Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Sóskút - Homoródkeményfalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Sóskút - Homoródkeményfalva

Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt. Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sóskút - Homoródkeményfalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Zólyomi-címer Székelyhíd református templom
Zólyomi-címer
Székelykő-Észak Székelykő észak
Székelykő-Észak
Várfal 1 Unitárius vártemplom Árkos
Várfal 1
Kerek sarokbástya 2 Alsórákos Sükösd Bethlen várkastély
Kerek sarokbástya 2
Nagy-Hagymás
Nagy-Hagymás
Az Ördögmalom
Az Ördögmalom

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sóskút Homoródkeményfalva fotóalbumba!

Fedezzétek fel Homoródkeményfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sóskút!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,15 km távolságra található, legközelebbi település, Homoródkeményfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Lövéte környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Jód-mező
Pierre Curie-forrás Borszék A Pierre Curie-forrás az Ősforrástól a Bagolyvár felé vezető ösvényen fekszik. Ez aztán a pech. Pedig igyekeztem azonnal, még május elsején, szombaton este elkészíteni az új rejtések weboldalát. A beton völgy felőli része enyhén nedves volt, de semmi kóstolási lehetőség nem volt.
Bernády György-emléktábla Marosvásárhely Bernády György-emléktábla - Hunyadi László, 1999. Forradalom út 31 szám, Marosvásárhely.
Erődített evangélikus templom Lesses
Sikerült a templomba is bejutni. Hát, nekem úgy tűnik, ez a láda is Kőmíves Kelemenné sorsára jutott (akárcsak az apoldi). Orom, hogy jo allapotban talaltuk. Csíkbánkfalva Csíkszeredától 17 km-re fekszik, megközelíthető Csíkszereda felől előbb a 12-es országúton, a Nagymezőn át, majd ebből a balra elágazó 123C megyei úton.
Református templom Farcád Mai templomának építését stíluselemei alapján a XV-dik századra teszik, mint a késő gótikus kor emlékét. Feltételezik, hogy hajója gótikus kor előtti és csak a szentélyt újították, illetve építették teljesen újjá a gótikus korban.
Hétfák Marosszentgyörgy A kiszélesedett Maros-völgyben már messziről látszottak, mint valami városvédő óriások. A Cementlapoktól jöttem, hogy megkeressem az új csemetéket. A Hétfák nevű hely valamikor Marosvásárhely közkedvelt fürdőhelye volt, magas, terebélyes fekete nyárfákkal.
Albert-ház Segesvár Az Albert-házban található a Hegyi iskola bentlakása, mely ma a német tannyelvű Joseph Haltrich Elméleti Líceumhoz tartozik.
Katolikus templom Kápolnásfalu A Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő országúton hagyjuk el Szentegyházát. Máris Kápolnásfaluban vagyunk, de csak érintjük a falu déli részét.
Venetúrné vára Bereck A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai. Megtaláltuk. Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all.
Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el. Megvan a doboz. Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki.
Felszegi csengettyű Csíkszépvíz Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Megtalaltuk, koszonjuk. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb.
Horgász tanya
Milleniumi kereszt Polyán A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Errefele mindenki Polyannak mondja a falut, a fakeresztet is ok allitottak a falu feletti magaslatra a Milleneum emlekere 2000-ben. A doboz könnyen meglett, a tetőről pedig nagyon jó a kilátás, a rálátás a környékre. Gyonyoru latvany fogadott a teton.
Szakadát-mező Keleti rész A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Felső függőhíd Kis-Békás Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla.
Ha megkívántátok, ti is elkészíthetitek. Ez majd alkalom es ordogadtaval kiprobaltatik. A terkepen egy kovasznai haz jelenik meg a foteri park kozelben, s Lécfalva az más. Lécfalvától délre, az árterület fölé emelkedik, a kelet-nyugat irányú 550 m magas Várhegy-domb.
A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne. Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét.
Szikla a Siklódi-kő lábánál Jellegzetes tornácos házait megcsodálva, a Murva utcából indultunk a Siklódi-kőre. Siklód igazi hegyre szúrt falu, a világ végén, írja Orbán Balázs.
Honfoglalási emlékmű Csernáton Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg.
Vacsárcsi kőbánya Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. A medvetáncoltató és rakott krumpli előtt nem volt pojéka leves? A délután a Békás-szorosban, pontosabban a Kis-Békás-szoros és környékén túráztunk. A Basa fogadó országúti fogadó lévén, az utazóknak kínált egykor szállást, ételt és italt, a jószágnak pedig éjszakai pihenőhelyet.
A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Ez is egy szép templom, de a kapu itt is zárva. Hát, a geodobozt nem ástam el én sem, a trekkingklub sem, Irén sem :-). Miután megtöltöttük a pillepalackainkat borvizzel, gondoltuk, hogy megkeressük ezt az új ládát a templomnál.
Szebb időket látott épület. Minden szerdán este, egy bizonyos rejtekhely termében gyülést tartanak. Első alkalommal éjfél után próbálkoztam, gps nélkül, csak a szöveges segítségre alapozva. A koordináták a BCR épületére mutatnak, de nincs is szükség rájuk mert mióta változott a segítő információ, már csak egy félméteres szakasz jöhet szóba.
