Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Oltárkő - Szentegyházasfalu

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Ezúttal az Oltárkő volt a célpont. Így a legrövidebb utat választva a Vargyas-patak völgyéből kapaszkodtunk ki, nyílegyenesen a meredek hegyoldalon. Bár már április vége felé van, néhol még mindig térdig érő hó nehezítette a mászást...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Oltárkő - Szentegyházasfalu felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Oltárkő - Szentegyházasfalu képtárból (összesen 9 kép):

Oltárkő - 1
Oltárkő - 1
Munkásszálló
Munkásszálló
Oltárkő - 2
Oltárkő - 2
Szemben a Málnavész sziklái
Szemben a Málnavész sziklái

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Oltárkő Szentegyházasfalu fotóalbumba!

Fedezzétek fel Szentegyházasfalu és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Oltárkő!

2006-ban jártam itt először, egy Hargita 50 km-es teljesítménytúra alkalmával. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé. Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Kápolnásfalu, 6 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Oltárkő Szentegyházasfalu közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 2,1 km-re.
A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
Transzhargita 2,4 km-re. Ha tehetném, kerékpárral járnék a vécére is. Ott voltam a rejtésnél.
Mihály-havas Madarasi Hargita 3,7 km-re.
Nyáron szekérúton, télen gyalogösvényen 20 perc alatt felérünk a Mihály-havas 1685 m magas csúcsára. Akkor csak halkan mondom, hogy nagyon jó volt a sízés. Úgy néz ki, hogy a hullámok elköltöztek, de a láda nélkül. Tudtam, hogy efféle "hullámok" lesznek, pedig sohase jártam itt, csupán elképzeltem látatlanban, hogy mégis mi lehet egy sípálya tetején. A Madarasi Hargita üdülőtelep központjából indulva, a Súgó–pálya felső részén, elérjük az erdőt.
Kőgombák Csicsói-Hargita 4 km-re.
A Csicsói-Hargita csúcsplatójának nyugati peremén kőgombákhoz hasonló sziklaképződményekre bukkanhatunk. Jól belátható innen a Vargyas-patak forrásvidéke, és a Hargita kráterperemét nyugatról lezáró Hegyes-kő - Mihályhavas gerince. Miután a tavaly nem találtuk meg a dobozt, most úgy döntöttünk, hogy újra megpróbáljuk megkeresni, és erre kitűnő alkalom volt ez a hétfői szabadnap. Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát.
Sziklabástyák Csicsói-Hargita 4 km-re.
A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
Dagadókúp Csicsói Hargita 4,1 km-re.
A Csicsói-Hargita északi csúcsrégiójában, a kilátópont szikláitól körülbelül 120 méterre nyugatra, egy piramis formájú csúcsot láthatunk. Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is.
Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő 4,2 km-re.
A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Jó volna megtalálni ezt a ládát, már csak a közelsége miatt is. Az Erdélyi Kárpát-Egyesület Székelyudvarhelyi Osztálya szervezésében, június 17. Varázslatos.
Bagoly-kő Hargitafürdő 4,3 km-re.
Megközelítés a Kalibáskő vendéglő elől induló kék hámszög jelzésű túraösvényen, a hosszú gyaloglást kedvelőknek, ami körülbelül 8 km hosszú. Miután délben észrevettem a geodoboz bejelentését a Rejtekhely-en. Erdemes megkeresni a helyet. Most meg egyszer, nem csak a dobozért.
Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk 4,3 km-re.
Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Málnavész-tisztástól a Homoródi Bükk gerincéig terjedő, kápolnásfalusi szakasza.
Kis-Bagolykő Madarasi Hargita 4,8 km-re.
Bár a Madarasi Hargita üdülőhely széléről, a Vargyas fejéből látszik ez a szikla, a Kis-Bagolykőnek nevezett sziklát kevesen ismerik. Mivel egy sziklaperem, felülről nem könnyű észrevenni. Dobozkat sajnos nem talaltunk, de karpotlasul rengeteg afonyat szedtunk es ettunk. Ide is addig készültem rejteni, hogy ismét megelőztek. Útban a vizeséshez kitértünk a sziklához is.
Madéfalvi Hargita 5,1 km-re. A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is. Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett.
Csompoly 5,1 km-re.
De jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé. A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita.
