Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Tolvajos-tető

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Tolvajos-tető

A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. Itt vezet át a Csíkszereda és Székelyudvarhely közötti országút, mely összeköti a Csíki-medencét Székelyudvarhely vidékével.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tolvajos-tető felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Templomtorony Református templom Étfalva Étfalvazoltán
Templomtorony
Forgóhíd 2 Marosvásárhely keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín
Forgóhíd 2
Mésztufa lépcsők Bég Szeme Ochiul Beului krátertó
Mésztufa lépcsők
Egészalakos Dózsa szobor Dózsa György szobor Dálnok
Egészalakos Dózsa szobor
Kis-Lomás-vízesés Kis Lomás vízesés
Kis-Lomás-vízesés
Szabadtéri korcsolyapályák Csíkszereda hősök régi temető park
Szabadtéri korcsolyapályák

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tolvajos-tető fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tolvajos-tető!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,82 km távolságra található, legközelebbi település, Hargitafürdő turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Gázfürdő Bálványosfürdő Bálványosfürdő központi útkereszteződésétől észak felé indulva, körülbelül 300 méterre, egy jelenleg elég rozoga állapotban lévő, de még használható mofettához juthatunk.
Pogány-havas Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Egy szombati kirándulás alatt sétáltunk ki ide ahol hamar rábukkantunk a rejtekre. Miután türelmesen kivártuk, hogy a juhnyáj befejezze a delelést a csúcsnál, megtaláltuk a ládát. A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt.
Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
Rákosi Hargita A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része. Március utolsó hétvégéjén, Madarasi-Hargitai sítábor keretén belül, egy nagyszerû pénteki sízés után. Mivel nincs turistaút, érdekes volt a feljutás az erdõn keresztül. Nekünk a csúcstól távolabb levő sziklafal látványosabbnak tűnt a csúcs környékénél.
Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét.
Katolikus templom Kápolnásfalu A Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő országúton hagyjuk el Szentegyházát. Máris Kápolnásfaluban vagyunk, de csak érintjük a falu déli részét.
Csülemér-csúcs Tar-kő-hegység
Fekete Torony Részletesen is be fogok ezután számolni. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is. Medve-barlang Sósmező
A tudás kútja Székelyudvarhely A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája fennállásának tizedik évfordulóján rendezett emlékünnepség keretében leplezték le a Kubanek László képzőművész által tervezett emlékművet.
A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely. Nagyon szép és vadállatokban gazdag hely. A Csiga-dombtól elsétáltunk ide is, és megtaláltuk ezt a geofészket a geodobozzal. Tartod vara utan jol jott ismet a maszas, de megerte, rendkivul szep latvanyt nyujtott a delutani napos oszi taj.
Van egy kicsi falu Székelyudvarhely közelében, de mégis távol tőle, ahová ritkán jár idegen, a polgármester is csak választások előtt látogatja meg. Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére. Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet.
Fenyős tetői vár Sepsikőröspatak En viszont orvendek , hogy valaki vegre mar megtalalta ezt a varat is. Ha már Kálnokon jártam, nem hagyhattam ki a közeli Fenyős-tetői vár rejtekhelyét sem. Fenyős tetői vár - Sepsikőröspatak.
Levendulás Csekefalva A csekefalvi levendulaültetvény 2023-ban június 24 és július 16 között látogatható, nyílt napok keretén belül, hétköznapokon 15-20 óra között, hétvégeken 10-20 óra között. A helyszín közelében parkoló a csekefalvi futballpálya mellett van.
Egykori határőrség székhelye Csíkszereda Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában. Jelenleg kórház működik az épületben.
Forrás az Olt partján Sepsiszentgyörgy Mig sokan a gyermeknapi oromokkel voltak elfoglalva, addig en megkerestem egy szep kis setaval ez a dobozt. Ha te vagy a legelső, akkor a rejtő a legeslegelső :-). Egyrésze ezen forrásokból származik. Sepsiszentgyörgyről Tusnád fele, a várostáblától nem messze, ha jobbra fordulsz, a mezőn megtalálod a forrást.
Református templom Székelymuzsna Középkori templom állott ott, ahol ma a falutól északra a Szentegyház oldala nevő helynév őrzi emlékét. Székelymuzsnára érkezve, először a református templom torony felőli oldalánál levő udvaron keresztül próbáltam megközelíteni a rejteket. Ramaty állapotban van a templom.
Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették. Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni.
Ördögborozda Szentegyháza A székelyföldi töltésvonulat Ördögútja nevű, Zeteváralja és Kápolnásfalu közötti szakaszának folytatása az Ördögborozda. Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat. Ennek legészakibb pontját a Veresbükk oldalában találták meg, dél-nyugat irányba vonul, keresztezi a Székelyudvarhely - Csíkszereda országutat, legdélibb pontja pedig a Vargyas Szurdukának sziklapereme.
