Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Sóskút - Homoródalmás

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sóskút - Homoródalmás felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Sóskút - Homoródalmás képtárból (összesen 15 kép):

Sóskút
Sóskút
A sósvizet rejtő faházikó
A sósvizet rejtő faházikó
Tanácsi határozat
Tanácsi határozat
Anno ...
Anno ...

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sóskút Homoródalmás fotóalbumba!

A homoródalmási Sóskút Lövéte felől a második Sóskút utcai bejárat végében található, a patak partján. A sósvizes kutat rejtő faházikó kulcsát valamelyik közeli élelmiszerboltban lehet elkérni... Fedezzétek fel Homoródalmás és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sóskút!

A legközelebbi település Homoródalmás, 0,52 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Lövéte környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Sóskút Homoródalmás közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Katolikus temető - Homoródalmás 490 m-re.
A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.
Kőbánya - Homoródalmás 1,5 km-re. A kőbánya megvan, viszont a dobozt gps nélkül nem könnyű megtalálni. Homoródremetén és Gyepesben rejtettem egy-egy dobozt, és mivel utolsó ittjártam óta ujabb rejtekhelyek nyíltak, és dobozok bujtak el, Szentmártonból erre vettem az irányt, hogy utánanézzek a dolgoknak.
Várhegy Homoródalmás 1,8 km-re.
Szép kilátást biztosító magaslat Lövéte és Almás között. Lövéte és Homoródalmás között valahol félúton félrehúztunk, leparkoltunk. A geoüveggel megjelölt földvár felől érkeztünk ide, majd innen ereszkedtünk le újra a kőbányához. Egyik lehetséges megközelítési módja, ha Almásról a hegyen keresztűl Szentmártonba vezető uton indulunk el.
Földvár - Homoródalmás 1,9 km-re.
Homoródalmás és Lövéte határánál van a homoródalmási Várhegy, amelyen földsáncok nyomait lehet látni. Ez a Várhegy most már Lövétéhez tartozik, vagy Homoródalmáshoz? Egy kis keresgélés után kiástuk, viszont az üveg nem volt üres, és ráadásul sajnálatos módon még nem is borral volt tele, hanem vízzel. Miutan a bor mar atvaltozott vizze a Varhegy elnevezest atkeresztelnem Foldvar nevre.
Abásfalva 2,1 km-re.
Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba. Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu. Gyönyörűszép őszi idő volt.
Homokkő képződmények - Homoródalmás 2,4 km-re.
Homoródalmás felől a Vargyas-szoros felé vezető út bal oldalán, a domboldalban látványos homokkőképződményeket láthatunk. A közelben kecskéit legeltető pásztor, kérdésemre nem tudta megnevezni a helyet. Mielott a doboz vegleges helyere kerult, legalabb 10 percet halasztuk-piszkaltuk a fatorzs melyebol. Érdekes kövek. Ezidáig még nem közelítettem meg a Vargyas völgyét Almás felől, most is csak ezért a rejtekhelyért tettem, es nem csalódtam, tényleg érdekes helyszín, érdemes felkeresni.
Sóskút Homoródkeményfalva 4,3 km-re.
Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt. Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba. Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig.
Világháborús emlékmű Lövéte 4,5 km-re.
A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött. A parókia kertjének előterében impozáns méretű háborús emlékmű áll. Ha jól értettem akkor a helyszínen két emlékmű van, egymáshoz közel, a milleniumi és a világháborús emlékmű. Az emlékműveket megtaláltam. Paplázáról leereszkedve, megálltunk a két emlékműnél.
Gyepes 5,1 km-re.
Érdekes módon, rendkívül kevés leírást lehet találni erről a kis faluról. Orbán Balázs is csak utal rá nagy művében, a Székelyföld leírásában, pedig rendkívül eredeti, érintetlenségben megmaradt, és ezért is értékes falu. Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek.
Román Viktor szoborpark Homoródszentmárton 5,2 km-re.
Bükkfalva egyik látványossága a Román Viktor szoborpark, ahol a homoródszentmártoni születésű Román Viktor műveinek arányos felnagyításával, testvére, Román Elemér építészmérnök mutatja be a szobrász alkotásait. Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is. BabBerci, köszönöm az újrarejtést. Megtaláltam a dobozt a rejtek alatt, a térdig érő fűben, kupak, és jegyzetfüzet nélkül. A Homoródszentmártonhoz tartozó Bükkfalva újabban művészek tanyája lett.
Ugron-kúria Homoródszentmárton 5,2 km-re.
Amennyiben Gyepes vagy Abásfalva felől érkezünk Homoródszentmártonba, a gyümölcsfák jótékony takarásában meghúzódó, igen leromlott állapotban leledző kúria mellett megyünk el. A feltöltött képek alapján nagyon látványosak az Ugron-kúria épületének még valamennyire megmaradt díszitései. A falban kialakított kapu a megoldás. Ez alkalommal a hivatalos bejárón, a falban kialakított gyalog- és kocsibejáróval ellátott kapun volt szándékom bemenni. A faluban áll a Homoród mente legnagyobb kastély-kúria jellegű épülete, a műemlék Ugron kúria.
Kerekes Julcsa háza Homoródszentmárton 5,3 km-re.
Kerekes Julcsa háza, és annak kapuja - Homoródszentmárton. Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház.
A lövétei suvadás 5,5 km-re.
Lövétén először 1913-ban indult meg a föld. 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult. Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve.
Unitárius vártemplom Homoródszentmárton 5,7 km-re.
A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont. A Szarkakotol nem kanyarodtam vissza Udvarhelyre, hanem felkerestem Homorodremetet, es kellemesen csalodtam, mert egy kihalofelben levo Isten hata mogotti eldugott apro falu helyett, amire szamitottam, aranylag egy mozgalmas kis telepulesre ertem. A Homorodok menterol ezt is begyujtottuk, igaz van meg mit keresni itt is es mashol is. Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom.
Sós kút Recsenyéd 5,8 km-re.
A sóskút mélysége 0,55 m, a vízoszlop magassága 0,55 m. Homoródrecsenyéden a sósforrás a falutól keletre, a Bakó-hegy oldalán, a templomtól 2 km-re található.
Kőmező-patak zuhatagsora Vargyas-szoros 6,2 km-re.
A Kőmező északnyugati részéből ered a Vargyas-patak baloldali mellékpataka, a Kőmező-patak. A beömlési pontja keresztezi azt az ösvényt, amelyen a turisták bejárják a szurdokvölgyet.
Papláz Lövéte 6,5 km-re.
Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként. Kirándulásunk harmadik állomása. Lövéte határa, az azt körülvevő magaslatok, kereszteződések bővelkednek ujrállított és régi keresztekben.
Hegyi menedékhely Vargyas-szoros 6,6 km-re.
Szelídgesztenye-liget Homoródkarácsonyfalva 6,6 km-re.
Homoródkarácsonyfalva nyugati határában, a vízválasztó keleti oldalán, 2 hektáron elterülő szelídgesztenye ültetvény található. A szelídgesztenyén kivül a ligetben megtaláljuk a diófát, az erdei fenyőt, a vadalmát és a fehér akácot is. Évente két-háromszor meglátogatjuk ezt a helyet Almásra menet. Vállalja a következményeket. Minden tyúk még a tojáshéjjal a fenekén születik :-).
Hollókő Homoródkeményfalva 6,6 km-re.
A hozzá fűződő legendáról Orbán Balázs a Székelyföld leírásában is említést tesz. Nem itt vezetett el az utam, de Homoródfürdőtől egy kis kitérővel kocsival is megközelíthető a hely. Homoródkeményfalva egyik kevésbé ismert nevezetessége, amelyről a helybeliek is kevesen tudnak, a Hollókő.
Vándorsólyom via ferrata Beszállási pont Vargyas-szoros 6,6 km-re.
Azt lehetne mondani, hogy Kovászna megye via ferratája, mert majdnem itt van. Jó helyen, szép környezetben, nem olyan veszélyes, és nem is túl nehéz. Mászkálni hívtak a hétvégére, a Vargyas-szorosba.
Vándorsólyom via ferrata Kilátópont Vargyas-szoros 6,7 km-re.
De közben őrizzük meg a csendet és a tisztaságot, hogy ne zavarjuk meg a sólymok életét. Én sem cserélgetem a telefonomat évente, most ejsze van már tizenéves. Két hétig sátoroztam a szorosnál. A mászás során a vándorsólymok sziklabirodalmában járunk, megcsodálhatjuk a kilátást, és a különleges sziklai növényzetet.
Vargyas-patak Vargyas-szoros 6,7 km-re.
Megtaláltuk. Jó hír, hogy még ennyi év után is megvan a doboz, és még el sincs ázva. Megtaláltuk ezt a ládát. A Vargyas-patak szurdoka, a Persány-Rika hegység északi végénél, a Hargitalábainál kialakult mészkő-szikla szoros, a Székelyföld egyik jelentős, festői természeti szépségekben gazdag karsztvidéke.
Tatár-kápolna Vargyas-szoros 6,8 km-re.
Amennyiben Kirulyfürdő vagy Homoródalmás felől közelítjük meg a Vargyas-szorost, először a Kő-mezőbe érünk. Itt bújnak meg egy gyertyánfacsoport között a Tatár-kápolna romjai. Mindig is erdekesnek talaltam azokat az epitmenyeket amelyeket a "semmi kozepen" hoztak letre, viszonylag tavol a telepulesektol. Nemrég, 20-án, voltam a kápolnánál, s ellenőriztem a dobozt, a régit. Alig pár lépésre a kilátóhelytől, a természet visszahódította az egykori kápolnát.
Dénes István emléktúra Vargyas-szoros 6,8 km-re.
A Dénes István emléktúra avargyasi kőbányától indult, majd a Súgólik megtekintése után a Gódrakarszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget. Itt, az OrbánBalázs barlang bejáratánál emléktábla avatásra került sor. Ezt sem látogatták sokan, a miénk volt a második, pedig innen szép kilátás nyílik mindenfelé. Egy találkozó keretén belül látogattuk meg a szorost. Kisebb barati tarsasaggal szerre megkerestuk az osszes geoladat.
Akasztófa teteje Homoródkarácsonyfalva 6,8 km-re.
A Dungó feredőtől északra tekintve, a szemközti Vész oldala gerincen, egy fenyőkkel borított, csúcsos domb hívja fel magára a figyelmet. A falutól keletre található dombocska az első osztrák katonai térképen Akasztófa teteje, a másodikon Akasztófanyaka néven szerepel.
Tatárlik Vargyas-szoros 6,9 km-re.
Az Orbán Balázs-barlangtól nyugati irányban, a vele átellenben, a patak túlsó partján lévő sziklafalban, a Lócsűr-barlang felett körülbelül 15 méterrel található a Tatárlik-barlang, amely egykor mesterségesen rakott, kőfalakkal védett menedékhely volt. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye. Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye.
Csala tornya Vargyas-szoros 6,9 km-re.
A monda szerint nagy erővel támadtak a tatárok a környékre, ezért a nép visszahúzódott az elfalazott bejáratú Kőlikba. Ahogy felkapaszkodtunk a cukorsüveg tövéhez, azonnal rátaláltam a rejtekre. Ez a doboz is kipipálva. Csak mikor a Tatárlik üregeihez felértünk, jöttem rá, hogy már jártam itt annak idején, 15-16 évvel ezelőtt. A tatárok tábort vertek Kőmezőben, és várták, hogy az éhség kergesse ki az ostromlott népet a barlangból.
Unitárius templom Homoródkarácsonyfalva 6,9 km-re.
Homoródkarácsonyfalva a Kis-Homoród völgyében, Homorodalmás és Oklánd között fekszik. Az unitárius templomot körülvevő falon kívül helyezték el az emlékművet, rajta felirattal. Sikerült ezt a kisméretű dobozkát is megtalálnom. Nem talaltuk meg a dobozkat, pedig eleg sokat kerestuk. A "Rejtekhely vadászat Erdélyben" harmadik találkozó, harmadik napján, ugyancsak csapatmunkával találtuk meg ezt a geodobozt is.
Orbán Balázs-barlang Vargyas-szoros 6,9 km-re.
A Vargyas-szoros legnevezetesebb barlangja az Orbán Balázs barlang (Kőlik, Nagybarlang, Almási barlang), melyet az elmúlt évszázadok folyamán számos híresség – Jókai Mór, Wesselényi Miklós, John Paget meglátogatott. Vargyas felől 14 km hosszú, rossz minőségű autóúton közelíthető meg északi irányban, majd a szurdok kezdetétől 1 km gyaloglás után, vaslépcsőn mászhatunk fel a bejárathoz. Megtaláltam ezt a dobozt is. A szentegyházi sziffesek csapatához csatlakozva vezetett végig a barlangon Mihály István, hogy magam is elképedjek, milyen kicsi lyukon is át tud bujni az emberfia, ha muszáj. A Vargyas-szorost Homoródalmás felől közelítettük meg, egy személyautóval jól járható makadám úton.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sóskút adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Homoródalmás térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Tavasz Tündér - Tavasz Tündér csak nagyon kimérten osztogatja kegyeit, de azért érdemes elindulni, mindig akad látnivaló. Ha hirtelenjében nem tudom merre csavarjam a drótszamár füleit, segít a Rejtekhely.