Kálnoki borvíz Csobotfalva Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez.
Szent István-kápolna Perkő A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Both-vára Gyergyószentmiklós A tornác alatt találtam egy X-et. Ma munka után kimentem ellenőrizni, a geodoboz sértetlenül a helyén van. A kápolna nagyon aranyos, csak a tornáca kicsit romos. Gyergyószentmiklósról a Gyilkos-tó felé haladva, a Békény és a Várpataka találkozásánál, az út bal oldalán emelkedik a Várdomb.
Katolikus templom Szentivánlaborfalva It komoly keresztesháború zajlott atyánkfiai között valamikor.
Testvérfenyők Csere bérce A Déllői-borvízforrás közeléből sárga kereszttel jelzett túraösvény kapaszkodik ki a Csere bércére, másnéven Bükkdombra. Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet.
Tálasbérce Székelyvarság Hogy rendeztétek a doboz sorsát. Igyekszünk pótolni. Legalábbis a koordináták és a fotók alapján is ok volt. Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága.
Panoráma a Kövesdombra - Bodon-hegy - Marosvásárhely. Gondolom, hogy a rejtő már gyerekkora óta ismeri ezt a helyet. Bizony sokszor látott engem(-minket, mert sosem voltam egyedül) szánkózni ez a domboldal és az egész környék. Bár ez a rejtekhely már a tegnapi napra be volt tervezve, a sötétedés miatt a mai napra maradt.
Kellner-ház Segesvár
Fundáta-völgyi barlang A félreértések elkerülése végett pontosítanék. Doboz volt - nincs, koncert inkább hébe mint hóba, s borsos jegyárak mellett majd egymásnak muzsikálnak. A 80-as evekben mar jartam itt. A barcarozsnyói Fundáta-völgyi barlang Rozsnyótól 3,5 km-re található, nem messze a rozsnyói vártól, 790 méter tengerszint feletti magasságban.
Előkerült a doboz, majd megkóstoltuk a borvizet is. Szerintem, ez Kovászna megye egyik legjobb borvize. Ennél a borvízforrásnál mindig sor van, bizonyítva a minőségét. Mikóújfalu fő forrása a Bedő-borvíz, egyben a környék legismertebb forrása.
A Benedek Elekről elnevezett, Székelyföld természeti ritkaságának számító, borvizes barlangok Kisbacon határában, a Fenyős-patak baloldali ágának, az Érces-patak völgyében találhatók.
A barcarozsnyói vár Dukéákkal és Kerekesékkel. Egy kis szombati várlátogatás. Ellenőriztem a barcarozsnyói vár melletti rejteket. Brassótól délnyugatra, a Vidombák-patak partján fekszik Barcarozsnyó, a szász mezőváros.
Lázárfalva határában, a hegyek közt rejlő tengerszem partján1764–1765-ben a tusnádi és kozmási lakosok egy kis kápolnát építenek Kecskés (vagy Kovács) Pál kezdeményezésére. Mégegyszer meg akartam látogatni 2011 tavaszán, de nem találtam már rá. Megtalaltuk. Megtaláltuk a kápolna mellett, kicseréltük a zacskót.
Lutheránus templom Darlac A kisebb erődtemplomokat igyekeztem felkutatni Szászföldön. Szebenből tartottam hazafelé, és csak Baráthelyen vettem észre, hogy nem tértem le idejében Medgyesnél. Megtaláltam ezt a dobozt is. Mai temploma a XV-dik század első negyedéből való késő gótikus alkotás - egyhajós, torony nélküli templomok mintájára épült.
A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
Fronius-ház Segesvár Az Iskola utca 13 szám alatt található Fronius-ház kézművesek lakóháza volt, a XVI-dik században épült.
Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. A koordináták egy kidőlt, korhadt fára mutatnak, átkutattam a környékét is, de nem találtam semmit. Az a bizonyos láda nem a hu-n található, hanem Székelyvarságon, a Tartód váránál. b_istvan baratommal jartunk erre, elmeletileg ket lada kellet volna itt legyen, de tudtuk, hogy valoszinuleg egyet sem talalunk.
Erődített evangélikus templom Gerdály 1332-ben temploma van - középkori temploma volt, mert 1520-ban a szebeni tartománytól segélyt kap a templom és torony erődítésére.
A nagyfőnök rejtett? Alig rejtette el a nagyfőnök, már meg is találtuk :). A rejtekhely talalkozo alkalmaval tobb ladarejtes is tortent. Sötétpatak az Erős-hegy lábánál található, a Gyimesközéplokhoz tartozó falut szórványos házcsoportok alkotják.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sóskút adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Homoródkeményfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig. Én ennek a völgynek az északi oldalán közelítettem meg a rejtekhelyet, egy csak terepjáróknak ajánlott szekérúton.