A doboz nem a honvédség mögött volt a tegnap. A geodoboz rejtéskor szilárdan be volt szorítva a rejtekbe, és egy egész honvédség takarta. Szep turazos idoben talaltam ra masodmagammal erre a dobozkara, ami kikandikalt a helyerol, nem takarta semmi. A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található.
De meglett a gyimesi rejtekhely találkozó Porcelánkő-túrája alkalmával. Megtaláltuk. Majdnem két évre rá, 2012 május 20-án döbbentem rá. A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé.
Gyógyvízforrások Bálványosfürdő Bár nem tartoznak a Zsombor-patak forrásvidékéhez, közelségük miatt érdemes megtekinteni a szállodától nem messze, Bálványosfürdő irányában levő, közvetlenül az út mellett levő Gyógyvízforrásokat. Régi kedves helyünk. Megkerestük a timsós lábvizeket az Apor lányok feredője felől. A leírás alapján könnyen meglett a doboz, még gps se kellett a kereséshez.
Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. A fát (mi mást ;-)), de a doboz sajnos nem lett meg. Meg nem volt andungom, hogy most feltegyem azokat amiket az utobbi idoben megtalaltam. A koordinátákat kijavítottam.
Fenyős kőfejtő Alsórákos Megtaláltam. A teljesség igénye nélkül felsorolnék néhány helyet, a környék látnivalói közül. Ha minden igaz, a mustáros dobozon azóta is az én ákombákomjaim díszelegnek. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól megközelítőleg 300 méterre északra található a Fenyős Kőfejtő.
Nagy Pájszó teteje Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni. Az Újfalvi bányában kitermelt kő vulkanikus eredetű andezit, amely piroxént és hornblendát tartalmaz.
Mohos tőzegláp Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján. Érdemes ide eljönni, de egy kicsit késöbb - nyáron. Az abonyi természetjárókkal Erdélybe utazva kerestem meg Teveladyvel. A Szent Anna-tó vizét magába foglaló kráter gerincének túloldalán 1050 m magasságban találjuk a Mohos-tőzeglápot, területe 80 hektár.
Háromkút-forrás Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani. Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat.
Fehér ház Gyergyószárhegy Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Sepsibükszád érdekessége, természeti ritkasága, az Olt völgyében található Likas-kő. Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették. Nincs egy hete, hogy elrejtettem ezt a geodobozt, nem hiszem, hogy ilyen hamar eltűnt volna. Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem.
Kászonújfalu temetője A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu. A temetőt már az útról megpillantottuk. Vartnal nehezebben talaltam meg ezt a dobozt. Ide is kitértünk hazafele.
A Csihányos egy délnyugat-északkelet irányban elnyúló hegyláb, amely a Rejtek- és a Szentvér-patak völgye között helyezkedik el, a Várhegytől keletre levő Faragó-domb és Zsögödfürdő között.
Óriások árka Nyárádselye Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke. Valószínűleg a Mikháza és Szováta közötti, egykori római út maradványa.
A Nagyküküllő és a Nyikó között húzódó dombvidék legmagasabb csúcsa, a 932 m magas Rez-tető. Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok. Ide építettek kilátót 2006- ban a sükői közbirtokosság, a helyi vállalkozók, a felsőboldogfalvi önkormányzat, illetve Sándor József közbenjárásával.
Magyar és román katona sírja Buha-patak hídja Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett. Szerintem, ez az egyik legjobb állapotban megmaradt vártemplom Erdélyben. A falat nemrég tatarozták, a falnak támasztott sirkövek más sorrendben állnak, mint ahogy a rejtekhely fotón látható. A segítő információt elmulasztottam figyelmesen végigolvasni.
Református templom Bözöd Először 1636-ban említik, de szentélyének formája és a gótikus szamárhátíves ülőfülke a templom korábbi eredetéről vall. A szentély sokszögzáródású, de ablakait átalakították, a diadalívet lebontották. Bár erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a faluban elhaladtam a másik templom mellett, melyre rá volt írva az Egy az Isten felirat.
Kilátótorony Szováta A kilátótorony melletti házikó ablakába kitett tájékoztató szerint a kilátó naponta 12 és 19 óra között látogatható, ingyenesen. Ma a sós forrásnál jártam és innen már nagyon közel volt a kilátótorony. A rejtek tudatos, rosszindulatú kifosztását kizárom. Bár az időjárás nem kedvezett, volt egy kis szabad időm, és felkerestem a tornyot, amit ugyancsak zárva találtam.
A segesvári Szent József római katolikus templom 1896-ban épült, a lebontott domonkos apácák templomának helyén. A katedrális 1983-ban leégett, majd újraépítették 1984-ben, neoklasszikus és eklektikus stílusban.
A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Köszönjük a lehetőséget. Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :).
Katolikus templom Székelypálfalva Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. A Farkaslakáról Korondra vezető útról, a Kalonda aljában balra útelágazás vezet Énlaka felé.
