Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Toronykövek - Jávárdipataka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Toronykövek - Jávárdipataka

A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók. Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Toronykövek - Jávárdipataka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kápolna Bekecs-tető kápolna
Kápolna
2751 Szászfehéregyháza
2751
A hagyákkal teli odu Csürülye horgásztavak
A hagyákkal teli odu
A Majláth-kút 3 Majláth kút
A Majláth-kút 3
3655 Petőfi Sándor park Nagyszeben
3655
4002 Havadtő temető sírkő
4002

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Toronykövek Jávárdipataka fotóalbumba!

Fedezzétek fel Jávárdipataka és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Toronykövek!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,22 km távolságra található, legközelebbi település, Hidegség turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A tusnádfürdői mofetta épülete a közelmultban esett át egy felujításon, amely most már megszabott program szerint fogadja a gyógyulni vágyókat. Az összes sarkot végigkutattam, de doboz, sehol. Ez a láda hiányzott még a tusnádfürdői gyüjteményből. Mint érdekes hely, úgy azt mondhatom, hogy megtaláltam.
A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk. Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg.
Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre.
Nagyon rég ígérjük magunknak, hogy eljövünk ide. Erdélyből ( értsd alatta Csikszentmárton felől ) csak strapabíró terepjáróval érdemes nekiindulni.
Ezt a dobozt elég hammar és könyen megtaláltam. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
A Nagyküküllő és a Nyikó között húzódó dombvidék legmagasabb csúcsa, a 932 m magas Rez-tető. Ide építettek kilátót 2006- ban a sükői közbirtokosság, a helyi vállalkozók, a felsőboldogfalvi önkormányzat, illetve Sándor József közbenjárásával. Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok.
A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található, eredő ága a Meszes-patak. Sajnos csak én voltam a 2. 10 evvel ezelott kisgyerek koromban jartam utoljara a Maros foldrajzi forrasanal. A taj az fonseges volt az ido az nem.
A vargyasi Elesett hősök emlékműve, vagy helybeli név szerint Oroszlános emlékmű, a Fő út és a Temető utca kereszteződésénél található, 50 m-re északra a Polgármesteri Hivataltól. Tervezője Tompa József, 1931-ben állították fel.
Mofetta Hargitafürdő Mofetta - Hargitafürdő.
A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. Jégkorongozók - Vákár Lajos műjégpálya, Csíkszereda, Törős Gábor 1978.
A Fehérnép sarka egy jellegzetes alakú domb Makfalva északkeleti részében, a Kis-Küküllő baloldali partján, a Nagyszeg csorgója és Andrásuta pataka között. Mivel hasonlít egy karcsú női lábra, valószínűleg a felszíni forma határozta meg a helynevet.
Betfalva A Székelykeresztúrtól 2 km-re fekvő Betfalva a Nagy-Küküllő jobb partján települt. Betfalva és Székelykeresztúr között ömlik a Nagy-Küküllőbe a Farkaslaka határában eredő Fehér-Nyikó.
Délceg, javakorabeli férfi ül a kisbaconi iskola előtti padon, arca derűs, mellette egy üres hely. Meglett. Ha arra gondolsz, hogy mi van a segítség képen, azt hiszem ha jól megfigyeled látszik. A tulso oldalrol 2 pad kozott oszlop es fej.
Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van.
Itt egy kicsit nehezebb dolgunk volt, mert egy párocska éppen ott sütkérezett a kereszt mellett. Miután kisiránkoztam magam az előző bejegyzésemben, most rá kell jöjjek, hogy második megtalálóként első bejelentő vagyok. Meg sem probáltam keresni, a nagy hó miatt. A Szent Anna-tó festői szépségű környezetében 2 kápolna épült, a Szent Anna és a Szent Joakim kápolnák.
A Homoródszentmártonhoz tartozó Bükkfalva újabban művészek tanyája lett. Megtaláltam a dobozt a rejtek alatt, a térdig érő fűben, kupak, és jegyzetfüzet nélkül. Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is. Bocsánat, felcseréltem a dolgokat, mert nem dobozt találtam kupak nélkül, hanem kupakot doboz nélkül, és a dobozt rejtő épületrész is eléggé tépettnek nézett ki.
Nagy-aratás Máréfalva A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig. Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon. Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé.
Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. Megtaláltuk a dobozt, a koordináták pontosak. Megtalaltam a dobozt csak az ido nehezitette a keresest. A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba.
Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. A megadott koordinátáknál hiába kerestük nem találtuk meg. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással.
Felső-mező Hagymás-hegység Megközelíthető Háromkút felől, a Melegvíz-forrás közeléből indulva, a Mély-völgyön keresztül, a Csúsztatón. A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett. A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található.
Leány-vár Bereck Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Megtaláltuk a geodobozt. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára.
A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével. A Gyertyános-tető és a Kormos teteje között, a völgy egy nem túl hosszú és nem túl szűk szoros jellegét veszi fel.
Forgalmas helyen, a Cosbuc utca sarkán, a Venczel József utcában, a volt Femina üzlettel szembeni Hirsch-ház udvarán, árválkodik egy göcsörtös fa a kapu mellett. Ha beszélni tudna, felhívná magára a figyelmet.
A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik. Az Ördögútja második töltésszakasza a szentkirályi Nyírtől a zetelaki Szőlőhátig vonul, majd a Nagy-Küküllő Ivó hídjához ereszkedik be.
Megtaláltam a ládát. Gondoltam, hogy te leszel az első :D). Amikor megérkeztem Uzonkafürdőre, már be volt sötétedve. Uzonkafürdőből vezet az út a Pisztrangos-patak völgye fele, ahol régen Uzonkafürdő elődje, az egykoron híres Pisztrangosfürdő volt, de ez a XVIII-dik században megsemmisült, és ma már a nyomai sem látszanak.
Az egyedi tervezésű pálya útvonala majdnem 1000 m hosszú, látványos kanyarokat és lejtőket tartalmaz, és teljes biztonságban akár 45 km óránkénti sebességet is el lehet érni. A Lobogó bobpály minden korosztály számára ajánlott, izgalmat és örömökkel teli pillanatokat nyújt mindenkinek.
Az Asszony-bosszantó csárda három út kereszteződésénél található, melyek Kirulyfürdőről, Szeltersz felől, illetve Lövétéről érkeznek. A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva.
Czofronka A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Nem volt könnyű feljutni a sziklára, de a lélegzetelállító látványért bármikor újra megtenném. Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-). A szikla tetejéről a gyönyörű kilátás kárpótolta azt a kis sziklamászást.
A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Vartnal nehezebben talaltam meg ezt a dobozt. A temetőt már az útról megpillantottuk. A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu.
A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996 október 31-én került sor. Itt is meglett a dobozod, szép tavaszi napsütésben, a keresztek közelében. Megtaláltuk, két kutyus reménykedve elkisért. Ezerszer elmentem már itt, és régóta nézegettem a helyet, rejtés céljából.
A tőzegláp területe 29 ha, a Görgényi havasokban, a Laposnya-patak gyűjtőmedrében helyezkedik el, északkeletre a Méhes-csúcstól (1130 m). Miután ellenőriztük, hogy a kőgomba a helyén van-e, kimásztunk a pusztába. A vulkanikus, andezit kőzeten, a tőzeg vastagsága nem haladja meg az 1 métert.
Biális-kúria Csíkszentmihály A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült. Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877.
Veszes-patak völgye A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot.
A Sólyomkő csupasz tetején fakereszt áll, alattunk szédítő, 200 méteres mélység tátong. Ekkor jelent meg a Hargita megyei atlasz, benne Apám képeivel. Amikor koradélelőtt felsétáltam a Sólyomkőre (824 m, a Nagy Piliske keleti nyúlványa). Azaz nem is a ladat, hanem csak a maradvanyait.
A Bors-kúria bejárati kapuja állítólag nem szerepel a műemlékek jegyzékében, pedig megérdemelné, hiszen tiszteletreméltó kora van. A ma esti biciklitúráról hazafelé tartva, miután két geodobozt is sikeresen megtaláltam, Csíkszentkirályon haladtam keresztül. Varázslatos kapu. Szinte szégyen, hogy nem mi találtuk meg legelőször ezt a ládát, hiszen majdnem naponta járunk arrafelé.
A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m, a menetidő 1 óra, a szintkülönbség 5 m. A nehézségi szint könnyű, az útjelző oszlopok színe világosbarna.
