Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Ördögborozda - Szentkeresztbánya

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Ördögborozda - Szentkeresztbánya

A székelyföldi töltésvonulatot Szentegyháza és a Szurduk közötti részen hiába keresték, de jól kimutatható a Cserebérc - Saták-kútja - Vaskapu útvonalon. A Vaskapu nevű hely a Lövéte-Kirulyfürdő és a Vargyas-patak menti út találkozásánál helyezkedik el.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ördögborozda - Szentkeresztbánya felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Egykoron Csiszárfürdő Bálványosfürdő
Egykoron
A csipet csapat Brassó Pojána
A csipet csapat
Serkes tó Segesvár Serkes tó Segesvár
Serkes tó Segesvár
Eső után Református templom Réty
Eső után
Tavirózsa 3 Sapientia tó tavirózsa
Tavirózsa 3
8329 Paszmos Teleki kastély
8329

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ördögborozda Szentkeresztbánya fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Szentkeresztbánya és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ördögborozda!

A 2,48 km távolságra található, legközelebbi település, Lövétebánya turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Udvarhelytől Csíksomlyóig
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Az Olt és a Herec patak között, a Bodoki-havasok egyik nyugati hegylábának közvetlenül az Olt fölött emelkedő, Várhegynek nevezett magaslatán található Herecz vára. Korulbelul 30 percbe telt amig a tetore ertem, mert a bicajomat is kellett taszitsam, a kek pont turistajelzes menten lehet feljutni, viszont eleg meredek. Megtaláltam a ládát. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Herecz vára rejtekhelyet.
A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája. Tusnádfürdőről indultunk a Bálványosfürdő felé vezető úton. Én is így jártam. Teljesen szabályos a leírások alapján keresni a rejtekhelyet, akár gps nélkül is.
Fülest kaptunk hogy már nyílnak a nárciszok. A kertjáró kocsimmal indultam neki a rejtekhely megközelítésére. A Kuvaszó-patak vízesésétől jöttem, ahol nem jártam sikerrel, itt viszont egy kevés keresgélés után ráakadtam a dobozra. A Kankóskert Erdőfüle észak-keleti dombján, a Fok-tető alatt található.
Majd a Barta tetőt, ahova érdemes kimászni a Tiszta patak völgyéből, mert nagyon szép a kilátás. Nem igazan sokan kaptak meg ezt a rejteket, vagy nem kerestek. Komandóról Kovászna fele indulva, jobbra elhagyjuk a Máté Pál fele vezető utat, ahol a Lakóca fele lehet menni.
Megtaláltuk. Regi allami gazdasag nyomait vizsgalgatva, ugy a szekelykaput, mind a lovakat es az epuleteket. Kár hogy ezt a szobrot csak az nézi meg, aki tudja hogy itt van, mert a környék nem éppen lélekemelő gyönyörúség. Az egykori dálnoki ménes szálláshelye előtt áll a Lovak szobra, melyet Miholcsa József szobrász készített, az 1990-es évek közepe táján.
Berde Mózes Unitárius Gimnázium Székelykeresztúr
Északi barakk és zártsánc Gyergyótölgyes Ettől északnyugatra, 300 m-re, a Veres-kő-bütü csúcsára megfigyelő- és szálláshelyet építettek. A Kis-Beszterce északi oldalán, a 15 számú út felett épült az északi erődítmény, egy hatszög alaprajzú zártsánc.
Többször is jártam ebben a parkban az elmúlt években. Dolgom volt Ernyében és gondoltam megkeresem a tó körüli dobozokat. A Gomolyát-domb lábánál, a Bálintitt kastély előtt fekszik a Báró kertje.
A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények, róluk mesélnek a gyergyószentmiklósi örmény templom hársfái. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
Ezekkel a szavakkal hívja fel a különleges létesítményre a figyelmet, a reklámszöveg. A híres horror ház, amitől Deményháza lett a világ közepe.
A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Csapatmunkával könnyű volt. Érdemes jól megnézni a rejtek fényképét is. Teljesen raismertem a helyre.
Református templom Kecset Orbán Balázs írja: A két csermely közötti dombot régi templom koronázta. Az 1660-1690 közötti években készült leltár említi a templomot.
Az idáig felvezető út tele van virággal.
Itt emelkedik a város egyetlen megmaradt középkori műemléke, a református vártemplom, mely a XV-dik század végén és a XVI-dik század elején épült gótikus ízlésben. Amint megtudtam, hogy megjelent ez az új rejtekhely a sepsiszentgyörgyi református templomnál, azonnal nekiláttam a készülődésnek. A leírás alapján ez is könnyen meglett. Ez is megvan.
Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Korondról hazafele tartva megálltunk, hogy megkeressük ezt a ládát is. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Valószínűen innen kapta a kiemelkedő csúcs, a 816 m magas Liktető a nevét. Székelymuzsnától északra egy meredek, suvadással kopaszra feltárt konglomerát sziklafal, a Likoldala emelkedik, amelynek sziklaodúi a tatárjárás idején menedékül szolgáltak.
Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Legalábbis a koordináták és a fotók alapján is ok volt. Hogy rendeztétek a doboz sorsát. A bejegyzésekből már értesültem az üres rejtekről, így a helyszínre érkezve nem okozott meglepetést az üres rejtek, a fa körül szanaszét dobált kövek, valamint a kék zacskó, amely még egy évvel a rejtek kifosztása után is ott van még a környéken.
Az Ojtoz-forrás tetőtől alig több mint 700 méterre délnyugat felé, alig 200 méterre a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országúttól, egy méretes bükkfát találunk. Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm.
Aranykakas Marosvásárhely A Marosvásárhelyen Bürger-palotaként, illetve Aranykakas vendéglőként ismert szecessziós épületet Bürger Albert építtette családja számára. Munkából hazafelé menet, gondoltam, hogy megnézem ezt a rejtekhelyet. Mivel a Nem fogok idejönni többet bejegyzésre nem kaptam pontot, visszatértem mégis a rejtekhelyhez, kikerültem a taposóaknákat és előszedtem a dobozt. Hát siralmas hely lett a Kakas környéke.
Hódtanya vagy halastó? Lemhény határában nemrég halastó létesült. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz.
2000-et nyert a cigány :). Medve nyomán kapaszkodva, kötéllétrán vagy helikópáterrel, kinek ahogy tetszik. Újabb kincsesdoboz. A gyalogtúra egy meredek kaptatóval kezdődik a Loki borvízforrástól, az elég ritka, de azért követhető kék kereszt jelzés mentén.
Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki sósfürdő, vagy banyaúsztató - Balázs József- vagy Fekete-fürdő néven is ismerik. A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki.
Baschner-ház Segesvár
Szomszédai az Ortodox Temető, valamint a Német Hősök Temetője. Mindenszentek utáni nap jártam erre, kihasználtam a lehetőséget egy kis dobozkeresésre, rejtésre is. A Szovjet Hősök Temetője Marosvásárhely keleti részében található, a Somostető város felé néző lejtőjén, a Petri Ádám utca mellett.
18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal. Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk.
Lécfalvától délre, az árterület fölé emelkedik, a kelet-nyugat irányú 550 m magas Várhegy-domb. A terkepen egy kovasznai haz jelenik meg a foteri park kozelben, s Lécfalva az más. Ha megkívántátok, ti is elkészíthetitek. Miután jól bevacsoráztam fokhagymás napraforgómagtejfölből, sikerült az ördögöt kiűzni Székelybánja várából.
Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó.
Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
Az Ördöglik sziklafal egy igazi rejtett hely, Csíkszereda közelében ez a legközelebbi hely, ahol a kezdő sziklamászók gyakorolhatnak. Jó szolgálatot tett a segédpont, hanem légvonalban mentünk volna. Egyik szemem sír a másik örvend. Én is itt ismerkedtem először a kötéltechnikával, pontosabban ereszkedtem egyet, egy nyolcas segítségével.
A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Veres János borvíz
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Sajnos csak a koordináták voltak meg, segítség és képek nélkül. Szépen ment le a nap. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben. Székelyek Nagy Kincskeresése - 12-dik stáció - Kökös - A kökösi csata emlékoszlopa.
Petőfi Sándor emlékére Erdőszentgyörgy Velük volt Petőfi Sándor is, a nemzet nagy költője. A legenda szerint hajdan, az e helyen álló tornácos háznál cserélt lovakat és pihent meg Bem József lengyel származású honvéd altábornagy és vezérkara, 1849 július 30-án.
Tolvajos-tető A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. Ma megtalaltunk a geodobozt, a sok tehen kozott. A hazafele uton megalltam es megkerestem a ladat.
A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása. Miután megkerestem a Nagy-ág mellékénél elrejtett geodobozt, a nap második kipipált rejtekhelye a Tündérek forrása volt. Nehezen tudtunk megválni a pompás tőzike rétektől, soha nem találtuk még ilyen csúcsnyílásban, pedig minden tavasszal felkeressük a tavasz hírnökeit, tőzike, hóvirág, tavaszi kikerics, mindez egy helyen. Kis körutunk alkalmával ugy gondoltam több dobozka is előkerül, talán az én hibám is, hogy nem igy lett.
