Csere bérce kilátópont Szeltersz Jó rálátás nyílik innen a Déllői-borvízforrás melletti kőbányára, legalábbis télen. A sárga kereszttel jelzett, Szentkeresztbányára tartó túraösvényen lehet kikapaszkodni a Csere bérce délkeleti oldalába.
Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. A GPS a vihar miatt teljesen megkergült. És nekünk sem volt szerencsénk bejutni a templomba. Megtaláltam tegnap kora délután, köszi a rejtést.
Várnyaka Kápolnásmező Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található. A töltés kezdetben nyugat - kelet irányban vonul, majd felhajlik északkelet felé, a Rabsonné vára alá.
Sikerült megtalalni az új dobozkát. :) Nagyon tetszik a jatek. Első megtalálojaként e kisméretű geodoboznak, annyit mondhatok, hogy nagyszerű rejtés adott élményt az estémnek. A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült.
Tündérek forrása Vármező A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása. Miután megkerestem a Nagy-ág mellékénél elrejtett geodobozt, a nap második kipipált rejtekhelye a Tündérek forrása volt. Az út meglett (fentről jöttünk), a pötty meglett, a fa is meglett, a doboz sehunn a fában. Kis körutunk alkalmával ugy gondoltam több dobozka is előkerül, talán az én hibám is, hogy nem igy lett.
Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna. Nagyon szép és érdekes helyekre vitt el benünket. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük.
Kóta köve Jávárdi Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek.
Bálinték forrása Csíkkarcfalva A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült. Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
Az igazi Lina-kanyar egy kisebb, de lejtős kanyar a Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető főúton, a csibai letérővel szemben, ahol Lina kocsmája is állt. Amíg bekapcsolódott a gps, addig is keresgéltünk és találtunk is egy geodobozt. A rejtek körül derékig érő csihány, a forrás körül meg több tíz csiki polgár, sorban álltak a vízért. Valószínűleg rossz helyen gondolod a rejteket.
A gyergyóremetei borvizfürdő messze földön hires volt a múlt században, különböző betegségekre volt jó a viz. A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel. Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van.
Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe, legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m). Jó lett ez a tanösvény. Ez a tanösvény ösvénynek ösvény és megtanít rá, hogy hiába próbálsz belógni, úgyis fizetni kell, mert elkapnak :-). "ezentúl minden új rejtekhely csak azután fog megjelenni, miután megtaláltam ".
Ez a bunker érdekesebb volt mint az előző, márcsak a cseppkőlefolyás miatt is. Az 1. A Szerecsen-sziklák közelében az ösvény két oldalán, egymással szemben két bunker állt.
A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok. A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
A Fehérkavicsos- vagy Szederjesi borvíz Csíkmadaras egyik közismert borvízforrása. A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból.
Kis Csika-csúcs Kelemen havasok A Kis Csika- vagy Csikuca-csúcsnak olyan szép neve van románul (Cica Mica, Cicuta), persze magyarul kiejtve, hogy a magyar megfelelőjét nem is kellene használni.
Csíkszereda régi központjában, a jelenlegi városháza és a Mikó vár között áll az évszázados szilfa. A méltóságteljes fa koránál fogva sokat mesélhet a környezetéről, hiszen a legtöbb épületnél idősebb.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg.
A falat nemrég tatarozták, a falnak támasztott sirkövek más sorrendben állnak, mint ahogy a rejtekhely fotón látható. A templomot restauraljak, korbe volt veve faallvanyokkal. Szerintem, ez az egyik legjobb állapotban megmaradt vártemplom Erdélyben. Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett.
A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra. Keszitettem egy panoramat. Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás.
Első írásos említése az 1771-ből származik, a falu első telepesei a siculicidium idején, az embernyúzó katonai szolgálat és bírói ítéletek elől elbujdosó székelyek és a Moldva felől érkező görög katolikus román szökevények, szegénylegények, havasi betyárok, akik ezen eldugott havasi rengetegben keresnek menedéket. Miután megtaláltam a Rupert Mayer emlékhelynél elrejtett geodobozt, elindultam az emlékmű mögötti szekérúton, a gps által jelzett irányba.
A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. De a füzetben második beíró voltam. Gábor, amikor megtaláltad ezt a geodobozt, vissza is tetted rendesen a helyére? A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen.
Fekete Bitka Hagymás-hegység A háromkúti útból kitérő, a Gyümölcsénes-tetőre vezető út pillanatnyilag kicsi kocsival is járható. Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára.