Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Siker - Madéfalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8203 hozzászólás)
 

Siker - Madéfalva

Végre sikerült.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Siker - Madéfalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kilátás Rákosi Hargita
Kilátás
Kis-Lomás-vízesés 5 Kis-Lomás vízesés
Kis-Lomás-vízesés 5
A szobor Aranka György szobor szobra Marosvásárhely
A szobor
Emlékmű Lisznyó templom
Emlékmű
Templomtorony Lókod református templom
Templomtorony
Tornyok Apold
Tornyok

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Siker Madéfalva fotóalbumba!

Fedezzétek fel Madéfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Siker!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,41 km távolságra található, legközelebbi település, Madéfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkrákos és vidéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Fülest kaptunk hogy már nyílnak a nárciszok. A kertjáró kocsimmal indultam neki a rejtekhely megközelítésére. A Kuvaszó-patak vízesésétől jöttem, ahol nem jártam sikerrel, itt viszont egy kevés keresgélés után ráakadtam a dobozra. A Kankóskert Erdőfüle észak-keleti dombján, a Fok-tető alatt található.
Almás rétjén Kézdialmás határában, a Büdös kút egy igen hideg vizű forrás, 8-9 fokos a vize, kéndioxidot tartalmaz, innen jön a neve is. Mert egyutt rejtettuk aronbv-ekkal, es azzal aki megfertozott minket a dobozos jatekkal. A vadaspark kerítése mellett mentünk fel, de sajnos nem láttunk egy állatot sem a vadasparkban. Amig nem volt vadaspark, sokkal konnyebb volt megkozeliteni.
A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt. Több mint százötven évvel ezelőtt népszerű fürdőt létesítettek itt.
A Nyír kútja pihenő Csíkszentimrétől kevesebb mint 4 km-re található, keletre. Egy kőkert jellegű, szikladarabokkal megszórt mező, ahol egy forrást és itatóvályút találunk.
Nekem is van olyan rejtésem, ahol a templom bár rejtéskor tárva-nyitva állt, máskor mindig zárva van. Délután, miután elvégeztem a napi munkámat. Egyediek az ablakok is. Csíkszentimre Szent Imre herceg tiszteletére szentelt, római katolikus temploma 1778-ban épült az egyházközség és Henter Ádám költségén.
Itt halad át a Tolvajos-tető felől érkező kék sáv turistajelzés a Csíkszentimrei Büdösfürdő felé. A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon. Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja.
A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása. Miután megkerestem a Nagy-ág mellékénél elrejtett geodobozt, a nap második kipipált rejtekhelye a Tündérek forrása volt. Nehezen tudtunk megválni a pompás tőzike rétektől, soha nem találtuk még ilyen csúcsnyílásban, pedig minden tavasszal felkeressük a tavasz hírnökeit, tőzike, hóvirág, tavaszi kikerics, mindez egy helyen. Kis körutunk alkalmával ugy gondoltam több dobozka is előkerül, talán az én hibám is, hogy nem igy lett.
Essigmann-ház Segesvár Az Iskola utca 10 szám alatt található lakóház. Épült a XVII-XVIII-dik században, módosították a XX-dik században.
Várhegy Bágy A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása.
A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe. Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik.
Jó rálátás nyílik innen a Déllői-borvízforrás melletti kőbányára, legalábbis télen. A sárga kereszttel jelzett, Szentkeresztbányára tartó túraösvényen lehet kikapaszkodni a Csere bérce délkeleti oldalába.
A Szentlélek tiszteletére szentelt, segesvári Leprások temploma a XV-dik században épült, és ma is áll. 1575-ben Leprosorium néven ismerték, a külső falán helyezték el a Pesthanzel nevű, külső szószéket.
Nehezen lett meg a doboz. Ha Besenyo akkor viztarolo, pionirtabor, tanosveny es pro natura talalkozohely is egyben. Jó időben, gyönyörű helyen, szépen karbantartott templom ez a besenyői. A Csente-tető alatt, a Bodoki havas lábánál a Besenyő völgyében a nyolcvanas évek második felében a patak elzárásával víztárolót alakítottak ki  Azóta épülnek a hétvégi házak.
A harangozó asszonyság férje-úra beengedett a templomba. Ott voltunk a rejtésnél.
A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.
Református templom Berekeresztúr A szent keresztről elnevezett egyházközségek, illetve falvak mind régiek és a szent keresztről elnevezett templomuktól kapták nevüket. 1335-ben a pápai tizedjegyzékben Berechce szerepel, Berekete néven szerepel. Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra.
Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához. A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik.
A Szurduk a Vargyas-patak völgyének a Szeltersz klimatikus üdülőhely északi bejáratánál található, szurdok jellegű helye. A patak földrajzi baloldalán található a Szurdukbükke vagy Szurduk bükk, a jobb oldali Vészkaréj meredek sziklaoldal felett pedig a Cserebérc vagy Bükkdomb.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Kovászna
Alsórákos a tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult. Biztosan mentem a megjelölt helyre. A környék látnivalóit barátaimnak megmutatni érkeztem Alsórákosra. Miután szerencsésen beereszkedtem az Ürnösi töpe barlangjaitól, és egy kicsit lecsutakoltam a bringát a patakban, Rákos fele vettem az irányt.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos.
Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
A sóskút Homoródszentpétertől keletre, 1,15 km távolságra található, a Tarhegy aljában. A vízoszlop magassága benne 3,5 m (1882-es mérés).
Kis-Borka-kő Besztercei-havasok A Kis-Borka-kő egy 1552 m magas csúcs a Besztercei-havasokban. Körülbelül 1 km-re innen délnyugatra található az 1825 m magas Kis-Borka köve.
A Szent Anna-tó-tól visszajövet úgy döntöttünk, hogy megállunk és szétnézünk Tusnádfürdőn is. Meglett a doboz. Így jártam, ez a doboz miatt lemardtam a borkóstolóról. Délen Tusnádfürdőt a Komlósárok határolja, melynek baloldalán fakad a Komlósároki borvíz.
Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű megtalálni. A rejtekhely alatt tenyleg zugott az Olt folyo. Tusványos alkalmából az egyik koncertre várva, megkerestük a dobozkát. Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő.
Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. Es meg vittem magammal vagy 25 embert. Nagyon ötletes a rejtek. A Kis-Homoród patak két partján fekszik Székelyzsombor, felette magasodik Székelyzsombor vára.
Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát. Miután a megadott koordináták 10 méteres körzetében hiába kerestük, megvizsgálva minden fát, végül a doboz várnál levő fa gyökerei közül került elő. Szóval ti minden leírás, szöveges segítség, kép vagy gps koordináta nélkül találtátok meg a rejtekhelyet?
A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött. Ha jól értettem akkor a helyszínen két emlékmű van, egymáshoz közel, a milleniumi és a világháborús emlékmű. Az emlékműveket megtaláltam. Paplázáról leereszkedve, megálltunk a két emlékműnél.
Sós kút Homoródújfalu A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés). Homoródújfalutól nyugatra, 1 km távolságra, egy sóskút található.
A Felső Piactér, a jelenlegi Márton Áron tér, Székelyudvarhely múltbeli és jelenlegi központjának része. Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. A belvarosi geodobozt csapatban találtuk meg, köszi. Mit tegyen az ember, ha nincs gps, az ido sem tudja, hogy essen, vagy ne essen?
A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája. Tusnádfürdőről indultunk a Bálványosfürdő felé vezető úton. Én is így jártam. Teljesen szabályos a leírások alapján keresni a rejtekhelyet, akár gps nélkül is.
A kút, amely ma már több száz éves lehet, a közösség tulajdonában van, egykor gondnoka is volt. A homoródszentpáli sóskút a falu bejáratánál található, közvetlenül az Oklánd felől érkező út mellett.
Medrea-ház, Kolostor(Manastirii)-utca 10 szám, MS-II-m-B-15915. Kolping-ház Segesvár.
Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla.
Gratulalok. A séta végén megtaláltátok a geodobozt is? Ide, a Nagyhagymás csúcsra. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre.
Két magyar katona sírja Kommandó-gödör Két magyar katona sírja - Kommandó-gödör, Mihály szállása alja, Pál Péter birtoka. Az első világháború során, a stratégiai pontnak számító Mihályszállás csúcs alatt, Pál Péterék esztenája helyén állt az egykori parancsnoksági épület.
Zágon Mikes Kelemennek a szülőfaluja. Több mint 20 éve jártam itt, nagyon másabb környezet fogadott most.
Vegre bejutottunk a templom belso udvarara. A bokrot kicsit megnyirtak, de geokrety volt benne. Jonnek a kepek is. Csíkménaság Csíkszeredától 25 km-re, a 12-es főúttól 12 km-re terül el, a 123C országút mentén, 822 m magasságban.

