Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Mofetta - Büdösfürdő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Mofetta - Büdösfürdő

2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket a Hargita-túrázóknak ajánlok. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Mofetta - Büdösfürdő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Likaskő 2 Likas kő Sepsibükszád Bükszád
Likaskő 2
A templom felé Homoródújfalu unitárius templom
A templom felé
Vasúti híd Tusnádfürdő szikalerkély erkély Olt
Vasúti híd
Emlékmű Bibarcfalva
Emlékmű
Szent Kinga-templom Szent Kinga templom Szécseny
Szent Kinga-templom
Felirat
Felirat

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Mofetta Büdösfürdő fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Büdösfürdő és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Mofetta!

A 0,65 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkszentimrei Büdösfürdő turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Vargyas-patak szurdoka, a Persány-Rika hegység északi végénél, a Hargitalábainál kialakult mészkő-szikla szoros, a Székelyföld egyik jelentős, festői természeti szépségekben gazdag karsztvidéke. Megtaláltuk. Megtaláltuk ezt a ládát. A ládát 2008 07 01-én találtam meg a családommal együtt.
Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Tenyleg mester vagy.
Református templom Nagygalambfalva A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát. Benéztünk a 13-14-dik században épült templomba, ahol Kányádi György református tiszteletes elkápráztatott alapos ismereteivel.
A Csíki-havasok piros kereszttel jelzett túraútvonalából, a Kolos-tető és a Sándor dombja között, a Farkasvész sarkától észak-keletre, egy meredek oldalvölgy ereszkedik alá a Fenyővize-patak völgyébe.
A napnak talán a legszebb részében érkeztünk a Kövesponkhoz. Korcsolyázni mentünk a Szent Anna tóra, és természetesen megálltunk itt megcsodálni a panorámát és megkeresni a dobozkát. Lábszárközépig érő hóban nem könnyű a keresés. Bükszád egy vadregényes hegykebelben fekszik, a tusnádi szoros alsó torkolatában, gyönyörü lombdús hegyektől körülkeretelt fennsíkon, melynek nyugati oldalán mélyen ágyalta be magát az Olt.
A segesvári várhegy temploma mellett még ma is látható egy boltozott alagút kezdete, amely végső szükségben kimenekülő utat biztosított az ostromlott várból. Közvetlenül a Segesvár felé vezető régi úton, a város Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a mai zsidó temető mellett, áll egy jelentéktelennek tűnő, 6 méter magas, hétszögletű, zsindellyel fedett tornyocska. A dobozban lévő doboz arra való, hogy bárki kivehesse, és elrejthesse egy új rejtekhelyre, ezt abban az esetben, hogy ha szeretne rejteni, de nincs doboza, vagy dobozoló kedve, stb. Egy kis keresés után megtaláltam.
Szászveresmart temploma román kori csarnoktemplom volt a XIII-dik század második feléből, 1300 táján. Hogy csináljátok? Sok évvel ezelőtt megcsodálhattuk szerencsére az erődtemplom tornyát, sajnos ma már nyoma sincs. ''Csuszatornyom omladékán rettetenetes dühös lettem'' A doboz sincs már meg, legalábbis a legvalószinűbb helyen lyuk tátong csak.
A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés. A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben.
Dofteana Arborétum Doftána A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát.
Vendelné kútja Vendelné kútja a Lucs tőzegláptól nem túl messze, attól észak-keletre található, a Nagykő-bükk hegye és a Kárász feje domb között. Dolgunk akadt a környéken.
Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. A Homorodok menterol ezt is begyujtottuk, igaz van meg mit keresni itt is es mashol is. A Szarkakotol nem kanyarodtam vissza Udvarhelyre, hanem felkerestem Homorodremetet, es kellemesen csalodtam, mert egy kihalofelben levo Isten hata mogotti eldugott apro falu helyett, amire szamitottam, aranylag egy mozgalmas kis telepulesre ertem. A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont.
Erdély egyik legkedveltebb üdülőtelepének, Tusnádfürdőnek a felső sétányán avatták fel a kis magyar világban, az 1940-es évek első felében, de ekkor turul még nem volt rajta. Nem sikerült a dobozt megtalálnom. Kerestem a geodobozt a talapzat jobb első sarkánál, majd a szemben állva jobbkéz felőli sarkánál is, de egyik helyen sem találtam.
Középkori templomáról nincs adat, régi kápolnája helyébe 1843-ban építenek újat, majd az 1930-as években templomot. Megtaláltuk a tojást. Nem volt tiszta, hogy hol kell keresni es a hirdetotabla is teljesen ures volt. A RetyiLorant által "megsúgott" információ birtokában - amit mondjuk nem kértem, de kaptam :) - másodpercek töredéke alatt meglett.
