Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Régi sípálya

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Régi sípálya - Gyergyószentmiklós..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Régi sípálya felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Páva temploma
Páva temploma
Fenyőerdőben Alsórákos vulkanikus kráter
Fenyőerdőben
Templomajtó Csömörlő fatemplom
Templomajtó
Kis park Postarét forrás Marosvásárhely
Kis park
Kápolnabelső 1 Széphavas Szentlélek kápolna
Kápolnabelső 1
A meteo állomás
A meteo állomás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Régi sípálya fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Régi sípálya!

A 3,09 km távolságra található, legközelebbi település, Vargatag turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Az Olt eredete
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A doboz rendben. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
Két ismeretlen német katona sírja a Bilibók-tető oldalában, a Sánc-patak nyugati lejtőjén, Galaczi Péter volt földjén. Az 1944 augusztusi román átállás váratlanul érte a szovjet csapatok ellen román területen védekező német erőket.
Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer, 12/a főút mellett, a Buha-pataktól körülbelül 100 m Gyimesbükk felé, az út jobb oldalán, a kerítés belső oldalán.
Az Akó-kaputól a Fiság völgyébe vezető ut bal oldalán, a dombok között bujik meg Kotormány, az elrejtett falu. Ha nem lett volna ide doboz elrejtve, soha nem látogattuk volna meg ezt a falut, de érdemes volt. Megtaláltuk. Mi ezt a falut biztos nem felejtjuk el.
Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is. BabBerci, köszönöm az újrarejtést. Megtaláltam a dobozt a rejtek alatt, a térdig érő fűben, kupak, és jegyzetfüzet nélkül. A Homoródszentmártonhoz tartozó Bükkfalva újabban művészek tanyája lett.
A régi templom helyén most egy kőépület található, a torony a régi alakjára van újraépítve. Amikor utolsó alkalommal itt voltam, még poros talajúton lehetett megközelíteni a helyet. A "nulladik találkozás" óta, augusztus 25-én újra megtalálták a geodobozt.
64 osztrák-magyar honvéd és tűzér, valamint 3 ismeretlen orosz katona sírja a gyimesbükki vasútállomással szemben, jobbra egy magaslaton, Görbe Péter földjén. 1916 november - 1917 augusztus.
Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Miután Kászonjakabfalvától majdnem 4 km-t vezettem a poros, köves, rázós úton, a rejtekhelytől korulbelul 300 m-re a tulajdonos tartóztatott fel. Megtalaltuk. Kászonjakabfalvától 7 km-re a Borvíz patak völgyében található.
Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik. Az Ördögútja második töltésszakasza a szentkirályi Nyírtől a zetelaki Szőlőhátig vonul, majd a Nagy-Küküllő Ivó hídjához ereszkedik be.
Római őrhely a Kápolna-dombon, Oroszhegy közelében, amit a néphit Szent Lászlótól származtat és kápolnának néz. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében.
Bisztrapataka felett, a domboldalon, több érdekes sziklaalakzatot figyelhetünk meg, a csúcsosabb sziklát a helyiek Cukluj-nak hívják. Ez volt a mai rejtekhely-vadászatunk első állomása. Fonetikusan írtam át a román elnevezést - a közelében levő, nagyobb szikla a Várszikla, helyi nevén Csetátye.
A Szent Anna-tó festői szépségű környezetében 2 kápolna épült, a Szent Anna és a Szent Joakim kápolnák. Meg sem probáltam keresni, a nagy hó miatt. Miután kisiránkoztam magam az előző bejegyzésemben, most rá kell jöjjek, hogy második megtalálóként első bejelentő vagyok. Úgy történt, hogy amíg István a Szent Anna-kápolna geodobozával volt elfoglalva, addig én előrefutottam, hogy megtaláljam ezt a rejtést.
Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék.
Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé. Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán.
A gyalogtúra egy meredek kaptatóval kezdődik a Loki borvízforrástól, az elég ritka, de azért követhető kék kereszt jelzés mentén. Újabb kincsesdoboz. Medve nyomán kapaszkodva, kötéllétrán vagy helikópáterrel, kinek ahogy tetszik. Mindenkinek nagyon köszönöm ezt a kellemes kirándulást.
Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu, Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Ott volt alatta, ahogy írja. A doboz a helyen. Megtalaltuk a megadott info alapjan.
A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban. A környéket uraló 1025 m magas Siklódi-kő andezit-agglomerátumból, tipikus vulkáni kőzetből áll.
A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt.
Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől. A kőtömb amelyen Jézus lábnyoma található, Gyergyócsomafalvától dél - délnyugatra található.
A Fehérkavicsos- vagy Szederjesi borvíz Csíkmadaras egyik közismert borvízforrása. A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból.
Kész vagyok halni és élni veletek, ez a felirat áll Erdőcsinád központjában, Csanád vezér szobra alatt. Csanád Doboka ispán fia, Ajtony egykori vezére volt.
Rabsonné útja Illyésmező A Csere-tető tisztás nyugati szélén halad el. A Rabsonné útja Illyésmezőtől északkeletre található, északnyugat - délkelet irányba vonuló töltésvonal.
Nyágrán, a Maros-szoros felsõ szakaszán, a barlangok elérik a 800 m tengerszint feletti szintet. T1 és T2 barlangok - Göde-Nyágra.
A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
Márkod északnyugati határában levendulást és tulipánültetvényt hoztak létre, melyet Székelybere vagy Mikháza felől lehet megközelíteni. Tizenötezer tő és tízféle tulipán van itt, május első részében tartják a szüretet.
Az Ördöglik sziklafal egy igazi rejtett hely, Csíkszereda közelében ez a legközelebbi hely, ahol a kezdő sziklamászók gyakorolhatnak. Jó szolgálatot tett a segédpont, hanem légvonalban mentünk volna. Én is itt ismerkedtem először a kötéltechnikával, pontosabban ereszkedtem egyet, egy nyolcas segítségével.
Középkori lakói katolikusok voltak, két templommal - későbbi adat nem szól sem templomáról, sem egykori katolikus lakóiról, vagy azok utódairól a reformáció utáni időkből, mivel a XVI-dik században mindkét település puszta: Pusztaszakál 1519-ben, görög-keletieket telepítenek.
Szentmihály 1319-ben villa Szentmihálteluke néven írják, 1453-ban Zentmyhaltelke, 1644-ben Szent Mihály Telke formában fordul elő.
Aki vonattal érkezik a helyszínre, annak Andrásháza lerobbant, gyászos állapotban levő vasúti megállójánál kell leszállni. A vonat ajtajából nem kis szintkülönbségről kell leugrani a talaj szintjére.
Itt a néhai csíkszentsimoni szeszgyár látható, részben romokban. Először gyalog próbálkoztam, az állomás felől. "A Ciuc, a Bucegi, és az Igazi Csíki Sör képviselői elmennek együtt sörözni. Miután megkerestem Csíkszentkirály új rejtését az Úrkápolnánál, este fél 9-kor úgy döntöttem, hogy itt az alkalom megkeresni a Szeszgyár geodobozát is.
Érdemes egyet sétálni a településen, és megfigyelni a házaikat, ma már erőteljesen alakítják a faluképet. A cigány népesség Etéd falu lakosságának felét alkotja, hármas rétegződés jellemzi őket.
A nagy magyar királyok közül Szent László kapcsolódik leginkább vidékünk történetéhez, ezért érdemes megemlékezni róla. Június 27-e Szent László ünnepe, személyében nagy hős és nagy király képe rajzolódik elénk.
Miután kisütött a nap, sokan kimozdultak. A borszéki népi fürdőt 2009-ben építették meg, egy hagyományos fürdőépítő kaláka keretében.
Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul.
Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Ha jól számolom, és a Gábor által megadott koordináták helyesek, akkor eddig 4 bunkermaradványról tudunk az Árpád-vonal erődrendszerének kászoni szakaszán. 710 m-tol egeszen 817 m-ig tobb mint 7 bunker maradvanyaival talalkoztam, beleertve sok kiepitett geppuska allassal. Bár nem ide terveztem a ma délutáni kirándulást, végül mégis ide jöttem, megkeresni Gábor geodobozát.
Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma. Szép karcsú torony, gondozott templom.
Katolikus templom Csíkszentsimon Csíkszentsimon a falu Szent Simon tiszteletére szentelt első temploma után kapta a nevét, mely Csatószegen épült. Csíkszentsimon és Csíkcsatószeg a legújabb időkig egy egyházközséget alkotott, ma külön plébánia van Szentsimonon és Csatószegen is.
A gyergyóremetei Szent Lénárd plébániatemplom 1771-ben épült. Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek.
1409-ben Zengelnek Arják a források, 1471-ben Zengyel a neve. Középkori templomáról nincs adat, de feltételezhetjük, hogy a középkorban katolikus falu volt, majd a reformáció idején református lett.