Szeles vésze Hargita-hegység 5,5 km-re.
A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik. Amint a Hargitafürdőre is, valamint a fölötte levő Kossuth-sziklára, a felcsíki falvakra, és a Csíki-havasokra. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok.
Ördögútja Rákos-Homoród Szén-Homoród 5,7 km-re.
Rákos-Homoród - Nagykert kaszáló - Szén-Homoród - Borzlik-oldala - Bükkmocsár-árok - Cserés-kert. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Rákos-Homoród pataktól Szén-Homoród patakon át terjedő szakasza.
Tetőterasz Madarasi Hargita 5,7 km-re.
Ez a rejtés távolabb esik a forgalmasabb helyektől. Amint javasolták, Szentegyházáról közelítettük meg. Hargitafürdő felől érkeztünk, egy több mint 12 km-es gyalogtúra után (majd visszafele ugyanennyi következett). Lassan 10 éve történt, de ma is élénken emlékszem rá. A Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni.
Madarasi Hargita-csúcs 5,8 km-re.
A déli oldalból ered a Hargita leghosszabb folyóvize, a Vargyas-patak. Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Pontosan ez volt a szándékunk ezzel a dobozzal. Sajnos az idei nyár nem kedvezett nekem, ami a rejtekhely keresést illeti, keveset volt alkalmam, és annak is elmulasztottam a bejelentesét, na de megpróbálom pótólni, és reménykedem, hogy lesz még jobb is. A Madarasi-Hargita a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegye, egy egykori sztratovulkáni kráter peremének északi maradványa.
Szökő vízesés 5,8 km-re.
Csapatmunkával könnyű volt. Érdemes jól megnézni a rejtek fényképét is. A vizeses mostmar majdnem csonta van fagyva, mindenhol jeg kandikal. A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz.
Kaolinbánya Hargitafürdő 5,8 km-re.
2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták. Hargitafürdőn a hetvenes és nyolcvanas években bányászták a kaolint, egészen az ezredfordulóig.
Rákosi Hargita 5,9 km-re.
A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része. Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Március utolsó hétvégéjén, Madarasi-Hargitai sítábor keretén belül, egy nagyszerû pénteki sízés után. Szégyen és gyalázat, de be kell vallanom, hogy csíki létemre (és a Hargita szerelmese lévén. Nekünk a csúcstól távolabb levő sziklafal látványosabbnak tűnt a csúcs környékénél.
Mofetta Hargitafürdő 6 km-re.
Mofetta - Hargitafürdő.
Vallató Hargitafürdő 6 km-re.
Utána megmelegítheti a mofettában, és megmoshatja a szemét is a közelben. Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A Piricske forrástól elsétáltunk ide is. Azert nem inkvizicio, ha szomjasan, faradtan erkezel, kimondottan jol esik. A 7-8 fokos vízben mindenki addig lógathatja a lábát, amíg akarja, vagy amíg bírja.
Bányanyílás Hargitafürdő 6 km-re.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos.
Lobogó medence és Szemvíz-forrás Hargitafürdő 6 km-re.
Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron. Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett. Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő.
Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 6 km-re.
Ahol a kék sáv gerincjelzés letér az Ivó felé vezető útról a Fertő-nyereg irányába, mi is jobbra térünk. Erdemes volt kimaszni, bar sem felszerelesem, sem hozzavalo tapasztalatom/tudasom nem volt, igy csak kerulgettem a sziklat, de mindenkeppen gratula a kivitelezoknek. Egy hatalmas sziklafolyót leküzdve, bokáig érő porrétegben érkeztem a szikla aljához. Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg.
Piricske-forrás Csipike-sípálya 6,1 km-re.
A Csipike sípályán lesétálva balra az erdőben rátaláltunk egy forrásra, ami elég óvatosan csordogált. Nagyon kellemes hely, szalas fenyok kozott, ertekes forrasviz. Miután a Rákosi Hargitáról visszatértünk Hargitafürdőre és a menedékházban ettünk a finom almás rétesből, úgy döntöttük, hogy akkor ezt sem fogjuk már kihagyni, annyi km után ez a pár száz méter már nem számít. A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. Amint később megtudtuk ez a Piricske forrás - bár pár km-re van az ilyen nevű üdülőfalucska, édesvizű forrással.