Nyujtódi panoráma Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz.
Magyar Honvéd Rétyi Nyír Kezdem egy olyan példával, amelyben mindenki számára egyértelmű, hogy melyik a jobb és bal oldal. Megtaláltam a dobozt. Meglett a dobozka leírás szerint. A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található.
Óvóhelyek és harckocsiakadályok Szentegyháza A szentegyházi zászlóaljtámpont 1943-ban épült, a csíki medence fele tartó, Tolvajos-tetői út biztosítására, egy esetleges délnyugat irányú támadás kivédésére. Az erődvonal kiépítésén kis létszámú zsidó és politikai munkaszolgálatos dolgozott, harcok végül nem zajlottak a helyszínen.
A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni.
Rákosi Tepő Alsórákos Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni. Az Újfalvi bányában kitermelt kő vulkanikus eredetű andezit, amely piroxént és hornblendát tartalmaz.
Fekete laktanya Brassó Fekete laktanya - Nicolae Balcescu utca 56 szám, Brassó.
A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település. Ötletes rejtés. Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni.
A Kozmás-patak mellett elterülő Csíkkozmás igen régi alapítású település. Be tudtunk menni a templomba, így több látnivalóban volt részünk. A körtefát könnyen megtaláltuk, viszont az üreg üres volt. A kortefa uregeben nincs meg a dobozka.
A gyergyóremetei Szent Lénárd plébániatemplom 1771-ben épült. Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek.
Ilósza-patak völgye Cifra-Bükköt csak az ismeri, aki sokat jár Kirulyba és bejárta a patakokat, felkapaszkodott a hegyhátakra. A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye. Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede - hozzá indultunk látogatóba.
A határvadászok ösvényén, a Bellő-patak baloldali, Töltés és Czikólova gerincén felfelé egy újabb bunkermaradványt találunk, melyre rovásírásos emléktáblát rögzítettek. Megtaláltuk a parancsnoki székhelyet is. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban. Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon.
Albert-ház Segesvár Az Albert-házban található a Hegyi iskola bentlakása, mely ma a német tannyelvű Joseph Haltrich Elméleti Líceumhoz tartozik.
Az idáig felvezető út tele van virággal.
Mesebeli tisztás - Csíkszentimrei Büdösfürdő Ha már úgyis ez a divat, arra gondoltunk, hogy bár az égvilágon semmi bajunk, és nincs semmilyen tünetünk, de leteszteljük magunkat. A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától. A tisztáson még mindig a régi mesébe illő környezet fogadott, sem a törpék, sem Hófehérke nem volt otthon. Büdösfürdőn nem találkoztam senkivel, akitől érdeklődjek.
Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon.
Hódtanya vagy halastó? Lemhény határában nemrég halastó létesült. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz.
Várhegy Bágy A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
A Nagy Jáfet-ház 1829-ben épült, az Állomás utca 21 szám alatt található. A műemléképületet a református egyháznak adományozták, jelenleg elhanyagolt állapotban van.
A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak. Nyárádselye felől mentem fel a Bekecs-tetőre. Nekifutottunk még egyszer ennek a rejteknek, sikerült is megtalálni, beazonosítani Fakír kövét. Az (egyre jobb) út miatt mind többen és többen mennek fel autóval a nyárádmentiek szent hegyére, pedig 3-4 kiadós gyalogtúra is vezet ide.
A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Egy jó kis kaptató útán jutottunk fel a Toronykövekhez. A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is.
A Marosvásárhely - Parajd keskeny-nyomtávolságú vasútvonalat 1912-ben kezdték el építeni, majd 1915-ben indul meg rajta a közlekedés. 1997-ben leállítják rajta a forgalmat, 2011 augusztusában újraindul a közlekedés ezen a szakaszon. Ma megint Szovátán dolgoztam, a környéken is volt dolgom.
Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak. Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is.
GK Hotel Szent Kristof Elhelyeztem itt a Bardócz1 utazó vakondot, és az Eskimo's Friend The Birdie TB-t. A geodobozt kérni kell a recepciónál.
Katolikus templom Gyergyóalfalu A gyergyóalfalusi templomtorony oldalán egy régi festett felirat felújításról ad hírt, mivel nem eredeti kőbe vésett felirat, kétkedve fogadják. Éppen ezért ez önmagában csak kiindulópontja lehet annak a feltevésnek, hogy itt a XIII-dik század elején templom állott.
Orbán Balázs (1829-1890) a legnagyobb székely író, történész, etnográfus, publicista és közéleti személyiség sírhelye és emlékműve a Borvízoldalban van. Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt. Új helyet kerestünk a geodoboznak, de sajnos megzavartak és el kellett hoznunk dobozt.