  • Kilátótorony - Szováta A feljáratot befoldozták. Adós maradtam még egy információval. Az első reakcióm nekem is az volt, hogy kell legyen egy rés, amin be lehet jutni a kilátó belsejébe, kerülgettem is eleget, de sajnos nem találtam.
  • Ozsváth-csorgó A drót. A rejteket és a dobozt is elég könnyen megtaláltam. A csorgó bal oldalán, ahogy másznál fel található a szúrós drót.
  • Papolci panoráma Egy regi ut, uj kontosben. Marcius idusan Kezdivasarhely fele tartva tettunk egy kiterot a papolci utra. Megerte.
  • Elindultunk a vizeses iranyaba, ami nagyon megerte, csak nagyon esett az eso, es igy a tobbi nem lett meg. Ide szep ido kell, es egy nagy furdozes a komedenceben.
  • Leány-vár - Bereck Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. A benzinkúttól visszább, egy talajút ágazik ki az útból, mely később szekérút formájában folyatódik.
  • Csókás-feredő - Csernáton Baráti séta 2. . Ide már feljöttünk a terepjáróval. Nagyon szép hely és jó látni, hogy lassan megújulnak ezek a régi feredők.
  • Aznap Szacsvára tartottunk, így magától érthetődött, hogy levadásztuk elsőknek ezt a ládát.
  • Erdőfülei túránkat azzal kezdtük, hogy megnéztük a templomot, a kopjafás temetőt és megkerestük ezt a dobozt. A templom szépen rendbetéve, vakító fehérek a falai kívül-belül.
  • Kilátótorony - Csíksomlyó Kellemes vasarnapi hangulatban. Egy kellemes vasarnapi hangulatban indultam masodmagammal ennek a doboznak a keresesere. Majdnem a templom mellol indultunk, vegigjarva a "kalvaria" utjat, nagyon jo erzes volt megmaszni azt a hegyet amelyet Punkosdkor zarandokok szazezrei jarnak vegig.
  • Rapsonné vára - Szováta Nagyon szép, misztikus hely. Kár, hogy nincs egy rendezett túristaösvény ami felvisz a hegyre. Jó rejtés, kis doboz, szép kincs.
  • Mesebeli hangulata van.
  • Harangláb - Bözsefalva Hangulatos hely. Rugonfalváról jöttem jöttem át, felkeresni ezt a nyugis helyet. Nem volt nehéz bejárni Bözsefalvát, amit ha ugy veszünk, csak egy utcácska, de hangulatos hely.
  • Kultúrpalota - Marosvásárhely Ide nem illo szobrok. A hely szépsége nagymértékben javulna, ha az összes innen látható szobrot (5 db van belőlük) kicserélnék olyanokra, amelyeknek közük van a helyhez.
  • Megtalaltuk Aron-bv-vel egyutt kihasznaltuk Szent Andras napjat. Erdekes rejtes, teljesen mast kepzeltunk.
  • Vár-domb - Csíkcsomortán Elsőnek jelentem be. De a füzetben második beíró voltam. Nagyon szép hely, érdemes volt megkeresni.
  • Régi kőhíd - Csernáton Ahol majdnem kiharaptak belolem. Ez nem igaz. Mikozben irtam a fuzetecskebe, egy joforma falusi es nem pasztor (ezt meg lenyeltem volna), ordas acsarkodott ram kegyetlenul es veszelyesen a falmaradvanyrol.
  • Pedig szerettem volna látni. Helyette egy modern, széles, kétoldalt gyalogátjárós betonhíd köti össze a a Kis-Küküllő két partját.
  • Horgásztavak - Csürülye Találgatás. "Egy odvas fa és egy korhadt facsutak, két teljesen különböző dolog." Hát ezt én is nagyon jól tudom csakhogy a biciklimnél lévő facsutakot (az egyetlent a környéken), amely alig állt ki a földből, körbeástam, felszántottam és a geodoboz csak nem került elő.
  • A tegnap láttam, hogy a környéken vannak új rejtések, igy hát elindultam pontot gyűjteni. A kettős cső, hamar megvolt, de volt ebből vízszintes is és függőleges is.
  • Szerencsére ismerem a várat, igy egyből megtaláltam. Igaz, egy jót kellett mászni, de megérte.
  • Víg Albert köve - Galonya Víg Berci. Hát persze, hogy igazam van. Xántus László az Erdély hegyei sorozat Kelemen havasok című könyvében Vígh Andrásról ír.
  • Először is köszönöm a visszajelzésed. Velem is sokszor megtörténik, hogy nem találok egy ládát.
  • Siculicidium útja - Jézus Szíve templom - Madéfalva Elmaradt. Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Annyira elfelejtettem, hogy újra a keresésére indultam, aztán amikor a helyszínre érkeztem, leesett, hogy már megtaláltam.
  • Megállt az idő. S szemünk-szánk tátva maradt.
  • Idei biciklitúrám első napján érintettem Maroshévízt, így nem hagyhattam ki legalább az utamba eső dobozt. A helyszín igen színes, és mozgalmas volt.

Sikerült eljutni Homoródkeményfalva környékére? Tetszett a Sóskút? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!