Különleges látnivalók - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Siker adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Madéfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Berecz asztala - Kézdiszentlélek Asztal. A rejteket többször is körbejártam. A tövéből kinövő fa mögött azonban nem volt semmi.
  • Biciklivel mentünk, s pont egyszerre álltunk meg egy családdal, akik autóval voltak, már majdnem feladtuk a doboz megkeresését, mert nem akartak indulni, de végül összejött.
  • Miközben várakoztunk a túravezetőre, levadásztuk a ládát is. Mára ez az egy láda jutott.
  • Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát. A kilátás pedig csodaszép.
  • kustalyetik, kérlek írd meg az emailcímedet.
  • Az átjáróra emlékeztünk korábbi látogatásainkból. A láda keresése viszont nehéznek bizonyult.
  • Nagyon örvendtünk annak a néhány virágnak, mely még teljes pompában nyílt. Ezeket a felső kertben, az árnyékban találtuk.
  • Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt. Egy kis sétát az erdőben, hogy megkeressük ezt a dobozt.
  • A vasárnapi túra jelentkezők hiányában elmarad. Ma bejártuk a szombatra meghirdetett útvonalat, megtaláltunk néhány ládát, és rejtettünk két újat is :-).
  • Régi kőkereszt - Gyepü-patak Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket. Szerencsére a leírás nagyon világosan körülírja a helyet.
  • Ez gyorsan ment. A helyszínre érve pont a rejtek mellett álltunk meg, így kihasználva a kedvező pillanatot is, gyorsan kivettem, majd bejegyzés után visszatettem a dobozt.
  • Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Ha én rejtettem volna el ezt a geodobozt, akkor nagy valószínűséggel szintén abba a rejtekbe tettem volna.
  • Meg sem probáltam keresni, a nagy hó miatt.De egy szép napot töltöttem a tónál.
  • Már délután kiszúrtam a rejteket. Legalábbis azt gondoltam róla, csakhogy nagy volt a forgalom, így estére hagytam.
  • Elsőre túl könnyen feladtuk, aztán elmentünk egy másik dobozt megkeresni, majd visszatértünk és megtaláltuk. Nagyon benőtte a gaz.
  • Többször jártam a szorosban, de még a tanösvény előtt. Meg is lepett a sok új deszka, amin kényelmesen lehet sétálgatni.
  • Jöttünk mentünk, dobozt sajnos nem láttunk sehol csak a vélhető helyét a falban. Se kint se bent, se egyik se másik nem került elő.
  • Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • A kék háromszög jelzést követve másztunk ki. Csúszott a sár, többször is eleredt az eső.
  • Laposnya, Bakta-nyereg, Eszenyő-mező úton köszelítettük meg, fent már 10-20 cm hó volt. Hátulról indultunk neki toronyiránt, majd a piros háromszög jelzés végén kapaszkodtunk ki a Kecske-kőre.
  • BabBerci, köszönöm az újrarejtést. Mindig gyanús az ilyen részleges doboz(tartalom) eltűntetés, károsítás.
  • Jó kis játék. Megérdemli, hogy tegyünk róla, hogy rejtekhely paradicsom maradjon a "Székelyrejtekhely" a gyönyörű adottságaival együtt.
  • Gyönyörű helyen van ez a vártemplom.Ezt kellene rendberakni mint a szász várakat.
  • A szelicsei karsztfennsík tanulmányozása közben megszomjazva tértünk le a forráshoz. A ládát gond nélkül megtaláltuk, és lelkiismeretesen el is rejtettük.
  • Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. Elsőként a Lucs tőzeglápot kerestem fel, ahonnan a Szentimrei Büdös felé fordítottam a bicikli szarvát.
  • Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom. Érdekes sírkövek vannak a temetőben.

Sikerült eljutni Madéfalva környékére? Tetszett a Siker? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!