  • Só - A doboz nincs meg. Szerintem, mikor felújították a tetőszerkezetet, akkor nem került vissza a helyére.
  • Katolikus templom - Tusnád: Rendezett templom - A plébániánál kezdtük a nézelődést, majd felkapaszkodtuk a kereszt és az emlékmű mellett a templomhoz. Sajnos a kapu zárva volt, de körbejártuk, hogy a jubileumi - CCC - dobozunkat előkergessük rejtekéből.
  • Firtos vára: Esős időben jöttünk fel - A Firtos felhőbe burkolózott, de megérte.
  • Kisvasút állomás - Vármező: Csak egy bejegyzés van a füzetben - Miután megtaláltam a kisvasút hídjánál elrejtett mágneses pet előformát, ellenőriztem a saját rejtésemet is. A geodoboz jó állapotban van, a tartalma száraz.
  • Lina-kanyar: Ötletes ez a rejtés - Amíg bekapcsolódott a gps, addig is keresgéltünk és találtunk is egy geodobozt. Amikor közelebbről megnéztük akkor láttuk, hogy nem ezt a ládát kerestük.
  • Óriáspincetető - Eresztevény: Rendben - Szerintunk ez a hely megerdemli a dobozkat.
  • Szejkefürdő: Ezt is megtaláltuk - Ugyanazzal a lelkes csapattal, mint a korábbi Szarkakőit. Itt is nagyon jó a leírás, és természetesen a látvány.
  • Sólyomkő-tető - Gorzafalva: Végre a csúcs - Újabb mászás után túránk legmagasabb pontjára értünk. Itt kiosztottuk a csúcs csokit :) A leírás pontossága sokat segített a geodoboz megtalálásában.
  • Kézdimartonosi feredő: A kézdimartonosi fürdő - Tetszett, hogy rendben van tartva a fürdő, a környéke, hogy asztfaltos úton tudtuk megközelíteni. A zöld tavacska meg a felfüggesztett házikok pedig különleges hangulatot kölcsönöznek a helynek.
  • Nárciszrét - Sárkány - Vád: Április végén, a nárciszmezőn - Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. Nem én voltam a szervező, és azt is tudtam, hogy a nárciszok még csak korulbelul 3 hét múlva kezdenek virágozni.
  • Kőgombák - Csicsói-Hargita: Mi voltunk a második megtalálók - Miután a tavaly nem találtuk meg a dobozt, most úgy döntöttünk, hogy újra megpróbáljuk megkeresni, és erre kitűnő alkalom volt ez a hétfői szabadnap. Most könnyen meglett a láda.
  • Ali pasa halmai: Kitűnő rejtekhely - Még kerestem ezt a rejtekhelyet eredménytelenül. Pedig jó helyen kerestem.
  • Zerge-nyereg - Fogarasi-havasok: Zord, de szép - Nem tudtuk, mire vállakozunk, mikor a Bilea-tótól kezdtünk kapaszkodni a Zerge-nyereg felé egy zsebibabával a kenguruban. Ő köszönte szépen végigszundikálta az emelkedőt.
  • Tisztviselő-telep - Marosvásárhely: Találatlan maradt - A dobozon kívül mindent megtaláltam amiről szó esett a bejegyzésekben. Tisztviselőtelepet, utcát, gázdobozt, lyukat, kavicsot, kutyát, és hideget.
  • Siculicidium útja - Jézus Szíve templom - Madéfalva: Jól van jól - Majd írok az angyalnak, létrát fogok kérni, és levadászok mindent előled.
  • Bükkfej: Segitseggel - Hat ugy valamikor egy jo par evvel ezelott talaltam meg ezt a ladat. Meg jartam ottan vagy ketto eve de akkor nem bantottam.
  • Tündér Ilona vára: Pinokkió köszöni jól van - A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont. Ez a Várpataka mellett elhalad a Vártető alatt.

Sikerült eljutni Homoródalmás környékére? Tetszett a Sóskút? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.