Fehéregyháza Petőfi Sándor és a magyar szabadságharc egyik legfontosabb emlékhelye, a költő itt esett el 1849 julius 31-én. Fehéregyházán található a Petőfi emlékmuzeum. Nagyon erdekes hely, egy dobozt is el lehetne rejteni.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tolvajos-tető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. Úgy néz ki én vagyok az elsõ megtaláló.
  • Ma megtalaltunk a geodobozt, a sok tehen kozott.
  • A hazafele uton megalltam es megkerestem a ladat. Kicsit idobe tellett, mivel csak google map alapjan kerestem, mert a keszulekem "egeszsegi allapota" nem tokeletes, es a koordinata az erdobe mutatott.
  • Ez is előkerült a lomtárból.
  • A füzetben sokkal több a beírás, az utolsó kb 2 hetes. Tehenek nem voltak, de hatalmas medvenyomok igen, úgyhogy húztunk :-).
  • De csak a hűlt helyét találtuk meg. A rejtekhely környékét eléggé feldúlták, száraz faágakat halmozva fel pont oda, ahol a GPS 1 métert mutat.
  • Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 vagy 5 éve. A pünkösdi csíksomlyói búcsúra gyalogoltunk masodik alkalommal Marosvásárhelyről.
  • A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam.A fiatal fenyo toveben viszont jokora levagott korhado fenyogallj kupac is van, ami valoszinu nehezitette a keresest, viszont egyebkent minden ugy talalhato, ahogy le van irva.
  • A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is. Közben ellenőriztem a Fingó borvíz dobozát is.
  • A Fogarasi-havasok vonulata nagyszerű háttér a kastélynak. Gyönyörködtünk is benne, pedig csak a kemencében sült túrós palacsintáért kanyarodtunk erre, Kerc után.
  • SZNM 8 Eresztevény - Gábor Áron síremléke V. Állomás. Hol is a hézag? A korábbiakhoz képest eléggé megváltozott az emlékmű környéke, úgyhogy nem találtuk meg sem a hézagot, sem a dobozt.
  • A Likas-kőnél jártam már, lásd a képeimet, viszont a vulkáni bomba-sziklát nem tudtam beazonosítani. Mindkét hely rejtésre érdemes, ezért aki hamarabb eljut a helyszínre, rejtsen egy-egy geodobozt.
  • Ma felsétáltam a templomhoz. Nincsenek már rések a kövek között a falban.
  • Református vártemplom - Illyefalva Illyefalvi vártemplom. Mivel egy kicsit borús idő volt aznap, így csak egy pár közeli rejtekhelyet kerestünk fel. Ideje volt amúgy ezt is kipipálni.
  • Bunker 4 - Szalárd Új látnivaló egy számomra ismert helyen. Ebben az évszakban és órában, az erdőben már sötét van. A piros ponttal jelzett túraösvényem már ereszkedtem be a forrás felé.
  • Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység Köszönöm a dobozcserét. Remélem tudom majd viszonozni, ha valamelyik általatok rejtett geodoboz karbantartásra szorul. Sajnos sok az elázott tartalmú, sérült doboz.
  • Gyilkos-tó A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is. Csapatmunkával.
  • Kék-tó 2 - Felsőbánya Hát, éppen kék nem volt. A lépcsőknek csak maradványai vannak meg. Azért a közelben van több rejteknek megfelelő fa, úgyhogy lehet egy másik dobozt eldugni.
  • Én nem találtam meg. A többi bejegyzésböl úgy látszik, nincs már meg.
  • Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája Kissé rég volt. A parkra ráférne egy kis takarítás, de másképp minden rendben van. És amit Hangyalka írt, hogy hangya van elég, erre én is felfigyeltem, de a kesztyűre tényleg nincs szükség.
  • Ika vára - Felsőcsernáton Torony. Nem találtam meg, de kárpótólt a kilátás a toronyból. Sokáig kerestem, a végén még az okostelefon is elékerült, szégyenszemre,de nem volt internet jel, így hát, ez most egy következő alkalomra maradt.
  • Már évek óta nem voltam ezen az ösvényen, de most is ugyanolyan szép és izgalmas. Találtunk havasi gyopárokat és láttunk zergéket, több egyedből álló nyájak voltak.
  • Ha elviszed a Csere-erdőbe a negyvenéves feleséged, akkor kapsz érte cserébe két húszévest. Ha az anyósodat viszed el, akkor nem kapsz érte semmit, de gondolom így is megéri.
  • Szökő vízesés Szökő vízesés. A vizeses mostmar majdnem csonta van fagyva, mindenhol jeg kandikal. Fel ora kereses utan sem talaltam meg.
  • hahaha :)) folkeresem az urimebert.
  • Sajnos csak én voltam a 2. megtaláló a rejtés óta :( Kár.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Tolvajos-tető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!