A Tarhavas-patak 12/a úti hídjánál kivégzett 6-7 német katona sírhelye, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Református templom Segesvár Mivel vasárnap van, a templomot nyitva kaptam, sikerült belülről is megnézni. A hely kissé forgalmas volt, ezért várnunk kellett, amíg megközelíthettük a rejteket.
A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült. Első megtalálojaként e kisméretű geodoboznak, annyit mondhatok, hogy nagyszerű rejtés adott élményt az estémnek. :) Nagyon tetszik a jatek. Nehéz észrevétlenül regelni.
Zsidó temető Segesvár Segesvár Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a Kőkép tornyocskája alatti kis, félig rejtett domboldalon találjuk a segesvári zsidó temetőt. A temető bejáratától még egy kicsit bóklásztunk, amíg ráakadtunk a rejtekre. Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Mofetta adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Büdösfürdő térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Elég beteg volt. Valamilyen állat kirágta a kettős fóliazsákot, továbbá megrágta a doboz sarkát is, éppen annyira, hogy a víz be tudott folyni.
  • Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. A Súgó-barlangnál már több mint 3 éve van rejtekhely.
  • Hát, sajnos, igen messze vagyunk a helyszíntől. Ezért nem tudjuk a közeljövőben karbantartani a ládát.
  • Végre..
  • Jézer-tó - Kelemen havasok Vaddisznó. A Kis-Lomáska vízeséstől folytattuk útunkat a Jézer-tó fele. A Rekettyés alatt át akartunk vágni, lerövidíteni az utat, viszont egy vaddisznó állta az utunkat, békésen szundítva a patak mellett, majdnem sikerült is megtapossuk.
  • Na ez aztán a meglepetés. Erre ugyan nem számítotunk, pedig sokszor elmentünk a Várhegy alatt- felfele a gyönyörű völgyben.
  • Néra alagútjai Alagutak. Szerintem jó helyen kerestem, csak nem eléggé. Kimásztam az alagutak fölé, a rejtek fotó szerint jó helyen.
  • Csíkbánkfalva 2 Temetőkápolna. Megtaláltuk. Igaz csak második nekifogásra.
  • Óriások asztala - Bánya-patak Születésnap. Kellemes kincskeresést kívánok neked és a játszótársaknak is. Legalább külön-külön, ha együtt csak ritkán sikerült.
  • Hatalmas egy építmény.
  • Kilátótorony - Csíksomlyó Piros ponttal jelzett. Miután megmásztuk a hegyet, megtaláltuk a dobozt is. Ott volt a piros ponttal jelzett ösvény közelében.
  • Alig találtuk meg a dombra felvezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. De megérte átverekedni magunkat a rengetegen, a toronyból ugyanis váratlanul szép kilátás tárult elénk.
  • Mire felértünk, teljesen ködbe burkolózott a kápolna, észre se vettük volna, ha nem tudtuk volna, hogy hol van. A dobozt könnyen megtaláltuk, és meglepetésünkre mi írhattuk be elsőnek a nevünket a füzetbe.
  • Leány-vár - Bereck Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét.
  • Még nem kezdődött meg a szezon, teljesen kihalt a kemping és a környék. Zavartalanul kereshettem, igaz nem kellett sokáig.
  • Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. De örülünk, hogy ezt a helyet is felkereshettük.
  • Csiga-domb - Korond Kutyák. A közeli benzinkút parkolójában álltunk meg, ahol két megtermett farkaskutya fogadott. Szabadon, de hamar kiderült, hogy megérdemlik a szabadságot, mert nagyon barátságosak, és csak egy kis simogatásért jöttek elő.
  • Lehet, hogy mégis keresned kellett volna, annak ellenére, hogy emberek voltak ott. Azok a helyek, ahol ott flekkenezni lehet, elég távol vannak a doboztól.
  • En viszont orvendek , hogy valaki vegre mar megtalalta ezt a varat is. Amikor rejtettem nem volt dobozom csak egy ilyen, de nem volt benne tej, meg anyatej sem.
  • Bodvaji temető Tulajdonképpen. Mi vagyunk az első megtalálók, csak "meli" kicsavarta a kezünkből a füzetet.
  • Kőember-szikla - Bózsva Kilátópont Bózsva felett. Egy Milic-túra után levezetésként Bózsvánál felmásztam a Kőember-sziklához. Vízmű miatt egészen sokáig betonút vezet fel a Szemlő-hegy felé.
  • Szep rendezett ez az emlekpark. Erdekes, hogy egy kicsit kifogott rajtam ez a rejtek (foleg a doboz helye), de azert meglett.
  • Megtaláltam a dobozt.

Sikerült eljutni Büdösfürdő környékére? Tetszett a Mofetta? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!