagyon közel van úgy döntöttünk, hogy ideje megkeresni ezt a dobozt is. A segítő információ alapján hamar megkaptuk és meglepetésünkre elsőknek.
  • Van tudomásunk róla, hogy geodoboz van itt, ezen a helyen. Hiszen egyik legelső, nálunk is bejelentett geodobozról van szó.
  • Nekünk csíkiaknak, már most sem kell Pisa-ba menni, ferde tornyot nézni. De mi lesz ebből, ha ez a rejtekhely továbbra is ennyire népszerű marad, a kincskeresők pedig ennyire gátlástalanok :-).
  • Megtaláltam a második geodobozt is.
  • A régi kápolna az igazi történelmi hely. Úgy tudom a legenda szerint itt őrizték Jézus koporsóját.
  • Barnabással és Misivel jártunk erre is egy kényelmes túra keretében, már siettünk volna Csíkba, mikor újra találkoztunk kedvenc nyájőrzőinkkel. Szerencsére a pásztorok is a helyükön voltak, meg a kutyák se voltak annyira hamisak.
  • Mar van egy lada leteve (kb egy eve), "a masik" Nagy-Ko farkanal egy szikla kozeleben. Majd bejelentem, hogy meg menjetek vissza oda arra szep helyre.
  • Szép, impozáns épület, érdemes volt megtekinteni. Szerencsénkre épp nem volt forgalom.
  • Még egész fiatalként pont itt a várfal tövében beszélgettünk az élet nagy kérdéseiről. Gitározgattunk, énekelgettünk.
  • Nem tudhatod, hogy a koordináták mennyire pontosak vagy pontatlanok, addig amíg meg nem találtad a rejteket. A geodoboz pontosan abban a nagy sziklában van elrejtve, amire a gps-ed 2 m-es pontossággal mutat.
  • A II Háromszéki Teljesítménytúra alkalmával találtam meg, amelynek szervezésében maga a ládatulajdonos is részt vett. Ezúton is köszönöm a biztatását az utolsó előtti bírói pontnál :).
  • Most már majdnem minden tiszta. Tisztáztuk, és egyetértünk a források nevében, helyében, koordinátáiban.
  • Sajnos a zuhogo eso megnehezitette a lada kereseset, es fel kellett adni. De a barlangot se sikerult annyira bejarni mint szerettuk volna, igy lesz meg alkalom a ladat is megtalalni.
  • Nem tudom, hogy a tévedés címszóval a panzióra, vagy rám utalsz. Bár nem zárom ki a lehetőségét, de nem hinném, hogy tévedtem volna.
  • Megint kikarikáztam a Berkesi szorosba. Ez a szoros megérdemli, hogy minden évszakban látogatva legyen mert mindig megvan a maga szépsége.
  • Most már látogatható a templom, fel lehet menni a padlásra is. Szép a kilátás , föleg a várra.
  • Szerénységből meghagytam az üres első helyet. Hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes.
  • Köszönöm az információt. Föleg a térképnézőnek örvendek nagyon, mert nekem óriási segítséget jelentett.
  • Marosvásárhelyi vár Ott van. A sorozas Imecsnek is érvényes volt kb 3o egynehany éve.
  • Könyen megtalálható doboz. Csak az eső ne esett volna.
  • Székelyudvarhelyről Csíkszereda felé menet figyeltem közeli rejtekhelyeket, de sajnos nem tudtam megállni, mert sürgős dolgom volt Csíkszeredában. Itt azért mégis megálltam, mert reméltem, hogy gyorsan megtalálom a dobozt.
  • Sólyom vára Borsa nemzetség vára. A várat a Sólyom faluból nyugatra Urszád felé kivezető úton lehet megközelíteni. A kivezető úton a híd után kell a dél felé tartó erdészeti útra letérni, azon az utolsó tisztásig kell menni.
  • A világon az első geodobozt 2000 május 3-án rejtették el. Románia első geodoboza 2001 április 1-én lett elrejtve a törcsvári kastély mellett.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Tusnádfürdő tiszafája? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!