Pisztrángos Szentegyháza 6,2 km-re.
A Szentegyházi Pisztrángos Szentegyházasfalutól keletre, a Virágosvész nyugati oldalában található. Megközelíthető Szentegyházafaluból, a Sportolók utcájából indulva, kelet felé tartva.
Katolikus templom Kápolnásfalu 6,2 km-re.
Máris Kápolnásfaluban vagyunk, de csak érintjük a falu déli részét. A Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő országúton hagyjuk el Szentegyházát.
Homoród-tető Kápolnásfalu 6,3 km-re.
Homoród-tető, Kápolnásfalu felett.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Oltárkő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szentegyházasfalu térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Harangláb Hatolyka: A bezárt harangláb, és környékének látnivalói - Hívogató a hatolykai harangláb zárt bejárata, valószínűleg mindenki ezt nézi meg először, de nincs mit tenni, egy keveset kerülni kell. A rejtek a megfelelő oldalon van.
  • Vargyas-patak - Vargyas-szoros: Találkozó keretén belül - Egy találkozó keretén belül látogattuk meg a szorost. Mivel már nagyon sokszor jártam itt, ezért most kifejezetten a dobozt kerestem, amit a pontos koordinátáknak és a jó leírásnak köszönhetően meg is találtam.
  • Katolikus templom - Nagykászon: Ráérzésből - Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Az alkalmas helyet keresve, tiszta véletlenül bukkantunk rá a dobozra.
  • Farkaspataki Büdös-víz: A leírás és a tipp után - A vadaspark kerítése mellett mentünk fel, de sajnos nem láttunk egy állatot sem a vadasparkban. A geoláda a leírás és a tipp után könnyen meglett.
  • Petőfi Sándor múzeum - Fehéregyháza: Erdekes muzeum - Nagyon erdekes hely, egy dobozt is el lehetne rejteni.
  • Márton Áron Gimnázium Csíkszereda: Olé - Köszönöm az elrejtést, megtaláltuk. Kis pótlás, a lakat csak dísz, húzd me.
  • Ünőkő - Radnai-havasok: Kell ennél több? - Havasszépe túra a Radnaiban. Vörös csúcs, Kis Ünökő és Ünökő.
  • Gőzmozdony - Sepsiszentgyörgy: Csendes szombat délután - No ezt elsőnek találtuk meg. Gábor, köszi a rejtést.
  • Bethlen-várkastély - Alsóbún: Befagyva - Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. A 2-3 cm-es hó mindent eltakart, helyenként elég bozótos volt.
  • Alsó gát - Marosvásárhely: Tábor - A kijárattal semmi gond, de a gipsy-tábor nagyon zavarta a tevékenykedésünket. Talán ha kártyázunk egyet az alsó-felső-király-ász stb gátak mellett, lekopik a közönség.
  • Büdös-barlang - Bálványosfürdő: Mára az első - A leírásokból úgy gondoltam hámot és kötelet is kell vinnünk :). Nem a magassággal volt a bajunk, hanem hát elég sok fa nő a köveken, kövekből.
  • Erzsébet királyné emlékoszlopa - Bereck: Sziszi - Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet, a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett.Talan e napon egy keveset az erdeklodes eloterebe is kerult.
  • Apor-bástya - Tusnádfürdő: A torony felújítás alatt áll - Már több helyről is a torony leromlott állapotáról számoltak be. Kellemes meglepetés volt látni, hogy a torony épp felújítás alatt áll.
  • A volt Városi Közüzem Aquaserv épületei - Marosvásárhely: Igen vagy nem? - Elég rég elhelyeztem ezt a dobozt. Sajnáltam elveszni, ezért bejelentem.
  • Szent Anna kápolna - Szent Anna-tó: Illemhely-doboz - Sajnos ezen a napon harmadszor (ládakeresések alkalmával) kellett megtapasztalnom, hogy amilyen szép a tó olyan visszataszító minden amit a fák takarnak. Ez a láda egy időszakos illemhely tetején fekszik szó szerint WC-papírral takarva.
  • Bucsin-tető: Megint csak szitáló eső - A láda szép, a vétel szempontjából akadálymentes helyen van, és akár egy rövid utazási szünet alkalmával is megtalálható. Az aljnövényzet vizsont elég sűrű, ahol nem fenyőcsemete, ott masszív áfonyás.
  • La Vaioaga-vízesés: Bánság - A BEAC Bánsági túráján egyetlen találatunk. Sok helyszinen sikertelenül keresgéltünk, mert leirás nélkül igen nehéz feladatok.
  • Bernády György-szobor - Marosvásárhely: Reflektorfény - Itt van a helyén.

Sikerült eljutni Szentegyházasfalu környékére? Tetszett az Oltárkő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.