Várnyaka Kápolnásmező Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található. A töltés kezdetben nyugat - kelet irányban vonul, majd felhajlik északkelet felé, a Rabsonné vára alá.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ördögborozda adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szentkeresztbánya térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • De nehezen jön ki a rejtekböl.
  • Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Még szerencse, hogy te voltál, így a fejmosás elmaradt :) Mindenesetre köszönöm szépen.
  • Miutan leszalltunk a vonatrol, ez volt az elso megkeresendo doboz. Hofuvas es hovihar kozepette talaltuk meg egy keves turkalas utan.
  • Jó rég volt (hét éve) az utolsó "találás", így nem sok reménnyel indultunk neki. Nem is tévedtünk.
  • A feltöltött képek alapján nagyon látványosak az Ugron-kúria épületének még valamennyire megmaradt díszitései. De hogy lehet bejutni az épület, illetve a rejtek közelébe?
  • Hogy nem találjátok a dobozt, ami mágneses és a sarki torony melletti fekete kerítésre volt feltéve, mi is oda rejtettük vissza úgy, hogy ne legyen könnyen látható. Amikor mi visszarejtettük, kúszónövény és sok levél volt a kerítésen.
  • Szép hely, könnyű megtalálni. Gyönyörűek a virágok, mindenképp áprilisban érdemes arra járni.
  • Megtalaltuk, eleg hamar sikerult rabukanni, de annal nagyobb volt az orom.
  • Egy találkozó keretén belül látogattuk meg a szorost. Mivel már nagyon sokszor jártam itt, ezért most kifejezetten a dobozt kerestem, amit a pontos koordinátáknak és a jó leírásnak köszönhetően meg is találtam.
  • Nem vagyok nagy híve a rejtvényfejtős, számolgatós rejtéseknek. Úgy gondolom, hogy a geodoboz koordinátáinak megfejtésére szánt művelet eltereli a figyelmet a bemutatott látnivalóról.
  • Gyalogoshíd - Marosvásárhely Gyerekekkel. Hideg, szeles időben indultunk kincsvadászatra a gyerekekkel. Szám szerint hárommal.
  • Végigmentünk a strandozók között majd a Korond patak mellett haladva, só karfilokat nézve elértünk a sódolinához. A dobozka hamar meglett.
  • Könnyen megtaláltam. Miután az ilfovi turisták megcsodálták a kaput és felcsomagoltak almával a szomszédos gyümölcsösből.
  • Bagolykő-túra és Geocitrom Pünkösd 2016 Punkosd 2016. Szombaton bucsut nyernenk a Szalvator hegyen, Csiksomlyon. Vasarnap talalkozunk a leirt helyen, oraban.
  • Hamar előkerült a doboz.
  • A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett. Sietnem kellett, mert ma még a Kis-Békás-vízesésnél elrejtett geodobozt is meg szerettem volna keresni.
  • Az őslényeket ízléses környezetben találtuk, beindította a fantáziánkat. "Milyen lehetett?
  • Erdély legrégebbi geoládáiról részletesen olvashatsz a fórumban. Az előbb egészítettem ki, friss információkkal.
  • Nem tudtuk a ket vas hol talalhato, lent-e vagy fent, esetleg oldalt, de vegul meglett.
  • Nagyon jo a kilatas, es hetkoznap is sokan voltak a to korul, az esos ido ellenere. Koszonom a rejtest.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra Már válaszolt. Hátha egyszer tényleg válaszol. Már válaszolt és megtalálhatod a Bibliában.
  • Kár a templom állapotáért, ha belül ilyen szép. A templomba nem mentem be, mert vasárnap délután nem volt szívem a gondnokot zavarni.
  • Cuppogó sárban, ködben fedeztük fel ezt a temetőt, ami tényleg különleges, mert a legtöbb sírt még nem öntötték betonba. A kő és főleg a fa sírjelek egy másik rendre emlékeztetnek, amin el lehet merengeni.
  • Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája - Csíkszentgyörgy 0004. Rengeteg székely kapu van a faluban,s ami örvendetes,hogy sok az új közöttük,csak tobább él a székely kapu állításának hagyománya.
  • Várhegy - Bágy Mászás. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem.A várdomb megmászása nagyon nehéz volt, mert a tüdőmből még nem távoztak a betegség termékei, és néha alig kaptam levegőt.
  • A terepgyakorlatunk utolsó napján látogattuk meg a Rákos mellett lévő vulkanikus jelenségeket. Fiatal kolléganőm mesélt, én "ládáztam".

Sikerült eljutni Szentkeresztbánya környékére? Tetszett az Ördögborozda? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!