A Farkaslakáról Korondra vezető útról, a Kalonda aljában balra útelágazás vezet Énlaka felé. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8.
Taploca régebbi település, mint Csíkszereda, s így bizonyos, hogy a középkorban létezett. Temploma azonban nem volt, a taplocaiak Csíksomlyó templomához tartoztak.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Régi sípálya adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az EKE sorozat 14 geoládájából csak 11-et sikerült megtalálni. De ennyi információból, összegyűjtött kódból is sikerült összeállítani a geolakat nyitókódját.
  • Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett.
  • A megtalálást segítő információ téves volt. A geodoboz nem a közeli sziklatornác bejáratánál, hanem a Stanciu barlangja bejárati részében van elrejtve.
  • Egy szép túra volt. Mindenik fürdőt kipróbáltuk.
  • Visszafele megkerestünk ez a dobozt. En schöner Cache an einem interessanten Ort.
  • Szabók bástyája - Kolozsvár Bástya. Látom, hogy Novák apó szobor talpazatáról lekerült, hogy a magyarok ölték meg. Egy háborúban meg-meghalnak a katonák, ez különben is szerb volt, nem oláh.
  • Bár a mosógép közvetlenül az út mellett van, pontosabban az út mellett és alatt, kocsiból nem egyből észrevehető. Én is elmentem mellette, majd visszafele újból.
  • Megcsodáltuk a gólyagyűlést, majd jót ittunk a finom borvízből.
  • Kora tavasszal találtam meg ezt a rejtekhelyet, de mivel nagyon jól tudok halogatni, csak most jelentem be, amikor másodszor is megtaláltam- megtaláltuk a fiatalokkal. Nagyon kellemes itt időzni egy kicsit a nagy melegben, beállni a víz alá, ami nem lélegzetelállítóan hideg, és kellemesen permetez.
  • A hely az úgynevezett Alsó Öv beszállási pontja. Ez az Alsó Öv földrajzi értelemben nem is öv, tulajdonképpen csak egy jelzetlen, többnyire ösvénytelen útvonal, amit valaki bejárt és ezt a nevet adta neki.
  • A pünkösdi róza virágzik most ott?
  • Kis kitero setaval, kellemes idoben talaltam ra erre a dobozkara. A dobozt vedo zacsko ki volt tepve a csutakbol.
  • Ez konnyen ment.
  • Erős szél fújt a várban. A panoráma szép, a vár felújítva.
  • A megadott ponton, illetve a közvetlen környéken a láda nem volt. Sok követ találtunk, mind szépen leellenőriztük, eredmény nélkül.
  • A fotó segítségével kerestünk, de végül is a GPS vezetett nyomra. Gőzmozdonyos keskeny nyomtávú vasutat kerestünk fel még Kommandón és a Vasér völgyében.
  • Adja magát a rejtek, csak egy baj van vele, nem vízhatlan. A mélyedésben áll a víz, a dobozka pedig sajnos nem vízálló, így a pici füzetecske is csurom vizes.
  • Piricskéről jöttünk. Az erdei múzeumból csak a kapun látható felirat van meg.
  • Pár óra alvás után kissé fáradtan, de annál nagyobb lelkesedéssel beugrottunk az autóba b_istvan-nal, és irány a Kalibáskő vendéglő. Tovább gyalog folytattuk az utunkat.
  • Husveti unnepi hangulatban egy laza delutani tekerges alkalmaval kerestuk fel a ladat. Senkinek nem ajanlom a forrasviz fogyasztasat, hacsak nem akar friss hullalevet inni.
  • Már pont megtaláltuk volna a dobozt, mikor észrevettük, hogy egy kis kígyó tekergőzik pont mellette, aztan whoopsz eltűnt.
  • Jó látni hogy ilyen sokan tisztelik az emlékét.
  • Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-). De, győzzél meg.
  • Előbb nem ültem le a padra mert nedves volt, cipőfűzőkötést színlelve végigtapogattam az elérhető helyeket, de nem volt ott a doboz. Majd leültem a padra és így már adta magát, egyből odanyúltam ahol a doboz volt.
  • A túráról bpomjanek barátom és túratársam írt részletesen. Teszek fel néhány képet is.
  • Rengeteg sziklarepedés van korulbelul 6 méternyi távolságban, de aztán összejött a doboz elékeritése. Nyílnak a harangrojtok, a lápban kezd virágozni a hízóka, a gyapotsások hófehér mezőket alkotnak, egyszóval gyönyörű.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Régi sípálya? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 9 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!