A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért.
Erdőszentgyörgy református temploma gótikus, a 13-14-dik század fordulóján épült. Itt tartották 1618-ban az unitárius zsinatot, 1640-től a reformátusoké.
Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződmény található, két állandó jellegű, nem időszakos tó. Ezek közül az egyik az Ördög-tó, amelyik a Hegydűlő és a Pokolláz határán található. Mivel a következő napokra esős időt jeleznek előre, és ma még szép idő volt, elhatároztam, hogy kihasználom.
A Csíkszeredához tartozó Zsögödben két felújításra, javításra szoruló fahíd is van, az egyik az Olt-folyó felett, a másik a Fitód-patakon. A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni.
Jobbágytelke közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt.
1332-ben Jara, 1456-ban Iara néven jelentkezik az oklevelekben.
Erdély egyik legkedveltebb üdülőtelepének, Tusnádfürdőnek a felső sétányán avatták fel a kis magyar világban, az 1940-es évek első felében, de ekkor turul még nem volt rajta. Nem sikerült a dobozt megtalálnom. Kerestem a geodobozt a talapzat jobb első sarkánál, majd a szemben állva jobbkéz felőli sarkánál is, de egyik helyen sem találtam.
Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván. Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. Csendes, nyugodt kis falucska. Nyugodt kis falu:) könnyen fellelhető rejtekhely.
A Kőhíd teteje, látványos sziklavilág, a Kakukk-hegytől észak-keletre, attól 1,5 km távolságra található.
Sokadszor, es most is szep. A lodoktor ladajat sajnos mar nem tudtuk megkeresni, mert rank esteledett es nem akartunk a bozotban maszkalni a sotetben.
Mirkvásári öreg tölgyfás legelő Mirkvásár mellett található egy különleges tölgyfás legelő. Mirkvásár északkeleti szélén, a híd mellett egy nagy kőre festve megtaláltuk a jelzést a tölgyfás legelő felé.
Emlékpark Dálnok A tusnádfürdői volt Anna villa, ma Szent László gyermekvédelmi központ. Hát, ez a rejtekhely elég bajos volt számomra. Könnyen meglett, még a gps-re sem volt szükség. Nem kaptam meg a dobozkát az elhanyagolt forrásnál.
A mai nap ratalaltunk, nepes kis gyermekcsapat segedlettel. Megkerestük ezt a geoládát is, a láda könnyen meglett. Lévén hogy ott voltam a rejtésnél nem minősítem találatnak. A római katolikus vártemplom középkori eredetű, Kézdialmás és Lemhény között a Szent Mihály-hegyen áll - a középkori templom összeomlott és 1510-ben újat kellett építeni helyette.
Szováta Székelyföld legnépszerűbb nyári üdülőhelye. Találtam meg annak idején, jól el volt rejtve, vagy csak én voltam a felkészületlen. Ez volt az első. Megvolt, egy eső utáni séta során.
Régi tűzoltópompa Ditró A ditrói Dr Jakab Antal téren található kis zöldövezetben egy régi tűzoltópompát állítottak ki, 2007-ben. Ekkor volt a ditrói önkéntes tűzoltóalakulat 110 éves.
Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található, eredő ága a Meszes-patak. Sajnos csak én voltam a 2. A második Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozón résztvevő csapattal együtt kerestük meg ezt a ládát a rossz idő ellenére. A taj az fonseges volt az ido az nem.
Bicikliugrató, dirt jumping pálya - Csíkszereda. A Dirt on Fire BMX- és MTB verseny helyszíne.
Fenyősági borvíz Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Megvan a doboz. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el.
Erősd község előtt, az Olt és a Várpatak által körülölelt Csókás nevű hegycsúcson a hagyomány egy várat helyez el. A várplatói panoráma valami csoda. Szentgyörgy napok alkalmával, a nap folyamán Erősd környékén kirándultam. Kellemes kis seta, szep kilatas, nagy fu.
Csíkszentimre Szent Imre herceg tiszteletére szentelt, római katolikus temploma 1778-ban épült az egyházközség és Henter Ádám költségén. Egyediek az ablakok is. Nekem is van olyan rejtésem, ahol a templom bár rejtéskor tárva-nyitva állt, máskor mindig zárva van. Ne haragudjatok.
A Pásztor-kő az Egyes-kő kistestvére, attól keletre és mintegy 500 méter távolságra található, az Ecsém-tető északnyugat - délkelet irányú vonulatának északnyugati végében. Pedig minden hasadékot végigkutattam. Legközelebb a GPS is velünk jön. A tetorol visszafele jovet kerestem meg a dobozt, a leiras alapjan aranylag konnyen megtalaltam, sajnos teljesen el volt azva a tartalma, es osszefagyva, a fuzet hasznalhatatlan, pedig ugy neztem a doboz rendesen le volt zarva, es nem latszott repedes sem rajta.
Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Pontosan ez volt a szándékunk ezzel a dobozzal. Sajnos az idei nyár nem kedvezett nekem, ami a rejtekhely keresést illeti, keveset volt alkalmam, és annak is elmulasztottam a bejelentesét, na de megpróbálom pótólni, és reménykedem, hogy lesz még jobb is. A Madarasi-Hargita a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegye, egy egykori sztratovulkáni kráter peremének északi maradványa.
Könnyen megtalálható a rejtek, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában.
1313-ban plébániatemploma van, papja - a templom építési idejét régebbre teszik, a XII-XIII-dik század fordulójára, a román kori templomok közé tartozik, háromhajós, pilléres bazilika volt. A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették.
Tatár-kő Görgény-havasok Én vagyok a Rejtekhely, és az élet. Amikor megláttam a kaput, olyan érzésem támadt mintha álmodnék, szürreálisnak hatott. Érdekes ez az építmény, már többször eljártam itt de még nem vettem észre mostanáig. Bodoktól délre az Olt bal partján található Étfalva, a valamivel kisebb területű Zoltán az Olt jobb partján települt, Étfalvától északra.
Szurdok-kő Békás-szoros A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának. Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen
betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a
Kis-Békás-patakán. A felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbe latogatott ladat. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is, szintén csapatmunkával.
Kilyénfalva 1732-től lesz önálló plébánia, Tekerőpataktól elszakadva. Mai temploma 1761-re készül el, mindvégig tiszta katolikus falu.
A Szűz Mária szent nevére szentelt római katolikus kápolna 1831-ben épült, építtetője Apor Lázár (1784-1868). Az épület alatt kripta van, ahol az Apor család tagjai nyugszanak.
A facsonkot nem találtam meg, helyette viszont voltak kövek.
Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik. A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett.
Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik. Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira.
Nagyon sötétedett mire ideértem. Vacsoraztunk, azelott geodobozt talaltunk. A segesvári vár falain belül található középkori várnegyed a Világörökség részét képezi.