Református templom Rugonfalva A falu csupán 2 km-re fekszik Székelykeresztúrtól és 5 km-re Siménfalva községközponttól. Épp istentisztelet volt, ezért a templomba nem tudtunk bemenni, de legalább nem voltak sokan a templomudvaron. Esélyem sem volt a geodoboz keresésén "dolgozni", mivel a harangozó bácsi végig ott volt mellettem. Örvendek, hogy sikerült egy kicsit megdolgoztassalak.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Toronykövek adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Jávárdipataka térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van. De szerencsére a második toronynál sikerrel jártam.
  • Egyediek az ablakok is. Legalább a külső kapu nyitva lehetne.
  • Kellemes Kolozsvári Magyar Napokat. Bár nem lehtek ott, de többi geoládásznak akik elmentek így egy kis szórakozást és felejthetetlen kilátást ajándékozhatok.
  • Miért volt feldúlva, vagy miért helyeztem el?
  • Új doboz lapul a hullámok alatt.
  • A gerincz út még mindig szét van túrva és jó sáros. A fa egyre korhadtabb, de a "láda" még megvan.
  • Mondjuk eltelt kb fél óra amíg meglett:) Miután körbetapogattunk mindent.
  • Agyagos a terep, de megéri.H
  • Ez igy van. Megkeresni megkerestuk a sirbolt-kriptanal.
  • Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. Enyhén nedves volt belül, kitöröltük.
  • Kisebb barati tarsasaggal szerre megkerestuk az osszes geoladat. Igazan gyonyoru a volgy, mi minden evben kempingezunk par napot itt.
  • Regi tervem volt megkeresni ezt a dobozt es megnezni alaposabban a sziklat a Marosban. Amig volt autom szamtalanszor elmentem mellette, anelkul hogy megalljak es megkeressem.
  • Krassó-Szörény Geotábor Tisztázzuk a dolgokat. A szentgyörgynapi geocitromon tudomást szereztél hogy ott leszünk a geotáborban, jkgabor-ék is egyertelműen jelezték reszvételüket.Megegyeztük a talalkozó helyét is, ami az Isten hídja volt május 1 17 óra volt.
  • Gyonyoru nyar-ejszakai idoben latogattuk meg a rejteket. Sajnos a Delit mar nem kerestuk meg.
  • Egy geodoboz valódi rejtője mindig az utolsó megtaláló. Talán ő sem tudta rendesen visszazárni, de az igazság az, hogy ez a dobozka nem abba a rejtekbe való.
  • Bunker 1 - Szalárd Üzenet. Mi volt ez az üzenet? És kinek szólt?
  • Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. Nagyon sok helyen jártam, kirándultam, túráztam.
  • Breite Öregtölgyes Szép erdö. Tetszett nagyon a Segesvár melletti tölgyes. Az egyetlen minusz - a helybeliek ide járnak piknikre (autóval) és a szemetet nem viszik magukkal.
  • Nádasfürdő - Újtusnád Romokban. Ez is előkerült. A fürdő romokban áll, sajnos.
  • A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore. Ez a socsempeszek utja.
  • Megtaláltuk. Kellene egy ilyen bejegyzés is.
  • Szalmafonó asszonyokat indultunk fotózni. Mire gondoltam, miért is nem köthetném össze a kellemest a még kellemesebbel?
  • A GPS 0 métert mutatott azon a helyen, ami az Agyagfalva 2 című képen középtájt van. A táblán látszik, hogy az építkezést nemrég kezdték el.
  • Hát ezt a geodobozt nagyon őrzik, nehéz volt megközelíteni, megtenni még azt a pár métert is az autótól, mivel az emlékmű közvetlen közelében több juhnyáj is van, amikhez persze pásztorkutyák is tartoznak. Végül aztán szó szerint lekenyereztük a pásztorkutyákat és bár azért éppen kezes bárányok nem lettek, de viszont hagyták megközelíteni az emlékművet.
  • A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. Tettünk egy kis kitérőt, hogy megkeressük ezt a dobozt.
  • A zsögödi régi temető fele tartva megkerestük ezt a rejtekhelyet is. Csak kívülről tudtuk megnézni a templomot, de legalább megtudtuk, hogy itt is van egy régi szép kis templom.

Sikerült eljutni Jávárdipataka környékére? Tetszett a Toronykövek? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!